Jump to content
Dogomania

Bezik !Trzymajcie kciuki!


auraa

Recommended Posts

szczęśliwe pyszczydło :) oby się oduczył tego skakania, ale on chyba chce tak sobie zapewnić dominację "w stadzie". zdecydowanie i konsekwencja tu potrzebne (ale sie wymądrzam - ja, która do własnego zwierzyńca z tą konsekwencją to tak nie bardzo ;)) 

Link to comment
Share on other sites

Żadna dominacja - zachowanie naturalne :).

Jedyna rada - odwracać się tyłem i ignorować. I sprowadzać na dół komendą "siad", "łapa" i....smaczek. Dobry pies  :).

Tu piszą o szczeniaku, ale tak samo należy postępować z dorosłym psem.

http://www.pies.pl/skakanie-na-powitanie/

Jeżeli skacze z innych powodów - też się odwracać tyłem, przerywać kontakt, aż się pies uspokoi.

Ja przy niepożądanych zachowaniach, szczekam ostrzegawczo na moje psy ;) - krótkie, ostre ek! i próbę kontaktu stopuję wyprostowaną, rozczapierzoną ręką w stronę psa.

Link to comment
Share on other sites

to prawda :) Ktoś mi powiedział ,że aby pies wiedział ,że  coś robi źle np.. podszczypuje to trzeba piszczeć żeby wiedział , żę to  boli. W domu to dało się to stosować ,ale na zewnątrz trochę było głupio  /  zaczynała się witać przy bramie/  stąd mój pomysł.  

Link to comment
Share on other sites

pojawił się kolejny problem. Bezik szaleje na widok samochodów. Prawdopodobnie tęskni za Pawłem i za Plamką. Z Pawłem jeździł samochodem i koniecznie chce dogonić przejeżdżające samochody. Chłopiec nie daje sobie z nim rady, już mu się wyrwał i uciekł. Na szczęście wrócił ale wszyscy bardzo się zdenerwowali. Jest to jednak bardzo poważny problem. Bezik może zginąć a i doprowadzić do wypadku.

Link to comment
Share on other sites

zapraszam pomoc potrzebna jak wszedzie cw: 10zł 10941215_824055104307607_253471140446941 2. żyłka chirurgiczna stal nierdzewna + kamień cw: 10zł 16220_824054804307637_130884576348402383 3. żyłka chirurgiczna stal nierdzewna, kamienie naturalne + szkło cw: 10zł 10806418_824054807640970_807836766482594 http://www.dogomania.com/forum/topic/145092-naszyjniki-na-pomoc-bernardynom-konic-10022015/page-2#entry16065563

Link to comment
Share on other sites

pojawił się kolejny problem. Bezik szaleje na widok samochodów. Prawdopodobnie tęskni za Pawłem i za Plamką. Z Pawłem jeździł samochodem i koniecznie chce dogonić przejeżdżające samochody. Chłopiec nie daje sobie z nim rady, już mu się wyrwał i uciekł. Na szczęście wrócił ale wszyscy bardzo się zdenerwowali. Jest to jednak bardzo poważny problem. Bezik może zginąć a i doprowadzić do wypadku.

 Nie widzę innego wyjścia, jak to, żeby z Bezikiem póki co, wychodziła osoba dorosła i doraźnie - kupić mu szelki uniemożliwiające ciągniecie (są naprawdę skuteczne) - zmierzyć obwód szyi i tak dobrać rozmiar

http://allegro.pl/szelki-easy-walk-m-gdy-pies-ciagnie-trixie-i5024998387.html

 

 A potem, to jak zwykle , czyli szkolić, skupiać uwagę na przewodniku, trenować posłuszeństwo  itp. Żeby odwrócić uwagę od aut np  "barować" . Można się zapisać do psiej szkoły - będzie łatwiej.

Link to comment
Share on other sites

Państwo mieszkają w Skierniewicach.Bardzo chciałabym pomóc Bezikowi i jego państwu. Pani dzięki spacerom z Bezikiem liczyła na rehabilitację kręgosłupa. Teraz boi się z nim wychodzić, zeby jej nie przewrócił. W domu Bezik jest coraz grzeczniejszy a pani wzięła się za jego wychowanie. Problemem są spacery i samochody. Kiedy Bezik w domu usłyszy samochód, skacze do okna. On czeka na Pawła...

Link to comment
Share on other sites

Wątpię, by czekał na Pawła. Nasza Ala też tak reagowała na samochody i na inne psy za płotem - cholery można było dostać na spacerach!

Krótka smycz przy podchodzeniu do punktu "nerwowego" i odciąganie uwagi gadaniem i smaczkiem, nagroda za brak "napaści". Trening na jakiejś cichej uliczce raczej. Tak robiłam i osiągnęłam jako takie efekty, choć do ideału było baaaaaardzo daleko ;)...

Link to comment
Share on other sites

Bezik nam nie powie, dlaczego to robi, ale - powinien przestać. 

"Barowanie"(od bar przekąskowy ;)), o którym pisałam wyżej, to właśnie pchanie w psa smaczków i w ten sposób skupianie uwagi na przewodniku. Jak je - to nie szczeka, nie ciągnie. Jednocześnie, gadać, cmokać, tiutać itd itp. Jak napisała Nutusia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...