Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

bonusowa wybacz,że to napiszę ale masz tak ograniczone myślenie że przykro ciebie słuchać twoje poglądy to tak jak w czasach komunistycznych ty chyba nadal w nich żyjesz i pragniesz żeby wszyscy tak żyli ZkwP to tak ja komuna i co nadal uważasz komunę za dobrą ja nie i nigdy tak nie uważałam i proszę nie pisz o kryci suk młodszych niż rok lub starszych niż 8 lat w PKPR to kobieto w ZkwP jest nagminne niestety, jeśli ty tego nie robisz to ci się chwali ale popatrz obok siebie w swoich doskonałych hodowlach robią to, wiesz zawsze można przymykać na to oczy i udawać że tego nie ma, życie nauczyło mnie jednnego to winni najwięcej się tłumaczą a ty ciągle tłumaczysz że hodowle i ZkwP to najlepsze może właśnie dlatego to mówisz bo sama przed sobą nie chcesz się przyznać , że jednak coś jest tam nie tak a wytykanie błędów w PKPR to rodzaj obrony i mydlenia sobie i innym oczu bo to samo widzisz w ZkwP może czas przemyśleć co? Tak dla twojej wiadomości nie należę do żadnej z tych organizacji a mam dwa psy rasowe, moją suczkę nigdy nie rozmnażałam i tego nie zrobię bo pomimo świetnego pochodzenia ty nie kupiłabyś od niej psiulka bo nie dostałabyś rodowodu ZkwP a najwidoczniej jest to dla ciebie ważniejsze niż samo zwierzę. Ja myślę inaczej mam fantastyczne psy i koty które mnie i moją rodzię kochają i wiem ,że nigdy nie pozwolą zrobić nam krzywdy a ja odpłacam się im tym samym.Pozdrawiam:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i jeszcze jedno przyjrzyj się ile z hodowli w ZkwP jest tych lewych miotów bez papierów tego samego roku ta sama suczka jeden miocik papiery jeden bez oficjalnie w roku ta suczka ma jeden miot zgodnie z tzw.doskonałymi przepisami ZkwP kto to pilnuje a raczej nie pilnuje w porównaniu z PKPR to morze lewych szczeniaków sprawdź a później wypowiadaj się na forum przyjrzyj się podam ci tylko jedno stronę a gwarantuję ci ,że jest ich o wiele więcej gdzie znajdziesz ogłoszenia o sprzedaży psów tam ta sama hodowla zrzeszona w ZkwP w jednym roku sprzedaje raz z papierami raz nie a ojciec i matka ci sami i takich hodowli jest sporo w takich ogłoszeniach np. [url]www.alegratka.pl:mad::angryy::shake::-([/url]

Link to comment
Share on other sites

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, to po pierwsze. Po drugie jakbyś cały wątek przeczytała, to zauważyłabyś, że podkreślałam to, iż w ZK dzieje się wiele złego i należałoby się za to zabrać.

Komuny nie pamiętam- za młoda jestem :eviltong:

Co do zasad ZK, to nie był to kontekst do PKPR a do rozumowania Azawakha- naucz sie czytać.

Jak już napisałam- nie ma znaczenia gdzie jest ktoś zarejestrowany- jak ma fajne psy i produkuje coś fajnego, to wierz mi- kupiłabym. Inna sprawa jaki procent tych psów w danej org jest ok?

Ale mniejsza o większość. Nie bronię ZK. Nie należę do ŻADNEJ org kynologicznej. Próbuję tylko pokazać Azawakh, że głupoty gada. I jak dla mnie to se róbcie co chcecie, pozywajcie do sądu kogo chcecie i o co chcecie. Mnie to i tak nie dotyczy.

Jak sobie drugiego AB sprawię i wstąpię do PKPR to nie będę narzekać, że mnie na międzynarodówkę w Sopocie nie wpuszczą. I o to chodzi.

Choć ciekawa jestem co by było, jakby zrobić taką gigantyczną wystawę psów z ZK i PKPR z sędziami bezstronnymi... Ciekawe, które zdobyłyby najwyższe laury (oczywiście mówię o rasach uznanych przez obie org).

BTW: oddychaj głęboko kobieto, bo jak sie tak ekscytować będziesz, to zawału dostaniesz, czy cuś... Przecierz żadna z tych org nie jest Twoja :eviltong: Luzik ;)

PS: hodowcą też nie jestem. Nawet suki nie mam. Więc nie wiem skąd Ci się to wzięło

Link to comment
Share on other sites

A ja będę przy swoim tak czy owak bo dla mnie prawo wyboru nie ogranicza się do jednej czy drugiej organizacji ale jest szersze i ja wybieram wszystkie organizacje, które mi odpowiadają i nie zgadzam się na żadne debilne zakazy ze strony jakiejś większej organizacji tylko dlatego, że jest duża, stara i należy do FCI. Wolność polega właśnie na tym a nie na wyborze białe czarne. I nie czepiam się bonusowa tylko walczę o swoje prawa bo to co mi proponuje ZkwP w swoim chorym statucie jest pogwałceniem jednego z podstawowych praw gwarantowanych konstytucją RP a mianowicie prawa do zrzeszania się. W konstytucji przecież nie ma napisanego, że mogę należeć tylko do jednej słusznej organizacji więc mam pełen wybór i ja chcę należeć zarówno do ZkwP i PKPR takie moje święte prawo gwarantowane konstytucją RP.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację Azawakh, ale mimo wszystko wstępując do ZK [B]przyjąłeś[/B] ten chory statut :roll: W życiu nie można mieć wszystkiego.

EDIT:

Postanowiłam zasięgnąć wiedzy u źródła :p Więc weszłam sobie na stronkę PKPR i ichnie forum. Żałocha.

Znak F.C.I. identyczny jak FCI :crazyeye:

Na forum na głos jednej z forumowiczek na temat tego znaku:

[quote]Oj, ja bym uważała z tym F.C.I.! Ja bym tego nie eksponowała Bo powiedzą, że się podszywamy!
Na takie rzeczy trzeba strasznie uważać![/quote]

odpowiedź innej forumowiczki:

[quote]Jeśli ktoś o czymś nie wie,to chyba jego problem (i jego psa)[/quote]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye: Fajnie, nie powiem :shake:

W projekcie nowej strony PKPR znalazło się następujące zdanie:

[B][U]"Ktokolwiek wymyślił powiedzenie, że pieniądze nie przynoszą szczęścia, zapomniał o słodkich szczeniaczkach"[/U][/B]

Na zatwierdzonej stronce tej złotej myśli nie znalazłam, ale za sam pomysł duuuży minus.

Cytat z Home Page PKPR:

[FONT=Arial][FONT=Times New Roman][B][I][SIZE=4](...)oraz współpracujemy
ze światowymi stowarzyszeniami kynologicznymi dzięki czemu
nasze rodowody uznawane są na całym świecie.[/SIZE][/I][/B][/FONT][/FONT][I][B](...)[/B][/I]

Dobry bajer nie jest zły :evil_lol:

Jak będę miała chwilkę, to jeszcze coś poszukam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']Czytanie ze zrozumieniem się kłania, to po pierwsze. Po drugie jakbyś cały wątek przeczytała, to zauważyłabyś, że podkreślałam to, iż w ZK dzieje się wiele złego i należałoby się za to zabrać.
...[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Po pierwsze, szczerze podziwiam samokrytycyzm Waćpanny :razz:. Po drugie, od podkreślania nawet na całym wątku „iż w ZK dzieje się wiele złego i należałoby się za to zabrać”, niczego się nie zmieni ponieważ[/FONT][/COLOR]

[CENTER][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana][SIZE=3]„Jedyną rzeczą konieczną dla rozwoju zła [/SIZE][/FONT][/COLOR][/I][/B]
[SIZE=3][B][I][COLOR=red][FONT=Verdana]jest bezczynność ludzi, którzy mienią się dobrymi.”[/FONT][/COLOR][/I][/B][/SIZE]
[I][FONT=Verdana]Edmund Burke[/FONT][/I][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh'] mam pełen wybór i ja chcę należeć zarówno do ZkwP i PKPR takie moje święte prawo gwarantowane konstytucją RP.[/quote]

A może poczekamy do orzeczenia sądu, w tej sprawie. Moim zdaniem ją przegrasz, nie podniecajmy sie więc wszyscy niezdrowo i spokojnie poczekajmy do rozstrzygnięcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']Panno ravik, przypominam, że [B]nie należę do rzadnej organizacji kynologicznej[/B] więc mnie to bezpośrednio nie dotyczy. Także nie rozumiem czemu to ja miałabym coś zrobić z ZK :eviltong:[/quote]
Ja też nie należę do [B]tych :razz: [/B]organizacji kynologicznych, do których ty nie należysz. A może mienisz się "dobrą" :lol:?

Link to comment
Share on other sites

niceravik dzięki za ten cytat bo on jest bardzo mądry i zawiera sporo racji. Nie robienie niczego w kierunku zmian powoduje cofanie się albo zastój, który jest może nawet jeszcze gorszy. Niestety ale ten cytat pana Burke'a pokazuje całą sytuację panującą w ZkwP... Przykre ale prawdziwe... Nikt nic nie robi nowego i jest wszystkim doskonale. Róbmy tak dalej a niedaleko zajdziemy.. Cieszmy się przynależnością do FCI, swoją wielkością na zasadzie bo większy zawsze może więcej, cieszmy się tym, że mamy monopol na wszystko co związane z psami rasowymi i nie dawajmy się rozwijać innym bo i po co. przecież my jesteśmy najsilniejsi i najwspanialsi a inni to śmieci i mają odpadowe psy.. cieszmy się tym chocholim tańcem... Nie róbmy nic... Chwalmy to co robi FCI i ZG ZKwP i plujmy na PKPR ile wlezie bo tak wypada...

Link to comment
Share on other sites

mozna tez pisac jakie zkwp jest fuj i ze chce nalezec do zkwp i pkpr[po co do zkwp skoro jest fuj?:cool1:].
ja i tak nijak nie rozumiem.:evil_lol:
nalezalam do zkwp.dawno temu.nie podobalo mi sie.zamiast jojczyc jaki to ten zkwp jest fuj i ze ja biedna jestem zmuszana do nalezenia do tej organizacji:diabloti: co po prostu godzi w moje prawa obywatelskie to.....zabralam zabawki i przenioslam sie do innej organizacji aczkolwiek uznawanej przez fci.
teraz naleze od organizacji ktora uznaje vdh/fci i sv ale te jej nie bardzo.:diabloti:.
jakby moja obecna organizacja uznawala pkpr,khron i inne nie fci to bym sie od niej tryzmala z daleka.:diabloti:.
na szczescie zajmuje sie tylko jedna rasa i jest nastawiona na jej hodowle baardzo rygorystycznie[zero demokracji i praw obywatelskich:multi::loveu:].co absolutnei odpowiada moim pogladom ze w hodowli najlepszy jest...zamordyzm a nie swobody obywatelskie.:loveu:
jakbym myslala odwrotnei to bym sie zapisala do...pkpr i moze miala psy z rodowodem elita:roflt:
dotarlam do etapu kiedy zeby sie nie denerwowac:peace: naleze do takiej organizacji ktora reprezentuje mi pokrewne poglady[i wielu innych hodowcow ktorzy maja dosc demokracji i praw wiekszosci:cooldevi: w hodowli naszej ukochanej rasy].
przeciez ot dziwne zeby zmuszac sie od nalezenia do czegos co mi sie w sumie nie podoba i jest bleee.to jest wlasnei wolnosc wyboru.
a nie:naleze do org.X podoba mi sie tez Y.bo w sumie X jest blee.i chce nalezec do jednej i drugiej.bo chce.to niewazne ze sa dosc odmienne.chce i juz.i podoba mi sie Y bo X jest guupia.a naleze do X bo co?ktos mnie pasami przypial?
za diabla nei rozumiem.:hmmmm::grab:
nie ma krysztalowych organizacji.pkpr ,zkwp,sv...wszystkie maja swoje wady i zalety.kazda ma tez swoje ciemne grzeszki.
i w kazdej saludzie ktorzy odpowiadaja za dobre i zle strony.
zapisujac sie do organizacji Z swiadomie przyjmuje od wiadomosci ze tworza ja ludzie.a ludize to sa rozniasci.i nei bede narzekac na organizacje[stad moj nadal ogromny szacun dla sv ]tylko na osoby ktorych polityka mi sie nei podoba.

Link to comment
Share on other sites

[B] Panno ravik, przypominam, że [/B][B]nie należę do [COLOR=Red]rzadnej [/COLOR]organizacji kynologicznej

[COLOR=Blue]Oj, ta ortografia.....[/COLOR]

[/B]Ja nie walczę z ZK. Ja należę do tej organizacji i chcę, żeby była jak najlepsza. Czy dlatego mam zamykać oczy na to, co jest złe?

Obawiam się, że ZK łamie gwarantowane prawami człowieka prawo do swobodnego stowarzyszania się. I tyle.

A ludzie - to tylko ludzie.
Tu i tam są hodowcy i "chodofcy".

O PKPR bardzo wiele piszą ludzie, którzy nic o nim nie wiedzą. I nie starają się dowiedzieć.
Kiedy znajdę czas* - sama poczytam ich regulaminy i postaram się zorientować, jak wyglądają one na tle regulaminów innych organizacji zrzeszonych i nie zrzeszonych w FCI.

Bo niestety członkowie PKPRu jakoś się tu nie udzielają, poza Marzeną, dającą zresztą przykład wielkiej kultury osobistej (jest jeszcze członek ZK Azawakh - ale jego niestety ponoszą nerwy... ale kiedy nad nimi zapanuje - może bardzo dużo wnieść do dyskusji!).
_________________________
[B]
*[SIZE=1] z tym może być kiepsko...
[/SIZE]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']

O PKPR bardzo wiele piszą ludzie, którzy nic o nim nie wiedzą. I nie starają się dowiedzieć.

[/quote]

Niestety tak właśnie jest :shake: A już cytowanie fragmentów forum uważam za wyjątkowo obrzydliwe.
Do wielu z argumentów podnoszonych ostatnio w tej, miejscami pożal się Boże, dyskusji już się odnosiłam wcześniej w tym wątku, toteż daruję sobie powtórki. Ale i w innych miejscach znajduję czasami tak wierutne, i nowe, głupstwa (żeby użyć takiego eufemizmu), że ręce opadają. Na forum rasy beagle na przykład napisano, że Ustawa o ochronie zwierząt pokazuje, iż jedyną wiarygodną organizacją w Polsce jest ZKwP. Zainteresowanych odsyłam do lektury ustawy. Tamże napisano, jakoby umieszczanie w rodowodach psów zarejestrowanych w PKPR przodków z FCI jest bezprawne i karalne. Ło matko! Czekam, co jeszcze można wymyślić.

Mnie akurat nie zależy na tym, aby FCI uznała rodowód mojego psa - gdyby mi o to chodziło, po prostu zakupiłabym psa z takim właśnie rodowodem. Natomiast z uznaniem przyglądam się zmaganiom Azawakha, który stara się wyegzekwować przestrzeganie przepisów prawa. Podobnie kibicuję prawdziwej batalii, jaką prowadzi Niceravik w kwestii kopiowania. I dziwię się osobom, które ironizują na temat tych działań. No bo... zastanówmy się - chyba byłoby dobrze, gdyby organizacje kynologiczne postępowały zgodnie z prawem? Niezależnie od tego gdzie ktoś należy lub chce należeć?

Ayshe, mogłabyś mi napisać, tu lub na pw, gdzie przynależysz? Sporo się ostatnio pozmieniało w federowaniu się pozaFCIowskich stowarzyszeń. Bardzo mnie to zjawisko interesuje.

Co do regulaminów organizacji członkowskich FCI, to także polecam je uwadze. Przepisy wewnątrz FCI są doprawdy różnorodne - niektóre psy przywiezione zza granicy, których rodowody uznaje ZK, gdyby zostały wyhodowane w Polsce w hodowlach ZKowskich, nie otrzymałyby metryk. Uznaniowość nie jest tak prosta jak by się mogło wydawać. Krytyka albo lepiej - krytykanctwo jest znacznie prostsze.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie!
AKCowskiwe rodowody są uznawane - choć... niektóre wzorce odbiegają od naszych !!!!! a psy wyglądają zupełnie inaczej niż te, które gonią po naszych ringach! - Coś mi tu nie gra.....
A regulaminy niektórych organizacji FCIowskich są bardzo - bardzo - bardzo liberalne. Dużo bardzie liberalne od wzorców PKPRu. W takim wypadku kupując rasowego psa z zamiarem wystawiania go musimy kierować się nie tylko rodowodem, ale tytułami jego rodziców i marką hodowli.
Marzena, Azawakh - wyrazy szczerego szacunku.
Zwłaszcza, że piszecie polszczyzną poprawną i zrozumiałą.

Link to comment
Share on other sites

mnieise nie podoba jedno wpkpr i to bardzo.dlateog ta organizacja jest skreslona dla mnie.
brak testow psychicznych z prawdziwego zdarzenia[polecam nasze talentsichtung;)]oraz obowiazku szkolenia ipo dla onow[lub hgh].brak wymagan podobnych do wymagan sv wzgledem onow.rasa uzytkowa bezwzglednie ma taka pozostac a nei degenerowac sie.
z tychze powodow rowneiz nei naleze do zkwp:diabloti:
reszta ras mnie nie interesuje.:eviltong::lol:.

przez wiele lat nalezalam do sv i nadal bardoz cenei ta organizacje.niestety lobby hodowcow pieskow ladnych i slicznych plasticzkowych figurek:angryy: ma w tej chwili wladze i ustala wsyzstko pod kase.
przestalo juz wogole miec to cokolwiek wspolnego z moim stanowiskiem-przepisalam sie do RSV2000 e.V. poniewaz dr.Reiser:loveu: prezentuje swoja organizacja moje stanowisko wzgledem hodowli rasy ON.
[url=http://www.rsv2000.de/de/38/Praeambel.html]Schäferhundverein RSV2000 e.V.:

Link to comment
Share on other sites

polskich testow zwiazkowych nie bede nawet komentowac bo nie ma czego.
niestety pkprowskie nie sa lepsze.
podkreslam jezcze raz ze rowniez mam duzy szacunek do sv.jednak ich podejscie od hodowli ona mocno zaczelo rozmijac sie z moim.i to sprawiac zaczelo mi mocny...dyskomfort.
do tego ja nie chcialam byc "zmuszona"do hodowli arbeitow.a czulam sie pod naciskiem.kogo?ano poziomu psow.jesli na testach bszs widze ze na iles tam onow pracuja tylko dwa[ostatnio niezrownany bob grafenburg i nando mniezlapaly za oko]a reszta to wypracowane na cwiczaku ,wypocone niemalze ...to zal tylek sciska po prostu.
wiadomo jest jakie eksteriery maja problemy z praca na obronczym i ze w sumie norma jest robienie ich na lupie.oczywiscie wiadomo ze taka populacja rasy itd...ale zeby czlowiek nie mial cyzm kryc suki?tylko zostaly mu arbeity?no to juz przegiecie.te psy ktore sa dopuszczone do elity rasy czyli do hodowli powinny cos sobareprezentowac.i naprawde wyglad jest u ona drugorzedny.jesli nei staje cech uzytkowych odpowiedniej jakosci to wyglad przestaje sie liczyc.pies nie powinien byc dopuszczony do hodowli.wiadomo jakjest z genetyka i ze w moitach psowo dobrych popedach beda i tak psy dla przyslowiowych kowalskich.ale plastikowych kukielek nie powinno sie rozmnazac.uzytkowosc ona to nie bieganie po ringu.onek nie jest do lezenia na kanapie i ladnego na niej wygladania.
a onek powinien miec wsyzstkie popedy.jesli nie jest w stanie zrobic oo na agresji to jest niefajnie.bo i owiec tez nie darady prowadzic.stephanitz napisal schh nie bez kozery kladac nacisk na wszystkie cechy ona.
jesli ktos nie chce schh zawsze zostaje mu hgh.:cool1:
nie podoba mi sie bardoz pisanie glupot o ipo przez pania Kosinska.to po prostu zenujace.
to tez rzutuje na moja niechec do pkpr.
nic na to nieporadze.rozumiem ze ktos nalezydo pkpr-to jego wybor.i nic mi do tego.niestety nie lubie liberalnych organizacji.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina'][B] Panno ravik, przypominam, że [/B][B]nie należę do [COLOR=Red]rzadnej [/COLOR]organizacji kynologicznej

[COLOR=Blue]Oj, ta ortografia..... [/COLOR][/B][/quote]Ojej, widzę, że jak brakuje rzeczowych argumentów, to się pojedyńczego błędu czepiamy? :shake:

[quote name='Marzena S']Niestety tak właśnie jest :shake: A już cytowanie fragmentów forum uważam za wyjątkowo obrzydliwe.[/quote]

A co w tym obrzydliwego? Prawda?

Moim zdaniem, jeśli PKPR chce być szanowaną organizacją powinien zacząć od co najmniej poziomu ZK i iść wyżej, aby móc mianować się lepszym. A to jest bezczelne! Jeśli człowiek mianujący się hodowcą ma gdzieś to, że ktoś może kupując psa od niego się pomylił? Że może chciał psa z rodowodem ZK? A przez znak F.C.I. dziwnym sposobem "podobny" do FCIowskiego i pisaniem, że "nasze rodowody są uznawane na całym świecie" i nie poinformowanie przez hodowce, że PKPR to nie ZK zapłacił kupę kasy za kundelka (w rozumieniu FCI, KC itp). To jest gra fair?

[quote name='Marzena S']Przepisy wewnątrz FCI są doprawdy różnorodne - niektóre psy przywiezione zza granicy, których rodowody uznaje ZK, gdyby zostały wyhodowane w Polsce w hodowlach ZKowskich, nie otrzymałyby metryk.[/quote]

Polecam lekturę definicji metryki/ rodowodu. Bowiem są one [B]świadectwem pochodzenia [/B]a nie [B]gwarancją jakości[/B]. Czy chcesz mi powiedzieć, że jak w jednej z hodowli ZK urodzi sie biało-czarny pudel, lub rottek z białą plamką na piersi, to odmówi im się wystawienia metryk? Zastanów się, co piszesz. Oczywiście, dostana metryki, ale z wpisem, że są niehodowlane. A to tylko dlatego, że np. wzorzec pudla FCI nie uznaje maści łaciatej.
Kwestja sprowadzania psa to inna bajka. Przy nostryfikacji rodowodu nie robi się przeglądu psa, czy aby jest zgodny z wzorcem. Aczkolwiek nie pojmuję importu psów z krajów, w których zarówno budowa jak i charakter są różne, gdyż takie psy nie mają większych szans na naszych wystawach.

[quote name='Mraulina']Właśnie!
AKCowskiwe rodowody są uznawane - choć... niektóre wzorce odbiegają od naszych !!!!! a psy wyglądają zupełnie inaczej niż te, które gonią po naszych ringach! - Coś mi tu nie gra.....[/quote]

Mraulina- Ty, stary wyjadacz i takim głupotom przyklaskujesz?

[quote name='Azawakh']cieszmy się tym, że mamy monopol na wszystko co związane z psami rasowymi i nie dawajmy się rozwijać innym bo i po co. [/quote]

Azawakh- bez obrazy, ale czy Ty masz jakieś problemy emocjonalne? Od 31.01.2001 ZK nie ma monopolu na kynologię :roll: I, że niby w jaki sposób "nie daje się rozwijać innym"? Tylko dlatego, że nie chce z nimi współpracować?

Link to comment
Share on other sites

Bonusowa - tym, co wypisujesz, wydajesz sobie bardzo nieciekawe świadectwo.

Cytat:
Napisał [B]Mraulina[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f967/ace-pkpr-3400/index142.html#post11429744"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Właśnie!
AKCowskiwe rodowody są uznawane - choć... niektóre wzorce odbiegają od naszych !!!!! a psy wyglądają zupełnie inaczej niż te, które gonią po naszych ringach! - Coś mi tu nie gra.....[/I]

Mraulina- Ty, stary wyjadacz i takim głupotom przyklaskujesz?


Oj, bonusowa- ja jestem akurat spec od wzorców. I FCIowskich, i nie.
AKC uznaje część wzorców FCI - ale nie wszystkie.
Poza tym w USA preferuje się w pewnych rasach zupełnie inny typ niż w Europie, inaczej też przygotowuje się psy do wystaw.
Widziałaś choćby psy, sprowadzone ze Stanów przez P. Supronowicz? Np. tego setera angielskiego o dziwnej szacie i wąskiej klacie? Albo basseta P. Wieremiejczyk, zupełnie odmiennego od tych hodowanych w Anglii? Borzoje o płaskim grzbiecie i włosie jednakowej długości na całym ciele? Widziałaś foty sznaucerów, trymowanych a la terrier? No????

FCI bardzo zależy na amerykańskim sojuszniku, dlatego przymyka oczy na takie "niuanse"

A swoją drogą, bonusowa - może mniej emocji w wypowiedziach?

W jednym się z Tobą zgodzę - jestem stary wyjadacz. I wiekiem, i stażem.

Link to comment
Share on other sites

Dalej:

Azawakh- bez obrazy, ale czy Ty masz jakieś problemy emocjonalne? Od 31.01.2001 ZK nie ma monopolu na kynologię :roll:

Nie? To zapisz się równocześnie do ZK i KHRONu. Ciekawe, czy długo pofunkcjonujesz w ZK.

Azawakh daje się ponieść emocjom - ale daleko mu do ciebie.
Przede wszystkim nie obraża.

Link to comment
Share on other sites

Ależ Mraulina- sama napisałam, że nie rozumiem po co importować psy tak odmienne od naszych :roll:

"których rodowody uznaje ZK, gdyby zostały wyhodowane w Polsce w hodowlach ZKowskich, nie otrzymałyby metryk"

Czy ta właśnie wypowiedź MarzenyS nie jest bez sensu? Jak nie otrzymałyby metryk? To chyba do tego krzyknęłaś głośne "Właśnie!" :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Dalej:

Azawakh- bez obrazy, ale czy Ty masz jakieś problemy emocjonalne? Od 31.01.2001 ZK nie ma monopolu na kynologię :roll:

Nie? To zapisz się równocześnie do ZK i KHRONu. Ciekawe, czy długo pofunkcjonujesz w ZK.

Azawakh daje się ponieść emocjom - ale daleko mu do ciebie.
Przede wszystkim nie obraża.[/quote]

Chwileczkę- napisałam: bez obrazy. Bo Azawakh nawet posty nie kierowane do niego odczytuje baaardzo osobiście :roll:

Monopol... W Gdańsku [B]monopol [/B]na transport miejski- drogowy miał ZTM (zakład transportu miejskiego). Miał, bo odkąd swoje autobusy wprowadzili przewoźnicy prywatni ludzie mają [B]wybór.[/B] Tak samo było z TP SA.
Dla mnie oczywiste jest, że jak istnieje większa ilość organizacji kynologicznych i mam wybór, gdzie się zapisać nie ma mowy o monopolu jakiejkolwiek z tych org. Możemy tu mówic jedynie o popularności. Ale to już inna bajka.

edit

BTW: mimo różnicy poglądów umiem uszanować współrozmówców i takie słówka, jak Ty, Cię, Ciebie, Tobie itp piszę z wielkiej litery. Ty najwyraźniej nie potrafisz :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...