Jump to content
Dogomania

Erman-prawie doberman


Erykowa

Recommended Posts

Jeszcze pół biedy jak obcy- ale powiesz psiarzowi że nie ma psa rasowego tylko w typie lub kundla to patrzy jak na głupka i się kłóci ;) Psiarz jakoś nie lubi ogłoszenia kundel- pewnie dlatego, że zapłacił za psa jakieś (strzelam) 500zł i "jak to, kundel? Kundle to w schronisku a nie! To rasowy, tylko taniej bo nie potrzeba mi rodowodu!" A ja mam 3 kundle, nie wiem co w tym złego :)

Link to comment
Share on other sites

Zimno sie u nas zrobiło,minus w dzień i do tego lodowaty wiart-choć na zdjęciach go nie widać.Dla tych co na FB nie widzieli ubrany Eryczek

 

-karmimy konie

2n7pjc4.jpg

 

efs66c.jpg

 

jhbg5s.jpg

 

Teraz wybieramy się na ostatni dłuższy spacerek dziś w towarzystwie Luny i Nodika.Wieczorem pewnie wyjdziemy na chwilę.Erman w prawdzie nie boi się strzałów ale ja się boje,że jak raz mu coś huknie pod nogami to nie wiadomo czy nadal tak będzie.

 

I dla tych u których nie pisałam-

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO,DUZO ZDROWIA,SZCZĘŚCIA I RADOŚCI.NIECH TEN NOWY 2016 ROK BĘDZIE LEPSZY OD TEGO DLA NAS I NASZYCH ZWIERZAKÓW ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny Bardzo dziękuję !!!

 

Majoka te kolejne "wiosny" to u mnie już w lutym -ale za to mój mąż juz dawno po ;)

 

Wiecie miałam dziś fatalny spacer wieczorem i chyba będzie mnie to męczyć całą noc.Wyszłam z Ermanem,planowo tylko na chwilkę bo bylismy długo w południe i nie chciałam go teraz stresować dodatkowo-choć specjalnie się nie boi.Nie wiem co mnie tkneło,że ubrałam się bardzo ciepło a jemu założyłam derę.( u nas -8).Wracając już zobaczyłam pędzącą ulica naszą psią sąsiadkę,starą dobermanke Bellę.Niestety ona nie daje się złapac(juz kiedyś próbowałam jak wyszła za ogrodzenie).Goniłam ją z 40 min.,niestety wtedy strzelali i ona uciekała-tyle,że kulawa jest-14 lat skończone,więc jakoś dawałam radę za nią lecieć i Er ciagnął.Niestety znikneła nam gdy poszła w olbrzymie pola.Nie widziałam już jej a Erman w prawdzie ciągnął ale bałam się,że jak się wywróce to jeszcze on zwieje.Wołałam,stałam tam jeszcze chwilę ale niestety znikneła.Oczywiście dzwoniłam do włascicieli ale oni się nie przejęli-to bardzo fajni ludzie ale dla nich pies to pies i nie będa za nim latac :(

Mam nadzieję,że wróci sama do domu a jak nie to ide jej rano szukać-teraz czekam na znajomych.

Tak samo wkurza mnie brak reakcji ludzi na zniknięcie psa.dziś na FB przeczytałam,ze pies który był niedawno adoptowany z pewnej fundacji zwiał w mojej miejscowości.Niestyty już tydzień temu ale fundacji nikt wczesniej nie powiadomił.Ja nie widziałam,zadnych plakatów w okolicy.A mogłam przez ten tydzień łazić z Ermanem po tym lesie czy nawet ruszyła bym tyłek i wsiadła na konia i pojechała szukać.A teraz po tygodniu,po nocy sylwestrowej to pies może być dziesiatki km stąd :(

Link to comment
Share on other sites

Hej w nowym roku !!!

Powiem Wam,że z każdym strzałem myslałam o tych psach :(

Nawet o samej północy poszłam z Er do łazienki bo sąsiedzi blisko strzelali.Choć on do tej północy spał jak zabity tylko jak zaczelismy sie kręcić-byli w końcu jeszcze sąsiedzi u nas i zrobiło się zamieszanie to widac,że się "zdenerwował" że coś się dzieje w środku nocy.

Link to comment
Share on other sites

Hej

Jestem dziś po kilkunasto -chyba km spacerach w poszukiwaniu Belli.Niestety nic :(

A właściciele zupełnie bez "stresu"-przyjdzie to przyjdzie,nie to nie,stara była :( :( Tak mi jej szkoda.Nie mogę też za bardzo rozwieszać ogłoszeń i itp bo to nie mój pies i będzie,że się wtrącam.Wiem,że jakbym ją znalazła gdzieś wyziębioną czy poturbowaną to weterynarz będzie na mój koszt.Ale jestem na to gotowa.Do schroniska dzwonie ale na razie nic.Na szczęście mam znajomych w SM więc mogę zgłosić nieoficjalnie,że szukam jej.Juz dziś kogo spotkałam to prosiłam,żeby się rozglądali i rozdawałam telefony do siebie.Boje się tylko ,żeby nie wpadła do jakieś dziury,rowu bo ona stara ciężko jej się podnieść na "prostym" a co dopiero wtedy :

 

Katastrofa po tym sylwestrze.Albo ja wcześniej nie udzielałam się w tylko psich grupach na Fb albo tak nie było,nie wiem ale ilośc ogłoszeń o poszukiwanych psach jest olbrzymia.Tato wracał po 6tej rano z pracy z dyżuru w Krk-ma jakieś 25 km do przejechania i widział 3 psy lecące wzdłuż drogi.I to tak "na oślep",że nie było szans ich złapać.

 

Erman się nie boi jakoś a wychodzimy na szelkach i z dwoma obrożami w tym na dławiku z którego raczej "nie wyjdzie".Rano zawsze wypuszczałam go przed śniadaniem na minutę na siku.Teraz tylko smycz.

 

A sąsiedzi strzelają w najlepsze :( I tłumaczę,że psy się boją i zwierzyna ogólnie ale to nie robi na nich wrażenia.Tłumaczą,ze las kawałek od nas a przecież Erman się nie boi....

Link to comment
Share on other sites

Teraz co chwilę do niej z balkonu zaglądam i podrzucam coś dobrego ;) tak się cieszę,że ją widzę.

Musze się dogadać z dogo,bo na razie nie pokazuje mi,żadnych nowych postów u Was i muszę szukać ale pewnie to opracuje jakoś tylko kiepsko z czasem

Dziś u nas fajnie sypie tylko szaro i buro ale jutro pewnie wybierzemy się na jakiś dłuższy spacer.Mam nadzieję,że przy zapowiadanych 0 stopniach będzie lepiej bo Erman przy tych mrozach niestety nie daje rady z łapami :( W niedzielę byliśmy na 6cio km spacerku i już pod koniec niestety mu marzły bardzo i podnosił je do góry przy każdym postoju albo starał się iść na 3 :(

Zdjęcia z wypadu z Nuką na "pustynie" Starczynowską.

2nar3v5.jpg

2psp1sz.jpg

1tx4c9.jpg

11j40gk.jpg

i widać zmarznięte łapki już :(

Także niestety nawet nie o kondycję chodzi a ze wzgl. na zimo na Turbacz nie idziemy.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...