Jump to content
Dogomania

Pozwolenie na psa


Recommended Posts

!!!!!!!!!!!!Uwaga ważne!!!!!!!!!!!!

Byłam dzisiaj na rozmowie u posła, najprościej będzie jeżeli napiszemy coś mądrego, a on przedstawi to jako interpelacje. Jest to najszybsza droga.

Ze względu na to, że ja jestem jeszcze mało doświadczonym właścicielem psa proszę wszystkich zainteresowanych Thaliaa, Hanya, Buldog, Eryka, Dag, ASTANIA, Agrado, Blaira1, Hanya, Marek z Gromem, Bartek_yo, Tomek AST & APBT, Rybkad, Matisse i inni, których przez nieuwagę nie wymieniłam piszcie do mnie e-maile, a ja z tego co przyślecie „stworzę” jedno pismo, które potem prześlę Wam do akceptacji i poprawek. Gdy zaakceptujemy już jego formę i zawartość przekaże posłowi, a on złoży interpelacje. W następny poniedziałek jak się sprężymy mogę już gotowe pismo mu przekazać.

Jeżeli macie dojścia do ZK, by można napisać że popierają naszą inicjatywę, czy nawet Wszystkich Świętych jeżeli tylko by nas poparli to piszcie.

Im nas więcej, i im więcej tych którzy nas poprą tym lepiej.

A może zainteresować tym i innych właścicieli psów z innych grup.

Czekam na odzew.

PS W tej chwili wychodzę, więc jakby co odpiszę jutro

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja tez postaram sie cos napisac - moze moje polonistyczne wyksztalcenie na cos sie przyda :) A poza tym w Poznanskiej Grupie Wsparca dla Zwierzat mamy tez prawnika - wiec jakby co, to moze nada on temu jakies "powazniejsze" i urzedowe brzmienie :D

Link to comment
Share on other sites

No tak bierzmy się za tę ustawę bo jest kolejne pogryzienie no i oczywiście piszą, że to amstaff no oczywiście pies z listy ras niebezpiecznych. Zresztą poczytajcie sami.

http://wiadomosci.wp.pl/prasaWiadomosc.html?wid=5047456

Ciekawe dlaczego nie pisali o ON które, około 2-3 tygodnie temu zaatakowały młoda dziewczynę chyba okolice Płońska. Wzmianka o tym była w tele gazecie trójki. Dziewczynę w stanie ciężkim przewieziono do szpitala i dalej cisza. Pewnie ON były tak samo podobne jak ten pies do amstaffa, tyle tylko że owczarki nie są na liście, a amstaff to taki typowy zabójca.

pies_maly.jpg

A to sprawca pogryzienia istny amstaff

Link to comment
Share on other sites

A wracając do naszego projektu ustawy to do roboty bierzmy się Panie i Panowie. Godzinkę temu rozmawiałam z dziennikarzem Panem Dariuszem Łpińskim ( TVN fakty). Pan Łapiński przygotowywał materiał który był nadawany w zeszłym tygodniu o 19 na TVN. Dowiedziałam się od niego, że za jakiś miesiąc w sejmie ma być omawiany nowy projekt ustawy o psach ras niebezpiecznych. Opowiedziałam Panu Dariuszowi ( nawiasem mówiąc jest on również miłośnikiem psów i myśli podobnie jak my) o naszych propozycjach do takiego projektu ustawy, i cieszę się bardzo bo był on żywo tym zainteresowany. Poprosił mnie o to że gdy tylko będziemy mieli coś konkretnego to żeby się z nim skontaktować a on to dalej pchnie. Więc musimy się brać do pracy bo czas ucieka a jest okazja cos konstruktywnego zrobić dla siebie i naszych psiaków

Link to comment
Share on other sites

wiecie co mysle? pewnie to nic nie da, zobaczycie ze wezma jakiegos "kynologa" i trzech idiotow skads tam i napisza nowa ustawe o kastrowaniu psow wiekszych niz 15 kg. To jest Polska! :(

W ogole co maja dac te testy psychologiczne? Znowu znajdzie sie lekarz ktorzy bierze w łape i wszystko. Da sie zalatwic wojsko, mature, studia, dowody osobiste to nie da sie zalatwic pozwolenia na psa? Dalej dostana Ci co dbaja o swoje pociechy, a ci co mieli to w dupie dalej to beda miec.

Nie ma co , Polska to piekny kraj :)

Z drugiej strony nikla szansa jest, no i zawsze bedzie mozna powiedziec, ze chcielsimy pomoc :)

Dla mnie to jest naprawde niezorzumiale, jak mozna tak prostych ustaw nie potrafiec ulozyc, nie dosc ze im placa za to, to ci ludzie przeciez maja wprawe, a ciagle cos spieprza, tu dodadza jakies slowa do ustawy, tu wykasuja. Wzialbym i ich wsadzil w kagance !!

Link to comment
Share on other sites

pomyslalem tez o tym, ale moze by tak jakis zarys chociaz? jakas stronka gdzies gdzie mozna by te poprawki nakladac czy cos? Mnie osobiscie podoba sie pomysl w Holandi. Psy ktore sa i wygladaja na "bojowe",czy "niebezpieczne" jak kto woli, powinny byc kastrowane i testy i rozne inne trudnosci na drodze do posiadania ich powinny byc. Natomiast psy rodowodowe powinny trafiac do ludzi po testach i zapewnienie ze pies bedzie szkolonyi np do 2 lat ukoncyz np PT1. Ja sie dziwie hodowcom, ze to oni najwiekszego szumu nie robia, przeciez to dla nich bedzie glownie ta ustawa, powinni walczyc o taki wyglad, bo wiadomo ze ceny psow rodowodowych pojda w gore( na pewno nie spadna) , ale na pewno popyt na nie bedzie duzo wiekszy. No i co najwazniejsze nie bedzie popytu na te mixy "niebezpiecznych" ras. Takie rozwiazanie wydaje sie najrozsądniejsze+ oczywiscie jakis ogolny spis psow + chipowanie wszystkich + czytniki dla strazy miejskiej. Aha no i jeszcze jedna rzecz, moim zdaniem ustawa ta powinna wejsc po 14 dniach jak normalna, ale kastrowanie psow nowonarodzonych powinno zaczac sie po np 3 miesiacach,zeby ludzie sie dowiedzieli.

Zastanawia mnie sprawa kastrowania psow starszych, bo ja osobiscie jakbym mial takowego psa, nie dalbym go wykastrowac, a nawet procesowal sie o to, prawo nie dziala wstecz, kupilem psa, a nie eunucha + udowadnianie czy kastrowanie jest zdrowe dla psa czy nie. No i ztego co pamietam jest ustawa o ochronie zwierzat,w ktorej jesli dobrze pamietam (napisze wlasnymi slowami ) nie mozna zadawac cierpienia zwierzetom jesli nie jest to spowodowane wgledami medycznymi. Nie wydaje mi sie zeby kastrację mozna podpisac w pierwszej kolejnosci pod wzgledy medyczne, jest to raczej uchronienie suk przed jakimis chorobami, a psow przed nadmierna agresja ( czyli jak zwykle czlowiek ulatwia sobie zycie ). Moze nawet dac dluzszy ten okres niz 3 miesiace , niech ludzie zastanowia sie czy chca kupic eunucha czy psa rodowodowego z "jajami" ;-) no i ten okres pozwoli tym "hodowcom" na zmiane profesji, co niestety pewnie zaowocuje pojawieniem sie wiekszej ilosci psow w schroniskach. Cel uswieca srodki :( No ale wtedy juz wiadomo ze te psy beda wykastrowane

Chyba ze wprowadzimy system niemiecki, po prostu wieksze oplaty dla tych ktorzy chca miec takowe psy?

Moze by polaczyc te 2 systemy i np nie kastrowac psow ( tylko wyjatkowo agresywne, po pogryzeniach ) + dodac wysokie oplaty za posiadanie kundla + jego szkolenie na PT1, zakaz szkolenia IPO? hmmm moze za daleko sie posuwam :)

Fajnie by bylo jakbyscie dali jakis zarys ustawy albo np 3 projekty i bysmy dyskutowali na nimi

mozna tez w sumie zostac przy tych rasach, dodac mieszanki + wysokie oplaty , np 500 zl za rejestracje takiego psa, chociaz w sumie nie...to sie u nas nie uda, po prostu nie beda placic...chyba jednak holenderski najlepszy, ludzie przy kupnie beda wiedzieli co kupuja. Na pewno jakis proceder pozostanie, ale moim zdaniem to najbardziej ukróci ...

starczy tego pisania :)

Link to comment
Share on other sites

No, ja juz mam z glowy, napisalam do lapis :lol:

U mnie swego czasu chcieli wyeliminowac wszystkie psy rasy pitbull (i ich mieszance). Z calego miasta! Zreszta pisalam juz na ten temat na forum. Sprawa ostatnio cos ucichla, chyba radnej sie odechcialo. Licze, ze w tym przypadku bedzie podobnie.

Link to comment
Share on other sites

no sobol to nie do konca tak

kastrowane byly psy, ktore zyly przed napisaniem ustawy (1993) teraz psy bez rodowodu sa rekwirowane i zabijane. ustawa tez ma duzo wad, bo ofiara jej chyba padly amstafy, ktore spelnialy cechy pitbulla, i duzo ludzi poprostu stracilo swoje psy.

jednak jest kilka rzeczy, ktore warto zapozyczyc. sa powolani eksperci (3 na cala holandie) ktorzy weryfikuja zarekfirowane psy.

naprzyklad byla akcja w holandii, ze wlasciciele psow tak zwanych niebezpiecznych wysylali swoje zdjecie z pupilem do najblizszej jednastki strazy miejskiej czy czegos takiego co w momencie patrolu swiadczy rzecz jasna na korzysc wlasciciela.

Link to comment
Share on other sites

Qurcze gdzieś czytałam i nawet z tego drukowałam chyba nieodżałowany "www.tukan.pl" jak to było bodaj w Stanach. Spróbuje poszukać - definice (w miarę normalne) psów niebezpiecznych (nie ras!) restrykcje itp

Może ktoś z Was to gdzieś czytał?

Powinnam miec to na CD ale nie wiem w którym domu :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ludzie testy psychologiczne przeciez to paranoja, myslicie ze taki testy sa w stanie naprawde wykazac kto takiego ,,bojowego" psa powinien miec a kto nie, naprawde chlopaki to nie takie debile jak myslicie i potrafia odroznic dobro od zla i niejeden typ co bedzie potem biegal z psem zda taki test, a niejeden co jest sokojnym chlopakiem a denerwuje sie na roznorakich testach niezda bo bedzie myslal czy odpowiedz a czy b bedzie odpowiedniejsza(wiem ze tam niby kazda odpowiedz jest dobra) mialem robione rozne testy na logiczne myslenie, ogolne, samoswiadomosc, samoocene i jeszcze jakies inne (same glupoty wszystkie poszly mi dobrze :evilbat: ) a moze testy sprawnosciowe to pierwszy na bazar pojde po bullopodobnego bo molosika wtedy przeciez nie dostane napewno (a na powaznie siostre bym podeslal i molos moj 8) ). Zdeaje sobie sprawe ze tylko krytykuje ale az sie boje tej ustawy

PS

Pamietajcie ze to ma byc ustawa dla wszystkich a nie tylko dla hodowcow

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś z Was to gdzieś czytał?

Mysle, ze z tym trzeba ostroznie, bo nie wydaje mi sie, aby istniala ustawa dla calego kraju, a jedynie dla poszczegolnych stanow. Z tego co sie orientuje w Illinois nie ma zadnych, specjalnych przepisow, mozna posiadac psa kazdej rasy, i pozwolenie nie jest wymagane. A jezeli istnieje, to nie jest respektowana.

Link to comment
Share on other sites

Astania napisała

A wracając do naszego projektu ustawy to do roboty bierzmy się Panie i Panowie.

Słuchajcie ja jednak myśle, że napisanie projektu ustawy nie jest prostą sprawą, chyba, że ktoś to robił.

Moim zdaniem łatwiej i szybciej będzie z interpelacją, a na ustawę zawsze może przyjść czas, choć lepiej by załatwiła to interpelacja.

Jednak zgodze się z większością.

Link to comment
Share on other sites

E no słuchajcie nikt z nas nie wie jak naprawdę pisze się ustawy ale napiszmy projekt jak to sobie wyobrażamy taki plan a na końcu uzasadnienia. :-? Jak wcześniej pisałam (będę ten projekt nazywać ustawą bo jakoś mi łatwiej) ma on dotyczyć wszystkich psów a nie ras nazywanych niebezpiecznymi. A tak wogle to może nie używajmy słów „rasa niebezpieczna” bo takowej to nie ma i jest to tylko wymysł urzędasów którzy o psach nic nie wiedzą. Testy psychiczne dla właścicieli też są idiotyzmem i chyba nie muszę tłumaczyć dla czego. Wiem że będzie wiele przeciwników kastracji czy sterylizacji ale o opinie na ten temat można poprosić lek wet np. dr Karczewskiego. Co do kastracji psów to dziwi mnie męska solidarność w tym temacie. :roll: Mam w domu prawie 10 letniego samca, który w ostatnim czasie trochę podupadł na zdrowiu( tak to wyglądało po ostatnim jego kryciu w 8~mc temu) zrobiłam mu badania krwi, ekg oraz badanie czy nie ma powiększonej prostaty. Wszystkie badania wyszły zaskakująco dobrze. Ponieważ przechorował biedaczek ostatnie krycie zdecydowałam się , że jednak go wykastruję. Cały zabieg trwał około 35 minut. Następnego dnia psiak biegał po podwórku z piłeczką. Obecnie jest wesoły i pogodny i nie zachowuję się jak przysłowiowy eunuch. Nie wiem dlaczego co poniektórzy twierdzą że kastracja czy sterylizacja zmienia charakter psa , mam w domu 4 wysterylizowane suki no i kastrata psa, mogę powiedzieć że ich charaktery się nie zmieniły no może są bardziej skłonne do zabawy. Kończę bo jutro jadę do Katowic, jak wrócę to przedstawię swój projekt i uzasadnienia. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...