Jump to content
Dogomania

Z kundlem do Zwiazku?


Pasavera

Recommended Posts

W oddziałach działają sekcje grupujące min. osoby zainteresowane hodowlą danej rasy lub grupy ras oraz np. sekcja szkolenia psów.

"Szary" członek może brać czynny udział w pracach sekcji zgodnej z jego zainteresowaniami. Nie jest konieczne posiadanie psa danej rasy aby działać w sekcji. Natomiast wskazane jest pewne doświadczenie w szkoleniu jeżeli chce się być aktywistą w sekcji szkolenia.

O szczegóły najlepiej zapytać w najbliższym oddziale ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Atomic najprościej pójdz do twojego kierownika sekcji i powiedz, ze chcesz społecznie pomóc przy organizacji wystawy.

Ja w 2003 tak własnie pomagałem w szczecinie.

Jednak nie chce ciebie zniechęcać ale powiem otwarcie nie wszystkim w ZK jest na ręke, że ktoś chce cos robić społecznie przy wystawie, a dlaczego to juz sama poszukaj odpowiedzi albo napisz do mnie na priva to na priva to wyjaśnie.

Link to comment
Share on other sites

Przy wystawie można pracować na wiele sposobów.

Niektórzy pomagają już w trakcie przyjmowania zgłoszeń - układają je w rasach i grupach, wprowadzają dane do komputera, robią korektę wydruku itp. Inni przygotowują koperty do wysyłki potwierdzeń, a jeszcze inni segregują medale, wstążeczki i inne akcesoria na ringi. Zawsze przyda sie do tych prac jakaś chętna dusza :)

Na samej wystawie też jest co robić - sekretarzowanie na ringach to najbardziej widoczna i odpowiedzialna forma pracy, ale są też osoby odpowiadające za obieg informacji, obsługa ringu honorowego i konkursu Młodego Prezentera itd,itp

Naprawdę jest co robić :D A im wystawa większa tym więcej potrzeba osób do pracy na tzw. zapleczu. Np. dla sędziów zagranicznych potrzebni są też tłumacze znający specyficzny język opisu kynologicznego.

nie wszystkim w ZK jest na ręke, że ktoś chce cos robić społecznie
a tego, przynajmniej u nas w oddziale, nie ma. Nie ma się co uprzedzać. Trzeba spróbować samemu i przekonać sie jak jest :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wioletta, ja wprawdzie z Warszawy, a nie z Sopotu, ale również mam kundla i zapisałam się do ZK. Nie przypuszczam, żeby były jakieś większe różnice między oddziałami, więc spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytania.

1. Do ZK zapisujesz się Ty jako Ty, a nie pies. Niezależnie czy masz 1 psa czy 15, czy w ogóle żadnego płacisz wpisowe i 1 składkę i dostajesz 1 legitymację. Jeśli masz psy rasowe, którym wyrabiasz rodowód, płacisz oczywiście za każdy rodowód, ale roczna składka członkowska jest nadal jedna. Do wyrobienia rasowemu psu rodowodu pies musi mieć metrykę, a Ty musisz być członkiem ZK.

2. Większość członków ZK to osoby "bierne" - zapisały się, żeby wyrobić psu rodowód i np. jeździć z nim na wystawy (albo i nie, bo nie każdy właściciel rodowodowego psa wystawia swojego pupila) albo żeby pójść z psem na szkolenie ZK czy zdawać egzamin lub uczestniczyć w zawodach organizowanych przez ZK (na większości takich imprez dopuszczone są mieszańce, ale ich przewodnicy (a niekoniecznie właściciele, bo w zawodach czy szkoleniu można uczestniczyć z cudzym psem) muszą być członkami ZK.

3. Jeśli chcesz robić w ZK coś więcej - wybierasz sobie określoną sekcję i zgłaszasz się tam na staż - po określonym czasie zdajesz egzamin asystencki i zostajesz asystentem sędziego, po upływie następnego okresu zdajesz egzamin sędziowski i zostajesz sędzią (mówię tu o sekcjach grup/ras, bo w sekcji szkoleń "stopnie wtajemniczenia" chyba są trochę inne), Jeżeli jesteś miłośniczką określonej rasy/grupy zapisz się do sekcji tej rasy/grupy, jeśli np. interesuje Cię szkolenie, zapisz się do sekcji szkoleń. W czasie stażu pomagasz przy organizowanych przez sekcję/oddział imprezach, np. przy organizacji wystaw czy szkoleń.

Ja właśnie dokładnie tak zrobiłam - zapisałam się do ZK i zgłosiłam się na staż do sekcji psów pasterskich, ponieważ jestem miłośniczką owczarków belgijskich. Jak wygląda działalność w takiej sekcji, jeszcze nie umiem powiedzieć, bo zapisałam się tydzień temu. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Dzien dobry, czytam Was juz od jakiegos czasu, zarejestrowalam sie tez juz dawno, ale wczoraj wlasnie zapisalam sie do Zwiazku i tym samym chyba zaczne sie udzielac i na tym forum :) Takie noworoczne postanowienie, ciesze sie, ze udalo mi sie je spelnic :) Nie mam jeszcze psa ale cierpliwie czekam, bo wiem, ze to kiedys nastapi :) Pozdrawiam wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ivcia']Dzien dobry, czytam Was juz od jakiegos czasu, zarejestrowalam sie tez juz dawno, ale wczoraj wlasnie zapisalam sie do Zwiazku i tym samym chyba zaczne sie udzielac i na tym forum :) Takie noworoczne postanowienie, ciesze sie, ze udalo mi sie je spelnic :) Nie mam jeszcze psa ale cierpliwie czekam, bo wiem, ze to kiedys nastapi :) Pozdrawiam wszystkich :)[/quote]
Ivciu, ale żeby pisać na tym forum nie trzeba być członkiem związku :D
Dobrze jednak, że w końcu zdecydowałaś się dołączyć do grona aktywnych dogomaniaków. Szkoda tylko, że jeszcze nie masz pieska, ale skoro mówisz, że psiak będzie, to... czekamy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...