Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

Zaraz zaktualizuję pierwszą stronę.

Lenon w nowym domu :)

[IMG]http://images49.fotosik.pl/1453/e00b8f9e0a8a58f9med.jpg[/IMG]

Cezar też.

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_Qbj5mfb9LrQ/TYTF6kEAp3I/AAAAAAAAiFM/IJXe3uqqXuc/s640/PICT0430.JPG[/IMG][/SIZE][/FONT]

[B]Malawaszko[/B] dzięki za namiar na adopcje azjatów. Teraz tylko muszę znaleźć kogoś, kto poda swój numer i będzie ewentualne telefony odbierał... Kto byłby tak miły?! :modla::modla::modla:

[B]Soboz[/B], jak już będzie wiadomo ile i komu trzeba przelać, proszę o info. Chciałabym wszystkie przelewy zrobić na raz, tzn. jednego dnia. O ile będzie taka możliwość.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :).
Zaraz pomyślę nad treścią ogłoszenia i nad imieniem. W schronie nazwali go Aładia...

Edit: nazwałam go Fiodor i wyprodukowałam coś takiego:

Fiodor to około 2-3 letni pies w typie owczarka środkowoazjatyckiego.
Ma około 60-65 cm w kłębie, masywną budowę ciała. Ma dłuższą, gęstą sierść, wymagającą regularnej pielęgnacji. Po wykąpaniu i wyczesaniu będzie pięknym psem!

Do schroniska trafił z ulicy, nie znamy jego przeszłości. Nie potrafimy na razie zbyt wiele o nim powiedzieć poza tym, że nie potrafi chodzić na smyczy (najprawdopodobniej mieszkał w domu z ogrodem?) oraz że nie lubi gdy robi się cokolwiek wokół jego szyi (np. zakłada obrożę). Ma też mocny instynkt terytorialny i nie toleruje niektórych mężczyzn.

W boksie siedzi sam, nie wiemy jaki ma dokładnie stosunek do innych psów. Na te po drugiej stronie siatki w ogóle nie reaguje, ale nie potrafimy powiedzieć jak by zareagował stykając się z psem bez zadnych "przeszkód".
Większości osób pozwala się głaskać i dotykać. Przytula się wtedy do kraty boksu i zamiera rozanielony bliskością człowieka.

Jego wygląd (a zwłaszcza wygląd jego pyska, głowy) może sprawiać wrażenie, że to taki miś-przytulanka, ale nie można dać się zwieść i trzeba pamiętać, że owczarki środkowoazjatyckie to "trudna" rasa. To nie są psy dla każdego! Wyróżniają się dużą samodzielnością, nieustępliwością i niezależnością. To psy stadne o dużym poczuciu hierarchizacji, traktują ludzi jako swoje stado i próbują zdobyć w nim przywództwo. Wymagają szkolenia w zakresie posłuszeństwa. Są łagodne wobec właściciela i jego rodziny, ale nieufne wobec obcych.

Szukamy dla Fiodora odpowiedzialnego i doświadczonego domu!

Fiodor jest zaszczepiony i odrobaczony. Przed wydaniem do nowego domu zostanie wykastrowany albo nowy właściciel otrzyma bon na bezpłatną, obowiązkową kastrację.

Kontakt: 503-364-290, [email][email protected][/email], [email][email protected][/email]

Edited by maciaszek
Link to comment
Share on other sites

czy ktoś może zrobił dziś zdjęcia naszego nowego wybiegu??? Zupełnie o tym zapomniałam...

Musimy jeszcze zorganizować paski siatki plastykowej albo gumy po 20-30 cm szerokości i długości 3,4 metra, bo Lesiu oczywiście zaczął bieganie na wybiegu od czołgania i przedostania się na to do agiliti, gdzie były parówki...

Edited by soboz4
Link to comment
Share on other sites

bazarek za telewizor zakończony, zasili trochę naszą kasę, dziś albo na początku maja postaram się znaleźć rzeczy na bazarek i założyć jakiś, tym bardziej że parę drobiazgów jeszcze musimy zapłacić:


- 25 zł ostrzenie
- nie wiem jak z kosztem dowozu Milvy
-4 kłódki do szafek
- mamy dostać stół do strzyżenia (już jest tylko trzeba go złożyć - poskręcać, Ela Sakowska, psi fryzjer ma nam rozrysować jak wykonać wyciąg do strzyżenia, koszt materiału około 20 zł, poproszę u mnie w pracy, jak odmówią to nasz Marek Hołda ma złotą rączkę!)
-materiał na kładkę (Ania Muszyńska powiedziała, że wykona, względnie rozrysuje jak zrobić, ale musimy mieć materiał, MOŻE KTOŚ MA ZBĘDNĄ SKLEJKĘ - DESKI????)

to tak oprócz leczenia...

Kwoty nie są wysokie, bez kładki mniejsze niż 100 zł razem...


Dziś kupiłam ostrze zapasowe,

do zwrotu koszt ostrza + koszt badań Bryzy - 50 zł, ale nie ma pośpiechu Kasiu

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-TLFW6uD9D2o/T5O63HYqy9I/AAAAAAAB9P8/amsJMNW9DHg/s576/ostrze.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ale jestem gapa, w samym przelewie nic nie pisze o tym za co zapłaciłam...


Numer zamówienia: 1569
Data zamówienia: niedziela, 22 kwietnia 2012
Stan zamówienia: Oczekujące
Szczegóły zamówienia
Ilość Nazwa Symbol Cena Do zapłaty
1 04. OSTRZE ANDIS UltraEdge NR 15 - 1,2 mm A-64072 102,00 PLN 102,00 PLN

Pod suma : 102,00 PLN
Koszty wysyłki : 7,38 PLN
Suma zawiera podatek VAT : 20,45 PLN
Suma: 109,38 PLN

Link to comment
Share on other sites

Proszę o wątek dla Kajtusia i szybkie ogłaszanie, wczoraj był tak spokojny na spacerze, że boje się o niego, stres całkiem go zżera. To uroczy piesek - wygląda jak miniaturka labradora...

Ola, jeżeli chcesz coś dodać do jego opisu to napisz

[url]https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Kajtek360122Lata8Kg28Cm02042012ROlaKopec#[/url]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Uwaga na psy w Katowicach na spacerze!!!!!!
[/SIZE]
[SIZE=2]
[/SIZE]
[SIZE=2]Niby nic nie pisze, że są niebezpieczne dla psów, ale wolałabym żeby żaden z moich głodomorów nie zeżarł takiej szczepionki!
[/SIZE]
[SIZE=2]
[/SIZE]
[SIZE=2]http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,11591806,Strzez_sie_brunatnej_szczepionki__Cuchnie_gnijaca.html[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Kajtek pobiegł na pierwszą stronę.

Podmieniłam też zdjęcia na schroniskowej stronie na te piękne, robione przez Marka :).

Też jestem przekonana, że Fiodor (363/12) to azjata. Może nawet ma jakiś tatuaż, tylko nie da się tego teraz sprawdzić. Dopiero jak pójdzie na kastrację i będzie sobie spał ;).

Link to comment
Share on other sites

Jofracy ;> Pamiętasz jeszcze o moich rzeczach bazarkowych? Chetnie Ci je jakos podrzuce, wybiore te, które mysle, że moga sie sprzedac, tylko prosze podaj mi swój numer telefonu, żebym mogla sie umówic. Moglabym tez zostawic u Ciebie nakrętki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']Córka przesłała mi dziwne ogłoszenie, które przyznam że mnie wzburzyło, nie wiem co o nim myśleć????

[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/20690465_kupie_cale_mioty_szczeniat_husky_akita.html[/URL][/QUOTE]

czy nie trzeba by było tego gdzieś zgłosić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...