Jump to content
Dogomania

FRIDA już w DS ;))))))


Florentyna

Recommended Posts

Bardzo sie ciesze ,ze p Klaudyna daje rade i nie zaluje decyzji :) Zachowanie Fridy przypomina mi zachowanie mojego po adopcji , gdy chodzilam z nim na spacery jako wolontariusz w schronisku nie wiedzac jeszcze ,ze bede jego pancia ladnie chodzil mijal inne psy spokojnie poobwachiwal sie nawet z malymi i duzymi . Gdy juz trafil do mnie na spacerach zaczal szczekac na wszystkie mijane psy nawet te po drugiej stronie ulicy doslownie na dwoch lapach chodzil ,szal go ogarnial ,nie moglam sobie z nim poradzic ,az trafilam na szkolenie gdzie sie dowiedzialam ,ze musze byc bardziej stanowcza . Po prostu za bardzo sie nad nim rozczulalam na poczatku ,bo taki biedaczek chudziutki i uznal pewnie ,ze pancia cos slabiutka i trzeba jej bronic :) poczul sie juz pewnie bo wiedzial ,ze ma dom. Zaczelam go traktowac bardziej stanowczo (metodami pozytywnymi) Obecnie zachowuje sie juz prawidlowo ,jest przywolywalny ,lata luzem po lakach i wita sie z innymi psami jest super .Kapiel wygladala podobnie ,czyli nie dal sie kapac ,z synem nie dawalismy rady ,zeby na nas szczerzyl ,teraz sama go pakuje do wanny nie pytajac o zgode na smyczy ( wczesniej w kagancu)  Wiem ,ze p Klaudyna to bardzo dobry czlowiek ale moze tak jak ja troszke za bardzo nad Frida sie rozczula . Ja jestem bardzo szczesliwa ,ze mam go u siebie ,jest wspanialym psem i wiem ,ze Frida tez taka jest :) i jej Pancia tez bedzie szczesliwa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Obiecałam Pani Klaudynie, że już nie będę jej męczyć, ale dziś zapytałam co u nich i oto odpowiedź: "Frida bardzo dobrze, jest zupelnie jak szczeniak bardzo mnie ciesza komentarze, na samym poczatku slyszalam non stop "ojej, co za stary psiak.. Pewnie ma z 8/9lat?" a obecnie "mlodziutka jeszcze, prawda? Ile ma? 3 lata?"!!! :))) Frida odzyla, widac to od razu".

Naprawdę chyba ta adopcja to była tak na zachętę, aby zajmować się tym dalej :) I walczyć z tymi wiatrakami ;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo sie ciesze i gratuluje . Frida ma dom :) Warto sie tym zajmowac ,wiadomo nie uratuje sie wszystkich psow ale kazdy pojedynczy pies jest wazny im wiecej takich ludzi tym wiecej uratowanych pieskow .Ja znalazlam dom jednemu pieskowi ,przekonalam  rodzine ,ktora chciala kupic rasowego z hodowli ,ze warto zaadoptowac ,tez udana adopcja ,pancie szczesliwi i piesek tez :) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wstawcie ją na metamorfozy - zasługuje, i to bardzo!

Ona jest taka... dystyngowana, taka dama :) Żeberka jeszcze widać, ale myślę, że ona w ogóle będzie szczupła.

Nasz Oskar (ni to ONek ni to chart) całe życie była taki szczupak, a ludzie pytający dlaczego on taki chudy doprowadzali mojego męża do szału, bo to on karmi u nas psy i Oskar dostawał tyle, ile chciał. Dostawał cały garnek i zjadał tyle, ile potrzebował. Przebadaliśmy go wszerz i wzdłuż, a na koniec wet nam powiedział, że ten typ po prostu tak ma :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...