Jump to content
Dogomania

Książę Bulbo odszedł za TM :( Bardzo dziękujemy kochanej Hope za piękny ostatni okres życia dziadeczka! PROSIMY O DEKLARACJE DLA NASTĘPNEGO STARUSZKA!


Zosia123

Recommended Posts

Słuchajcie-tak naprawdę Bulbo jest psem, obok którego nie można przejść obojętnie, kradnie serce w sekundę...u nas już ma stałe miejsce w serduchach...jest mądrym, przesłodkim psiakiem-i to w dodatku takim...jakie najbardziej lubimy-duży, żółty...trochę łamaga, trochę gapcio, subtelność i delikatność na poziomie zero ;) uwielbia zabawki, piłki (zamordował dwie piłki i 3 zabawki), patyk-też może być :) ważne,żeby coś się działo, umie prosić o skupienie na nim uwagi, wpycha głowę pod ręce-"GŁASKAJ!!!"

ale...własnie-ale...

Bulbo potrzebuje ponad 2 tys na komórki macierzyste-a to spora kwota...potrzebuje szelek na tył-serce pęka kiedy upada :( szalik jest ok na schodach (chociaz i tak codziennie próbuje mnie przekonać,że mieszkamy na parterze ) i potrzebuje butów na tylne łapy-ma zdarte, pierwszy spacer i z mojej strony prawie zawał "krew? skąd krew?"-i pomimo chodzenia po trawie, polnej drodze-łapy się nie goją i chyba nie zagoją :(

tak naprawdę nie mam czasu na zrobienie bazarku-mój teraźniejszy traktuję mocno po macoszemu-nie dlatego,że tak chcę, tylko że tak wychodzi-rano zanim ogarnę psy, wyślę młodego do szkoły, ogarnę mieszkanie-już czas na drugi spacer, nie wiem kiedy młody wraca i od drzwi "mamoo jeeść"-później idziemy w dwójkę z Księciem...w między czasie biegam do piwnicy-muszę w piecu napalić, pilnować, co by nie wygasło...

Wieczorem padam na nos-ostatnio moją specjalnością jest zasypianie w fotelu (i całe szczęście-pozbyłam się bezsenności i mam nadzieję,że na stałe)

 

i dlatego proszę-jeśli możecie, rozsyłajcie wątek, może komuś zapuka serduszko dla Księcia-bo on powinien mieć swój dom, swojego człowieka. A może uda się zebrać pieniążki tak bardzo Księciu potrzebne? a może...może ktoś będzie mógł dać mu DT-i Bulbo będzie mógł być rehabilitowany? bo u mnie nie będzie-to jest smutna rzeczywistość-do najbliższego gabinetu mamy ok 60 km w jedną stronę :(

Jasne-latem możemy zabierać do nad rzekę i z nim pływać-ale lato jest za pół roku-a jakoś dziwnie wydaje mi się,że dla niego ważny jest każdy dzień.

 

Ps. sunia2000 czekam na umowę o DT ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Hope coś kiepskie masz lustro - pies ci się w nim odbił ale pysk mu zafarbowało na czarno:) A Blacky killer pewnie siedział gdzieś z boku i się zastanawiał któremu spuścić łomot?Czy może zawarł z Bulbo pakt o nieagresji:D

Co do leków to kombinujemy:)

a z jakim zdziwieniem oglądają się nawzajem ;) Bulbo czasem zapomni na Tolka nagulgotać...zwykle coś do siebie...krzycza? ale tyłki sobie wąchają...więc jest git ;) 

Blacky...znalazł sobie sport ekstremalny polegający na "ciekawe ile razy przebiegnę POD tym dużym, zanim mnie przygniecie"-ręce opadają, ale co zrobić? związać? w sensie Dziadka, bo jak go Bulbo przygniecie, to skubie go paskuda jedna...

Blacky i pakt o nieagresji? żarujesz? on natłucze wszystkich-swoich, obcych i samego siebie-w końcu wieelki jest, no nie?

 

No i przypadkiem odkryliśmy,że Bulbo wyprowadzony sam-idzie, bo idzie, ale raczej woli siedzieć. Za to Bulbo wyprowadzony razem z resztą bandy jest w stanie przejść pół wsi, wrócić i nawet galopkiem schody pokonać :)

Link to comment
Share on other sites

jestem za normalną-Bulbo okradł miskę Hadesa, bałam się biegunki-nic z tego. Więc proponuję zwykła, plus jakieś suplementy na stawy

Link to comment
Share on other sites

Hope ulv mówiła że dała ci liste leków zalecanych przez wet, liste te też mam ale czy masz inf na tej liście jak je stosować?

mam B comleks 3x1

Traumeels 1 kuleczka 3x dziennie

niesterydowy lek p.zapalny psi

Polfin 0,4 2x dziennie

steryd-doraźnie

jak z błędami-sorki, bo przez tel mi podawała, a ja analfabeta nazewnictwa medycznego jestem

 

Z wymienionych wyżej podaję wit B 

Link to comment
Share on other sites

Własnie sie zastanawiał wet z ktorym jeszcze to konsultowałam, jak spr ze sterydem, zwykle podaje się go 1,2x na jakis czas, nie wiedziałyśmy czy na przykłąd nie musi go kontynuowac w częstszych dawkach.

Ok, w takim razie w tym tyg poleci przesyłka tylko musze szefa zapytac jak finanse bulba.

A z p.zapalnych coś   możesz zaproponowac?ja znam tylko scanodyl :(

Link to comment
Share on other sites

Jestem!  przez te afery Maksiowe.... nie mogę się pozbierać!  to będziemy się razem martwić Zosiu :)

Aniu jeśli Ulv potrzebuje kompa to może zawsze skorzystać u nas w sklepie, spytaj czy ma dobry dojazd?  zapraszamy:)

dziękuję :* za chwilę poślę ulv Twój nr telefonu, się dogadacie, bo ja zapomniałam nazwę ulicy :(

Link to comment
Share on other sites

Własnie sie zastanawiał wet z ktorym jeszcze to konsultowałam, jak spr ze sterydem, zwykle podaje się go 1,2x na jakis czas, nie wiedziałyśmy czy na przykłąd nie musi go kontynuowac w częstszych dawkach.

Ok, w takim razie w tym tyg poleci przesyłka tylko musze szefa zapytac jak finanse bulba.

A z p.zapalnych coś   możesz zaproponowac?ja znam tylko scanodyl :(

nie znam, niestety, ale ulv na pewno zna, więc może niech coś doradzi?

Link to comment
Share on other sites

Napisałam do weta co by polecił w spr tego NLPZ a co do reszty to

traumell ok 20-28zł

polfilin 40zł

diprophos, steryd do stosowania dorażnego - na 100% 40zł, na recepte 10zl - mamy tu jakiegoś lekarza ludzkiego?:)

co do NLPZ to kuracja mc może nawet sięgac 100zł, w zależności co wybierzemy

Trzeba średnio liczyć mc koszt leczenia 150-200zł :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...