Jump to content
Dogomania

zasady przyznawiania championatów


jefta

Recommended Posts

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a jak to jest z championem weteranów w Polsce?czy takowe są przyznawane?
nigdzie nie dokopałam się do takiej informacji...słyszałam tylko,że można,ale nie wiem jak to jest w praktyce...i czy jest...
czy ktoś z Was wie coś na ten temat?
z góry dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

ehhh,szkoda.weteranów rzadko się pokazuje,a to taki piękny wiek i zapewne jak byłoby o co powalczyć to i więcej osób by się skusiło:)
nowy regulamin wystaw ustalany jest tak aby wszedł z nowym rokiem?pewnie szanse marne żeby takowy championat wprowadzić,ale może warto było by spróbować...?czytałam jakiś wątek na dogo,gdzie taka propozycja się pojawiła,było to parę lat temu i miałam małą nadzieję,że coś się od tego czasu zmieniło.
w każdym razie dzięki za odpowiedź.
no szkoda też,że nie jest tak łatwo i że np.w Czechach nie liczą ocen uzyskanych w Polsce...:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

hej,
Mam pytanie odnośnie Cypru jak tam wygląda kwestia Młodzieżowego Championa ?
Na niektórych stronach poświęconym uzyskiwaniem championatu - że wystarczy tylko jedno zwycięstwo, a na stronie związku że aż 3.
Czy ktoś może z was był tam bądź po prostu wie?

Link to comment
Share on other sites

1 cac wystarczy do dorosłego championatu pod warunkiem, że pies został zgłoszony do klasy championów i ma championat innego kraju.
do młodzieżowego trzeba 3 cac, z tego co kojarzę 1 cac wystarczy jeśli pies dostanie cac z wystawy "afrodita winner show" i ma już jakiś młodzieżowy championat.
problem z cyprem natomiast polega na tym, że jedyną drogą, jaką się tam można dostać jest lot samolotem ;)

Link to comment
Share on other sites

jeszcze raz zapytam, bo tak naprawde po przeczytaniu tego wątku nie wiem - jak to jest z championatem słowacji dla psów użytkowych ? Pytam konkretnie o mojego goldena - mam 2 duże CAC-e, nie mam certyfikatu użytkowności, jest sens wybrać się po następne dwa zwycięstwa? Ktoś może miał ostatnio taką sytuację?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Aga musisz zdobyc 4 CACe w 2 sezonach wystawowych, wiec spokojnie jedzcie jeszcze po te 2 :) Oba moje kundle zrobily championaty Słowacji w ten sposób i fizycznie mam dokumenty juz od dawna w domu.[/QUOTE]
dzięki Kasia, dokładnie tak jest - właśnie wyczytałam w na stronie ichniejszego związku, że rasy użytkowe mają dwie możliwości robienia championatu:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']a jakimś promem czy coś?[/QUOTE]

niestety nie da rady. tureckie promy nie przewożą psów. można z izraela, ale tam nie ma jak dojechać samochodem ;) - znaczy obecnie granice są zamkniete.
można z danii, ale płynie się 3 dni - więc co z psiakiem ?
no chyba, że masz takiego, który wytrzyma długą drogę na promie. cos tam jeszcze z włoch kursuje, ale też koło 40 godzin płynie.
wiec szybko i bezboleśnie - tylko samolot

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Talagia']Aga musisz zdobyc 4 CACe w 2 sezonach wystawowych, wiec spokojnie jedzcie jeszcze po te 2 :) Oba moje kundle zrobily championaty Słowacji w ten sposób i fizycznie mam dokumenty juz od dawna w domu.[/QUOTE]

Mam pytanie ;co oni rozumieja pod hasłem sezon wystawowy, czy po prostu rok kalendarzowy, czy czas od uzyskania pierwszego CAC przez danego psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ula040']Mam pytanie ;co oni rozumieja pod hasłem sezon wystawowy, czy po prostu rok kalendarzowy, czy czas od uzyskania pierwszego CAC przez danego psa?[/QUOTE]

Z tego co wiem to oznacza 2 lata kalendarzowe wlasnie. Z tym, ze nie chodzi wcale o odstep 365 dni miedzy wystawami, tylko zdobycie wniosku CAC w roku np 2009 i 2010. A czy to byl grudzien 2009 czy inny miesiac to juz malo istotne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='narisowa']niestety nie da rady. tureckie promy nie przewożą psów. można z izraela, ale tam nie ma jak dojechać samochodem ;) - znaczy obecnie granice są zamkniete.
można z danii, ale płynie się 3 dni - więc co z psiakiem ?
no chyba, że masz takiego, który wytrzyma długą drogę na promie. cos tam jeszcze z włoch kursuje, ale też koło 40 godzin płynie.
wiec szybko i bezboleśnie - tylko samolot[/QUOTE]

A słuchajcie, ponieważ nigdy nie leciałam samolotem z psem, mam pytanie na czym to dokładnie polega? jest możliwość psa mieć na kolanach? czy w kontenerku gdzieś w bagażówce musi być? Strasznie szkoda by mi było aby moja mała taki stres przechodziła (chyba że jakieś tabletki by przespała podróż)... wszyscy wiedzą chyba jak linie lotnicze traktują bagaże, a z kontenerkiem z psem mogłaby być lepiej?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...

jeżeli ktoś uzupełnia zapisy na pierwszej stronie, to warto dodać, że aby uzyskać championa Węgier, to należy wystawiać psa wyłacznie w klasie pośredniej lub otwartej, bo CAC z klasy championów się nie liczy :shake:

dobrze by też było dopisać, do którego kraju wysyła się oryginały kart ocen a gdzie wystarczą kopie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']jeżeli ktoś uzupełnia zapisy na pierwszej stronie, to warto dodać, że aby uzyskać championa Węgier, to należy wystawiać psa wyłacznie w klasie pośredniej lub otwartej, bo CAC z klasy championów się nie liczy :shake:

dobrze by też było dopisać, do którego kraju wysyła się oryginały kart ocen a gdzie wystarczą kopie ;)[/QUOTE]

jak to się nie liczy...tzn. że CAC nie jest przyznawany w klasie championów?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...