Jump to content
Dogomania

Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.


Czarodziejka

Recommended Posts

masz rozi rację - to byłoby świetne rozwiązanie jeśli chodzi przynajmniej o psiaka.
Ale trzeba jeszcze pomyśleć o II stronie, bo czasem naprawdę już się nie ma kasy, a np. jest coś bardzo potrzebnego na dogo, a wcale nie taniego, przykładowo za 40 zł. Wtedy fajnie, kaska na psiaka poszła, ale jednak fant też jest potrzebny. Może jakąś burzę mózgów zrobić, aby i sprzedający i kupujący mieli pewność??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']Ja chciałam zgłosić nie wiem kogo ... bo nie wiem kto rozsyłał fanty, Fundacja Rottka czy prowadząca bazarek Marta777.
[url]http://www.dogomania.pl/threads/198893-do-usuni%C4%99cia?p=16082514#post16082514[/url]

Się tam dopominałam o te piłeczki, ponoć były wysłane 5 stycznia, czępiłam na poczcie, nie ma i nie było. Bazarek ma tytuł "do usunięcia". Może nie usuwać, póki się to nie wyjaśni ?
Napisałam PW do Marty777.[/QUOTE]

Wyjaśniamy sytuejszyn, zdaje się, że to tak w ogóle moja wina, bo nie napisałam, na który adres wysłać a na przelewie był inny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Proponuję wprowadzenie zasady przekazywania pieniędzy bezpośrednio do opiekuna psa, a tylko koszty przesyłki do osoby wystawiającej bazarek. Od dawna nad tym myślę i uważam, że to jedyne realne zabezpieczenie. Nawet jeśli osoba wystawiająca jest niesolidna, to przynajmniej pies dostanie wsparcie.[/QUOTE]

Dobry pomysl..musicie sie wypowiedzie..osobiscie duzo kupuje i do tej pory nie mialam problemow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coronaaj']Dobry pomysl..musicie sie wypowiedzie.[/QUOTE]
Jesli ten pomysł wejdzie do regulaminu to będzie to tylko kolejna szykana dla tych uczciwych a problemu oszustów i tak nie rozwiąże.
Jak sobie wyobrażacie prowadzenie takich bazarków jak np. moje?
Prowadzę je z reguły na kilka celów - jak sterować w takim razie wpłatami jeśli nie są one jednakowe ?
A może kazdy przelew kupujacy ma podzielić na poszczególne cele?
Kupujących jest u mnie z reguły kilkadziesiąt osób ( ostatni bazarek to 72 kupujacych)- za kazdym razem nękać o potwierdzenie wpłaty?
Odwlekać w nieskonczonośc wysyłki jesli bazar jest w opcji "kup teraz" i kupujacym zalezy na szybkiej dostawie?
Pół biedy jak beneficjentem bazarku sa osoby prywatne ale jak to jest fundacja czy schron - 2x dziennie mają sprawdzać stan konta?
Sporo osób wpłaca jednak nie internetem a przez pocztę - wymagać ponoszenia podwójnej opłaty za przelew , jeden za przesyłkę , drugi za zakupy?

Oczywiscie można wymyśleć sto róznych sposobów jak zagmatwać prowadzenie bazarku tylko po co?
Jeśli ktos decyduje sie na zakupy u osób niepewnych lub na dogo nieznanych to cóż - ryzyko będzie zawsze , jakich utrudnień bysmy nie wymyslili.

A co to za filozofia dla oszusta załozyć z kumplami ( albo z drugiego konta) wątek fikcyjnego psa i dalej robić ludzi na bazarkach w balona? Znamy wszystkich załozycieli psich wątków?

Proszę Was nie wymyślajcie kolejnych utrudnień bijących przede wszystkim w tych uczciwych - pozwólcie pomagać psom a nie zmuszajcie do jakiejś logistycznej ekwilibrystyki.
Rozumiem że kazdy chciałby kupowac w pełnym komforcie 100% bezpieczenstwa ale prosze miejcie i troche litości dla tych uczciwych i sprawdzonych wyrobników którzy bazarki wystawiają i robią to juz teraz wielkim nakładem sił i czasu. Dołozycie pracy "biurowej" a tym samym bazarków będzie mniej bo każdy ma tyle czasu ile ma i on nie jest z gumy.
Oszusci bedą sie mieli nadal dobrze a tylko psy dostaną mniejszą pomoc - przeciez nie o to chodzi

Link to comment
Share on other sites

Taks, ale naprawdę nikt nie ma ochoty być robiony w balona.
Nikt nie chce tworzyć dodatkowych obwarowań, ale tak być nie może.
Pojawia się coraz więcej oszustów, i w końcu albo ludzie porezygnują z zakupów albo oszuści będą coraz szumniej napływać na dogo w poszukiwaniu łatwego zysku.

Nie wiem, może pomysłem byłoby sprawdzanie wystawiającego - tzn nie można wystawić bazarku, jeśli kilka znanych dogomanek nie potwierdzi znajomości z daną osobą? Np Ty jesteś znana, zresztą sama kiedyś u Ciebie kupowałam szeleczki i buciki dla psiaka, ufam Twojej osobie. Ale gdy raz pojawiłam się na bazarku wystawianym przez nieznaną młodą użytkowniczkę z małą ilością postów, która karierę na dogo zaczęła od bazarkowania i chciałam się o niej czegoś dowiedzieć spotkałam się z lekkim zniecierpliwieniem.

Ale teraz będę mądrzejsza - nie chce ktoś się przedstawić to nie kupuję od niego. I już,
A uczciwy myślę nie straci - a już na pewno nie Ty, bo wystawiasz bazarków wiele i jesteś znana. Tak jak pisałam, chodzi bardziej o nieznane osoby.

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję się pod taks, bo mnie też by kierownik schronu pogonił, jakbym mu zleciła sprawdzanie wpłat i tyle by było ze sterylek. Tak on dostaje info kiedy i ile wpłaciłam, typujemy psy, dostaję info ile to będzie kosztowac i rozliczam na wątku.
Poza tym tak, jak taks pisze - wymyślone psy, kto to sprawdzi. Wciąż na dogo jest grono osób, które szybciej się napala na sprawę, niż ją sprawdzi w rzeczywistości, a później merytoryczne pytania są traktowane jako atak - bo pies jest najważniejszy. Ale często ten pies nie potzrebuje takiej pomocy, jaką to grono proponuje. A można naprawdę sporo upozorować ze zdrowymi psami, zwłaszcza w okolicach, gdzie osób z dogo jest mało.

Link to comment
Share on other sites

Ja też podpisuję się pod zdaniem taks:) Nie ma to sensu, bo czasem ktoś robi na swoje tymczasy (tak jak w omawianym bazarku [URL="http://www.dogomania.pl/threads/200755-Ciuszki-dla-kr%C4%85g%C5%82ych-babeczek-dla-szczupak%C3%B3w-te%C5%BC-co%C5%9B-si%C4%99-znajdzie-do-10.02.11/page3"]http://www.dogomania.pl/threads/2007...10.02.11/page3[/URL] [B]z którego i ja się nie doczekałam fantów[/B]), więc jak ma oszukać to oszuka. Ja robię czasem na dwa cele - kupujący ma wysyłać po 50% na każdego psa i jeszcze za wysyłkę? I jeszcze ponieważ fanty wysyła się [B]po [/B]zaksięgowaniu wpłaty, trzeba by pytać, czy kasa doszła... Nie, to za dużo kłopotu i bałagan będzie niesamowity. Litości nad nami wystawiającymi!

Wg mnie najprościej wejść sobie w profil osoby robiącej bazarek, znaleźć "tematy użytkownika" - wtedy widać poprzednie bazarki, można sobie opinię jakąś wyrobić.

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego w ogóle robicie jeden bazarek na kilka celów? Normalnie pytam. Powiedzmy, że jest Pikuś, który potrzebuje ze 200zł, Misiek, który potrzebuje drugie 200 i Czesia, dla której potrzebna jest operacja za 300. Ktoś robi bazarek na te 3 cele, uzbiera 180zł, podzieli na 3 i w efekcie Pikusiowi brakuje 140, Miśkowi 140 a Czesi 240. To nie lepiej zrobić tylko na Pikusia i załatwić jedną sprawę?

Link to comment
Share on other sites

tak, a jak z bazarku mam zwykle 2-3 tys zł to którego psa tak hojnie obdarować odmawiając przy okazji innym?
Ja wolę podzielić to na 2-3 cele
A poza tym Rozi bazarki to nie tylko zbieranie kasy ale i zwrócenie uwagi na danego psa i jego wątek. Sporo osób własnie poprzez bazarek trafia na watek psa i włącza sie do pomocy.
Ja bym wiec nawet niewielkimi wpłatami z bazarku nie gardziła skoro w ten sposób mozna i przy okazji nagłośnic potrzeby psiaka

Link to comment
Share on other sites

Popieram Taks, dla mnie i dla fundacji byłoby to duże obciążenie. Np. na bazarku mam kilkadziesiąt książek czasem w śmiesznie niskich cenach. Kilkadziesiąt przelewów i każdy prosić o potwierdzenie w fundacji? To by było nieludzkie. Zwłaszcza, ze czasem zdarza się, że ktoś pomyli tytuł przelewu.
Ja też wystawiałam bazarek na kilka psów, zawsze do nich ktoś przy okazji zajrzy. Raz śmiesznie wyszło wystawiłam na 3 psy i zanim doszła ostatnia wpłata to dwa już miały ds :)
Z drugiej strony jako osoba kupująca też mi się ten pomysł nie podoba, jeden przelew na fundację drugi za przesyłkę do osoby wysyłającej . Nie każdy bank ma przelewy za o zł ;)

Link to comment
Share on other sites

No tak, to jesteśmy w sytucji patowej, jak zwykle. Omijamy szerokim łukiem bazarki wystawiane przez nowicjuszy i przelewamy tylko do tych, których "znamy". Już parę takich znanych było, chciałam zauważyć, a nie byłoby problemu, gdyby pieniądze szły bezpośrednio do psów. Nie wiem, czy komuś by się chciało robić mistyfikację, gdyby nic z tego nie miał, chociaż... kusząca opcja :D

No dobrze, pomądrzyłam się, bazarków póki co nie wystawiam, więc myślcie sami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']tak, a jak z bazarku mam zwykle 2-3 tys zł to którego psa tak hojnie obdarować odmawiając przy okazji innym?
Ja wolę podzielić to na 2-3 cele
A poza tym Rozi bazarki to nie tylko zbieranie kasy ale i zwrócenie uwagi na danego psa i jego wątek. Sporo osób własnie poprzez bazarek trafia na watek psa i włącza sie do pomocy.
[B]Ja bym wiec nawet niewielkimi wpłatami z bazarku nie gardziła [/B]skoro w ten sposób mozna i przy okazji nagłośnic potrzeby psiaka[/QUOTE]

oczywiście, często wpłaty są zbierane na pokrycie długu
a tam naprawdę ważna jest każda złotówka
jedna osoba chce pomóc kilku psiakom, rzecz całkowicie naturalna, nie może wyłożyć z własnej kieszeni ale ma fanty na bazarek, wiec wystawia je na kilka celów

Link to comment
Share on other sites

Rozi, ja rozumiem intencje, ale jeszcze raz zapytam: co zrobić, jeśli ktoś wystawia na swoje tymczasy? Tak było właśnie na bazarku, od którego zaczęła sie ta dyskusja.

Były przypadki zbiórek na nieistniejące psy, albo istniejące ale nie ta "czasoprzestrzeń" - bazarki to tylko mały procent problemu. A co z osobami, których psy poszły do domu, a na koncie nierozliczona kasa i sobie to wisi miesiącami?

Link to comment
Share on other sites

Rozi ale czy my przypadkiem nie popadamy w przesadę? I troche jednak nie wyolbrzymiamy problemu oszustw na bazarkach?
Wszędzie gdzie ludzie wchodzą w jakies układy finansowe i dzieje się to w sporej jednak skali musi zdarzyć sie wpadka.
Przeciez naiwnoscią byłoby zakładać ze na dogo pojawiają się same anioły. Tu jest dokładnie taki sam przekrój społeczny jak w realu.
Nie zyjemy w idealnym i bezpiecznym swiecie ani nie da się przepisami czy regulaminami takowego edenu zadekretować.
Każdy nowy zamek predzej czy póżniej bedzie miał i wytrych
Czy dlatego że w supermarkecie pojawiają sie kieszonkowcy rozważa się obowiązkowe deponowanie portfeli i kosztownosci w sejfie przy wejsciu albo dla wszystkich nakaz poruszania się w kostiumach kąpielowych aby złodziej nie miał co ukraśc ani gdzie schować łupu? A i tak obawiam sie że wtedy znalazłby sie złodziej zainteresowany i gumką od majtek:diabloti:

Popatrzmy ile jest prowadzonych bazarków, ile zakupów na nich i ile proporcjonalnie pojawia sie wpisów na tym wątku.
Z całym współczuciem dla oszukanych bo rozumiem, że własna krzywda bardziej boli i nieco zmienia optykę ale smiem twierdzic, że jednak bazarki na dogo sa w zdecydowanej wiekszosci prowadzone w uczciwy sposób a "wpadki" to zaledwie margines
Jeśli juz mozna mieć zastrzeżenia to bardziej martwą mnie nie tyle sporadyczne jednak tylko przypadki ewidentnej nieuczciwości, co zdecydowanie częstsze i bardzo uciązliwe bo powszechniejsze przejawy nierzetelności , niechlujnych opisów, nieterminowych wpłat czy wysyłek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Rozi, ja rozumiem intencje, ale jeszcze raz zapytam: co zrobić, jeśli ktoś wystawia na swoje tymczasy? Tak było właśnie na bazarku, od którego zaczęła sie ta dyskusja.

Były przypadki zbiórek na nieistniejące psy, albo istniejące ale nie ta "czasoprzestrzeń" - bazarki to tylko mały procent problemu. A co z osobami, których psy poszły do domu, a na koncie nierozliczona kasa i sobie to wisi miesiącami?[/QUOTE]
Pozostaje utworzyć wątek "Kto nie rozlicza". Co prawda dyskomfort będą miały wtedy te osoby, które kupują dla samych fantów i ich niskiej ceny, ale sama idea Bazarku byłaby chroniona. Tylko komu będzie się chciało sprawdzać.

Edit: ja już kiedyś pisałam w "Jak rozliczyć bazarek", że finałem powinien być wpis osoby prowadzącej wątek celu i dopiero wtedy bazarek byłby do usunięcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Pozostaje utworzyć wątek "Kto nie rozlicza". Co prawda dyskomfort będą miały wtedy te osoby, które kupują dla samych fantów i ich niskiej ceny, ale sama idea Bazarku byłaby chroniona. Tylko komu będzie się chciało sprawdzać.[/quote]

jest taki wątek, tylko chyba modom zabrakło pary albo pozostali sa uczciwi
poki co od jakiegoć czasu figuruje tam dorothy
wczesniej byla jeszcze jedna osoba ale chyba sie rozliczyła ze wwszystkiego skoro znikneła z listy

[url]http://www.dogomania.pl/threads/195671-Zablokowani-sprzedajacy-i-zablokowane-cele[/url].

[quote]Edit: ja już kiedyś pisałam w "Jak rozliczyć bazarek", że finałem powinien być wpis osoby prowadzącej wątek celu i dopiero wtedy bazarek byłby do usunięcia.[/QUOTE]

a co jeśli ktoś prowadzi watek i prowadzi tez bazarek ?
jeśli ja prowadzę watki FZNJR i robię na nie bazarki to jak to miałoby wyglądać?
miałabym oddać prowadzenie wątków czy zlecić komuś prowadzenie bazarków

w regulaminie zdaje się ze jest coś takiego, ze pieniążki maja być rozliczone na wątku celu
i trochę dziwne wydaje mi się ze skoro sama przelewam pieniądze na cel i pisze o tym na wątku bazarku i na wątku celu żebym potem jeszcze raz pisała na wątku bazarku ze pieniądze doszły
modzi sprawdzają czy pieniążki pojawiły się na wątku celu
jak również to czy nie ma głosów o niedotarciu przesyłek
bo niestety o potwierdzenie dotarcia fantów ciężko się doprosić

gdzie dla mnie logiczne jest -fant otrzymałam - potwierdzam na wątku
skoro miałam czas kupić, wysłać pieniążki, napisać adres na pw, odebrać przesyłkę to raczej te kilkanaście sekund na napisanie "fanty otrzymałam" nie zrobi mi jakiejś szalonej różnicy

estetyka bazarku to zupełnie inna kwestia
nie wszystkim sie to samo podoba i nie każdy musi mieć czas na dopracowanie bazarku
ale fakt czasami bardzo to razi

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze to mnie bardzo podoba się rozwiązanie na zaprzyjaźnionym z nami miau - tam powstał wątek dotyczący komentarzy (jak na allegro). Każdy wpisuję się tam, dodając opinię na temat sprzedającego. Jasne - każdy wtedy musi zapracować na zaufanie, ale powstaje zbiór godnych zaufania sprzedawców (na dogo na razie mamy tylko odwrotną sytuację, czyli czarną listę).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze to mnie bardzo podoba się rozwiązanie na zaprzyjaźnionym z nami miau - tam powstał wątek dotyczący komentarzy (jak na allegro). Każdy wpisuję się tam, dodając opinię na temat sprzedającego. Jasne - każdy wtedy musi zapracować na zaufanie, ale powstaje zbiór godnych zaufania sprzedawców (na dogo na razie mamy tylko odwrotną sytuację, czyli czarną listę).[/QUOTE]

a widzisz kogoś kto podejmie się prowadzenia takiego wątku ?
i jak dopilnowac kupujących żeby zgłaszali tam swoje typy?
cięzko to widzę, skoro nie potrafią wejśc na bazarek, zeby potwierdzic ze fant dotarł to tym bardziej nie bedzie im się chciało, wejść na zyupełnie inny watak i napisac ze ten i ten był ok

szczerze to nie wiem jak uniknąć nierzetelnych sprzedających
ostattnio coraz mniej kupuję, wczesniej ciut więcej i na szczecie nie zdarzyło mi się trafić na nierzetelną osobę
sama jako prowadzący kilka razy mialam bazarki ze tak powiem na granicy uczciwości ale to dlatego ze poczta nawalała

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś modzi pisali o tym,że mają być zmiany na bazarku - coś w typie allegro z tymi komentarzami itp.....
Ale chyba nic z tego nie wyjdzie.
Ja nie mam pomysłu jak to ogarnąć. Staram się kupować u osób , które znam.
Sama teraz czekam na wpłatą już ponad 3 tyg...trochę wkurzające, bo bazarku zakończyć nie mogę....

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie od wczoraj siedzę i myślę jak zrobic aby i wilk był syty i owca cała.
A pamiętacie o mozliwości wysyłki za zaliczeniem pocztowym?
Jest nieco drozsza ale za to 100% gwarancji że zapłacony towar trafi do rąk kupujacego
Przy kosztowniejszych zakupach taka niewielka inwestycja w bezpieczeństwo może się opłacać.

I jeszcze jedno ,jak teraz jest obowiązek podania w bazarku linku do watku psa to może warto wprowadzic i lustrzany obowiązek podania linku do bazarku na psim wątku.
Przynajmniej "ksiegowy" psa bedzie wiedział gdzie i w jaki sposób jest prowadzona zbiórka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...