Jump to content
Dogomania

zasady przyznawiania championatów


jefta

Recommended Posts

[quote name='feeria']Interesuje mnie championta Włoch i nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Wie ktoś coś? ;-)[/quote]

[FONT=Times][B]Młodzieżowy : [/B]?[/FONT]
[B][FONT=Times]Champion :[/FONT][/B][FONT=Times] 6 CAC w klasie otwartej od 5 różnych sędziów w tym co najmniej 2 z międzynarodówki[/FONT]
[FONT=Times][/FONT]
[FONT=Times][/FONT]
[FONT=Times][/FONT]
[FONT=Times]To ze stronki [url=http://www.spaniel.pl]Hodowla Buldogow Francuskich i King Charles Spanieli[/url][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Frytela']Ukraine trzeba poprawic, bo jezeli pies ma championat wlasnego kraju (w naszym przypadku polski) to przy zdobyciu 1 CAC zostaje Ch UA, jezeli zdobedzie 2 CAC to zostaje Grand Ch UA.

Tak samo tyczy sie młodziezowego :)[/quote]

rozumiem ze CAC wszystko jedno z jakiej wystawy (krajówka czy miedzynarodowa)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cervarius']mam pytania odnośnie championatu Austrii-
czy to prawda, że do championatu Austrii nie liczą się CAC-e zdobyte w klasie champinów?
jeszcze jedno pytanie: ile trzeba miec CAC-ów w przypadku psów podlegających próbą pracy?
z góry wielkie dzieki za odpowiedź....[/quote]

to nieprawda ! ja mam championat robiony tylko w klasie championow

Link to comment
Share on other sites

już wiem
[FONT=TTE26040E8t00][SIZE=4][FONT=TTE26040E8t00][SIZE=4][LEFT]Rád pro udelování titulu " CESKÝ VETERÁN ŠAMPION "[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=TTE2604E00t00][SIZE=2][FONT=TTE2604E00t00][SIZE=2][LEFT]Podmínky pro psa a feny::
1) zisk 3x ocenení VÝBORNÝ 1 ve tríde veteránu, z toho minimálne 1 x na MVP
2) ocenení minimálne od 2 rozhodcích
3) zapocítávají se výstavy konané v CR
4) zapocítávají se výsledky od roku 2005 (výstavy porádané od 01. 01. 2005)
5) titul bude udelován od 01. 01. 2006
6) diplom vystavuje sekretariát CMKU
Schváleno P CMKU 05. 05. 2005[/LEFT]
Rád nabývá platnosti od 1.1.2006
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gracjana']Nie mogę odnaleźć informacji... czy na wystawie światowej w Poznaniu w 2006 nie bylo tak za kazdy pies z zagranicy w byle jakiej klasie dostanie CWC odrazu ma championat Polski...?
Kto pamięta jak to było..:placz:[/quote]

Na pewno było tak z CACIB'ami i Zw. Pl i Zw. Świata, nie jestem pewna czy CWC też.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']Jeśli chodzi o Ch.Niemiec: 5 x CAC, minimum od 2 różnych sędziów, 1 cac z wystawy międzynarodowej lub klubowej. Pomiędzy pierwszym i ostatnim CAC musi upłynąć co najmniej rok. CAC uzyskane na wystawach Europasieger oraz Bundessieger liczą się podwójnie.[/quote]

Troche poprawie,

5x CAC od 3 roznych Sedziow,najmniej 3 CAC musza byc zdobyte na Miedzynarodowej albo Narodowej Wystawie.
Res. CAC uzyskane na Europasieger albo Bundessieger liczy sie jako pelne CAC.

magi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Champion Grecji[/B] :
3x CAC od 3 róznych sedziów, wystawy moga byc krajowe lub miedzynarodowe (wszystko jedno), nie ma przedziału czasowego;
mozna wystawiac psy kopiowane;
dla ras którym do uzyskania tytułu IntCh potrzeba certyfikat uzytkowości, aby pies/suka zdobył ChGrecji oprócz 3 x CAC (jw) musi tez byc certyfikat(jak do Intera);
Nie ma J Ch- tylko dorosły;
Nie ma "drogi na skróty"- musza byc 3 cace;
CACe przyznaja tak jak CACIBy, chyba ,ze rasa jest sedziwana kolorami osobno to wtedy więcej ich przyznają..
poniżej cyt.ichniej odp
"We give the CAC as the CACIBs (same number of CACs per breed and from the
same classes), except for Dobermans, Boxers and Epagneul Bretons where there
are two CACs per breed. (every colour has his own. At the Epagnuels one goes
to the white-oranges, and the other to all the other colours)."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']hej hej mam pytanie odnośnie

[B]Ch Danii.[/B]

Czy coś się zmieniło ?, czy nadal trzeba 3 x CAC
pies/suka ma już championa Polski[/quote]

jeśli posiada tytuł championa wystarczy 1 cac. w klasie championów nie przyznają caca!!!
dla psów użytkowych potrzebny certyfikat użytkowości.
dla dużych ras - championem można zostać po ukończeniu 24 miesięcy, dla małych granica to 18 miesięcy
[url=http://www.dansk-kennel-klub.dk/891]Velkommen til Dansk Kennel Klub for hundeejere[/url]

i stronka do duńskiego związku:
[url=http://www.dansk-kennel-klub.dk/677]Velkommen til Dansk Kennel Klub for hundeejere[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Poproszono mnie o wyjaśnienie Championatu Czech dla ras myśliwskich przy posiadanym już certyfikacie - w jakich klasach mogą brać udział - czy koniecznie w użytkowej?
Napisałam do CMKU i dostałam następującą odpowiedź:

[B]" R[FONT=Arial][SIZE=2]asy u ktorych FCI wymaga prob dla Int.Champ. powinne mieć certyfykat uzytkowosci i 2x CAC [U](z posredniej, otwartej, uzytkowej czy championow)[/U], z tego jeden z wystawy miedzynarodowej. 2 CACe nie mogą być od jednego sedziego a powinne być z 2 lat ( np. 2008 a 2009 ) "[/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Lenka Fairaislova[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]CMKU[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']Jak masz juz CAJC z miedzynarodowki to mozesz mł. ch czech skonczyc CAC-em z krajowki[/quote]
A ja z innej beczki - nigdzie nie znalazłam adnotacji że do Mł Ch Cz potrzeba "dużego" CAJCu bądź CACu.


Napisane jest tak:

[QUOTE][SIZE=2]Obtaining Czech Junior Championship[/SIZE] Send by airmail or bring to the office:
- original pedigree or a copy thereof and original of the show results appendix
- original of the cards certifying obtaining the CAJC (and CAC, if applicable)
- the CAJC (CAC) must have been awarded by at least two different judges
- 3x CAJC or 2x CAJC and 1x CAC (obtained before reaching the age of 24 months)
- the CAC once used for obtaining Czech Junior Championship cannot be used for obtaining Czech Championship
[/QUOTE]

[url=http://www.cmku.cz/index2.php?stranka=jak_na_to#cjsampion]ČeskoMoravská Kynologická Unie[/url]

I co mam o tym myśleć? Zapomnieli dopisać? Przy dorosłym jest to określone, na czeskiej wersji strony zresztą jest identycznie, więc co, czeski błąd? :cool3:
Wie ktoś coś?

Link to comment
Share on other sites

Czy ktos cos z tego rozumie? Poza tym, ze trzeba miec 4 CAC i ze sa przyznawane w kl posredniej, otwartej, uzytkowej i championow?
Czy jest championat mlodziezowy?
Z gory dzieki za pomoc

[SIZE=2]a) 4 C.A.C.’s, uno de ellos en la exposición internacional organizada directamente por la R.S.C.E. o por otra sociedad colaboradora de la R.S.C.E., a la que el Comité de Dirección haya autorizado expresamente para poner en juego el C.A.C. obligatorio y necesario para obtener el título de Campeón en España, y 1 Excelente en Clase de Campeones, Clase Trabajo, Clase Abierta o Clase Intermedia, en la exposición monográfica de su club de raza en que se ponga en juego el C.A.C. de la R.S.C.E. o en otra exposición internacional organizada directamente por la R.S.C.E., o por otra sociedad canina colaboradora de la R.S.C.E., a la que el Comité de Dirección haya autorizado expresamente para poner en juego el C.A.C. obligatorio y necesario para obtener el título de Campeón en España.

b) 4 C.A.C.’s, uno de ellos en la exposición monográfica de su club de raza en que se ponga en juego el C.A.C. de la R.S.C.E. o en una exposición internacional organizada por la R.S.C.E. o por otra sociedad canina colaboradora de ésta, a la que el Comité de Dirección haya autorizado expresamente para poner en juego el C.A.C. obligatorio y necesario para obtener el título de Campeón en España, y 1 Excelente en Clase de Campeones, Clase Trabajo, Clase Abierta o Clase Intermedia en otra exposición internacional organizada directamente por la R.S.C.E., o por otra sociedad canina colaboradora de la R.S.C.E., a la que el Comité de Dirección haya autorizado expresamente para poner en juego el C.A.C. obligatorio y necesario para obtener el título de Campeón en España.

Para participar en exposiciones caninas en las que se ponga en juego el C.A.C. de la R.S.C.E. y/o el C.A.C.I.B. de la F.C.I., organizadas por la R.S.C.E. o por las sociedades caninas colaboradoras de la R.S.C.E., los perros han de estar inscritos en el L.O.E. (Libro de Orígenes Español) o R.R.C. (Registro de Razas Caninas) de la R.S.C.E. o en un libro de orígenes canino de una sociedad canina extranjera federada o asociada a la Fédération Cynologique lnternationale (F.C.I.), lo que habrá de acreditarse con copia del pedigree al realizar la inscripción para participar.[/SIZE]
[SIZE=2] [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuncewmr']Czy ktos cos z tego rozumie? Poza tym, ze trzeba miec 4 CAC i ze sa przyznawane w kl posredniej, otwartej, uzytkowej i championow?
Czy jest championat mlodziezowy?
Z gory dzieki za pomoc

[SIZE=2]a) 4 C.A.C.’s, uno de ellos en la exposición internacional organizada directamente por la R.S.C.E. o por otra sociedad colaboradora de la R.S.C.E., a la que el Comité de Dirección haya autorizado expresamente para poner en juego el C.A.C. obligatorio y necesario para obtener el título de Campeón en España, y 1 Excelente en Clase de Campeones, Clase Trabajo, Clase Abierta o Clase Intermedia, en la exposición monográfica de su club de raza en que se ponga en juego el C.A.C. de la R.S.C.E. o en otra exposición internacional organizada directamente por la R.S.C.E., o por otra sociedad canina colaboradora de la R.S.C.E., a la que el Comité de Dirección haya autorizado expresamente para poner en juego el C.A.C. obligatorio y necesario para obtener el título de Campeón en España.
[/SIZE]
[/quote]
Tak mniej więcej
a) 4 CAC's, w tym jeden z międzynarodowej wystawy organizowanej bezpośrednio przez RSCE lub innej innej organizcji lub wspólnika RSCE, którego Komitet jest wyraźnie upoważniony do dawania CAC.obowiązkowe i niezbędne do uzyskania tytułu Championa w Hiszpanii jest ocena doskonała 1 i CAC w klasie championów,użytkowej, otwartej, pośredniej na wystawie jego klubu (czyli wystawa klubowa) lub na międzynarodowej wystawie zorganizowanej bezpośrednio przez RSCE.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...