Jump to content
Dogomania

ZOJKA (u nas w BDT.) JUŻ W DS


Poker

Recommended Posts

Mam nadzieje, że to u Zojki wybiórcze - jak u dzieci i....TZów ;)

 Tu cos takiego znalazłam

 

Jeśli widzimy, że nasz pies gorzej słyszy, możemy próbować sprawdzić to sami prostym badaniem behawioralnym. Należy stanąć z tyłu psa aby nas nie widział i użyć np. piszczącą zabawkę, zagwizdać, zaklaskać lub uderzyć w coś metalowego łyżeczką. Zdrowy pies postawi uszy, odwróci głowę, albo nawet całe ciało, w kierunku źródła dźwięku. Nie należy stawać tuż nad psem lub przed nim, bowiem nie powinien wyczuć że w ogóle przy nim jesteśmy. Najlepiej więc przeprowadzić to badanie kiedy pies śpi. Jeśli nie zareaguje, jest duże prawdopodobieństwo, że jest głuchy. Tym sposobem nie stwierdzimy jednak głuchoty jednostronnej. Przeprowadzanie tego testu nie ma większego sensu u bardzo małych szczeniąt, ponieważ nie rodzą się one z dobrą zdolnością słyszenia.

http://psy-pies.com/artykul/gluchota-u-psa,1136.html

Link to comment
Share on other sites

konfirm , dzięki za radę ,ale my naprawdę już zrobiliśmy testy. Ona raczej słyszy, być może nie wszystkie dźwięki.Cały czas obserwujemy.

Mieliśmy starszą sunię Dziunię, która wydawało się ,że jest głucha jak pień,ale jakimś cudem po. ok. 2. tygodniach odzyskała słuch.

Może i  u Zojki tak będzie trochę później, bo ona jest u nas 4. tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Nutusiu, ale u Ciebie chyba jest więcej psów.

Muszę się pochwalić ,że sama strzygę Dolarka.

 

No tak, u mnie się kłębi co najmniej 5 :)

 

Podziwiam talentu fryzjerskiego i... grzeczność Dolarka. Ja, gdybym zechciała ostrzyc Lesia (już pomijam jaki bym osiągnęła efekt;)), mogłabym rączki stracić. Ten uparciuch nawet łepetyny uczesać nie da!!! A u fryzjera - aniołecek - p. Witek się go nachwalić nie może, jaki to grzeczny i spokojny klient jest :) Strzyże go zawsze na zerko i potem chłopak odrasta parę miesięcy. Teraz przegapiliśmy termin, Lesio zarośnięty i skołtuniony, a tu się ziąb wyrwał i... nie wiem co robić :(

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pieniążki. Nie są już potrzebne żadne,bazarkami i wpłatami od Doris koszt sterylki jest całkowicie pokryty.

Nadal mamy wątpliwości co do słyszenia przez Zoję. Czasem reaguje dobrze na głos ,a czasami wygląda jakby była głucha jak pieniek, szczególnie jak ją wypraszamy z naszego łoża  czy skórzanej kanapy.

Może ona nie jest przyzwyczajona ,że ktoś z nią rozmawia.

Po zdjęciu sukienki odżyła.Znowu wstąpił w nią wigor.Bawi się z Wigunią, goni kotę, może ciut mniej niż kiedyś. Ona zachowuje się jak niesforne dziecko, czasem ma jeszcze takie ciapowate ruchy.Musi być bardzo młoda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...