Jump to content
Dogomania

Najlepsze karmy na rynku


natruszka

Recommended Posts

[quote name='Maron86']
Jakie puszki deklarują samo mięso z mięśni? :razz:[/QUOTE]
[url]http://bp-wa.de/fleisch.htm[/url] - na stronie producenta ;)
Co będzie na puszce to zobaczę, jak przyjdzie ;)
Do dosmaczania suchego można samemu przygotować sosik z mięs i podrobów taki, jak pies lubi, i pomrozić w małych pojemniczkach, np. po serkach itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron'][URL]http://bp-wa.de/fleisch.htm[/URL] - na stronie producenta ;)
Co będzie na puszce to zobaczę, jak przyjdzie ;)
Do dosmaczania suchego można samemu przygotować sosik z mięs i podrobów taki, jak pies lubi, i pomrozić w małych pojemniczkach, np. po serkach itp.[/QUOTE]

Owszem, ale na wyjeździe już się to nie sprawdzi. Wyjeżdżamy w połowie sierpnia dlatego już teraz szukam jakiś puszek ;)

BioPure mieliśmy, przyznam że nie chciała pinda jeść jej. My mieliśmy z marchewką i mięsem.

Link to comment
Share on other sites

Mojej zdecydowanie najbardziej pasują tacki NatureDiet. Miałyśmy łososia, teraz pożera ostatnią z jagnięciną. Łosoś o dziwo jako jedna z nielicznych puszek ma bardzo dużo ryby - cuchnie niesamowicie. Zupełnie inaczej niż np animonda, której wersja z rybą ma jako główny składnik wołowinę.
Zamówiłyśmy Lukullusa - też jej bardzo smakuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Owszem, ale na wyjeździe już się to nie sprawdzi. Wyjeżdżamy w połowie sierpnia dlatego już teraz szukam jakiś puszek ;)[/QUOTE]
Aa, no to podobnie jak my. Też już kompletuję "wyprawkę" na różne "bezlodówkowe" sytuacje i stąd ten biopur na wszelki wielki wypadek.

Link to comment
Share on other sites

A próbowałaś karmy Biopur albo ZiwiPeak?
one posiadają dużą zawartość białka i nie posiadają zbóż w składzie :)

np biopur:
[B]Składniki:[/B] bio-mięso wołowe (30%), bio-wątroba wołowa, bio-ryż (36%), bio-marchewka (21%), bio-olej słonecznikowy z pierwszego tłoczenia, minerały.
[B]Analiza:[/B] białko surowe 8%, tłuszcz surowy 5%, włókno surowe 2%, popiół surowy 3%, wilgotność 71%, wapń 0,31%, fosfor 0,19%.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']A od kiedy ryż nie jest zbozem?[/QUOTE]

nie o takie zboża chodzi , chodzi o zboża, które dodaje się do karm jako wypełniacze np pszenica czy kukurydza :)
To jest z najwyższej półki, tzw bezzbożowa karma. To jest klasa karmy Super Premium, najwyższa półka.

Inna, którą przytoczyłam wcześniej to ZiwiPeak, a skład pierwszej lepszej to np:
[B](zawartość mięsa min. 78%, zawartość ryby min.12%)[/B]: dziczyzna - mięso, ryby, dziczyzna - wątroba, dziczyzna - płuco, dziczyzna - żołądki, dziczyzna-serca i nerki, nowozelandzkie małże zielone (min. 3%), lecytyna, inulina (cykoria), suszone wodorosty, pietruszka, witaminy, minerały. Naturalnie konserwowane mieszaniną tokoferoli.
To jest karma ultra Premium, najwyższa półka

;)

Link to comment
Share on other sites

Mogę jeszcze polecić Renske :) to też jest klasa Super Premium :
[COLOR=#cc0000][B]Skład:[/B][/COLOR] [COLOR=#000000]świeży indyk (62%), świeża kaczka (18%), groszek (3%), brązowy ryż (2%), marchew (1%), olej z łosiosia (0,50%), wyciąg z wodorostów (0,45%), zioła: rozmaryn, pietruszka i czosnek (0,10%), prebiotyki: frukto-oligosacharydy (0,50%), glukozamina (0,05%), chondroityna (0,05%)

To są naprawdę dobre karmy.
Brit też jest dobrą karmą , to też jest klasa Premium.


[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GlodnyZwierzak_pl']nie o takie zboża chodzi , chodzi o zboża, które dodaje się do karm jako wypełniacze np pszenica czy kukurydza :)
To jest z najwyższej półki, tzw bezzbożowa karma. To jest klasa karmy Super Premium, najwyższa półka.[/QUOTE]

Ryż jak najbardziej spełnia w karmie rolę bezużytecznego wypełniacza. Myślę, że mało kogo interesuje to, czy karma nazywana jest super premium, ultra premium czy hiper premium, liczy się skład a suche, w którym około 50% to roślinki w tym 36% prawie czystej skrobii (ryż) dla psa nijak się nadaje

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że zamówiłem tylko 1 KG na spróbowanie. Przestudiuję dokładnie forum którą najlepiej kupić dla 6 miesięcznego owczarka niemieckiego długowłosego chyba, ze napiszecie tutaj, która jest najlepsza dla psiaka tej rasy w tym wieku.

Link to comment
Share on other sites

Nikt Ci nie napisze niestety co się najlepiej sprawdzi. Czasem jak nam się wydaje najlepszy wybór wcale nie służy psiakowi.
Ja rozważam 3 karmy dla młodej suczy - Sam's Field Junior Large, Bento Kronen Growth Maxi i Brit Care Junior Large. Są to karmy przyzwoitej jakości i w dość dobrej cenie. Jakoś nie jestem przekonana co do karmy wysokobiałkowej dla szczeniaka.
Zaopatrz się dodatkowo w preparat na stawy (my teraz mamy Arthromax - ma bardzo dobry skład, a jest o połowę tańszy od Arthroflexu).

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Jestem wrogiem Royal Canin i wielu innych karm, w których jest przede wszystkim pszenica i kukurydza a mięso to jakieś odpady bezwartościowe.

Nie lepiej karmić psa naturalnie czyli mięsem z dodatkiem warzyw, ryżu czy płatków. Mięso jest dużo tańsze a pies przyswaja wszystko bo jest mięsożercą. Karmy bezzbożowe takie jak Orijen, Acana czy Taste of the Wild są dobre ale drogie. A ja mięso dla psów - czysta wołowina lub indyk kupuję po 2,60 czy 3,50 i mam szczęśliwe i zdrowe psy. A mam trzy i emeryturę i jakoś mnie stać. I nie wiem co to alergie, dolegliwości żołądkowe i inne problemy.

Link to comment
Share on other sites

My niedawno kupiliśmy owczarka niemieckiego i zastanawiam się jaka karma będzie dla niego najlepsza... Trafiłam dzisiaj na tą http://allezoo.com.pl/sucha-karma/7844-PURINA-PRO-PLAN-Adult-Light-LAMB-14kg-7613033217470.html i rozważam jej zakup. Co myślicie? Warto ją kupić? Nasz psiak jest dość duży i ruchliwy dlatego chciałabym aby w jedzeniu otrzymał wszystkie najważniejsze witaminy i minerały. Moja babcia stwierdziła że mam mu dawać resztki z obiadu ale mnie jeszcze rozum nie opuścił :P

A ja na  forum dla kotów widziałam tą osobę jako lilka91 :) teksty bardzo podobne tylko pisane o kocie z babcią karmiącą resztkami z obiadu w tle ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Link nie chce się otworzyć,więc jeżeli możesz to podaj o jaką karmę dokładnie Ci chodzi,co do Royal Canin to akurat nie przedstawia się źle,jesto to chyba jedna z tych najbardziej popularnych karm,co prawda jakoścowo znacznie gorsza niż Acana i inne bezzbożowe,ale nie każdego stać na ich zakup.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...