Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

BeataG, dzięki za ciekawą (niestety sprzyjająca i odpowiadająca władzom ZKwP) analizę stanu rzeczy dotyczącego poruszanych w tym temacie przepisów prawnych znajdujących się w statucie ZKwP. Ja swego czasu (dokładnie na stronie 11 tego wątku) zamieściłem opinie prawne napisane przez ś.p. Stanisława Kuchlewskiego, znanego sędziego kynologicznego oraz doktora prawa Jerzego Ciapałę, które prezentują zupełnie inny pogląd od reprezentowanego przez Ciebie i innych forumowiczów. Tym samym zapraszam Cię i resztę zainteresowanych do przeczytana tych materiałów i zastanowienia się nad tym co tam jest napisane. Być może to rzuci jakieś nowe światło no poruszany przez nas temat.
A jeśli idzie i kościół rzymsko - katolicki droga LALUNO to mimo swojej konserwatywności, wiele działa w stronę wzajemnego poszanowania i ekumenizmu co widać było choćby w czasie pontyfikatu JP II a teraz jest kontynuowane podczas pontyfikatu Benedykta XVI w kierunku rosyjskiej cerkwi prawosławnej. O ekumeniźmie niech świadczą wspólne nabożeństwa z protestantami czy wspólna wystawa różnych tłumaczeń Bibli, wśród których znalazła się nawet Biblia tłumaczona przez świadków Jehowy. Ale jeśli idzie o szarych członków kościoła to z tego co mi wiadomo kościół nie wyklucza za to, że ktoś sobie pójdzie na mszę do kościoła innego wyznania (a w ZkwP wystawisz swojego psa na wystawie np KOND-u czy PKPR i mozesz zostac np zawieszony w prawach członka czy wystawcy) a nawet dopuszcza małżeństwa między różnymi wyznaniami a także między osobą wierząca i niewierzącą. Więc jak widzisz, nawet taki konserwatywny kościół rzymsko - katolicki jest bardziej elastyczny niż ZkwP i FCI (szkoda, że nie wezmą z niego przykładu) bo swoim członkom pozwala na więcej czego tak brakuje w związku, który uznaje tylko współpracę jeśli już tylko z dużymi organizacjami aby mieć coś dla siebie a nie dawać innym. To organizacja zachłanna na władzę i niestety o strukturach bliższych partii politycznej, którą nie jest (a co myślicie aby z ZKwP zrobić partię i nie byłoby już problemu albo lepiej związek zawodowy kynologów - zawodu, który nie istnieje bo nie jest wpisany na listę zawodów) niż normalnemu stowarzyszeniu działającemu na podstawie powszechnego prawa i podporządkowującemu się mu.
A na Twoje pytanie MonikaSz odpowiem tak, nie jestem członkiem PKPR choć kiedyś byłem a mam beaucerona zarejestrowanego w ZkwP ale chciałbym go pokazywać nie tylko na wystawach jednej i słusznej organizacji zwanej ZkwP ale również na wystawach PKPR bo to moja własność i płacę za niego a ZkwP nie dął mi na mojego psa złamanego grosza więc co mu do tego co ja robię z moim własnym psem zarejestrowanym na mnie? Nos w sos Związek Kynologiczny w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jefta'][I]"Prawo zrzeszania się w stowarzyszeniach może podlegać ograniczeniom przewidzianym jedynie przez ustawy, niezbędnym do zapewnienia interesów bezpieczeństwa państwowego lub porządku publicznego oraz ochrony zdrowia lub moralności publicznej albo ochrony praw i wolności innych osób[/I]."

Na ten punkt się powołujecie, a z niego nie wynika jasno czy stowarzyszenie może stawiać jakieś ograniczenia kogo przyjmią kogo nie. W przypadku Mensy jest to IQ, a w przypadku ZK członkowstwo w innych organizacjach... a przecież przeciętny poziom IQ nie zagraża bezpieczeństwu państwowemu, porządkowi publicznemu, ani ochronie praw i wolności innych osób. Czyli muszą mnie przyjąć :cool3:[/quote]

Dokładnie tak. Prawo zrzeszania się w stowarzyszeniach, a prawo stowarzyszenia do stawiania statutowych wymagań swoim członkom, to są dwie zupełnie różne rzeczy. Przypominam łaskawie, że każde stowarzyszenie działające na podstawie ustawy Prawo o stowarzyszeniach jest rejestrowane przez sąd i sąd sprawdza między innymi zgodność statutu z powszechnie obowiązującym prawem.

Link to comment
Share on other sites

BeataG masz rację, że to sąd sprawdza zgodność statutu zobowiązującym prawem ale statut powstał w 1948 roku gdzie nie było bzdetnych zapisów, o których tu mowa bo one powstały w roku 1988/89 i były tylko poprawkami do co już zostało kiedyś tam zapisane. A osoba, której przedstawiono te zapisy i dzięki, której trafiły one do statutu chyba dokładnie ich nie czytała albo została podkupiona bądź nie zdawała sobie najnormalniej w świecie sprawy czym grożą i do czego prowadzą takie zapisy i na co pozwalają ZG ZkwP a mianowicie pozwalają na patologie panujące w tej organizacji jak: zamordyzm, dyskryminacja innych prawnie zarejestrowanych krajowych stowarzyszeń kynologicznych i spychanie ich na margines działalności, a także stawianie się z pozycji silniejszego, większego i wcześniej powstałego. Sam jestem przykładem takiego zamordyzmu związkowego kiedy to w katowickim empiku megastore została mi zwrócona przez jedną zagorzałą członkinię tej organizacji, że interesują mnie czasopisma "organizacji dysydenckich" jakby to było niegodne członka ZKwP. Właśnie dlatego też jestem przeciw takim zapisom bo jak tak dalej pójdzie to ZG ZKwP i FCI zabronią (albo już zabraniają) inaczej myśleć swoim członkom. Tym samym uważam takie zapisy za szkodliwe nie tylko w kynologii ale również w życiu prywatnym. Ja sobie po prostu nie życzę aby ktokolwiek i w jakikolwiek sposób zabraniał mi czytać i intersować się taką literaturą i prasą jak mi się podoba tylko dlatego, że jestem członkiem ZkwP .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Ale jeśli idzie o szarych członków kościoła to z tego co mi wiadomo kościół nie wyklucza za to, że ktoś sobie pójdzie na mszę do kościoła innego wyznania (a w ZkwP wystawisz swojego psa na wystawie np KOND-u czy PKPR i mozesz zostac np zawieszony w prawach członka czy wystawcy)[/QUOTE]
Alez mozesz isc na wystawe PKPR tak samo jak na msze do innego koscioła isc posłuchac, obejrzec. Ale nie mozesz byc członkiem jednego i drugiego aktywnym z czerpac wszystkie przywileje z członkowstwa. No chyba ze cos sie zmieniło i mozesz brac slub w róznych kosciołach o róznych wiarach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']To byłoby bezsensu, te psy mają prawo do rodowodu FCI bez oglądania psa-wystarczy zanieść do nostryfikacji, a wtedy obowiązuje już umowa o uznawaniu rodowodów między FCI a SV i głupio byłoby się procesować :cool1:[/quote]
Ale taki PKPR, czy KHRON, czy ZOND nie mają umów z FCI, rodowodów nostryfikowac nie można, a te organizacje tez używają nazwy "owczarek niemiecki", nie wspominając już o całej rzeszy psów bez jakichkolwiek papierów.
Ja się po prostu zastanawiam, czy ta nazwa/rasa jest jakoś prawnie chroniona?
Wydaje mi się, że nie. I jeśli na przykład założę sobie "Asherowy Związek Hodowli Owczarka Niemieckiego" i zarejstruję tam swojego Bugajskiego (mixON) i każdego burka, jaki się nawinie, nawet takiego, który bardziej przypomina pekińczyka, niż ON, to i tak mogę szczeniaki sprzedawać, jako rodowodowe owczarki niemieckie? A SV i wszyscy święci mogą mi nagwizdać?

[quote name='jefta']Czy każdy ON z rodowodem FCI ma prawo być wystawiany na wystawach SV czy uznaniowo?[/quote]
Też chętnie się dowiem.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A na Twoje pytanie MonikaSz odpowiem tak, nie jestem członkiem PKPR choć kiedyś byłem a mam beaucerona zarejestrowanego w ZkwP ale chciałbym go pokazywać nie tylko na wystawach jednej i słusznej organizacji zwanej ZkwP ale również na wystawach PKPR bo to moja własność i płacę za niego a ZkwP nie dął mi na mojego psa złamanego grosza więc co mu do tego co ja robię z moim własnym psem zarejestrowanym na mnie? [/QUOTE]
Wiesz to nie tak. Jezeli kupiłes go i uwazasz ze ZK nic Ci nie dał, to po co brałes rodowód z ZK?
MAsz zapewne samca.
Czy kolejnym krokiem po mozliowsci wystawiania do w PKPR byłoby miec reproduktora i tu i tu?
Czy moze sprawia ci przyjemnosc jezdzenia z psem na wystawy, bo uwazasz ze jest to wyłacznie relaks i nie wazne co zdobedziesz.
Ale w tym układzie to chyba mozesz sie relaksyjnie spełnic w FCI jezdzac nawet co tydzień po wystawach.
W PKPR ile masz tych wystaw w roku 2-3?
Czy moze chciałbys miec luz ze na ringu bedziesz sam lub prawie sam?
No ale wtedy bys pokazała swoja małoskowosc jezeli by Ci zalezało wyłacznie na wygrywanui i to bez konkurencji.
No wiec jak jest z Toba? Z jakich prawdziwych powodów chcesz wystawiac w PKPR psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta'][I]"Prawo zrzeszania się w stowarzyszeniach może podlegać ograniczeniom przewidzianym jedynie przez ustawy, niezbędnym do zapewnienia interesów bezpieczeństwa państwowego lub porządku publicznego oraz ochrony zdrowia lub moralności publicznej albo ochrony praw i wolności innych osób[/I]."

Na ten punkt się powołujecie, a z niego nie wynika jasno czy stowarzyszenie może stawiać jakieś ograniczenia kogo przyjmią kogo nie. W przypadku Mensy jest to IQ, a w przypadku ZK członkowstwo w innych organizacjach... a przecież przeciętny poziom IQ nie zagraża bezpieczeństwu państwowemu, porządkowi publicznemu, ani ochronie praw i wolności innych osób. Czyli muszą mnie przyjąć :cool3:[/quote]

Nie tylko ten punkt. Powoływałam sie też na art 6 p.o.s. Może go zacytuję w całości:
[I]1. ,,Tworzenie stowarzyszeń przyjmujących zasadę bezwzględnego posłuszeństwa ich członków wobec władz stowarzyszenia jest zabronione.
2.Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu. [U]Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do stowarzyszenia lub pozostawania poza nim"[/U][/I]
Nie wynika jasno? Naprawdę? Może rozpatrzmy to na przykładzie: jestem kupe lat członkiem ZK. Pojawia się inna organizacja kynologiczna. Powiedzmy, że chcę pokazywać swojego psa na prawo i lewo bo ... taką mam ochotę. Żeby pokazywać psa w tej organizacji muszę być jej członkiem. Dla mnie nie ma problemu: złożę deklaracje, zapłacę składkę i ...i co na to mój ZK. Pozwoli mi? :cool3: I nie będzie ,,ujemnych następstw''?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Alez mozesz isc na wystawe PKPR tak samo jak na msze do innego koscioła isc posłuchac, obejrzec. Ale nie mozesz byc członkiem jednego i drugiego aktywnym z czerpac wszystkie przywileje z członkowstwa. No chyba ze cos sie zmieniło i mozesz brac slub w róznych kosciołach o róznych wiarach.[/quote]

Skoro jest o ślubach to powiem tak: mój TZ tez może ,,popatrzeć" na laski ale żeby zaraz być aktywnym i ... czerpać z tego korzyści :mad: Co to- to nie !
Bo ja mam monopol na niego bo ze mną wziął ślub.:cool3:
ZK też chce mieć monopol...
Przepraszam za off, ale jakoś tak nie mogłam sobie darować :oops:

Link to comment
Share on other sites

Proponuję poczytać komentarze do ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Nie będę tu robić wykładu prawa cywilnego, bo ani miejsce nie jest na to odpowiednie, ani ja nie mam na to ochoty. Literatura na ten temat jest powszechnie dostępna. Tylko jedno podstawowe wyjaśnienie - to, że ZK nie przyjmie na członka kogoś, kto jest członkiem innej organizacji kynologicznej, nie jest ujemnym następstwem w rozumieniu tej ustawy.

Azawakh - KAŻDA ZMIANA STATUTU podlega zatwierdzeniu przez sąd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Proponuję poczytać komentarze do ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Nie będę tu robić wykładu prawa cywilnego, bo ani miejsce nie jest na to odpowiednie, ani ja nie mam na to ochoty. Literatura na ten temat jest powszechnie dostępna. Tylko jedno podstawowe wyjaśnienie - to, że ZK nie przyjmie na członka kogoś, kto jest członkiem innej organizacji kynologicznej, nie jest ujemnym następstwem w rozumieniu tej ustawy.

Azawakh - KAŻDA ZMIANA STATUTU podlega zatwierdzeniu przez sąd.[/quote]


Dla ZK zapewne nie jest ujemnym następstwem.:diabloti: W końcu jak każdy monopolista ma sporo członków... :razz: Nie taki przykład podałam: jestem członkiem ZK czy mogę być również członkiem innej organizacji kynologicznej? Muszę dodać,że oczywiście będzie to organizacja działająca w Polsce i nie zrzeszona w FCI :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Dla ZK zapewne nie jest ujemnym następstwem.:diabloti: W końcu jak każdy monopolista ma sporo członków... :razz: Nie taki przykład podałam: jestem członkiem ZK czy mogę być również członkiem innej organizacji kynologicznej? Muszę dodać,że oczywiście będzie to organizacja działająca w Polsce i nie zrzeszona w FCI :cool3:[/quote]

Polecam lekturę statutu ZKwP, bo skoro zadajesz to pytanie, to znaczy, że go nie znasz. Odpowiedź na nie masz bezpośrednio w statucie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Polecam lekturę statutu ZKwP, bo skoro zadajesz to pytanie, to znaczy, że go nie znasz. Odpowiedź na nie masz bezpośrednio w statucie.[/quote]

Dziękuję za polecenie przeczytania statutu ZK. Czytałam. Wielokrotnie... bo to fascynująca lektura :diabloti: Odpowiedź znam: automatyczne ,,won" ;).
Pytanie było naprowadzające bo ładniej widać w takim przypadku łamanie prawa przez ZK ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']A kościół i inne związki wyznaniowe ( też organizacje religijne) nie podlega ustawie Prawo o stowarzyszeniach. ZK podlega i powinien respektować jej zapisy bo na jej podstawie działa.[/quote]

No wiesz ale to było porównanie ze nie zawsze wolno bo mu konstytucja prawnie pozwala

[QUOTE]Skoro jest o ślubach to powiem tak: mój TZ tez może ,,popatrzeć" na laski ale żeby zaraz być aktywnym i ... czerpać z tego korzyści :mad: Co to- to nie !
Bo ja mam monopol na niego bo ze mną wziął ślub.:cool3:
ZK też chce mieć monopol...[/QUOTE]
A no widzsz teraz, ze sama jestes jak ZK i skrupułow nie masz, a ślubny nie robi Ci awantury ze wolnosc ma zagwarntowana konstytucja. A jak slubny sie nie podporządkuje to na pewno bedzie "won" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']To nie jest łamanie prawa. Osoba wstępująca do ZK [B]dobrowolnie [/B]wyraża zgodę na przestrzeganie statutu tej organizacji. Nikt nikogo nie zmusza do wstąpienia do organizacji, której statut mu nie odpowiada.[/quote]

Ulubiony tekst kazdego monopolisty:razz: Kiedyś usłyszałam go w starej dobrej TEPSIE. Telefon można było mieć tylko u nich....
Wracając do tematu i tego ładnego słowa ,,dobrowolnie" ;)
Osoba wstępująca do ZK najczęściej nie zna i nie musi znać przepisów prawa. Zgodności zapisów statutu z obowiązującym powinno w pierwszej kolejności pilnować stowarzyszenie również w swoim własnym interesie. ZK swój interes pojmuje w sposób zbyt bezpośredni i krótkowzroczny. Najlepiej zakazać i niech gawiedź siedzi cicho. Gawiedź się na to zgadza bo konkurencja jest póki co w powijakach.
Statut musi odpowiadać nie tylko mi - szaremu członkowi. Musi być zgodny z prawem. ZK może wyrzucić za coś czego nie powinien mieć w statucie?
To jest dobre tylko w teorii. W praktyce gdyby ktoś się uparł mógłby łatwo udowodnić przed sądem ( to skrót myślowy), że ZK nie ma racji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No wiesz ale to było porównanie ze nie zawsze wolno bo mu konstytucja prawnie pozwala
A no widzsz teraz, ze sama jestes jak ZK i skrupułow nie masz, a ślubny nie robi Ci awantury ze wolnosc ma zagwarntowana konstytucja. A jak slubny sie nie podporządkuje to na pewno bedzie "won" :evil_lol:[/quote]

Nie bardzo rozumiem co oznacza, ze jestem w ZK i nie mam skrupułów?
Chodzi o te słynne ,,przywileje" ? Jakie?
Ślubnemu konstytucja pozwala ale ogranicza go k.r.i o.;) to trochę tak jak zapisy w statucie ZK ogranicza u.p.o s.
Laluna dodam, ze nie chodzi o jakiś ,,prywatny biznes" : nie mam hodowli, nawet nie mam reproduktora ;). Z psów nie wyciągam żadnych materialnych korzyści... po prostu mam je :loveu: - to tak na wszelki wypadek mówię. Nie podoba mi się postępowanie ZK to wszystko. Uważam, ze organizacje kynologiczne powinny się wzajemnie wspierać a tam gdzie to jest możliwe- współdziałać. Inne organizacje kynologiczne ( i nie tylko) czy organizacje w innych krajach potrafią pokojowo wspólnie działać. Dlaczego u nas jest to niemożliwe?
ps. A moze wrócimy na kopiowanie? ;)

Link to comment
Share on other sites

Statut ZK jest jak najbardziej zgodny z prawem. Zgadzam się, że osoba wstępująca do ZK najczęściej nie zna prawa - bo nie zna go 99% społeczeństwa. Ale to nieprawda, że nie musi go znać. Jest zasada ignorantia iuris nocet (po polsku - nieznajomość prawa szkodzi). I na nieznajomość prawa można się powoływać tylko wtedy, gdy jednocześnie się udowodni, że nie miało się możliwości tego prawa znać (w praktyce powołują się na to cudzoziemcy, będący krótko w danym kraju, gdy chodzi o jakiś bardzo szczegółowy i specyficzny dla danego kraju przepis).

A porównanie do TEPSY jest nietrafne. ZK nie jest przedsiębiorcą świadczącym usługi dla ludności. I nie jest też monopolistą, każdy może mieć psa, nawet rasowego, a nie należeć do ZK (nie ma obowiązku zapisywania się do ZK, wyrabiania rodowodu i rejestrowania psa, można schować metrykę do szuflady, a pies nadal będzie rasowy).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Laluna dodam, ze nie chodzi o jakiś ,,prywatny biznes" : nie mam hodowli, nawet nie mam reproduktora ;-). Z psów nie wyciągam żadnych materialnych korzyści... po prostu mam je :loveu: - to tak na wszelki wypadek mówię.[/QUOTE]
I takich jest wielu ludzi, ale sa tez i tacy któzy chca ciagnac zyski, którzy bardzo chetnie nalezeli by do dwóch organizacji. Mieliby reproduktora i uzyczali w jednym i drugim zwiazku. Suke by kryli i tu i tu. W jednym do 8 lat a w drugim bez ograniczeń.
Organiczenia sa tylko nie do zniesienia dla tych co chca je przekraczac.

Nie dostałam jeszcze odpowiedzi. Ile wystaw jest rocznie w PKPR?

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][I]Skopiowane ze strony PKPR - wystawy w 2008 r.
[/I][/FONT][/COLOR][/LEFT]
[CENTER][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][I] [B]20.04.2008[/B][/I] -[/FONT][/COLOR] [I] [COLOR=#800000][FONT=Times New Roman] [URL="http://pjw.ovh.org/wystwroc1.htm"][B] [COLOR=#000000]Wrocław[/COLOR][/B][COLOR=#000000] - wystawa międzynarodowa ACE[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][/I][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][I][B]
04.05.2008[/B][/I] -[/FONT][/COLOR] [I] [COLOR=#000000] [B] [FONT=Times New Roman]Budy[/FONT][/B][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] - wystawa krajowa[/FONT][/COLOR][/I][/CENTER]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][I] [B]15.06.2008[/B][/I] -[/FONT][/COLOR] [FONT=Times New Roman][COLOR=#000000] [I] [B]Chorzów[/B] - wystawa [/I][/COLOR][/FONT] [I] [COLOR=#800000][FONT=Times New Roman] [URL="http://pjw.ovh.org/wystwroc1.htm"][COLOR=#000000] międzynarodowa ACE[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][/I] [COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] [I]
[B]31.08.2008[/B][/I] -[/FONT][/COLOR] [B][I] [COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] Sieradz[/FONT][/COLOR][/I][/B][I][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] - wystawa międzynarodowa ACE[/FONT][/COLOR][/I] [COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] [I] [B]
13.09.2008[/B][/I] -[/FONT][/COLOR] [I][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] [B]Wrocław[/B] - wystawa krajowa[/FONT][/COLOR] [/I] [I] [COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] (podczas Targów Zoo Botanica)

No dużo tego nie ma. To ja jednak zdecydowanie wolę się "realizować wystawowo" w ZK.
[/FONT][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

To ja odpowiem na zadane mi pytania dlaczego mam psa z rodowodem ZKwP? Odpowiedź jest prosta, beauceronów nie ma jeszcze w PKPR ale mam nadzieję, że niedługo będą. Kolejne pytanie po co chcę wystawiać swojego psa na wystawach PKPR? Odpwieź prosta - bo jest mój i mi się tak podoba. Poza tym, nie mam zamiaru robić z niego reproduktora bo są inne beaucerony posiadające już te uprawnienia. To jest mój pies i nie muszę go rozmnażać a wystawiać chcę bo mam ochotę się pokazywać zarówno w ZKwP i PKPR takie jest moje prawo i tak to widzę. Jak już wcześniej pisałem, dla mnie to ma być przyjemność i rekreacja a nie możliwość zdobycia kolejnego tytułu i uprawnień tylko po to aby kolejny beauceron je posiadał.
A do BeatyG jako prawniczki zwrócę się jeszcze raz z prośbą o przeczytanie zamieszczonych przeze mnie materiałów ze strony 11 i ustosunkowanie się do nich jako osoby znającej się na prawie polskim. Ja chętnie przeczytam wykład na ten temat z Twojej strony ponieważ nie jestem prawnikiem ale jestem konsumentem i chcę korzystać ze swoich praw jako konsumenta. Mam nadzieję, że BeataG spełnisz moją prośbę i napiszesz coś na ten temat bo to co pisze dr Ciapała jest jakoś różne od tego co ty piszesz od Twojej interpretacji prawnej. Wydaje mi sie jako zwykłemu szaremu człowiekowi, ze dr Ciapała Jerzy jako prawnik tez wie co pisze i o czym pisze. Dlaczego nie jesteś zainteresowana odniesieniem się do zamieszczonych przez mnie artykułów? I jeszcze jedno, porównywanie ZkwP do Tepsy jest nie trafne a do partii politycznej działającej jak zauważa to Karmi jest trafne? Dziwne to dla mnie ponieważ partie rządzą się swoimi prawami jak pisze nie bez racji Karmi a ZKwP podlega jako stowarzyszenie ustawie Prawo o stowarzyszeniu, więc to porównanie do partii politycznej jest tym bardziej nie trafione a wręcz poronione. A co do przytoczonego przez Karmi cytatu z ustawy mówiącego o zakazie tworzenia organizacji wymagających bezwzględnego posłuszeństwa to i to jest trafione bowiem Związek jako organizacja niestety ale tego wymaga zakazując swoim członkom udziału np w charakterze wystawców w wystawach PKPR czy innych stowarzyszeń podpierając się starą śpiewką, że FCI od nich tego wymaga. Dla mnie jest to już wyraz bezwzględnego posłuszeństwa na zasadzie: wystawisz, to my cię ukarzemy i np zawiesimy w prawach wystawcy lub nawet członka tylko dlatego, ze jesteś naszym członkiem i myśmy se tak wymyślili bo nam tak wygodnie. Chyba tak nie powinno być i to już jest właśnie dla mnie łamanie prawa bo prawo ma sprzyjać członkom a nie ubezwłasnowalniać tylko dlatego, ze się należy do jakiejś organizacji.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Odpowiedź jest prosta, beauceronów nie ma jeszcze w PKPR ale mam nadzieję, że niedługo będą. Kolejne pytanie po co chcę wystawiać swojego psa na wystawach PKPR? Odpwieź prosta - bo jest mój i mi się tak podoba. [/QUOTE]
To jak nie nia ma to byłbys zawsze wygrany w ringu. :lol:
W sumie to musi byc chyba nudne wygrywac bez konkurencji.
Czy aby nie chcesz sie dowartosciowac?

[QUOTE]Jak już wcześniej pisałem, dla mnie to ma być przyjemność i rekreacja a nie możliwość zdobycia kolejnego tytułu i uprawnień tylko po to aby kolejny beauceron je posiadał.
[/QUOTE]
JAkbys sie skupił nie na swojej przyjmenosci tylko wspólnej to moze byscie razem odnalezli cos fajnego dla obu stron.

Jezeli chcesz psa zaprezentowac, to czemu nie pomyslisz o jakims fajnum szkoleniu, gdzie mógłbys pokazac cechy użytkowe tej rasy. To rasa pracujaca i napewno moglibyscie cos wspólnie robic aby i psu było przyjemnie.
[QUOTE]To jest mój pies i nie muszę go rozmnażać a wystawiać chcę bo mam ochotę się pokazywać zarówno w ZKwP i PKPR takie jest moje prawo i tak to widzę. [/QUOTE]

Rozmnazac nie musisz. Ale z drugiej strony czy ZK nie bardzo ingeruje w Twoja własnosc zakazujac rozmnazac poza ZK?
Nie uwazasz ze ZK nie maprawa nakazywac ani straszyc zawieszeniem gdy ktos bedzie rozmnazac poza ZK ?
Przeciez kazdy powinien móc robic co chce z własnym psem. JAk chce bez rodowodu rozmnozyc to tez ma prawo. W końcu to jego własnosc. No nie?
To chyba tez jest nieprawne w ZK, prawda? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Tak, teraz zrozumiałam. Wystarczyło napisać jaśniej i wtedy nie "wciskałabym Ci braku jakieś tam racji"...

Zastanawia mnie też, to zdanie o pisaniu wzorca ONa przez SV. To znaczy, to jest dla mnie oczywiste. Ale fakt, że SV jest organizacją powszechnie poważana na świecie i uznawaną za tę, która ma pierwsze i ostatnie słowo w sprawie hodowli ON nie przekłada się chyba na powszechne przepisy prawne? Chodzi mi o to, że mimo ogromnego wkładu w hodowlę ON, SV nie ma chyba praw własności do rasy i praw do nazwy "owczarek niemiecki"?
Czyli to, że FCI nie może samodzielnie zmienić wzorca ON wynika nie z jakichś odgórnych, powszechnych przepisów, a po prostu z umowy między FCI, a SV? I jeżeli, hipotetycznie, FCI zerwałoby umowę z SV, to mogłoby sobie dowolnie ten wzorzec zmieniać i SV nic nie mogłoby na to poradzić.
Bo np. AKC, KC i pozostałe organizacje, które wymieniła Jefta mają wzorce ONa bardzo odmienne od wzorca SV, a mimo to te psy nadal przecież mają nazwę "owczarek niemiecki". Czy w związku z tym SV jakoś się upomina o "swoje", wytaczło tym organizacjom procesy?[/quote]ma prawo.o innych organizacjach hodujacych ony nie bede sie wypowiadac bo po co mam sie denerwowac.;).sv maprawo dlatego ze od poczatku to sv tworzylo niejako rase.pseudohodowcy tez pisza o swoich psach owczarki neimieckie.:diabloti:.po co sv mialoby cokolwiek poradzic?fci zerwalo umowe?a po co?:crazyeye:.ot tak sobie?to ja tez na takiej samej zasadzie moglabym zmienic plec.tez sens wielki.ale moge.no zawszec.:evil_lol:.na diabla?:crazyeye::evil_lol:.sv zfci maja umowe partnerska.po co ja zrywac?dla swietej wojny?troche to zabawne.:evil_lol:.sv ma gdzies to ze jakas organizacja hoduje sobie jakies tam psy i nazywa je owczarkami niemieckimi.jak chcacos tma tworzyc w g...to wolno im a co to obchodizsv?co maja robic?pienic sie?zloscic?:lol:.i tak bez psow z hodowli sv nie dadza rady.beda najwyzej hodowac coraz bardziej kiepskie psy.popatrz na rodowody psow spoza fci/sv.:evil_lol:.jesli natomiast na wystawie fci ktosbychcial wystawiac rase jako owczarek niemiecki np.zwislouchy to nie moze.bo rasa owczarek niemeicki jest jedna i o jej ksztalcie decyduje sv.natomiast moge osbie zalozyc wlasna organizacje,napisac wzorzec[co mi tylko do glowy wpadnie]i nazwac go owczarek niemiecki zwislouchy bez ogona:evil_lol::evil_lol:.a sv co najwyzej popatrzy z politowaniem na ten twor.:diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

Azawakh, odpowiedź jest prosta - z TEPSĄ zawierasz umowę, do stowarzyszenia lub partii politycznej przystępujesz, składając deklarację członkowską i zobowiązując się do przestrzegania statutu i zostajesz przyjęty, jeśli spełniasz wymagania tego statutu. Konsumentem jesteś tylko w tej pierwszej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...