Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

[quote name='Romas']I dlatego ja nie mowie ,ze robienie badan jest glupota ,tylko zastanawiam sie nad tym glosno czy sa na swiecie lepsze badania ,dajace wieksza pewnosc .[/quote]
niestety nie ma, i dopuki te badania nie beda obowiazkowe i jawne to sa bez sensu-tak ja uwazam. Bo co to da???chorych psow az tyle to nie ma, w wiekszosci sa to nosiciele, a tych badaniem nie wykryjesz, za to jakby byly te badania jawne to by wyszlo czarne na bialym po jakich rodzicach dany slepak jest i wyszliby nosiciele-ciut pozno, ale lepiej pozno niz wcale

Link to comment
Share on other sites

Czy WY naprawdę jesteście tak naiwni, że klub choc ruszy reką w tej sprawie... Zastanówcie się.
Własnie miedyz innymi dlatego chcielismy powołac nasz klub, ale, że "wszyscy" wyrazili sie bardzo negatywnie no to klubu nie bedzie.
Nie liczcie na to, że cokolwiek sie stanie nawet jesli wyslecie tysiąc pism i dobrze wiecie dlaczego :(

Ja juz przebadałam swoje reproduktory na HD, a wkrótce wszystkie samce powyzej 2 roku beda miały badnaie PRA. Planuje równiez badanie serca u reproduktorów.

Niestety te wszystkie testy sporo kosztuja i przebadanie naraz wszystkich psów nie jest możliwe. Chyba należy sobie z tego zdawać sprawe.

Wróce jeszcze do HD - kiedy robiłam RTG i opisy to wszyscy sie z emnie smiali, to było przykre, zastanówcie sie więc zanim zczniecie wytykać palcami i wysmiewac. I nie widz epowodu zeby nie rozmawiac, bo od słów wszystko sie zaczyna.

Ciekawa jestem czy kdyby klub "zalecił" członkom przebadanie psów to wszyscy by tak ochoczo to zrobili ....

Eh... przykre to wszystko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']Czy WY naprawdę jesteście tak naiwni, że klub choc ruszy reką w tej sprawie... Zastanówcie się.
[/quote]

no co racja to racja:((((((
co do badan-to Dengik raczej nie ma szans na choroby oczu-to chyba dobra wiadomosc;) ;) z sercem-hmmm-jak bedziesz kiedys robila EKG to sie nie zdzow, bo u wlasciwie wiekszosci miniatur cos tam jest nie tak-tzn. w porownaniu do innych ras-one poprostu tak maja, nie pamietam co dopytam sie doktorki ktora pisze na ten wlasnie temat artykul:)))
a HD czy jest problemem rasy?szzcerze mowiac nie slyszalam o zadnym przypadku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mek']no czyli na dobra sprawe to kazdy kto miał juz szczeniaki musi sie liczyc z tym ze wyhodował chorego .

.[/quote]
Mek tak, jak nie na jedna chorobe to na inna, niestety psy rasowe sa uposledzone i maja rozne choroby nie tylko oczu, ale trzeba byc swiadomym , ze praktycznie z kazdym psiaczkiem moze byc docelowo cos nie tak

Link to comment
Share on other sites

No ale sznaucerki mini niestety czesto schodza na choroby serca , wiec powino sie i ten problem sprawdzic.

Mam jeszcze Roniego, wprawdzie jego ojciec został przebadany i jest OK, ale myśle ze warto zbadac i syna ze wzgledu własnie na Shooting.

NO i jest jeszcze Blacky, nie wiem czy którykolwiek z jego przodków miał badania oczu tak więc dla spokoju własnego sumienia zostanie przebadany, choc nie doczytałam sie aby któryś z psów w jego rodowodzie został uznany za nosiciela.

Link to comment
Share on other sites

nie no masz racje-maja czesto problemy z sercem, dowiem sie dokladnie co one maja inaczej to Ci napisze. Bo jak kobity zbieraly to artykulu dane to sie zdziwily, ze maja tyle "chorych" psow, i w miare robienia badan mialy coraz wieksze oczy. A robila to bardzo znana pani kardiolog (psi) z Wroclawia, mialy napisac text wlasnie o serduszkach miniaturek, ale nie wiem czy juz maja odpowiednia grupe psow przebadana, bo im liczniejsza tym lepiej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']Mówisz o Pani dr Pasławskiej z Wrocławia? Planowałam wlaśnie do niej sie wybrac. :)[/quote]
nio:)))))))))))))))))
ja niestety nie mialam z nia przyjemnosci ale ona podobno czesto bywa w Olsztynie, a podobno jest rewelacyjna

Link to comment
Share on other sites

pierwszego nie znam, ale tez chyba ma uprawnienia do wystawiania kwitkow tak?nie bede obiektywna, bo dr Garbcarza poznalam na wykladach jakies pol roku temu-ma OLBRZYMIA wiedze, jest mlody, podobno przystojny i bardzo madry:)))wiec sama rozumiesz;))))))a o tym innym to wiem ze jest:))))
hmmm jedz do Wawy do Kavanga na weekend:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']Hahaha do ka Vanga to sie wybieram w przyszłym tygodniu, jak mnie przyjmie :) To może by tak dwa w jednym... ;) hihihi[/quote]
Oooooooo, a kiedy, gdzie i po co :cool3: .

Ja tez bardzo lubie dr Garcarza :razz: .

A Ka-Vanga jedzie do Plocka tylko ze najprawdopodobniej tylko z miniatura.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Ja tez bardzo lubie dr Garcarza :razz: .

A Ka-Vanga jedzie do Plocka tylko ze najprawdopodobniej tylko z miniatura.[/quote]
nio on fajny jest nie?;) ;) ;) tylko ma zone i to w dodatku ladna:(((((
a czemu z duzym nie????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak'][B]Ka_Vanga[/B], dzięki za gratki. Szkoda, że Was nie było :shake: . Ale czytałam, że poszałałyście na Superweavie :loveu: [/quote]
Hihihi nio bylismy na Superweavie, w biegu rownoleglym nam sie udalo hihihi i jakie fajne nagrody byly za pierwsze miejsca, wor karmy :cool3: . A na slalomie moj sznaucer postanowil, ze zamiast 60 tyczek zrobi 57:mad: . Mam nadzieje, ze Bialym nam sie uda caly zrobic :multi: , ale byla ogolnie SUPER jak zwykle na takich spotkaniach no i te letejace psy, normalnie rewelka :loveu: , a czemu Was nie bylo???????

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...