Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Zayra ma naciągnięte więzadło w kolanie i z tego powodu wypada jej rzepka :( Przez 8 dni spacery tylko na siku, później też ograniczone, stopniowo wydłużane. Zobaczymy w jakim tempie będzie wracać do zdrowia. Ale wariatka mi chałupe rozniesie z nadmiaru energii :P

Link to comment
Share on other sites

Coraz piękniejsza i więkasza (ile ona teraz waży?) ta Twoja Zayra. Obserwuje Was od samego początku, bo też kiedyś planuje MM-ka  (może od Was:)

Mam pytanie (a właściwie moje dzieci). Czy Zayra jest przytulakiem i czy lubi "rozdawać" buziaki?

Link to comment
Share on other sites

Zayra ma obecnie 7 miesięcy i waży 16kg. Jest ogromnym przytulasem i bardzo chętnie rozdaje buziaki. Chętnie wpakowuje się na kolana albo kładzie kolo nas głowe i chce żeby ją drapac. Lubi się kłaść na naszych nogach jak np. Marek zmywa naczynia albo siedzimy przy kompie. Czasem opiera się głową o mnie tak po prostu. Jak ktoś siada na podłodze to ona w ułamku sekundy juz jest obok żeby się poprzytulac :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo nas te wszystkie informacje ucieszyły, choć wiem, że stopień "przytulaśności" jest cechą osobniczą, a niekoniecznie cechą rasy. No i jeszcze bardziej lubimy Zayrę, która jest naszym psem internetowym :) 

Chyba rzeczywiście będzie dość duża, bo 16 kg na 7 miesięcy to chyba sporo. Jej siostra Zula, która znów jest "dostępna" wygląda na mniejszą, ale może to tylko takie wrażenie na zdjęciu. 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że to złudzenie. Zula jest psem mieszkającym przez większość czasu na dworze więc jest bardziej ofutrzona przez co może wydawać się mniejszą. Zayra już raczej nie urośnie więcej. Raczej wydorosleje z wyglądu, nabierze mięśni i sierści :)

Link to comment
Share on other sites

Nie ma nowych zdjęć bo nadal mamy szlaban na wychodzenie z domu, a w domu ne ma co zdjęć robić ;)

 

Z więzadłem a razie nie wiadomo. Jest progres bo w ciągu 8 dni, rzepka wypadła tylko raz więc lekarze są zadowoleni. Aczkolwiek jak w ciągu następnych 2 tygodni całkowicie jej nie przejdzie to czekają nas pewnie prześwietlenia, USG i widmo operacji.

Także mamy jednak nadzieję,że wszystko będzie OK

 

Brak spacerów dał nam dużo wolnego czasu, który poświęcamy na uczenie się nowych sztuczek, dopracowywanie starych, także na jej 8 miesięcy planujemy film ;)

 

A za tydzień w niedzielę jedziemy na naszą pierwszą wystawę :)

Link to comment
Share on other sites

Przyszło potwierdzenie zgłoszenia na wystawę w Głogowie w ten weekend.

Będziemy jedynymi przedstawicielami rasy :(

Miałam nadzieję, że uda mi się zobaczyć innego mm-ka, chociaż jednego, a tu kicha.

W dodatku wchodzimy na ring jako pierwsi! :(

 

Przygotowujemy się. Nie wiem jak nam pójdzie.

Zayra ma wiek gimnazjalny, rozrabia, gryzie ringówkę, nie chce stać prosto i pewnie będzie próbowała się entuzjastycznie przywitać z sędzią

Dobrze, ze to jeszcze klasa szczeniąt to sędzina przymknie na nas oko :P

Uczę ją dwóch rodzajów wystawiania, mam nadzieję, że uda nam się wejść na ring przed rozpoczęciem, to zobaczę w którym będzie grzeczniejsza.

Ehh...stresuję się, dawno nie byłam na wystawie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...