Jump to content
Dogomania

Mój (już nie) mały tybeciak i jego dwaj towarzysze


Mała Nika

Recommended Posts

Dzięki za odwiedziny:)

No troszkę zbyczał i ludzie zaczynają robić nam miejsce jak idziemy ^^ ale nadal zdarzają się tacy, że gdyby Boyka okazał się być innym troszke cięższym psem to mogło by być źle...

Dla przykładu sytuacja z wczoraj. Idę z młodym uliczką, stał facet z yorkiem na smyczy oraz dwójka ludzi z dorosłym i młodziutkim szczeniorkiem również yorka tym razem psy luźno. O ile jak się zbliżyliśmy dorosły na komendę wrócił do nich i stał grzecznie, tak szczeniak jak zobaczył Boykę rura do nas! A para nic... Aż strach pomyśleć co by było gdyby ktoś podszedł z mniej towarzyskim psem..

Miałam też inną sytuację gdzie wychodząc zza zakrętu natknęliśmy się na sporą grupę dziewczynek ok 6lat. Obok rodzice jednej z nich. Jak dziewczyny zobaczył młodego to usłyszałam tylko "Patrzcie piesek! Możemy pogłaskać?" Ale w momencie kiedy owe pytanie cała grupa szturmem znalazła się przy psie. Rodzice na to nic. Jeszcze rozumiem tak lecieć do psa, którego się zna(!) Ale do obcego, dużego psa... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Hejka :)

Młody za karę za zniszczenie płotu siedzi nocami w domu, choć myślę że wcale mu to nie przeszkadza ;) Dlatego też rano po wyjściu na podwórko jak zobaczył tę dziwną białą pokrywę na trawniku nie wiedział czy można na to wejść czy co z tym zrobić. Dopiero dosłownie po jakiś 5minutach zaczął maczać pyska, kopać w śniegu no i w końcu dostał kompletnej głupawki ^^ Ale śnieg jest fajny tylko jak leży, jak sypie po pysku to jest be fuj straszny :P

 

8.jpg

 

7.jpg

 

6.jpg

 

5.jpg

 

4.jpg

 

CDN

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie :)

 

Siatka już dawno przegryziona ;) więc nie musi po niej wchodzić ;) Na tej części podwórka jest tylko pod moją opieką, sam siedzi na innej, mniejszej częsci. W marcu jednak już planuję normalny płot, z porządną podmurówką i mam nadzieję, że będzie git :)

Link to comment
Share on other sites

Widzę że płoty to "przysmaki" wszystkich tybetanow :D

 

Jak macie siatkę to pewnie tez za długo nie pociągnie , aż dziwne że jeszcze wam po niej nie wyszedł :P

Eee, ja mam siatkę i jej Jetsu nie rusza :P 
On ucieka tylko, gdy bramy nie zamkniemy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Dzięki wielkie ;)

Jest cudowny nie tylko pod względem wyglądu ale charakter też ma obłedny <3 gdyby nie trudności z kontaktem w trakcie spacerów to byłby to mój psi ideał ;)

A tak nawiasem mówiąc myślę nad spróbowaniem naszych sił na wystawie ;) akurat w styczniu wystawa w sosnowcu więc pod nosem. Boję się tylko bo jest niższy od spotykanych na wystawie innych samców a wiadomo niektórzy mają myślenie im większy tym lepszy.

Ale w końcu raz się żyje :)

Link to comment
Share on other sites

fantastyczny kawał psa :) marzył mi się kiedyś tybetan, ale jednak po przeanalizoawniu wyszło mi że chyba cięzko takie psisko utrzymać i wypielegnować... ja mam jobla na punkcie idealnie wypielegnowanej sierści.... reka by mi uschła od nie wypuszczanych szczotek i zgrzebeł.... a jakby zaczął szarżować na spacerze do psa albo cogorsza człowieka..... no przecież jak chorągiewka bym za nim powiewała..... cudowny ale zbyt duży gabaryt.....

niemniej jednak tu mogę się pozachwycać do woli :)

dawaj wiecej zdjęć! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...