Jump to content
Dogomania

Dolina Noteci


Onomato-Peja

Recommended Posts

 

Błagam... :D
Bo teraz to wyszło na to, że ktoś musi się z czasem i systematycznie zastanowić, co właściwie jest w środku i co na tej etykiecie napisać :D No cośmy tam nawkładali, panie prezesie? I czy to samo włożymy w przyszłym kwartale? :D
 
Najpierw ma się jasny skład karmy, którą pakuje się do puszki. A etykieta za tym podąża w tempie wprost proporcjonalnym do jakości/składu i oczekiwań rynku, o ile jest w stanie im sprostać. Nie znam takiej karmy, która skromniutko utajniałaby swe walory drukując okrojone z informacji etykiety w oczekiwaniu na co? Na grafika który podoła umieszczeniu nań precyzyjnego składu? :D
Albo możecie napisać w składzie coś konkretnego, korzystnego, zdefiniowanego albo nie możecie. Na razie nie możecie, ale to nie jest wina etykiet tylko składu. Żeby zmienić etykietę, wcześniej musicie zmienić/doprecyzować skład.
 
W ogóle nie rozumiem tego odstawiania Rejtana tutaj. Karma nie nadaje się dla alergików ponieważ etykieta NIE definiuje ani źródeł białka zwierzęcego ani składników zbożowych. Kropka.
A jak ktoś ma psa, któremu wszystko jedno, co wsuwa, to na zdrowie. Naprawdę.

 

 

 

W odpowiedzi na to, że "ktoś musi się z czasem i systematycznie zastanowić, co właściwie jest w środku i co na tej etykiecie napisać :D" wyjaśniam, że nikt nie musi się zastanawiać nad tym co jest w środku, my dobrze wiemy, że są to produkty najlepszej jakości. Póki co skład etykiety na karmie jest przedstawiony tak jak wymagają tego przepisy prawa. Jest nawet więcej informacji niż wymagają tego przepisy, ale wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom będziemy nadal je systematycznie uzupełniać w informacje ponad te, które są wymagane.

 

 

 

Piszesz, że "Karma nie nadaje się dla alergików ponieważ etykieta NIE definiuje ani źródeł białka zwierzęcego ani składników zbożowych. Kropka."

Nigdy nie rekomendowaliśmy karmy Dolina Noteci PREMIUM jako karmy dla alergików, dlatego też nie bardzo rozumiemy skąd ten atak? Jest to karma pełnoporcjowa dla dorosłych psów wszystkich ras. Na etykiecie ani w żadnych materiałach promocyjnych nie zamieszczamy informacji o tym, jakoby ta karma była karmą dla psów z alergią.

Widzimy jednak, że jest zapotrzebowanie na taką karmę – dlatego też niebawem do gamy naszych produktów dołączy karma dla psów z alergią. Będzie występowała w dwóch wariantach smakowych, a jej skład przedstawia się następująco:

 

Wołowina z ryżem

Skład: wołowina 59% (płuca, wymiona, żołądki, wątroba, mięso wołowe, nerki), ryż 4%, substancje mineralne.

Składniki analityczne: białko – 9%, oleje i tłuszcze surowe – 6%, popiół surowy – 2%,  włókno surowe – 0,5%, wilgotność – 80%, wapń – 0,3%, fosfor- 0,25%.

Dodatki: dodatki dietetyczne/kg: Witamina D3 – 240 IU, Witamina E – 48 mg, E6/Cynk - 13 mg.

 

Gęś z jabłkiem

Karma pełnoporcjowa dla dorosłych psów wszystkich ras -  gęś z jabłkiem.

Skład: gęś 58% (serca z gęsi, wątroba z gęsi, mięso z gęsi, korpusy z gęsi), jabłko 7%, substancje mineralne, włókno celulozowe.

Składniki analityczne: białko – 9%, oleje i tłuszcze surowe – 8,5%, popiół surowy – 2,5%,  włókno surowe – 0,5%, wilgotność – 77%, wapń – 0,3%, fosfor- 0,25%.

Dodatki: dodatki dietetyczne/kg: Witamina D3 – 240 IU, Witamina E – 48 mg, E6/Cynk - 13 mg.

 

Chciałam zaznaczyć, że w składzie (a w przyszłości na etykiecie) zachowana jest zasada znakowania, tzn. wyszczególnione surowce i ich wartość podana w nawiasach są zamieszczone od największej ilości danego składnika w karmie, do najmniejszej.

 

Pozdrawiam,

Kinga z Doliny Noteci

www.dolina-noteci.pl

Link to comment
Share on other sites

Kingo z Doliny Noteci, czy można by rozpisać % poszczególne składniki np, podajesz ogółem wołowe 59%, mnie bardziej interesował by rozdział procentowy poszczególnych składników mięsnych, których jest więcej a ktorych znikomy procent, tym kieruję się przy wyborze jedzenia dla psa, co do zaproponowanej karmy gęś z jabłkiem jak mam rozumieć - korpusy z gęsi, jeżeli jest to korpus z kością i poddany obrobce termicznej to jest to dla psa niestety nie strawne, chyba, że korpus oznacza resztki mięsa pozostałe po podziale gęsi, a kości nie wchodzą w skład tek karmy to co innego.

Link to comment
Share on other sites

Nie było żadnego ataku tylko ogólne stwierdzenie, że DN nie nadaje się dla alergików i nadwrażliwców ze względu na niedookreślony skład. I wtedy pojawiliście się ze swoim "sprostowaniem". A ja twierdzę, że nie było czego prostować. 45% składników pochodzenia zwierzęcego i 30% składników roślinnych jest klientowi nieznana. Razem 75% zawartości puszki - to bardzo dużo, to nie są śladowe ilości. Cieszę się, ze się zgadzamy co do faktu, że nie jest to propozycja dla psów obciążonych alergią lub nietolerancją czy nadwrażliwością pokarmową.
 
Natomiast te nowe składy, zwłaszcza z gęsią, wyglądają  bardziej interesująco. Gęś jest rzadko używana w karmach, a ja akurat jeśli już kupuję puszki, to takie bardziej "egzotyczne", jak bażant czy gęś. Tylko dlaczego włókna celulozowe? Z izolacją termiczną się kojarzą :D I dlaczego tak dużo - 58 + 7 = 65, czyli zostaje ponad 30% na celulozę?
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na temat składu (magicznego:)) tych puszek już się wypowiedziałam. Dodam tylko, że moim zdaniem jak firma może się się pochwalić składem karmy mokrej/suchej, to się po prostu chwali i wszystko jest jasno napisane. I nie rzecz w tym, czy dla alergika czy nie, bo tak jak filodendron napisała, karma nie musi być hypoalergiczna, by alergik ją mógł zjeść. A jak składniki nie są jasno podane, to wzbudza to moje podejrzenia, co do jakości i takiego produktu już nie kupię.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

A ja w tym wątku nie widzę szczerych opini a jedynie lobby koncernów, producentow tych "droższych" i niby lepszych karm. Prawda taka ze pchają to samo do puszek albo i gorsze odpadki tylko maja lepszy marketing i sprzedają to samo za 2 razy więcej.

A naiwni polacy-patrioci kupują bo na puszce piszą cos tam a ze kosztuje dwa razy tyle to musi być super ekstra dobre :)

Ja szczeniorowi dawalem i te droższe i te D-N i jeszcze jakies i w sumie to po każdej kupsko bylo to samo i pies zdrowy :) ( oczywiście puszek marketowych nie traktuje jako tych dla psów tylko bardziej dla zuli bo pies nie swinia a człowiek zje ;) ......)

puchy po ok 5 pln mające w składzie ok 65% pochodzenia zwierzęcego a takie są np DN są ok .

Chcecie idealnej karmy... Gotujcie. mięcho możecie zmielić sami (oczywiście z wolnego wybiegu bo to w markecie sie dla psa nie nadaje) ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Od  ponad roku moje 3 buldozki fr sa na DN "Jagniecina z ryzem ",do marca br bylo wszystko ok ,teraz borykamy sie z nie uformowana kupa przechodzaca w rozwolnienie u 2 z nich ....u jednej przestalismy podawac karme i stopniowo wszystko sie normuje,od wczoraj przestalismy podawac karme drugiej i czekamy na efekty...na saszetkach ,puszkach DN nie ma nic na temat zmiany skladu karmy....sunie sa systematycznie odrobaczane,pod stala opieka weta,ktory wykluczyl choroby ukl pokarmowego po badaniach....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Z moich doświadczeń: Podaję psom DN od ok roku (nie jest to jedyny pokarm, dostają także duze ilości mięsa oraz karmę suchą dobrej jakości - RC linia weterynaryjna). Psy mają wrażliwe brzuchy, więc początek był trudny, jednak jako, że kupiłam od razu zapas puszek, postanowiłam jakoś przetrwać okres adaptacji (wszystkie miały lekką biegunkę przez kilka dni, po ok tygodniu sensacje minęły). Osobiście jestem zadowolona. Psy przybrały na wadze (efekt pożądany, którego nie mogłam osiągnąć karmiąc tylko mięsem), sierść wygląda b. dobrze.

Nigdy nie byłam entuzjastką puszek, spróbowałam, bo poleciła mi je koleżanka, której pies jest strasznie grymaśny. Uważam, że karma jest bardzo przyzwoita.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Od ponad roku sprzedajemy Doline Noteci i chyba mogę coś na temat tej karmy powiedzieć. Jestesmy sklepem stacjonarnym, mamy niezły kontakt z klientami i znamy większość zwierzaków, które "karmimy". 

Dolina jest karmą całkiem przyzwoitą - oczywiście są na rynku i lepsze , ale jest też masa dużo gorszych. Cena jest w pełni adekwatna do jakości.

Jest dla nas oczywiste, że dla alergików kupuje się karmy dla nich przeznaczone a podstawowe linie DN takimi nie są !!! Nasi klienci dla alergików kupuja linię Pure - jedno źródło białka zwierzęcego (jagnięcina, wołowina, kaczka i gęś)...i wielu przypadkach to działa !

Reasumujęc - dobra karma w rozsądnej cenie. 

Oczywiście, zmiana karmy w każdym przypadku wymaga stopniowego jej wprowadzania do jadłospisu...

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...