Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bonusowa ZKwP nie daje wyboru ponieważ wyznaje zasadę albo z nami albo przeciw nam. Popatrz jak wygląda sprawa w stowarzyszeniach hodowców kotów rasowych. Tam kota rejestrujesz w jednej owszem organizacji ale Ty jako obywatel możesz sobie przynależeć do wszystkich innych kocich stowarzyszeń i wystawiać swojego kota we wszystkich organizacjach kocich i to jest właśnie pełen wybór czego ani ZkwP ani FCI nie dają bowiem PKPR i ACE daje taki właśnie wybór jak organizacje felinologiczne i to jest właśnie mądre i rozsądne bo ja decyduje o swoim psie a nie jakaś tam organizacja rządząca się prawami rodem z Białorusi. Poza tym, niby dlaczego tytuły i medale przyznane przez ACE I PKPR miałby mieć mniejszą wartość od tych przyznawanych przez FCI i ZKwP? Przecież te organizacje są tak samo uznane przez ten sąd i wydawane przez nie dokumenty mają taką samą wartość i są obowiązujące w państwie polskim. Tym samym nie pisz mi publicznie, że piszę jakieś głupoty ponieważ najnormalniej w świecie obrażasz mnie.

Link to comment
Share on other sites

Brawo Mraulina za odwagę publiczną i za to, że publicznie na forum piszesz, że jest coś nie tak w obu tych stowarzyszeniach i że jest to nic innego jak totalitaryzm bo to jest TOTALITARYZM w najgorszym tego słowa znaczeniu i właśnie dlatego obie te organizacje powinny zostać ukarane z rozwiązaniem włącznie tak jak się to stało ze Stowarzyszeniem Hodowców Kotów Rasowych, które zostało zastąpione demokratyczną strukturą jaką jest Polska Federacja Felinologiczna Felis Polonia. Brawo kociarzom za demokratyzacje w felinologii i niech psiarze się uczą od nich i wstydzą za włodarzy siedzących na stołeczkach w Zarządzie Głównym. (Gdyby do Felis Polonia dołączyli kiedyś psy to chętnie bym się tam przeniósł ale póki co jeszcze to nie nastąpiło i chyba niestety nie nastąpi...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']bonusowa ZKwP nie daje wyboru ponieważ wyznaje zasadę albo z nami albo przeciw nam. Popatrz jak wygląda sprawa w stowarzyszeniach hodowców kotów rasowych. Tam kota rejestrujesz w jednej owszem organizacji ale Ty jako obywatel możesz sobie przynależeć do wszystkich innych kocich stowarzyszeń i wystawiać swojego kota we wszystkich organizacjach kocich i to jest właśnie pełen wybór czego ani ZkwP ani FCI nie dają bowiem PKPR i ACE daje taki właśnie wybór jak organizacje felinologiczne i to jest właśnie mądre i rozsądne bo ja decyduje o swoim psie a nie jakaś tam organizacja rządząca się prawami rodem z Białorusi.[/quote]

To jak masz z tym "totalitaryzmem" problem to sobie psy rejestruj w ACE i wystawiaj gdzie chcesz :roll: Jak sie nie akceptuje zasad ajkiegoś stowarzyszenia, to sie do niego nie przynależy. Szczególnie, że od kilku lat ma się wybór w postaci ZK lub PKPR. Nie kumam Cię :shake:

[quote name='Azawakh']Poza tym, niby dlaczego tytuły i medale przyznane przez ACE I PKPR miałby mieć mniejszą wartość od tych przyznawanych przez FCI i ZKwP? Przecież te organizacje są tak samo uznane przez ten sąd i wydawane przez nie dokumenty mają taką samą wartość i są obowiązujące w państwie polskim.[/quote]

Dla mnie to proste: jak mają inne zasady hodowlane (a raczej absolutny ich brak) to nie można ich championatu czy innych tytułów uznawać. To co dla nich jest "piękne" i "zgodne z wzorcem" nie musi być takie w rozumieniu FCI.
To tak jakby rządać uznania (lub porównywać) tytułu Miss Przykładowej Wsi w konkursie Miss Polski lub Miss World. Troszku inna ranga ;)

Link to comment
Share on other sites

Mraulina- ja po prostu nie rozumiem w czym Azawakh ma problem :roll:

Jak nie podoba mi się PIS to idę do PO albo SLD albo jeszcze czegoś innego :eviltong: A tu widzę najpierw [B]zaakceptowanie[/B] regulaminu jakiejś organizacji i przyłączenie się do niej a potem psioczenie na nią i narzekanie, że regulamin zły i ogranicza wolność obywatelską.

Nie słyszałam żeby był [B]nakaz[/B] zapisywania się do ZK. To nie komuna, że należało przynależeć do Partii :evil_lol:

I o to mi chodzi. [B]To[/B] jest ten wybór: Nie zadowala cię ZK- przejdź do PKPR! Droga wolna! Ale jak już jesteś w PKPR to nie nażekaj, że pieska na FCIowskich wystawach pokazywać nie możesz- w końcu masz te organizowane przez ACE ;)

A o co chodzi z tymi tytułami i medalami? Jak ACE nie ma umowy z FCI o uznawaniu wszelakich dokumentów, to jak mają uznawać?

I proszę mi nie pisać, że to nie fair, bo ACE uznaje dokumentu FCIowskie, bo tu się raczej nie ma czym chwalić- ACE robi co może żeby jak najwięcej członków ściągnąć do siebie.

Tak więc nie rozumiem tych rozważań.

PS. Z tymi tytułami Miss to nie był wrzut, że championy ACE to te wioskowe misski ;)
Podam inny przykład. Co roku w wakacje w Gdańsku w Madisonie organizowana jest "wystawa psów". Bez względu na przynależność do rasy lub jej brak :evil_lol: I teraz: czy uważacie, że gdyby mój Bonusowy tą "wystawę" wygrał to miałabym prawo źlić się na ZK czy PKPR, że mi dyplomu z tej wystawy uznać nie chcą? Wystawa to wystawa nie? Przecież to bez sensu :roll:

Link to comment
Share on other sites

Bonusowa [IMG]http://medlem.spray.se/senatn/images/C%20yes/89D.gif[/IMG] [IMG]http://medlem.spray.se/senatn/images/C%20yes/89D.gif[/IMG] [IMG]http://medlem.spray.se/senatn/images/C%20yes/89D.gif[/IMG]
[COLOR=black]Czym innym jest BIS na wystawie w Pcimiu Dolnym wsród setki psów i kilkunastu ras, a czym innym chociażby w Poznaniu.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

bonusowa ale Ty mylisz pojęcia PiS czy SLD albo i PO to partie polityczne i one rzadzą się innymi prawami niż ZkwP bowiem ZkwP jest zwykłą organizacją hobbystów i podlega ustawie Prawo o stowarzyszeniach a partie pod ustawę Prawo o partiach politycznych i nie ma co porównywać tych dwóch światów. Więc Twoje przykłady sa nietrafione zupełnie i tyle. Jeszcze raz popatrz na stowarzyszenia hodowców kotów rasowych i wyciągaj z tego wnioski a nie idź po najniższej linii oporu i nie podawaj błędnych przykładów i nie wprowadzaj ludzi w błąd. ZkwP czy FCI nie moga i nawet nie mają prawa równać się z PO czy PiS bo to jest błąd merytoryczny niestety często popełniany przez nieświadomych w temacie ludzi. A jeśli idzie o nakaz przynależności do ZkwP owszem nie ma go ale ustawowe prawo i prawo konstytucyjne wyraźnie mówi na jakich zasadach i w jakich przypadkach może być ograniczona przynależność do innych organizacji o podobnym bądź tożsamym profilu działania. Zanim zaczniesz coś pisać poczytaj na ten temat ustawę i zamieszczone przeze mnie kiedyś artykuły prasowe min z ze związkowe tuby jaką jest magazyn "Pies".
I na koniec jeszcze jedna drobna sprawa. ZkwP zaraz po 2 wojnie światowej też nie bardzo miał się czym chwalić i krzyżował nawet boksery z dogami de biordeaux z racji braku materiału hodowlanego a PKPR od samego początku tego nie robi.Poza tym jeśli jestem osobą wolna i mam kaprys to wg ustawy i prawa polskiego mogę należeć gdzie mi się podoba i do ilu psich organizacji mi się podoba i ZKwP ani jego zwierzchnik FCI nie ma nic do tego. Płace składkę i fora ze dwora!

Link to comment
Share on other sites

No to idź na drogę sądową sobie walczyć z ZK o tą swoją wolność i prawa obywatelskie i co tam jeszcze chcesz :diabloti: Bo ja mam wrażenie, że Ty to taki mąciwoda- mocny w gębie na anonimowym forum podburzasz ludzi i wypisujesz te swoje mądrości, a w rzeczywistości to na gadaniu się kończy, bo jak dotąd się nie pochwaliłeś tym co w [B]rzeczywistym [/B]świecie zrobiłeś w tej sprawie. Takie jest moje zdanie.

A co do porównania z partiami politycznymi- nie musisz mnie pouczać ;) Znam status partii politycznych i stowarzyszeń (którym jest ZK czy PKPR). Chodziło mi nie o statusy tylko o to, że jak się komuś nie podobają zasady jednej partii/stowarzyszenia, to nikt nie każe się tam zapisywać- można wybrać inną. ZK od X lat nie ma już monopolu na kynologię, więc sorry.

BTW: skoro tak się czepiasz zasad panujących w ZK, to może za ograniczanie swoich swobód obywatelskich uważasz też:
-zakaz krycia suki w wieku poniżej roku i powyżej 8 lat (z drobnymi wyjątkami)
-zakaz krycia suki cieczka w cieczkę
-zakaz produkowania miotów na lewo- raz z papierkiem raz bez
-zakaz krycia repem suk bez uprawnień
hę? Przecież jako obywatel RP masz prawo dopuścić swoją sucz przy pierwszej cieczce i kryć swoim psem wszystko co się rusza, nie? Konstytucja Ci tego nie zabrania. To też wymazałbyś z regulaminu ZK?

Moim zdaniem są rasy w ZK i FCI, które są na na prawdę wysokim poziomie i te organizacje nie mogą sobie pozwolić na to, żeby to super pogłowie mieszać z tym przeciętnym lub nijakim z malutkiej, raczkującej dopiero organizacyjki. Takie jest moje zdanie i go nie zmienię :cool3:

Jeśli miałabym w przyszłości przyjeność posiadać super repa [B]nigdy [/B]nie zgodziłabym się udostępnić go do krycia suki o niskiej dla mnie wartości hodowlanej- bez względu w jakiej org byłaby zarejestrowana. Pozwałbyś mnie za to do sądu?

Link to comment
Share on other sites

bonusowa, ale ja planuję wystąpić na drogę sadowa w tej sprawie i pozwać ZkwP. Poza tym wcale nie nie jestem anonimowy i nazywam się Marcin Wojciechowski i przyznaję się do swojego imienia i nazwiska i się go nie wstydzę. Mam niebawem rozmowę z prawnikiem w opisywanej przeze mnie sprawie, któremu dostarczyłem już odpowiednie materiały. Tak więc widzisz nie jest to tylko pisanie na ekranie i anonimowym forum. A co do krycia bez dokumentacji to jest jedyna rzecz, z którą zgadzam się z Tobą ponieważ jestem przeciwny kryciu po to, żeby tylko kryć ale już nie zgadzam się z Tobą co do kryć w innych organizacjach kynologicznych ponieważ nawet jeśli są tą słabsze suki ale pokryte doskonałym reproduktorem to potomstwo wcale nie musi być kiepskie bowiem na to wpływają również inne czynniki środowiskowe jak np żywienie. Więc jeśli miałbym reproduktora i przyszedłby do pokrycia członek innej organizacji z nawet przeciętną suką to pokryłbym swoim psem aby podnieść poziom pogłowia panujący w tamtej organizacji ponieważ pies jest moją własnością a nie własnością ZKwP i FCI i to ja decyduję gdzie i kiedy mój pies będzie krył a nie wymienione powyżej organizacje kynologiczne. Tak jak widzisz nie do końca jest jak uważasz a poza tym znając i statusy i statuty partii politycznych nie podawaj więcej ich przykładów w debacie dotyczącej organizacji non profit i hobbystycznych jaką jest ZKwP, ktory z tego co jest napisane w statucie zajmuje się "amatorską hodowlą" i "amatorskim szkoleniem psów"...

Link to comment
Share on other sites

Dobra dobra, tyle, że temat ten toczy się już od dość długiego czasu i jak dotąd nic nie zrobiliście (mówię o Tobie i Mraulinie, bo to Wy najwięcej wrzucacie na ZK).

Skoro twierdzisz, że to [B]Ty [/B]jako właściciel swego psa będziesz decydował co i kiedy kryć to [B]jakim prawem [/B]to wredne ZK zabrania Ci użyć Twego psa na sukach bez papierów? :eviltong:

Nie rozumiem Cię- korzystasz z regulaminów wybiórczo?

I może źle się wyraziłam- przeciętna lub kiepska suka dla [B]mojego konkretnego psa[/B] nie musi oznaczać, że jest ona kiepska eksterierowo. Może nie odpowiadać mi to co ma za sobą, czyli rodowód. I w przeciwieństwie do Ciebie aż taka dobra nie jestem i nie udostępniałabym swojego psa tylko, żenby pomóc jakiejś [B]organizacji. [/B]Inna bajka, jeśli uznałabym, że z takiego skojarzenia na prawdę może coś fajnego wyjść. Tyle, że na dzień dzisiejszy hodowcy/ właściciele psów z ZK mają spory wybór we wspomaganiu się dobrymi psami z innych org FCIowskich lub wspólpracujących (KC, AKC) i [B]nie muszą [/B]posiłkować się psami z ACE bo podejrzewam, że w wielu przypadkach te psy nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Tak więc po raz kolejny: to nie ZK/FCI powinno zabiegać o współpracę z ACE. Po co?
I nie dziwię się, że nie chcą tej współpracy- po co pozwolić na mieszanie się ich wyselekcjonowanego materiału genetycznego z odpadami (bo wiemy, że są tacy hodowcy w PKPR, którzy jakoś zaliczą ten przegląd i tyle i produkują). Co nie oznacza, że 100% psów z PKPR (wyhodowanych w tej org) to paszczaki.

Zastanawiam się ilu członkom ZK przeszkadza ten zakaz zrzeszania się w innych org kyn. Może tylko Tobie? Bo jakoś mało masz tu głosów poparcia :eviltong: Po co uszczęśliwiać innych na siłę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']Dobra dobra, tyle, że temat ten toczy się już od dość długiego czasu i jak dotąd nic nie zrobiliście (mówię o Tobie i Mraulinie, bo to Wy najwięcej wrzucacie na ZK).
....
Zastanawiam się ilu członkom ZK przeszkadza ten zakaz zrzeszania się w innych org kyn. Może tylko Tobie? Bo jakoś mało masz tu głosów poparcia :eviltong: Po co uszczęśliwiać innych na siłę?[/quote]

[FONT=Verdana]Hola, hola, mościa Panno! Inni prawnicy mówią podobnie.[/FONT]
[FONT=Verdana]Zobaczysz co się będzie działo gdy tak z dwóch stron prawnicy dobiorą się ZK do du... i ryja. Zobaczy się co te wyleniałe prawnicze docenty z ZK poradzą :evil_lol: . [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

bonusowa a wiesz ile odpadów produkują członkowie ZkwP należącego do FCI? Sprawdzałaś to ile dziadostwa z rodowodami ZKwP chodzi po Polsce?
Interesowałaś się tym kiedyś i że te psy pochodzą z tego wyselekcjonowanego materiału genetycznego? Czy uważasz, ze każdy pies z krycia w Zkwp i innych organizacji związanych z FCi to champion albo multichampion? Z tego co piszesz to tak właśnie wygląda, ze każdy pies związkowy jest super championem a reszta to odpady co przecież mija się z prawdą. A co do tego komu przeszkadza zakaz zrzeszania się w innych organizacjach kynologicznych to powiem Ci, że nie tylko mi on przeszkadza bo sprawa znana jest od ponad 10 lat i była poruszana w Psie i magazynie ASKo. Poza tym ja mówię o tym jasno i szczerze bez ogódek, że to jest debilne i chore w naszych czasach ale ludzie albo są nieświadomi takiego zakazu i jego następstw albo są zastraszeni i boją się o utratę związkowych stołeczków.
Jeżeli idzie o sprawę kryć bez papierów to ja osobiście jestem temu przeciwny i ZKwp ani FCI nie muszą mi tego zabraniać. A co do współpracy z innymi organizacjami to hodowcy nie zawsze są uświadomieni, że jeszcze poza ZKwP i FCI istnieją inne stowarzyszenia kynologiczne więc nie współpracują bo nie wiedzą. A co do pomocy innym organizacjom kynologicznym to niechęć takich ludzi jak Ty jest niczym innym jak wyrazem ignorancji, arogancji, braku tolerancji i uprzejmości. A przecież powinno się przyjąć zasadę, że większy więcej owszem może ale niech to wykorzysta dla dobra innych mniejszych i młodszych stowarzyszeń kynologicznych a nie zamyka się bo to droga do nikąd.

Link to comment
Share on other sites

Bo te inne organizacje są tak wielkie, silne, wspaniałe, zrzeszają takie tabuny członków, że widać je doskonale, wręcz świecą własnym światłem !!!! Czasem też i odbitym, bo jedna z nich podszywa się pod FCI - F.C.I. Prawie jak Żywiec... Prawie robi wielką różnicę.

Ponadto wytłumaczcie mi dlaczego w UK, gdzie właściwie kynologia powstała, jest jeden Kennel Club i jakoś nikt nie myśli o tworzeniu organizacji dysydenckich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']bonusowa a wiesz ile odpadów produkują członkowie ZkwP należącego do FCI? Sprawdzałaś to ile dziadostwa z rodowodami ZKwP chodzi po Polsce?
Interesowałaś się tym kiedyś i że te psy pochodzą z tego wyselekcjonowanego materiału genetycznego? Czy uważasz, ze każdy pies z krycia w Zkwp i innych organizacji związanych z FCi to champion albo multichampion? Z tego co piszesz to tak właśnie wygląda, ze każdy pies związkowy jest super championem a reszta to odpady co przecież mija się z prawdą.[/quote]

Hola hola, Panie kolego :evil_lol: Proszę mi w usta nie wciskać tego, czego nie napisałam.

W [B]każdym [/B]miocie bez względu na to po jakich rodzicach rodzą się pety. Tyle, że tych petów się rozmnażać nie powinno. A to co robią hodowcy, to inna bajka :mad: Gdybym była hodowcą (i podejrzewam, że ci hodowcy, którym na dobrej opinii zależy tak robią) [B]nigdy [/B]nie pozwoliłabym żeby paszczaki z moim przydomkiem się na wystawach pokazywały i były rozmnażane! Jak na kolanka to na kolanka. Z umową kastracji nawet bym sprzedawała (to akurat robią kociarze i ja to chwalę).
A z tego co mi wiadomo, to multum psów z PKPR, które biegają po ringach, to pięknym eksterierem nie grzeszą. Więc sorry, ale z taboretem nie rozmawiasz :eviltong:

[quote name='Azawakh']ale ludzie albo są nieświadomi takiego zakazu i jego następstw albo są zastraszeni i boją się o utratę związkowych stołeczków.[/quote]

Być może. Ale być może im tak dobrze?

[quote name='Azawakh']A co do współpracy z innymi organizacjami to hodowcy nie zawsze są uświadomieni, że jeszcze poza ZKwP i FCI istnieją inne stowarzyszenia kynologiczne więc nie współpracują bo nie wiedzą.[/quote]

Ojej, to biedni Ci hodowcy, że nie wiedzą, że tam, w ACE taki materiał się marnuje, który mogliby wykorzystac :shake::evil_lol:

[quote name='Azawakh']A co do pomocy innym organizacjom kynologicznym to niechęć takich ludzi jak Ty jest niczym innym jak wyrazem ignorancji, arogancji, braku tolerancji i uprzejmości.[/quote]

Dziękuję :p Tak dobrze mnie znasz i umiałeś tak pięknie podsumować :multi: Wielki Brat jest pod wrażeniem :lol:

Link to comment
Share on other sites

bonusowa::klacz:
przepisalam sie z duzej organizacji do organizacji...mniejszej ktorej ta duza nie lubi:diabloti:
nadal szanuje ta duza ale nei moge zgodzic sie z jej politpoprawnoscia itd:nono:.rozumiem ze tak musi bo jest napraaawde duza.i skupia baardzo duzo rozniastych ludzi i lobby hodowcow o pogladach ktore mnie wnerwiaja :chainsaw:.
przestalo mi odpowiadac-przenioslamsie do organizacji ktora ma tozsame ze mna poglady:sweetCyb:.
czy jamogem iec jakies pretensje ze np.testy mojej org.sa nieuznawane przez ta duza?nie.mam to gdzies.podjelam decyzje jako wyraz dezaprobaty[mojej,wlasnej]dla stanowiska mojej bylej organizacji i pelnej aprobaty dla stanowiska nowej.
absolutnei rozumiem i popieram stnaowisko twoje bonusowa.mamprawo wyboru.wybieram.ale potem nie jojcze.niewybieram.rezygnuje z wyboru.zostaje na starym.ot tak.bo nei chce mi sie zmieniac-tez nie jojcze.sens jojczenia jest dla mnie niezrozumialy.:hmmmm:
niemoge teraz koryzstac z wielu przywilejow z ktorych korzystalam bedac w duzej organizacji.mam to gdzies bo dokonalam wyboru.:mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie [B]ayshe ;) [/B]Jeśli zdecyduję się zostać przy Bulldogach Amerykańskich będę musiała zapisać się do PKPR. To będzie moja decyzja. I nie będę mogła mieć pretensji o to, że mojego psa nie wystawię na Cruftsie itp. Takie zasady i wpisując się do ACE muszę brać to pod uwagę. A jak mi się nie podoba, to szukam rasy uznanej przez FCI. ZAWSZE jest jakiś wybór. Tyle, że Azawakh się czepia. Może na wystawach ZK jego psów nie docenili :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...