Jump to content
Dogomania

CZARNY Owczarek Niemiecki???


PATIszon

Recommended Posts

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak.podejrzewam korelacje genowe.jest to najtrudniejsza masc do pracy nad eksterierem.po pierwsze plytkie przody a po drugie dlugie ledzwia.tym bardziej mysle ze trzeba zwracac uwage na naprawde dobre czaerne psy.rowneiz te z mocna koscia.
napewno tez podstawowe znaczenie ma tu baza wyjsciowa,genotypiczna czarnych psow.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie tez ma znaczenie fakt, ze tak mało hodowców chce sie zając na serio poprawa eksterieru posród czarnuchów. No, ale moze kiedys... :cool3: Jak dla mnie to wielka szkoda, ze teraz VA ograniczaja sie do czarnych podpalanych i tylko jeden Timo sie wybił.

Link to comment
Share on other sites

chodzi tu o czysta genetyke.poza tym do va wchodza repezentanci linii.tak sie sklada ze zalozyciele tych linii-psy filarowe-byly czaprakami.:cool1:
parth tez jest oblesna.dluga,krotkie strome ramie.ale coz.takie zycie.od czegos trzeba zaczac.i jakos osiagnac consensus..niewdzieczna jest to praca.

Link to comment
Share on other sites

ja mam swoja koncepcje:roll: .pewnei zycia mi zabraknie na to ale moze moja kaska....hmmm...zreszta to niewazne.najwazniejsze zeby cos robic z sensem i najlepiej jak sie umie prawda?:sg168:
moja baza sa suki bo uwazam ze mocno homozygotyczne suki sa podstawa.zobaczymy co parth da a jej corka dopiero bedzie kryta eksterierem.no i nadal liniowo itd.dlatego wale w bosen nachbarschaft.jako linie meska.druga linie chce poprowadzic na connefordach.bo baardzo podobaja mi sie rodowody connefordow.piekne po prostu piekne kombinacje genetyczne:D.a bosen nachbarschaft no to wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Witam, mam niezmiernie nurtujące mnie pytanie. Otóż 7 lat telu kupiłam mojego psa-Brasa, od hodowczyni. Pies był kupiony bez rodowodu, za to po rodowodowych rodzicach, jako czarny owczarek niemiecki.Czarny, ale podpalony.
Chciałabym prosić was o pomoc, w calu ustalenia, czy rzeczywiście jest to ten typ owczarka, czy po prostu mam wilczurowatego mieszańca (nie żebym miała coś przeciwko, ale mam już dość pytań " co to za rasa? owczarek niemiecki? niemożliwe").
Tutaj pare zdjątek:
[IMG]http://i7.photobucket.com/albums/y254/moniqa85/BRAS/Gbokiekwiecie2005009-1.jpg[/IMG]

[IMG]http://i7.photobucket.com/albums/y254/moniqa85/BRAS/Gbokiekwiecie2005130-1.jpg[/IMG]

[IMG]http://i7.photobucket.com/albums/y254/moniqa85/BRAS/Gbokiekwiecie2005146-1.jpg[/IMG]

plus mój avek i zdjęcie w profilu.

Link to comment
Share on other sites

Maści "czarnej" na pewno nie jest, ta nazywa się "bi-kolor". W Polsce nie ma raczej psów tej maści z rodowodem, o wiele wiecej takowych za południowa i zachodnia granica w liniach użytkowych. Przypuszczam, że hodowczyni wcisneła ładna ścieme ;) Choć możliwe, że jego rodzice mieli rodowód.

Link to comment
Share on other sites

Rasowość psa potwierdza rodowód bądź metryka,jeśli rodowodu nie wyrabiamy.
Jeśli nie posiadasz żadnego z tych dokumentów to masz psa w typie rasy gdyż nie mozna w żaden sposób potwierdzić pochodzenia.
Jeśli istnieje możliwość kupienia z hodowli psów bez rodowodów,to jest to rozmnarzalnia,nie hodowla bo w tej ostatniej nie ma możliwosci kupna psa bez rodowodu, prznajmniej tak to powinno funkcjonować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Zeby był 100% ON musi miec papier, ni ma papieru ? ni jest 100% ON ;)
Co nie oznacza wcale, ze nie jest kochany :p[/quote]
A jak, wcale nie mniej :loveu: diabeł paskudny :loveu::evil_lol::loveu:

Lisica-dzieki za wytłumaczenie. Bo ja specjalnie brałam bez rodowodu, ale nie wiedziałam wtedy, że jak bez papierka, to nie jest rasowy. Dla mnie owczarek(miałam 16 lat) to był owczarek i basta ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

moze troche nie na temat ;)

Czy w Polsce (albo w poblizu Pragi) sa hodowle ktore specjalizują się w ONkach czarnych i wilczastych?

Jestem zapalonym wystawca ;) szczurów na razie ;) ale chcialabym psiaka ktory nadaje sie i do pracy i do wystaw.. ale jak patrze na psy wystawowe i na użytkowe to sa to zupelnie inne typy.. i teraz pytanie jest szansa na wilczastego ONka w typie posrednim? :P

Link to comment
Share on other sites

Kolor siersci nie niesie za sobą cech uzytkowych, jesli myslisz, ze ten wilczasty czy tez czarny to ma charakter uzytka to jestes w błedzie ;)

Proponuje zaczac od dobrego eksteriera, bo rzucanie sie na uzytka to bardzo głeboka woda - jesli chodzi o charakter, a wystawowo moze nie wiele osiagnac - niestety.

Link to comment
Share on other sites

Nie mowie ze wygląd da mi charakter, po prostu wilczaste mi sie podobaja bardziej ;)
Jesli nie potrafisz pomoc, to w ogole nie odpowiadaj ;) to ze mam mało postów nie znaczy ze nie znam się na psach, znaczy jedynie ze mało przebywam przed komputerem :P


Wiec jeszcze raz ;) W polsce znajde wilczaste, czy pozostaja mi tylko Czechy?

Link to comment
Share on other sites

znajdziesz nawet czarne.mowie oczywiscie o onach czyli psach z rodowodem.trzeba tylko poszukac,albo poczekac.
oczywiscie wczechach i na slowacji jest latwiej bo tam jest sporo wieksza;) populacja arbeitow.z wilczastymi jest mniejszy problem.:cool1:
ps.ja mam suke uzytka w typie posrednim.jej matka niesie eksterier[wildsteiger land]no i ma kirschentale:D w zwiazku z tym pasie ze jej dym uszami idzie:D.
jakbeda fotki tj bedize wstanie ustac minute do fotki a nie robic 100rzeczy na raz to wrzuce do galerii.[temat surykat,łoś i wspomnienei shado;)].

Link to comment
Share on other sites

Nie mysle o innym jak z rodowodem - zboczenie zawodowe hodowcy ;) wszystkie zwierzaki z rodowodem albo wcale :D

Znacie jakies linki, które ułatwiłyby mi poszukiwania? Na razie na szczenie nie mam czasu (wychowuje psiaka rodzicow [nakrecony ON po psach policyjnych-pracuje na policji i tylko do takich ONow mam dobry dostep :P ale jednak wolalabym z papierami ], prowadze hodowle szczurow rasowych, studiuje i pracuje :D ale na przyszle wakacje powinno byc luzniej a szukac dobrej hodowli trzeba szybciej..)


dzieki bardzo! z checia obejrze fotki ! :)

Link to comment
Share on other sites

tam juz sa fotki ale malusio.mam starsza suke tez wyrwana i tez uzytke.linki podawala kiedys AM wrzuc ja na wyszukiwarke to ci powinno wyskoczyc.zajrzyj do hodowli vigor team;).polecam.ara fuchsgraben jest zarabista.
masz szczurasy?jakie?ja mam myszony :loveu:.duuuuzo:cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...