Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

Tosięcieszę, może jeszcze wszystko sięodmieni? :cool3:
Uszy mu masuję codziennie, może choć trochę jeszcze klapną ;)
Za poźno już, żeby je kleić raczej...

Mogłabym już w sumie przestawić Gorana na Adult, ale musi trochę chociaż odrobić straty...

A ja mam takie pytanie:
Czy koniecznie muszę dawać karmę ProPlany dla małych ras czy mogę np. dawać tą z łososiem i ryżem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

[quote name='M-ajka']Skoro tak mówisz ;)
Na pewno znasz się lepiej ode mnie ;)[/quote]

Wiesz, 11 miesięcy to u samca wiek rozwojowy, pies zaczyna nabierać masy i powinno sie mu dostarczyc duzo ruchu i karme wysokoenergetyczna. Zwykły adult do takich karm napewno nie należy.
Jesli koniecznie chcesz adult to powinnas zastosowac Adult Performance.
Karma z łososiem i ryżem to karma dla psów wrażliwych , np z problemami z przemiana materii. Ryby i ryż sa produktami dietetycznymi i napewno nie powinno sie taka karma karmić psa w wieku rozwojowym.

ja gdybym miała korzystac z puriny pro plan pociagnełabym psa jeszcze do 14-15 miesiaca na puppy small bread i potem przeszła na performance, a dopiero w okolicach 2,5 roku na zwykły adult. Chyba ze wcześniej pies wykazywał by inklinacje do tycia .

Zadałas pytanie, więc nie widze powodu dla którego to przumrózone oczko... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']:klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz:[/QUOTE]
Nie wszystko, nie wszystko :placz: , bo ja nadal nie wiem jaka jest skala problemu :niewiem: ? Jeśli jest to parę przypadków na kilkaset piesków to po co ta dyskusja była :loveu: :loveu: :loveu: ?

Link to comment
Share on other sites

Marisiu dyskusja ma sens nawet jesli dotyczy tylko 1 psa:)))) a jaka jest skala problemu tego nie wie nikt, tzn. wiadomo, ze problem jest i miniatury przoduja w chorobach oczu, ale nikt nie zna statystyk, dlatego nikt Ci dokladnie nie napisze, bo nie ma takich danych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Marisiu dyskusja ma sens nawet jesli dotyczy tylko 1 psa:)))) a jaka jest skala problemu tego nie wie nikt, tzn. wiadomo, ze problem jest i miniatury przoduja w chorobach oczu, ale nikt nie zna statystyk, dlatego nikt Ci dokladnie nie napisze, bo nie ma takich danych[/QUOTE]
Nawet w USA :shake: :shake: :shake: ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']A czemu nie :-) W koncu gdyby nie bylo roznicy zdan wszyscy bysmy chodzili w chinskich mundurkach.
Poza tym bardzo szybko poznaje sie w takiej dyskusji ludzi ,lepiej nizby sie znalo ich kilka lat :evil_lol:[/QUOTE]

Zgadzam się z Tobą w 200% :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']no ja nie znam zadnych statystyk. Tylko te co dr.Garncarz na wykladzie mowil, ale liczb tez nie znaju.[/QUOTE]
No, czyli są :cool3: jakieś dane - cyfry, szkoda, że nie zanotowałaś a materiałów nie było :roll: ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']No właśnie, czy to nie jest dziwne, że dotyczy tylko sznucerków miniaturowych :roll:, rozumiem, że problemy z oczami innych ras, to zupełnie inne choroby ? Skąd się to dziadostwo wzięło :roll: ?[/quote]

PRA - wystepuje nie tylko u mini, chociaz przede wszystkim.. w Szwecji i USA sa znane przypaki u olbrzymow tez..... ale one znowu maja sklonnosci do:
HC, heditary cataract,
- PHTVL, persistent hyperplasti tunica vasculosa lentis
(PHPV/PHTVL Persistierendes hyperplastisches primäres Vitreum

z tego co wiem, to w Finnlandi, Szwecji i Danii sa te badania obowiazkowe i ogolnie na poczatku lat 90 bylo 2-3% psow wylaczonych z hodowli... w tej chwili jest tych procentow duzo wiecej (nie chce mi sie szukac ale na ichniejszych stronach sa wyniki.. a ze duzo jest po angielsku to mozna sobie poczytac)

W ktorejs gazetce niemieckiego PSK, bylo podane (chociaz badania nie sa obowiazkowe) ze ok 20 % dobrowolnie przebadanych psow moze sie podpisac pod ktoras z wyzej wymienionych chorob.
Oczywiscie zrobilo sie zamieszanie i krzyki ze to nie mozliwe ze az tyle procent, no ale jakby bylo nawet troche mniej to i tak jak dla mnie duzo.

[URL="http://jalostus.kennelliitto.fi/"]http://jalostus.kennelliitto.fi/[/URL]
[URL="http://kennet.skk.se/hunddata/"]http://kennet.skk.se/hunddata/[/URL]
[URL="http://www.hundeweb.dk/dkkapp/ET_Reg/openIndex/et_reg/forside.html"]http://www.hundeweb.dk/dkkapp/ET_Reg/openIndex/et_reg/forside.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A ja właśnie dzisiaj zmieniłam Zuzię – miniaturowego owczarka nizinnego :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
w sznaucerka :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb: . Zuzia ma 6 m-cy i było to pierwsze porządne trymowanko i na koniec golonko :lol: i teraz wygląda :Cool!: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']A ja właśnie dzisiaj zmieniłam Zuzię – miniaturowego owczarka nizinnego :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
w sznaucerka :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb: . Zuzia ma 6 m-cy i było to pierwsze porządne trymowanko i na koniec golonko :lol: i teraz wygląda :Cool!: .[/quote]

Nie ma to jak sukces :lol: .Ja zamiast sama dalej walczyc z sierscia Bianki ide w pon. do fryzjera, zeby nas z ringu nie wyrzucili za tydzien :roll: ,bo jednak ostatnio to przekombinowalam z ta Biankowa sierscia :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Wy tu gadu gadu o chorobach, a ja chcialam sie pochwalic, ze moje kochane sloneczko - Lordzik, skonczyl dzis 8 latek - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KACHANA PSINKO :BIG: :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb: .[/QUOTE]

Dla Lordzika :
:cunao: :BIG: :laola: :BIG: :cunao:

Ale pienknego menża wybrałaś dla Bandziorka :eviltong: :klacz: :klacz: :klacz: :cool2: :Cool!:

[B][COLOR="Magenta"][U]MAMY CIĘ[/U] [/COLOR][/B]:lol: :lol::sweetCyb: :sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Dla Lordzika :
:cunao: :BIG: :laola: :BIG: :cunao: [/quote]
Lordzik pieknie dziekuje :multi: .

[quote]Ale pienknego menża wybrałaś dla Bandziorka :eviltong: :klacz: :klacz: :klacz: :cool2: :Cool!:

[B][COLOR=magenta][U]MAMY CIĘ[/U] [/COLOR][/B]:lol: :lol::sweetCyb: :sweetCyb:[/quote]
Szybko przyznawac sie kto nas podkablowal :mad: :mad: :mad: :evil_lol: . Ale fajny jest co :cool3: .

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]:tort: :BIG: :cunao: :drink1: :drinking: :drink1: :cunao: :BIG: :tort:[/CENTER]

[CENTER][SIZE=5][COLOR=red][B]STO LAT LORDZIKU[/B][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]
[LEFT][SIZE=3][COLOR=black]ejj a gdzie ten mąż Bangitki? :razz: [/COLOR][/SIZE][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']
W ktorejs gazetce niemieckiego PSK, bylo podane (chociaz badania nie sa obowiazkowe) ze ok 20 % dobrowolnie przebadanych psow moze sie podpisac pod ktoras z wyzej wymienionych chorob.
Oczywiscie zrobilo sie zamieszanie i krzyki ze to nie mozliwe ze az tyle procent, no ale jakby bylo nawet troche mniej to i tak jak dla mnie duzo.
[/QUOTE]

[B]Pink[/B], ja z tymi 20% to strzelałam i zobacz jakiego miałam nosa, jeśli faktycznie to może być 20% to mamy problem, albo problem jest tuż przed nami :shake:. Faktycznie badania obowiązkowe i większa jawność wyników by się przydała, wyłączenia z hodowli. Łatwiej to przeprowadzić w bogatszych społeczeństwach, zgodnie z zasadą: byt kształtuje świadomość, wydaje mi się, że przyjdzie nam jeszcze poczekać :shake: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']
Szybko przyznawac sie kto nas podkablowal :mad: :mad: :mad: :evil_lol: . Ale fajny jest co :cool3: .[/QUOTE]

A nie zdradzę :eviltong: :eviltong: :eviltong: , ale piękny to ci on i jest :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...