Jump to content
Dogomania

------ Psy Sie Zabija !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

==================================================

[SIZE=4][U][B]ZACZNIJMY NAZYWAC RZECZY PO IMIENIU !!![/B][/U]
[/SIZE]


Kochane moje Cioteczki......chcialabym zebysmy zmienily cos, co wyglada na drobiazg, a jednak [B][U]JEST BARDZO ISTOTNE!!!!!!!

[/U][/B]---------Kto wymyslil te piekna nazwe [B][U]"uspic psa"??????[/U][/B]
Uspic to ja moge wieczorem dziecko do snu.
[COLOR=Red][U][B]Nastepstwem uspienia jest sen a nie SMIERC!!!..[/B][/U][/COLOR]
[U][B]Czy jesli dam mojemu mezowi zastrzyk, ktory go usmierci - bedzie to oznaczalol ze go "uspilam"??? czy "zabilam"?????????[/B][/U]
Ktos bardzo sprytnie wymyslil te nazwe, aby zbagatelizowac te zbrodnie.
To tak jak z "polskimi obozami smierci" - to taka sama [U][SIZE=4][COLOR=Red][B]manipulacja[/B][/COLOR][/SIZE][/U] i nie dajmy sie !!!!
ZACZNIJMY MY ... OSOBY NIOSACE POMOC NASZYM BRACIOM MNIEJSZYM ZMIENIAC TEN SCHEMAT - [B]APELUJE - NAZYWAJMY RZECZY PO IMIENIU
[/B][SIZE=3]--------[/SIZE][B][SIZE=3][COLOR=Red]PSY W SCHRONISKACH SA ZABIJANE!!!!!!!![/COLOR][/SIZE][/B][COLOR=Red]
[/COLOR]
To moja wielka prosba do Was - zacznijmy od siebie i wskazujmy na to innym osobom ...

[SIZE=4]Do suwalskiego schroniska w roku 2006
--- przyjeto 217 psow[/SIZE][B][SIZE=4]
[U][COLOR=Red]ZABITO 118 [COLOR=Black]!!!!!![/COLOR]:-([/COLOR]- TAK[COLOR=Red] ZABITO JE [/COLOR]- A NIE USPIONO!!!!!!!!!!!!!![COLOR=Red]!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR]
[/U][/SIZE][/B]
==================================================

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][SIZE=3] Ewa ma racje- broniąc psy ! [/SIZE]
[SIZE=3] Psy się zabija, a nie "usypia" !![/SIZE]
[SIZE=3] Każde zwierze należace do gatunku, które żyje zazwyczaj [/SIZE]
[SIZE=3] w środowisku [/SIZE]
[SIZE=3] ludzikim, ma prawo żyć tak długo jak pozwala mu na to [/SIZE]
[SIZE=3] jego gatunkowa [/SIZE][SIZE=3]natura [/SIZE]
[SIZE=3] (art. 6/a-Ust. z Dn. 21.09.1997 w Londynie)[/SIZE]
[SIZE=3]Każdy akt prowadzący do zabicia zwierzęcia bez koniecznej przyczyny [/SIZE][SIZE=3]jest mordem, czyli zbrodnią przeciwko życiu !![/SIZE]
[SIZE=3] Ludzie !![/SIZE]
[SIZE=3] Pomóżmy dla biednych, bezbronnych istot, które [/SIZE]
[SIZE=3] cierpią przez nas ![/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE] [/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Witam.Wprawdzie na dogo jestem od niedawna,ale uwazam,ze mam prawo wypowiedziec sie w tym temacie.W marcu adoptowalam suczke z tego schroniska.Oczywiscie adopcja odbyla sie za sprawa Konia Trojanskiego:p ,bo mimo iz mieszkam w tym miescie o istnieniu schronu ,nie mialam pojecia.(to tak odnosnie uswiadamianiu mieszkancow,o mozliwosci adopcji czworonoga)

Czytam i wlasnym oczom nie wierze,118 psow,118 istnien:-( Latwo policzyc-srednio co 3 dzien byl usmiercany psiak.Wierzyc sie nie chce,a jednak ktos o tym decydowal.Zastanawiam sie,jak taki Czlowiek mogl spokojnie wrocic do domu,byc moze pocalowac Zone/Dzieci moze poglaskac wlasnego pupila...Nie wiem,czy wobec powyzszego,to miejsce moze nosic nazwe schroniska-miejsca gdzie ma sie schronienie,azyl-jesli zajdzie taka potrzeba.Moim zdaniem,nie ma prawa do tej nazwy i chyba nikt mie nie przekona,ze jest inaczej.
Koniu Trojanski-jezeli w jaki kolwiek sposob moge pomoc-daj znac.

Link to comment
Share on other sites

=================================================

Gdy czytam Wasze wypowiedzi - zdalam sobie sprawe, ze rzeczywiscie slowo "uspienie" adekwatne jest do sytuacji, w ktorej zastrzyk, ma przyniesc ulge w cierpieniu, gdy nie ma innego wyjscia by uratowac zwierze - i wtedy moznaby nazwac to "uspieniem", czyli ma na celu przyniesc psu ulge, zdecydowac o tym "wiecznym snie" dla niego jako jedynej mozliwosci by zwierze sie dluzej nie meczylo.
-----Niomnik - Ty zanioslas do uspienia swego 16 letniego kotka, ktorego tak bardzo kochalas, bo dla niego nie bylo zadnej szansy a cierpial okutnie.
To zas co robi sie w schroniskach to MORD!!!
----Widze wiec roznice - pomiedzy uspieniem a zabiciem....

=================================================

Link to comment
Share on other sites

Slowo "uśpić "wymyslili sami ludzie ,aby uspokoic swoje sumienie. Sen sie kojarzy z ulgą,odpoczynkiem a tym przypadku kryje się pospolity mord ,często w parze z cierpieniem. Czesto slysze ,że uspienie psa to niebolesny zabieg .Zwierzę usypia nieswiadome niczego. To jest bzdura,wymyslona przez idiotów. Zwierze czuje koniec ,boi sie i broni.
W szkole mialam praktyki w zakladach miesnych.Szkołe mi wybrali rodzice i do dziś im tego nie daruje.Widzialam ubojnie ,lęk zwierząt .płacz cieląt ,owiec ,koni. To mnie wyczulilo i spawiło ,że na niektóre rzeczy patrzę innymi oczami niż normalny czlowiek.Ludzie ,ktorzy tam pracują,są ze smiercia na co dzień i zmienia to w złym kierunku ich psychikę. Obecnie mamy czasy ,gdzie ludzie zamiast nazwac sprawy po imieniu wymyslaja jakieś obcoznaczne okreslenia aby zmienic istote sprawy, bo jest to dla nich wygodne. To co
pisze Kon Trojanski ma sens ,może czas zacząć sprawy nazywac po imieniu !

Link to comment
Share on other sites

To prawda Koniu ,ja zanioslam Kotka do uspienia.Mialam Go ponad 16lat.wiek i choroba zrobily swoje.Z kazda godzina bylo gorzej.Choc serce rwalo na strzepy,musialam to zrobic.Bylam Mu to winna,za Jego kocia milosc,ktora mialam przez tyle lat.Po nocy ,kiedy lezal i popiskiwal, a ja jak malemu dziecku,cala noc spiewalam Mu kolysanki i glaskalam za uszkiem-wiedzialam,ze musze Mu ulzyc.Ze ja kolejna nieprzespana noc zniose,ale On bedzie cierpial dluzej.Bylam z Nim do konca,pozegnalam sie z Nim i trzymalam za lapke,kiedy odchodzil za TM.:-( Wiem,ze On wie,ze zrobilam to dla Niego.(prawda Mruczus??)

Moze sama siebie tlumacze,ale dla mnie to wlasnie bylo uspienie-ulga w cierpieniu bez mozliwosci poprawy.To co przeczytalam o "usypianiu" psow w schronie,nie podlega pod ta definicje.Rozumiem,ze niektore z psiakow mogly byc bardzo chore i dlatego zostaly uspione,ale naprawde NIKT mnie nie przekona,ze trzeba bylo "uspic"ponad 100 czworonogow!!!Zostaly najnormalniej w swiecie zabite-tylko w bardziej humanitarny sposob.Nieprawda jest,ze zwierze nic nie czuje.Czuje przed i w trakcie zastrzyku-nie czuje juz po :( Zwierze sie boi,czuje niepokoj,gdyby tylko moglo uciekloby najdalej jak mozna.Dlatego,zeby zaoszczedzic tego wszystkiego,trzymalam za lapke Mruczka i tulilam sie do Jego pyszczka-choc latwiej byloby wyjsc i na to nie patrzec. Nie wiem,naprawde nie wiem,jak mozna zabic a nie uspic tyle bezbronnych,niewinnych stworzen :-(

Link to comment
Share on other sites

"Uśpienie" to nie jedyne gładkie słowo używane do zagłuszania sumienia... przecież w opisie działalności schroniska "zabijanie" brzmi paskudnie. Więc jest "eutanazja", "eliminacja", "likwidacja"... czasem nawet "utylizacja" :shake:

Kto jeszcze nie czytał:
[URL]http://www.biuro.psianiol.org.pl/raporty.htm[/URL]

... sytuacja się wcale nie zmieniła. Sam rapot jest w formacie PDF, a warto dokłanie przeczytać. Suwałki wypadają faktycznie wyjatkowo źle, ale Wrocław też nie pięknie. Średnio u nas ginie ok. 500 psów rocznie:-(

Link to comment
Share on other sites

NIektore schroniska - ktos kiedys cytowal na dogo Bydgoszcz, czy nie Arka?/ ktory ja przez jakis czas, przyznam nie znajac doikladnie danych cytowanych powyzej, uznawalam za bardzo "ludzkie" schronisko, przyjazne..okazalo sie, ze wlasnie w Bydgoszczy zaslaniajac sie, a moze jakby "tlumaczac", ze maja jakis certyfikat brytyjski /??/ od jakiejs tam waznej instytucji, no wiec wlasnie ci brytyjczycy przyznali Bydgoszczy certyfikat za wlasciwe prowadzenie schroniska, wrecz wzorowe..

hmmmm moze wlasnie tez potrzeba bylo "zaslonki" dla sumienia...
lub po prostu
tak jak Basia0607, ktorej bardzo dziekuje w imieniu nas wszystkich za ten przyklad z ubojni, bo wyobrazam sobie jak ciezko bylo to napisac...chyba do konca zycia bedziesz naznaczona tym placzem zwierzat idacych na smierc....,
w schroniskach - tych w ktorych sie "sprzata" i wykaz idzie do UM jak nalezy, wlasciwy....cyfry sie zgadzaja, wiec moze po prostu ogarnia z czasem tych ludzi znieczulica...

latwiej zas rozmnazac psy, dopoki sa do tego zdatne, bo szczeniaki latwiej adoptowac, a styare po prostu latwiej usypiac

weterynarze - opiekunowie schronisk...hmmm tez rozni sa

byl juz taki temat, w kazdym razie bardzo podobny..moze uda mi sie odnalezc
nie bwiem tylko w jaki sposob mozna temu zapobiec...
fakty o ktorych piszecie byly i sa..i obawiam sie ze beda...jak mozna, w jaki sposob zapobiec..w jaki sposob niecuzciwych pracownikow, czy wetow, ktorzy usypiaja...bo np nie maja srodkwo na leczenie psow, albo po prsotu uwazaja ze to tylko zwierze - rzecz...bo sa i tacy
przypomina mi sie usiona z czystym sumieniem struszenka babulenka, ktora dziewcyzny dogomaniaczki wziely od inne dogo na we i nei wytrzymaly trudow, poszly do weta, a ten po prostu usp;il..choc to nie byl ich pies...ani tez znany mu

wiec jak widac, kazdy sobie jakos, z tych "mordercow" lub kto inny powie "wyzwolicieli' tlumaczy postepowanie
jeden rachunkowoscia, inny ulga dla zwierzecia....trzeci bezradnoscia, no bo co ma robic, z wlasnej kieszeni dokladac....przeciez musi zarobic na rodzine...tez niby racja

hmmmm

Link to comment
Share on other sites

W schroniskach usypia się - zabija bezdomne zwierzęta i będzie się tak postępowało dalej, bo ludzie rozmnażają je bez opamiętania i bez żadnych konsekwencji swojego czynu je porzucają. Jeżeli w danym schronisku robi się przepełnienie, to siłą rzeczy konieczna staje się eliminacja części zwierząt. Myślę, że jedynie solidnie przeprowadzona ewidencja zwierząt (poprzez np.czipowanie czy tatuowanie) mogłaby ten problem ograniczyć. Pies nie zarejestrowany, nie przypisany konkretnej osobie w każdej chwili może stać się psem porzuconym. Można by np. wprowadzić przy okazji obowiązkowego szczepienia przeciw wściekliźnie, obowiązkowe czipowanie z wprowadzeniem danych właściciela do bazy danych. Schroniska musiałyby mieć czytniki i dostęp do bazy danych. To bardzo szybko pozwoliłoby odszukać właściciela danego psa i zmusiło do większej odpowiedzialności za niego.

Link to comment
Share on other sites

===================================================

U nas w Suwalkach istnieje obowiazek czipowania.
Co z tego skoro wlascicielka suczki, ktora trafila do schroniska z czipem nie zostala za porzucenie psa ukarana.
Na jaka cholere wiec czip, skoro straz miejska idzie i prosi wlascicielke o zrzeczenie sie prawa wlasnosci do psa, a mandatu jej nie wlepia....
Poza tym nikt nie sprawdza tego czy psy sa zaczipowane. Nikomu ze strazy miejskiej nie chce sie wyciagnac czytnika i zatrzymac "pani z pieskiem", zeby sprawdzic czy pies zostal zaczipowany. A narzekaja, ze nie ma pieniedzy na schronisko....
Tak wiec dopoki istnieje tak zenujaco niska swiadomosc wladz i mimo wprowadzanego obozwiazku czipowania przepis ten nie jest egzekwowany...bedzie jak bylo, a bylo marnie i niestety naprawde niewiele sie zmienia.

===================================================

Link to comment
Share on other sites

==================================================

W sobote umar piesek o imieniu Bratek, ktoremu szukalysmy domu.
Bylo mnostwo zrobionych przez nas ogloszen, plakaty na ulicach.
Pies "zdechl"..........taka otrzymalam odpowiedz - nic wiecej.
Domyslam sie ze zostal zagryziony - dowodow nie mam zadnych -
---------------------POSPRZATANO----------------------------


Bratku - sliczny maluszku - WYBACZ NAM - nie zdazylysmy!!!!!!!!:shake::-(

[URL=[URL="gg:http://imageshack.us%5D%5BIMG%5Dhttp://img130.imageshack.us/img130/1824/clipboard02is7.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL"]http://imageshack.us][IMG]http://img130.imageshack.us/img130/1824/clipboard02is7.jpg[/IMG][/URL[/URL]]


[URL=[URL="gg:http://imageshack.us%5D%5BIMG%5Dhttp://img239.imageshack.us/img239/3589/28vi2006schron047aaazq9.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL"]http://imageshack.us][IMG]http://img239.imageshack.us/img239/3589/28vi2006schron047aaazq9.jpg[/IMG][/URL[/URL]]

================================================

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kon trojanski suwalki']

[SIZE=4]Do suwalskiego schroniska w roku 2006 [/SIZE]
[SIZE=4]--- przyjeto [COLOR=red]217[/COLOR] psow[/SIZE]
[B][SIZE=4][U][COLOR=red]ZABITO 118 [COLOR=black]!!!!!![/COLOR]:-([/COLOR][/U][/SIZE][/B]

[/quote]

:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy:
I wy prowadzicie korespondencje z wladzami miasta jeszcze? Dlaczego nie zlozyliscie doniesiena do prokuratury???na urzad miasta, prezdenta i na powiatowego weta! To nie schronisko to mordownia, oboz zaglady zwierząt!!!!!:angryy: :angryy: :angryy: :angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o schroniska mowimy ze zabijaja ale uzycie słowa 'usypianie' w przypakach, kiedy smierc dla zwierzęcia jest tylko skróceniem jego cierpienia i bólu a ta smierć i tak by nastąpiła, ale w bolu i cierpiniu, moim zdaniem jest uzasadnione.

Ja osobiscie z powodow zdrowo rozsądkowych jestem tez za usypianiem tzw. 'slepych miotow'. Nic dobrego je nie czeka w schroniskach, jakie mamy, tylko choroby smiertelne i smierc w meczarniach.

Poz tym nie nie piszcie tu, ze normalny lek. wet. z etyka, od zwierząt malych, domowych zabija psa czy kota tak jak w rzezni:-( Psy, koty najpierw dostaja narkoze, zasypiają, a potem w snie dozylnie podaje sie morbital-tak to prawidlowo powinno wyglądac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']jesli chodzi o schroniska mowimy ze zabijaja ale uzycie słowa 'usypianie' w przypakach, kiedy smierc dla zwierzęcia jest tylko skróceniem jego cierpienia i bólu a ta smierć i tak by nastąpiła, ale w bolu i cierpiniu, moim zdaniem jest uzasadnione..[/quote]

Zgodze sie - ale tak jak pisalas - powinna byc to ostatecznosc.
Trudno mi sobie wyobrazic ze w tamtym roku ponad dla ponad 50 % psow nalezalo skrocic cierpienie bo ta smierc by i tak nastapila.....
To bylo jawne zamordowanie ponad polowy schroniskowych psow, z podowu braku miejsca w schronisku....

[quote name='ARKA']Ja osobiscie z powodow zdrowo rozsądkowych jestem tez za usypianiem tzw. 'slepych miotow'. Nic dobrego je nie czeka w schroniskach, jakie mamy, tylko choroby smiertelne i smierc w meczarniach...[/quote]

Ja jestem za nietrzymaniem psow razem z niewysterylizowanymi sukami (tak jak sie to u nas dzieje).
A najbardziej jestem za sterylizowaniem i kastrowaniem zwierzat przybylych do schroniska.

[quote name='ARKA']Poz tym nie nie piszcie tu, ze normalny lek. wet. z etyka, od zwierząt malych, domowych zabija psa czy kota tak jak w rzezni:-( Psy, koty najpierw dostaja narkoze, zasypiają, a potem w snie dozylnie podaje sie morbital-tak to prawidlowo powinno wyglądac.[/quote]

Uwierz mi - tu nic prawodlowo nie wyglada. A slowo "etyka"....moj boze... ktoz z tych zabojcow ma jakakolwiek etyke - poza "etyka pieniadza"...
Czy uwierzysz takiemu "naszemu" wetowi, ze "zabija psy prawidlowo", skoro w roku 1999 [U][B][SIZE=4][COLOR=red]zabil on[/COLOR][/SIZE][/B] (moge sie o kilka psow pomylic) [B][SIZE=4][COLOR=red]787 [/COLOR][/SIZE]!!!![/B][/U]
No moj optymizm nie siega az tak daleko.....
Jest prawo, ktore zabrania usypiania zdrowych psow.
U nas jednak istnieje jedno prawo - prawo lapowkarzy i kolesiow, ktorzy chronia sie i bronia jak moga, zeby im sie tylko nie dobrac do d.....

=============================================

Aha - wszystkie do tej pory zlozone zawiadomienia do prokuratury byly umarzane.......
Nie wiem jak ten temat ugryzc, zeby sprawa w koncu trafila do sadu....
Moze ktoras z Was jest mi w stanie podpowiedziec....

==================================================

Link to comment
Share on other sites

moja wypowiedz nie dotyczyla tylko schronisk, i waszego, dotyczyla ogolnie tematu.

Niestety w zyciu tak nie ma ze mozesz tylko zapobiegac- czyli kastracja czy sterylka aborcyjna. Czasami trzeba stanąc twarz w twarz z decyzja -uspienia tzw. ślepego miotu. O tym trzeba tez pamietac, niestety:shake:

A wasze schronisko to mordownia, wiem ze juz byly sprawy sądowe. Zawsze mozna odwolania składac, pisac skargi na prokurature itd. Skontaktuj sie koniecznie z Frotką, ona jest super prawnikiem!

Link to comment
Share on other sites

==================================================

ARKA - Piekne dzieki za podpowiedz dotyczaca Frotki.
To prawda...... - nasze schronisko - nie zasluguje w najmniejszym stopniu na miano "schroniska".........
Schronisko ma chronic - a [B][U]to jest ubojnia!!!!!!!
[/U][/B]
==================================================

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76384[/URL]

To mialo miejsce chyba nie w schronisku, ale to nie ma wiekszego znaczenia. Wiekszosc psow trafia do schronisk, bo ludzie wola taka odpowiedzialnosc zrzucic na kogos innego.

Najpierw zabawa- mlody i slodki szczeniak
potem znudzenie i irytacja- zywy pies, ktory ma potrzeby i wymaga czasu
potem niechec do odpowiedzialnosci- on ma same wady i sprawia klopoty, jest zly i agresywny- ja nie moge i nie chce sie nim zajac
potem umywanie rak niech to zrobi schronisko, albo weterynarz w majestacie slusznej decyzcji.

,
W pieknej, madrej ksiazce ujeto to tak
-za to co oswoilismy jestesmy odpowiedzialni!

TAK- USYPIAMY- koszmarna obluda dla uspokojenia sumienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie jestem zwolenniczką usypiania. Ale wyobraźcie sobie teraz to schronisko, te kilka małych boksów, a w nich o 118 psów więcej.
To nie schroniskowy wet jest odpowiedzialny za przepełnienie. Owszem, może nie usypiać, niech zagryzą się same. Czy będzie to mniejsze zło? Patrzeć jak psy siedzą jedne na drugich, a silniejsze zagryzają słabsze?

Link to comment
Share on other sites

Tak to bywa koniecznością. Ale to nie znaczy, że schroniska mają prawo wyglądac właśnie tak. Że to jest ok.
I przede wszystkim- nazywajmy rzecz po imieniu. Niech ci, którzy oddają swojego psa do schroniska, i chcą zagłuszyć sumienie, usłyszą, że tak- najprawdopodobniej on[B] zostanie zabity[/B]. Nie uśpiony, tylko [B]ZABITY!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...