Jump to content
Dogomania

Bruno . Bardzo chory, odebrany z koszmaru - niestety za TM :(


bela51

Recommended Posts

Tak pisze o Nim Agata ...

 

...Znajomi znajomych poprosili mnie o pomoc dla psa, który miał tak podłe zycie.
Sporo czasu spędził po prostu przypiety do muru, nawet bez lichego daszku na głową. W deszczu mrozie, wsród swoich odchodów. Śmierdzący, głodzony, być moze bity o czym świadczą stare urazy.
Nie ma nawet budy.

 

Bruno - pies całe życie wiszący na łańcuchu, nie znający trawy i spaceru. Na szczęście karmiony przez letników , którzy przyjeżdzają kilkadziesiąt kilometrów cały rok , zeby karmić jego i jego współbraci w niedoli. Dzisiaj po 4 tygodniach znaleźli psa w cięzkim stanie, z wiszacą , dwa razy większa niż normalnie łapą, z wysoką temperaturą, na ostatnich nogach. Oczywiscie na łańcuchu, nie ma zmiłuj. Właściciele nie widzą problemu, ale oddają psa na leczenie. Łaska pańska jest wielka! Nie mam gdzie go zabrać, ale decyzja jest jedna - pies z piskiem opon wieziony jest do lecznicy we Włocławku. W lecznicy pada na posadzkę i leży bez sił. Gorączka ponad 40 stopni, noga bolesna i wielka jak bania, gorąca, zaropiałe oczy patrzą z cierpieniem. Pies dostał silny antybiotyk, środek p/gorączkowy i p/bólowy. Jutro prześwietlenie łapy. Wetka podejrzewa zapalenie kości albo nowotwór. Wg niej cierpi przynajmniej 3-4 tygodnie. Wczoraj został w garażu u dobrych ludzi. I kolejny raz błagam o pomoc. Nie chcę odwozić go tam, gdzie w smrodzie i brudzie przeżył życie. On tam nawet nie ma budy... Co ja mam robić?
Czy ktoś może nam pomóc? Potrzebny dom tymczasowy, środki na leczenie, karma...

 

 
d7cd2e04be76.jpg
 
 
fa90b68a7b65.jpg

3ab16ac0845a.jpg
 
 
Gdyby ktos zechciał wesprzec leczenie Bruna podaje nr konta lecznicy.
Będziemy wdzięczni za kazda ofiarowaną zlotówke.

 

Ewa Przybyszewska

Przychodnia Weterynaryjna As

ul. Stodólna 13

87-800 Włocławek

nr konta

12 1050 1979 1000 0090 7999 5974

z dopiskiem "dla Bruna"

 

Z ostatniej chwili  ( 26.02.2015 g.9.00 )

Wiadomosc od Agaty, ktorą kopiuję z FB

 

Kochani na razie stop z wpłatami.

Mamy ok. 900 zł, na dotychczasowe leczenie i badania powinno wystarczyc. Jesli bedą potrzebne pieniadze na transport lub hotelowanie podamy inne konto, zeby nie było zamieszania.

Bardzo wam dziekuje za dotychczasowa pomoc.

 

Wpłaty:
lukasz n 50 zl
malgorzata herbec 30 zl
aneta ewa kotarska 100zl
ewa nowakowska 100 zl
bozena dutkiewicz 9zl
hanna grzeskowiak 10zl
emilia modrzejewska 20zl
czarkowska aleksandra 30zl
beata trzeciak 20 zl
paulina k 150zl
marta p - 25zł
chrzanowska alla 50 zl
karwacinska anna 100zl
izabela 30 zl
ewa romanów 30zl
kochanski krzystof 5,02 zl
renata kurcil bialecka 20zl
turkiewicz u 10 z
kubiak henryk danuta 40zl
wierzbicka jolanta 20 zl
paradowska aleksandra 15zl
przybyszewski jacek 20 zl

 

 

Wydatki:
rtg - 77 zł
1 wizyta 38 zl,
2 wizyta 16 zl,
3 wizyta 16 zl,
konsultacja radiologiczna 40 zl,
antybiotyki i leki przeciwbolowe/przeciwzapalne 123 zl
krew badanie 65 zl
leki krwiotwórcze ....
karma ....

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Bruno.

Rtg nie jednoznacznie okresla stan łapy. Stare złamanie, wokół tego ogromny stan zapalny albo nowotwór. Łapa zareagowała na leki, spadła gorączka, łapa nie jest taka gorąca, to dobrze rokuje, że to jednak stan zapalny.

Dajemy mu szanse i przeleczymy 2-4 tygodniu, na eutanazję zawsze jest czas. Nikt niestety nie chce pomóc, nikt nie zaoferował kojca czy dt. Ludzie którzy psa przywieźli trzymaja go w garażu, bo na małym podwórku jest ich pies, tez niekastrowany samiec.

Mamy na czas leczenia zarezerwowany hotel, na razie nie widzę lepszego wyjścia. Koszt 380 zł bez leczenia. Dzisiaj w obu lecznicach zapłaciłam 130 zł.

musze poprosić was o pomoc, nie robie tego często więc mam śmiałośc. Jak sie złozymy po 10 zł w 40 osób, to nikt z nas tego nie odczuje a pies dostanie szanse.

Przepraszam, ze pisze bez ogródek, ale nie mam wyjścia.

 

 
fe3d0632abe4.jpg
 
Dzisiaj razem z wetka podjelismy decyzję o zmianie antybiotyku na silniejszy i ukierunkowany na kości. Najlepsze byłyby iniekcje ale to dzienny koszt ok. 15 zł, a potrzeba ich nawet na 3 tygodnie. Jeszcze kombinujemy żeby było ekonomiczniej , ale jesli nic nie znajdziemy będziemy zamawiać. Ja mam taka intuicje, ze to nie rak. Wg mnie Bruno dostał w nogę łopata albo kopa, na rtg widać oblane juz złamanie , takie sprzed 5-6 tygodni. Na nodze 4 tyg temu była rana, wszystko pasuje do układanki. Bruno był w tym syfie, rana sie zainfekowała, wszystko poszło do kości. Szlag mnie trafia jak o tym myslę.
Link to comment
Share on other sites

Bela, dziękuje ci za pomoc, za wątek. Ja chwilami nie mam czasu załadować taczki.

wszystko co tu napisane jest prawdą.

Dzisiaj byłam u Bruna. On wyglada bardzo biednie, az serce boli. łapa wyglada fatalnie, w oczach smutek i bl.

Ale... Bruno ma swoje pierwsze ciepłe posłanie, dwie czyste miski, często pełne. Pani mu gotuje i dogadza. Mieszka w jasnym garażu, 4-5 razy dziennie spaceruje. Niestety nie wyzbyl się agresji wobec innych zwierzat. dzisiaj poturbował kota, hula do psa rezydenta. To nie jego wina. On od szczeniaka znał tylko łańcuch, nie miał mozliwości nauczyć się normalnych zachowań. dla ludzi jest super. Nie wiem czy on przezyje, ale cieszę się że jesli jest to jego końcówka to taka jak się należy - szacunek ludzi, opieka i troska. Ciepło i pełny brzuch. Wstawie fotki za chwilę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem na Twoje zaproszenie Belu  - ratujcie go ... biedne psisko :(

Jeżeli znajdzie się dla niego dobry hotel postaram się o stałą deklarację.

 

 

Jestem Belu. Widziałm już na FB tego biedaka. Wpłace jakis grosik psinie. Podeślij mi konto, proszę. Na razie jednorazowo

Bardzo dziekuje Jolu. Dowiem sie jakie konto podawac, czy to z fb, czy inne i dam znać.

 

Jestem u "malucha". 

 

 

Wszystkim Wam Bardzo Dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...