Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

[QUOTE] madziorko kupiłas telefon?
[/QUOTE]
jeszcze nie, bo ciągle się wacham nad tym K300 i K700, bo wole ten drugi, ale ciezko go dostac a znowu nie chce kupic K300 a zaraz sie okaze ze tamte przyszly...:/ ale wczoraj bylam w nowym salonie Orange w nowootwartym tesco kolo nas i b. mila pani powiedziała mi, że malo, bo mało, ale powinni mieć w przyszłym tygodniu, więc będę dzwonić i zobaczymy co z tego wyniknie:)

Link to comment
Share on other sites

Romas i Madziorka dziekuje za uznanie heh
A Neska to jest mama Teri z hodowli Gagatek (zdjęcie zrobione bylo na Wrocławskiej wystawie we wrześniu zeszłego roku) [url]http://www.schnauzer.top2.pl/[/url] (odnośnie nazwy hodowli to baardzo pasuje do Teri heheh).

Olu gratulacje no no to teraz kobitki do Lordzika zza morza przyjeżdżają :multi::multi: a jest do kogo jest :eviltong::eviltong::razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angelka']A co do czarnych sznaucerów chyba coś w tym jest , przypomina mi się tekst Doroty jak kiedyś mi napisała że widuje spokojne średniaki tylko dlaczego jej taki nie jest. :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]
No widzisz. A jeszcze do tego czarne podobno wredne :mad: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

A my w ramach szukania nowych zajęć dla psa ćwiczymy ostatnio flyball. I niewykluczone że pojawimy się w Katowicach na zawodach :lol:

[quote name='Angelka']Przed tym jak Teri do nas trafiła TZ- towi pewien "hodofffwca" z targu przestrzegał i robił antyreklamę sznaucerom jak sie dowidział że bierzemy psa tej rasy, mówił ze to strasznie wredne i złośliwe psy a że głuupie to już nie wspomni :diabloti: :eviltong::eviltong::eviltong:[/quote]

Ja też często spotykam się z takim twierdzeniem - że to strasznie głupie psy :roll:. A prawda jest taka, że jeśli ktoś oczekuje kanapowca, któremu wystarczą 3 spacerki po 10 min. dziennie a poza tym psa ma w domu "nie być" to fatycznie, trochę się natnie biorąc średniaka pod swój dach :diabloti:

Ale powiem Wam, że sama byłam zaskoczona tym, że Atos nic w domu nie zniszczył. W porównaniu z moim poprzednim jamnikiem, który miał na koncie drzwi wejściowe "obrane" z wygłuszenia do około 0,5 metra, podziurawioną kanapę, zjedzoną wykładzinę, zjedzoną skórzaną torebkę dziewczyny, która przychodziła do mnie na korki :oops:, naderwane futro mamy i kilka innych wyskoków to Atos jest po prostu aniołkiem :angel: Mimo, że ma dużo większe "możliwości" :evil_lol: W sumie jeśli coś łobuzuje, to właśnie jak ktoś jest w domu, tylko się psem nie zajmuje. Jak zostaje sam to idzie spać i tyle.

Tak więc, [B]Romas[/B], powiedz to wszystko Biance - nie może kalać linii swojej matki (chyba, że te tendencje ma po tatusiu ;))

[B]Ola[/B], gratulacje dla Lordzika :cool3: A jak jeszcze fajna suczka to już w ogóle super :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']

Romas co za wet :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:[/quote]


Aaa, to byl wet ktory wystepowal w TV ,na poczatku lat 90siatych.
Byla taki programik o zwierzetach ,chyba jeszcze zanim Animals weszlo na antene.
I ten wet sie czesto pojawial w TV z pogadanka o pieskach i kotkach( rudy pan w srednim wieku jak zwykle zabylam nazwiska)
Wiec jak poszlam do niego to czulam sie niezwykle zaszokowana tym co mowil w telewizji a tym co mi prywatnie powiedzial.Szczegolnie ,ze problem Zuzi ,z którym sie do niego zglosilam ,nie lezal w agresji do rodziny .I wogole lanie jej to ostatnia rzecz ktorej ona potrzebowala .Takich mamy wspanialych wetow ,nic tylko sluchac ich swiatlych rad.
Dorotko, z Bianka gadalam ,ale na razie nie moze mi obiecac ,ze przestanie psocic.
Chyba chwilowo cierpi na niepokoje wieku dorastania.A to oddala sie w niewiadomym kierunku ,pogodnie machajac ogonem na moje wolania.
A to obsikuje mi podloge ( mimo spaceru przed kwadransem ) ,kiedy tylko pojde do lazienki np suszyc glowe.
A to obrywa kafelki ze sciany,wlazi na lozka i udaje ,ze to jej miejsce,gryzie Zuzie i chowa sie za moimi nogami jak Zuzia chce jej oddac,napad obce psy a potem ucieka z piskiem ,kradnie z blatu nasze kanapki mimo,ze stoje tuz obok itd itd itd :lol:
Coz...te nastolatki :crazyeye:
Ale jak osiagnie szacowny wiek 9 lat jak Zuzia bedzie z pewnoscia taka mila i grzeczna jak ona ,wiec nadzieje jest :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Coz...te nastolatki :crazyeye:
Ale jak osiagnie szacowny wiek 9 lat jak Zuzia bedzie z pewnoscia taka mila i grzeczna jak ona ,wiec nadzieje jest :evil_lol:[/quote] Hehhe dobre :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Ja tak myślę że psy są bardziej mniej niszczycielskie od suczek , bo jak tak czytam to wszystkie psy które nie zniszczyły w wieku młodzieńczym nic to osobniki rodzaju męskiego (włącznie z moim Karatem).:lol:
Chyba im własna duma na to nie pozwala ;););)

A ja jestem dumna z mojego szkolenia Teri , kurcze Sznaucer to jednak inna "para butów" niż owczarek.
To co Karat pojoł w kwadrans jej zajeło 2 dni.
Teri umie juz nogę (to było najtrudniejsze, obchodzenie nóg i stawanie po lewej stronie) do mnie, stój ,zostań, siad , waruj.
Musze jeszcze dopracowaćznaki optyczne z daleka bo sie strasznie ociąga z ich wykonywaniem :lol::lol:

A jak tam Bianki szkolenie przebiega?

Link to comment
Share on other sites

Niestety moj pies ,Toro DC , byl o wiele bardziej niszczycielski od moich suczek . Zuzia nie zniszczyla nic ,poprzednia suczka Kora tez nie.
Bianka odrazu z grubej rury ,bo tą nieszczesna glazure oderwala .
Ale Toro to niszczyl metodycznie i kazdego dnia :-)

Musze tez powiedziec ,ze szkolenie sznaucerow w porownaniu do szkolenia DC to miod i bulka z maslem :-) Widzisz, co wlasciciel to doswiadczenie :-)
Ciesze sie ,ze z Teri Ci tak dobrze idzie.Moim zdaniem owczarki poprostu maja inny styl pracy ,moze inne podniety na nie dziala , dlatego wydaje Ci sie ,ze sznaucer wolniej kojarzy.Kojarzy szybko tylko trzeba znalezc to za co sznaucer chce pracowac :-)
Bianka uczy sie blyskawicznie tego co trzeba i tego co nie trzeba :-)
Mamy juz w miare dopracowane :zmiany pozycji przed mna( lezec ,stoj ,siad) , zmiany pozycji przy nodze, rownaj na przestrzeni ok. 8-10 krokow, zostan na dwa , trzy kroki i ok. 30 sek . oraz glupotki typu koleczko ,uklon . Mam tez rownanie( czyli obchodzenie )do nogi i siad automatyczny jak sie zatrzymujemy idac na rownaj .
Cwiczymy zrywami wiec niektore elmenty musze po kilka razy ponownie dopracowywqac ale niestety nie mam ciagle i codziennie czasu tyle samo z nia pracowac.Raz dluzej raz krocej .
Teraz nacisk polozylam na komende stoj .No i pozycje wystawowa.
Co prawda czuje ,ze zle robie ,bo powinnam rozdzielic te dwie komendy ,kurcze strasznie tego wszystkiego duzo.
Fakt jest taki ,ze sznaucery szybko zapominaja czy tez kombinuja jakby mozna dane cwiczenie robic na skroty.I ciagla praca jest niezbedna.
Ja mimo ,ze z Zuzia juz nie zamierzam nic powaznego robic staram sie codziennie cwiczyc,bo inaczej ona robi sie "glucha " na wszelkie komendy .Kilka chwil z klikerem i smakolykiem wybitnie poprawiaja jej sluch :-)
Znaki optyczne robilam razem z normalnymi komendami i wlasciwie Bianka lepiej dziala na optyczne niz slowne.
Ucze ja tez przynoszenia pilki ale to bardzo nieformalnie ,chce poprostu zeby byla zafiksowana na pileczke i duzo na dworzu nad tym pracujemy.Takie zafiksowanie przyda mi sie na wystawach no i moze na agility ,jesli kiedykolwiek bedziemy cwiczyc.
O :-) , takie sa nasze dokonania .Niby malo a jednak to bardzo duzo pracy kosztuje ,zeby kazdy z tych lementow nauczyc i utrwalic.No i jeszcze normalne zycie i poglebianie socjalizacji ,z ktora jest roznie :-) Bo a to lasimy sie do obcych cwierkajacych panius a to oszczekujemy obcych facetow w kapeluszach :-)
A Wy jak ? Oszczekujecie czy macie w nosie kapelusze :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angelka']
A ja jestem dumna z mojego szkolenia Teri , kurcze Sznaucer to jednak inna "para butów" niż owczarek.
To co Karat pojoł w kwadrans jej zajeło 2 dni.
[/quote]

inna inna :) bo dociera sie do nich zupelnie inaczej ale ja u swoich nie zauwazylam takich opoznien czasowych :) moze mialam wiecej szczescia ale moje buraki wszystko blyskawicznie lapaly

Link to comment
Share on other sites

Romas to ty jesteś bardziej do przodu od nas z tym szkoleniem :lol:
Z tym szkoleniem to tak Karat wykonuje je jak automat a Teri to "no dobra jak nalegasz" ale to zalezy tez od pory dnia.
Niestety z nakręceniem jej na cos to kiepska sprawa na razie działa na nią żarełko , na aport nie mam na razie co liczyć by zwykla piłka ją nie kręci , a ta ze sznurkiem baardzo ale to sznurek bardziej niż piłka i chce tylko dziamgolkać :lol::lol:
A panowie w kapeluszu hmm ona raczej nie zwraca na nikogo uwagi (czasem jakiegoś dziwnie poruszającego się człowieka obura, ale to rzadko) albo odwrotnie by się na siłe witała i ni z tad ni z owąd skacze na przechodnia co jest żenujące (chodzi w kagańcu to ludzie myślą że chce ich ugryźć) oczywiście eliminuje takie zachowania i coraz mniej ich jest.

Link to comment
Share on other sites

Witam :)
Dawno mnie tu nie bylo ;)

Ale juz spiesze z nowosciami ;)

Z radoscia informuje ze dzisiaj w nocy urodzili sie pierwsze Kenzorkowe dzieciaczki!!!!
Mamy czterech przystojnych chlopakow i jedna sliczna dziewczynke ;)

Jutro zrobie fotki i wstawie :)

Gratulacje dla Lordzika ;)

Pozdrowienia dla wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

Natalia Gratulacje :-) !!! Zdjecia ,zdjecia !

Angelka, ja poprostu ucze Bianke majac na mysli Obedience a znam program wiec juz mniej wiecej mam plan co robic.
Bianka tez ma takie odbicia z tym skakaniem na obcych na ulicy.Na wszelki wypadek mijam ludzi lekkim lukiem :-) ale ona czesto szarpie sie i wyrywa do kobiet .A facetow usiluje odstraszyc.
No ale w tym wieku to normalne ,ze jeszcze nie do konca wie jak sie zachowac :-)

A u nas dzis sloneczko i zaraz lecimy na szkolonko :-) Super !

Link to comment
Share on other sites

Oj chwilke mnie nie było (ach ta olimpiada wciąga i pół dnia przed TV przesiedziałam, ale cóż w końcu ferie mi sie zaczeły), a teraz po kolei:))

[quote name='"Dorotak"']
A my w ramach szukania nowych zajęć dla psa ćwiczymy ostatnio flyball. I niewykluczone że pojawimy się w Katowicach na zawodach
[/QUOTE]
JUPPI!!!!!!!! Ale suuuuper!! To ćwiczcie teraz baaaaaardzo pilnie bo my będziemy w Katowicach i strasznie ucieszyła mnie myśl, że być może spotkam Ciebie i Atosa i będę mogła Wam kibicować!!! Ale fajnie!! Więc teraz nie zróbcie mi żadnego numeru - i na zawodach macie być obowiązkowo!!!

[quote name='"angelka"']A ja jestem dumna z mojego szkolenia Teri , kurcze Sznaucer to jednak inna "para butów" niż owczarek.[/QUOTE]
hm... ja też nie zauwazyłam przy moim wariacie tyakiego opóźnienia, on ma 1000 myśli na sekundę i szybciutko łapie nowe rzeczy, gorzej potem z utrwalaniem jak mu się nudzi, ale wystarczy dobra motywacja (czyt. jedzonko:)) i wszystko idzie jak po maśle:)


[quote name='"romas"']Mamy juz w miare dopracowane :zmiany pozycji przed mna( lezec ,stoj ,siad) ,[/QUOTE]
och...tgo stój to Wam zazdroszczę....:/ siad i waruj mamy bardzo ładne zarówno przy nodze, przede mna jak i na odległość ok 10 kroków, ale z tym stój to coś nam nie szło i przerwałam i musze sie znowu za to zabrać, ferie będą dobrą okazją:)

[quote name='"angelka"']Z tym szkoleniem to tak Karat wykonuje je jak automat a Teri to "no dobra jak nalegasz" ale to zalezy tez od pory dnia.[/QUOTE]
Może własnie musisz ją jakoś bardziej zmotywować by za wszelką cene opragnęła dostać to co dla niej masz w nagrodę i gdy tylko zorientuje się że jedynym wyjściem by to osiągnąć będzie wykonanie ćwiczenia to bedzie je robiła bez namysłu (tak przynajmniej robi Denis:)

[quote name='"romas"']A u nas dzis sloneczko i zaraz lecimy na szkolonko Super ![/QUOTE]
słoneczko u nas też jest, ale szkolonka to wam zazdroszczę, ojjj zazdroszczę i to bardzo, ale kto wie może i nam uda się na wiosnę gdzieś pochodzić chociaż na kilka/naście zajęć żeby Denis nauczył się pracować przy psach:)

a jak już o szkoleniu mowa to może ja wspomnę też co udało mi się narazie z Deniskiem wypracować, na pewno są to wspomniane wczesniej siady i waruje w różnych wariantach:), dwa sposoby dostawania sie do nogi 'finish' (od razu z siady przede mna) i 'rownaj' (z obejsciem mnie dookola), umie tez zostawac w siad i waruj na ok minute (z warujem jest to mniej pewne ale dopracujem) gdy stoje jakies 18-20 krokow od niego, no umie jeszcze do mnie, a uczymy sie chodzenia przy nodze (idzie calkiem fajnie) i mamy taki mini wstep do aportowania czyli podnoszenie koszyczka ale musimy jszcze to baaaardzo dopracowac a potem zamienic na koziolek:))

Link to comment
Share on other sites

Madziorka , Ty juz sporo masz z Denisem .Mysle ,ze jak sie zawezmiesz to na pewno do Obedienca bedziesz mogla na wiosne/lato przystapic.U niego to chyba tylko sprawa doszlifowania komend no i przyspieszenie chodzenia przy nodze .
Ja teaz bym chciala z Bianka ale widze ,ze przeliczylam sie i ona potrzebuje wiecej czasu.Poprostu strasznie jest jeszcze roztrzepana :-)

Link to comment
Share on other sites

Dziekujemy wszystkim za mile slowa :). Hiehie zartuje sobie, ze Lordzikowi trafila sie dziewczyna walentynkowa, bo prawie juz walentynki ;) .

Natalia OGROMNE GRATKI dla Was i oby dzieci wyrosly na piekne i zdrowe maluszki :multi: .

Dorotak ale SUPER, ze bedziesz z Atosikiem w Katowicach :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']JUPPI!!!!!!!! Ale suuuuper!! To ćwiczcie teraz baaaaaardzo pilnie bo my będziemy w Katowicach i strasznie ucieszyła mnie myśl, że być może spotkam Ciebie i Atosa i będę mogła Wam kibicować!!! Ale fajnie!! Więc teraz nie zróbcie mi żadnego numeru - i na zawodach macie być obowiązkowo!!![/quote]
He, he to nie zależy od nas :evil_lol: To są zawody drużynowe i 90% startujących to oczywiście bordery. Nasza drużyna też jest głównie borderowa, więc Atos ma szansę zostać raczej rezerwowym. Bo mimo, że się bardzo stara to do bordera mu daleeeeko :evil_lol: Czyli jeśli pojedziemy, to na pewno wystartuje w piątkowych eliminacjach, być może w sobotnich biegach drużynowych i na pewno nie w niedzielnych biegach indywidualnych (bo zakwalifikuje się do nich najlepsza 10 z biegów piątkowych, a na to nie mamy najmniejszych szans :lol:)

Więc nie jest to tylko moja decyzja. Ale do 1 marca wszystko będzie jasne (koniec przyjmowania zgłoszeń). :cool3:


[B]Natalia[/B], piękne "dzieciaczki" :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia_W']Witam :)
Dawno mnie tu nie bylo ;)

Ale juz spiesze z nowosciami ;)

Z radoscia informuje ze dzisiaj w nocy urodzili sie pierwsze Kenzorkowe dzieciaczki!!!!
Mamy czterech przystojnych chlopakow i jedna sliczna dziewczynke ;)

Jutro zrobie fotki i wstawie :)

Gratulacje dla Lordzika ;)

Pozdrowienia dla wszystkich :)[/quote]


Gratulacje dla tatusia:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...