Jump to content
Dogomania

Bilet z Radys - ogarniamy i szukamy DS!


Recommended Posts

Po Twoim wpisie jaka Betty była smutna i pogodzona z losem, taka myśl mi przez głowę przemknęła, że ludzie od Molly też to widzieli i mogliby adoptować obie. Myśl ta jednak wydała mi się na tyle niedorzeczna, że o tym nie napisałam. A tu jednak - cuda są po to, by się zdarzać. I oby się zdarzały jak najczęściej! :D

Link to comment
Share on other sites

Betty i Molly są już w swoim domku.
Domek bardzo psiolubny, przygotowany i doświadczony w pracy ze schroniskowym psiakami. Co prawda to pierwsze doświadczenie Państwa z dwoma psiakami na raz, ale jestem dobrej myśli. Wszystko zależy od naszych dziewczynek. A dziewczynki bardzo się ze sobą zżyły, więc powinno im być łatwiej.
Molly miała dziś zdjęte szwy. Wszystko jest ok.
Z pierwszych wrażeń: zachowanie Betty wskazuje na to, że mieszkała już kiedyś w domku. Wszystko ma opanowane: schody, lustra, w przeciwieństwie do Molly, która wpadła na lustro w szafie. Dla Molly to wszystko jest nowe, niewiele rzeczy w swoim dotychczasowym życiu miała szansę poznać.
Sunie przejęte, oszołomione ogromem wrażeń. Mają do dyspozycji teren do biegania i dom do odpoczynku :)

Myślę, że potrzeba będzie kilku dni, aby zrozumiały, że to już ich miejsce na ziemi i ich Ludzie. Bądźcie dziewczynki grzeczne i nie rozrabiajcie za bardzo. Dziękuję za cudowny domek!

Link to comment
Share on other sites

Co do dobrej ręki, to jak pojadę za tydzień i Państwo nadal będą podtrzymywać chęć zatrzymania obydwu tj. Molly i Betty to przyznam Wam rację :)
Na razie się niepokoję, bo Molly o ile do ludzi super, o tyle zupełnie nie zna zjawisk codziennego życia. Wszystkiego będzie się uczyć.

Co do Melby ciociu wieso oto ona w opisie wolontariuszek:
"MELBA - jest dość dużą suką, żywym wprost dowodem na to, jakie niesprawiedliwe bywa życie.Patrząc na nią, jak - wyprowadzona z kojca - przylepia się do człowieka, jak merda ogonem, niezmiernie szczęśliwa, jaka jest wesoła, ciekawa wszystkiego, pełna energii - nigdy nie pomyślelibyście, ze Melba na "ten" moment czekała niemal 5 lat. Tyle przebywa w schronisku i przez cały ten okres zachowała ufność do ludzi i radość z najmniejszego choćby powodu. Mówiąc górnolotnie, jest psem o pięknej duszy. I jakie to smutne, że od pięciu lat nikt jej nie potrzebował, nikt nie szukał, nikt nie chciał odwzajemnić jej tej przyjaźni. Smutne jest też to, co my wiemy (bo na szczęście ona nie), że z takim wyglądem - przeciętnego, dużego psa - nie ma zbyt dużych szans na ziszczenie tych swoich psich marzeń, zwyczajnych, o byciu czyjąś. Melba ma ok. 6 lat. W schronisku przebywa od czerwca 2010r."

Link to comment
Share on other sites

Jednym słowem - możesz zameldować wykonanie zadania, Florentyno (na szczęście nie panu prezesowi ;)) :D

 

Uważam, że Molly sobie poradzi właśnie dlatego, że jest z Betty, która zna wszystko to, czego Molly nie zna i wszystkiego ją nauczy. Państwo nie mogli podjąć lepszej decyzji! :)

 

Wyborów radysowych nie zazdroszczę, oj nie zazdroszczę :(

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze wieści od Molly i Betty.
Dziewczynki są grzeczne, Betty uparcie próbuje uzurpować sobie miejsce na kanapie.
Chodzą ładnie na spacerki, nie rozrabiają. Molly już troszkę się wyciszyła. Została też wykąpana - pewnie pierwszy raz w życiu, więc na pewno poczuła ulgę.
Jedyne co im dokucza to upał....
Oj jak ja je dobrze rozumiem :(

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie do końca jest dobrze.

Betty próbuje dominować, również nad niektórymi domownikami :( pokazując ząbki. Trudno będzie Państwu sobie z tym poradzić, bo nie ma ich całymi dniami, a psiakami zajmuje się w tym czasie starsza Pani - seniorka rodu.

Zaczęła również atakować Molly np. przy jedzeniu. Molly jest bardzo uległa i istnieje również obawa, ze przez naśladowanie nabędzie złych nawyków obserwując Betty.

 

Najbliższe dni zaważą, ale obawiam się, że będę musiała zabrać Betty, skoro już drugiego dnia w nowym domu pojawiły się takie problemy.

 

W hotelu nic takiego nie miało miejsca, stąd nawet nie przypuszczałam, że to taki charakterek się okaże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...