Jump to content
Dogomania

zasady przyznawiania championatów


jefta

Recommended Posts

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Elitesse']a do Granda trzeba miec zatwierdzony Ch UA ?
chodzi mi o przypadek podwojnej wystawy - jesli pies w 1 dzien dostanie CAC to jest CH.Ua a jak w niedziele dostanie drugi to liczy sie do Granda ?[/quote]
trzeba mieć. ostatnio na ukrainie od razu drukowali championaty, więc po 15 minutach odbierało się dyplom:)
a, że następna wystawa była tego samego dnia, to zaraz po ocenie leciało się po wydruk granda - bez zbędnych formalności, bez problemów - karta oceny + okazanie ch ua wydanego "przed chwilą"
za każdy dyplom po 20 euro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a do Granda trzeba miec zatwierdzony Ch UA ?
chodzi mi o przypadek podwojnej wystawy - jesli pies w 1 dzien dostanie CAC to jest CH.Ua a jak w niedziele dostanie drugi to liczy sie do Granda ?[/quote]

Tak 2 sie liczy na tego granda.
I nie musi miec jeszcze zatwierdzonego ch ua.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']A znacie jakiś szczegóły polskiego championatu 1 CACowego? To tylko w Katowicach czy wszędzie na międzynarodówkach? Pies musi być zarejestrowany w obcym kraju czy wystarczy że ma jakiś championat?[/quote]

To tylko na wystawach międzynarodowych większej rangi, najczęściej organizatorzy podaja takie inf. to była w Poznaniu Światówka, chyba ta o puchar Europy Śr. i Wsch. i ta w Katowicach z nominacją na Cruft

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]A ja mam prośbę o wyjaśnienie, jak to jest z Ch. Łotwy – na stronie spaniel.pl jest powiedziane, że „[/FONT][FONT=Times]jeśli kraj ma podpisaną umowę z Łotwą wówczas istnieje możliwość uzyskania championatu za 1 CAC w przypadku posiadania championatu własnego kraju” natomiast z tego co jest na stronie łotewskiej zrozumiałam, że nie musi to być championat własnego kraju, jedynie kraju, z którym mają podpisaną umowę.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times]„[/FONT][FONT=Times New Roman]The dog who does not live in Latvia and does not registered in LKF Stud Book could become the [B]Latvian Champion[/B] with [B]1 CAC[/B] sertificate only if at the moment of receiving this sertificate he/she is the champion of [B]resident country[/B] and if the national cynological organization has the agreement with Latvian Cynological Federation about confirming the tittles with 1 CAC. „[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times]Jak to w końcu jest?[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Tam dokladnie jest napisane to co jest u mnie na stronie.
czyli jesli chcesz miec championat Łotwy za 1 CAC to nastapi to tylko wtedy gdy jest sie championem kraju wlasciciela i ten kraj musi miec podpisane porozumienie.
Wiem ze Estonczycy czekaja teraz az zdobeda swoj championat i dopiero wtedy jada na Łotwe. A wczesniej mogli zatwierdzac na wstecznych wnioskach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zefirr']Czy to oznacza,że ten dorosły championat przysyłają dopiero, gdy pies ukończy 24 miesiące?[/QUOTE]

Już wiem jak to jest dokładnie :lol:. W Mołdawii jeżeli wystawisz psa w młodzieży w przedziale wiekowym 15-18 miesięcy i zdobędzie on 3xCAC (tam w młodzieży jest CAC nie CAJC), to po opłaceniu otrzymuje się dwa championaty młodzieżowy (2xCAC), a za ten trzeci CAC od razu i dorosły championat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canaveral-staff']a czy jak pies ma juz mł.ch.pl. to wystarczy wniosek z wystawy krajowej na Litwie aby otrzymać mł.ch.ich kraju?

czy musi to być międzynarodówka?[/quote]

Polska nie ma umowy z Litwą, więc champion Polski (obojętne, czy młodzieżowy czy dorosły) musi mieć 3 wnioski, żeby dostać championat litewski.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

[FONT=Times New Roman]Mam dwa pytania:[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Czechy - czy mogę zacząć liczyć czas potrzebny do uzyskania championatu od res. CAC ? (uzyskany za psem mającym już tytuł ch. Czech)[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Słowacja – czy trzy res. CAC, które można złożyć w jeden CAC muszą pochodzić z wystaw tej samej rangi, czy np. mogą być 2 z międzynarodówek i 1 z krajówki ?(chodzi o brakujący „mały” CAC)[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...