Jump to content
Dogomania

Sara - Szkocka Dama


Collakowa

Recommended Posts

Teraz powinno być wszystko dobrze :) 

Kilka nowinek :)

2 lutego Sara skończyła 10 lat 

Wszystkiego najlepszego Łobuzie! <3 

A od niedzieli jest z nami nowy domownik - królik miniaturowy Balbina. 

Balbina pokochała Perłę, przestała bać się Sary, a Sara ją akceptuje, chociaż nie pozwalam jej na takie kontakty z nią co ma Perła 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

My się jeszcze nie przedstawiłyśmy. Od 5 lutego jestem szczęśliwą posiadaczką 1,5 rocznego królika miniaturowego - Balbiny. 

Balbina została zabrana z miejsca, w którym nie miała najlepiej, przez co troszku zdziczała. Zanim wziełam ją do siebie przez tydzień przychodziłam do niej codziennie, wypuszczałam ją z klatki i siadałam na podłodze. Z czasem urwis kicał bliżej mnie, niż dalej. Na dzień dzisiejszy Balbinka daje się głaskać, nie atakuje rąk, gdy daje jej jeść, podnoszona być nie lubi (jak to mają króle w naturze), ale za to trafiła mi się podróżniczka :D  Z tego co czytałam Uszaki stresuje jazda samochodem, a Balbi siedziała rozłożona w transporterku na całą długość :D 

Perełkę pokochała, Ona ją mniej, ale toleruje. Sary się boi, a ta jest nią zaintrygowana, ale nie pozwalam im na takie relacje jakie ma z Perłą (chociażby wspólne spanie :D )

Mam nadzieję, że żyje jej się u mnie dobrze. 

H5-Hl8IfVEmDFGoHWOfGhHyLQ8ZaqracZ_1svzGD wlfzRvH3LXbraCeu-DHFb9oyHkkkTYnjxLJtDzQ6

CUnnJawZTyGqZKNSM6EP58DZPQMvCedjvVlhiZIZ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Wczoraj pojechałam wraz z Oliwią na Latające Psy w Poznaniu, na których miałam możliwość porozmawiać na żywo z hodowcą smooth collie, od której planuję kiedyś psa, oraz poznać bliżej Clis, którą pokochałam! <3 Na miejscu spotkałyśmy również drugiego smootha (rzadki widok, niestety bądź stety) - Skazę. Oczywiście obowiązkowo musiałam zrobić sobie z nimi zdjęcia :D 

 

Z cudowną Cliską - Cù-chaorach Clis Soroli

T2Ry2Ow391O_vOG6Yij-5qvayYKME76h1NHTNsHt

 

Po lewej Skaza - Princess Smooth Afra KoToRa I Clis -  Cù-chaorach Clis Soroli

c5V6KuUR9kgEahE_oJoqhpqO-hRwOXOPidZ7WLGs

 

I piękne panie razem

3Wo_E5UD8NJHSYdEtHuHbr59WNHU0gkMNqrzfKsY

Link to comment
Share on other sites

To jest tak.  Plany są,  i to będzie smooth collie.  Planuję właśnie z tej hodowli z której jest Clis,  i przy dobrych wiatrach będzie to szczeniak po niej,  ale to plany na conajmniej 3 lata do przodu.  Na razie mam Sare,  która może nie akceptować szczyla, a wiadomo,  ważne aby wszyscy byli zadowoleni z tego planu.  

Więc zostaje mi na te chwile podziwianie ich,  i możliwie bliższe kontakty np na takich eventach 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dawno nas tu nie było, więc czas na małą aktualizację. 

Nasza załoga się zmniejszyła o jednego psa, 14 czerwca odeszła od nas Kremówka. Jak się okazało, miała 15 lat, a nie 10. Bezpośrednia przyczyną zgonu była sepsa, ostateczną chore serce...

fWsujWWmLzq0hjoy01C9tfV21AH0njHaZz174yVL

 

3 czerwca brałam razemz Waflem udział w III Dogtrekkingu SŁAWA w Radzyniu

olO88oaUqbJZT86oNLbExpygRta5PxL-RWu2FxZ1

 

Oraz okazało się, że Perła ma kilka guzów na śledzionie, których nie będziemy usuwać ze względu na słabe serducho (które jest już wspomagane lekami).

C3f2rO8Sm8T0ozrF2KLM-TQU4UEAC3DYjzzKoMrt

an2s5VtBHrvxTF9gbf6OtNlFqdOm1aSU1Cimn6vw

g5F0C9x15sBF9ysgIec3w6-VxR0RpJV2ZDElwaTh

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dziwne, że collie jest agresywna do psów, szczególnie szczeniąt bo wydawało mi się, że to rasa wyjąśtkowo opiekuńcza i łagodna, takie dotychczas znałam. Ja mam 35 last rottweilerey i one nigdy nie ruszyły nawet agresywnego ale słasbszego od nich psa a już szczeniaki i małe rasy mogły je zjeść żywcem i zero agresji. Czasem jak już misły dosyć to było burknięcie i odepchnięcie głową.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, dwbem napisał:

Dziwne, że collie jest agresywna do psów, szczególnie szczeniąt bo wydawało mi się, że to rasa wyjąśtkowo opiekuńcza i łagodna, takie dotychczas znałam. Ja mam 35 last rottweilerey i one nigdy nie ruszyły nawet agresywnego ale słasbszego od nich psa a już szczeniaki i małe rasy mogły je zjeść żywcem i zero agresji. Czasem jak już misły dosyć to było burknięcie i odepchnięcie głową.

Każdy pies, nieważne jakiej rasy, źle prowadzony może być agresywny. Sara nie była wychowywana z psami, więc nie potrafi się z nimi obchodzic. Potrafi przegonic psa, gdy on jej się nie spodoba, taka natura. Zagryzc, nie zagryza. Do szczeniaków ma wyjątkową cierpliwość dla nich, sama się dziwię, patrząc jak ona reaguje na inne psy. 

Dodatkowo, Sara jest mixem collie, więc nie wiadomo co jeszcze w niej siedzi 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...