Jump to content
Dogomania

ONECZKA, MALAMUT... to miał być ich dom na zawsze. Koszmar schroniskowych psów.


togaa

Recommended Posts

Faktycznie, debilizm jakowyś!!! Malamut na łańcuchu, taaaa, jak motyl w butach betonowych, bez sensu!
Eidt: jest szansa, żeby dowiedzieć się, co to za domek ewentualnie ONeczkę zabierze???? W jakie ręce ją los pacnie tym razem???

Edited by Marycha35
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Marycha35']Faktycznie, debilizm jakowyś!!! Malamut na łańcuchu, taaaa, jak motyl w butach betonowych, bez sensu!
Eidt: jest szansa, żeby dowiedzieć się, co to za domek ewentualnie ONeczkę zabierze???? W jakie ręce ją los pacnie tym razem???[/QUOTE]

Dziewczyny ze schronu tu zagladają ,to może coś się wywiedzą, o ile inf. o adopcji jest prawdziwa.

Z własnego doświadczenia wiem, że schron nie udziela takich informacji.(ochrona danych osobowych)

Link to comment
Share on other sites

To piszę już teraz żeby uniemożliwić tą "adopcję"
W środę będąc na szkoleniu osobiście słyszałam że sunia jest rezerwowana na ogród ale... ludzie może krzywdy nie robią ale nie mają zamiaru zawracać sobie głowy psem i zgłębiać jej potrzeby,ma wyglądać na psa stróżującego ale nie przeszkadzać i nie być uciążliwa ...
Ta sunia w żadnym razie nie może trafić do takiego "domu" !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiewoira']To piszę już teraz żeby uniemożliwić tą "adopcję"
W środę będąc na szkoleniu osobiście słyszałam że sunia jest rezerwowana na ogród ale... ludzie może krzywdy nie robią ale nie mają zamiaru zawracać sobie głowy psem i zgłębiać jej potrzeby,ma wyglądać na psa stróżującego ale nie przeszkadzać i nie być uciążliwa ...
Ta sunia w żadnym razie nie może trafić do takiego "domu" !!!!![/QUOTE]

"Na ogród" czyli znowu buda ?

Link to comment
Share on other sites

U nas w schronisku dokładnie tak samo ! Ludzie adoptują psy na łańcuch, w ogóle tego nie ukrywając. Na ścianie schroniska co prawda wisi napis "nie wydajemy psów na łańcuch", ale nikt tego nie respektuje.

Również takie wymiany są na porządku dziennym. Debil zwraca psa z idiotycznego powodu i wychodzi z następnym !

Suki nie sterylizowane, psy czasem też nie kastrowane, bo nie przywiązują do tego wagi. Jak pies dłużej siedzi to zdążą wykastrować, a jak krócej, bo jest atrakcyjny (młody, ładny czy w typie rasy), to wydają bez kastracji.

Adoptujący musi posiadać co prawda dowód osobisty i pies zostaje na niego zaczipowany, ale nie podpisuje się żadnej umowy adopcyjnej gwarantującej cokolwiek.

Była nawet sytuacja, że sąsiedzi zgłosili fakt trzymania suki adoptowanej ze schroniska alaskan malamute w niewłaściwych warunkach- pozostawionej samopas w stajni w boksie końskim bez jedzenia i wody na kilka dni. Pojechałam na miejsce, porobiłam zdjęcia i reakcja schroniska była żadna, bo pies jeszcze nie był zagłodzony (przez 4 dni bez jedzenia wyglądał jeszcze normalnie).
Powiedzieli, że nic nie mogą zrobić, co wcale mnie nie dziwi, skoro nie dają żadnej umowy do podpisania.
Sąsiedzi powiadomili schron, bo babsko, które adoptowało malamutkę, ma jeszcze 2 psy na łańcuchu pod gołym niebem i oni je żywią, więc się załamali kolejnym psem. Babon tam w dodatku nie mieszka, tylko przyjeżdża raz na kilka dni.

Załamujące jest to wszystko.

Sorry, nie będę już zaśmiecać wątku.

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

Wiewoira - będziecie w sobote to patrzeć, obserwować czy ktoś zabiera Larę, dużo was jest wtedy - powinno się udać. Jedynie tak "na gorącym uczynku" będzie można wydębnić numer telefonu od "adoptującego". Innej opcji nie widzę. Chyba, że gadka z adopcją to pic na wodę. Zobaczę czy suka ma faktycznie szwy po sterylce.

Link to comment
Share on other sites

Byłam w schronisku wczoraj i faktycznie - Lara ma szwy posterylkowe, nawet mam fotki, ale ze względów wiadomych ujawnię tylko na prośbę "z góry". Z tego co mi dziewczyny doniosły - dziś do czasu ich pobytu tam - czyli piętnaście minut do zamknięcia, nikt po nią nie przyszedł.

Co do Irysa, wiele na forum powiedzieć nie mogę, bo to jednak można czytać bez zalogowania się. Tyle tylko że sprawa w toku.
[B]Togaa[/B], prosiłabym o kontakt na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']U nas w schronisku dokładnie tak samo ! Ludzie adoptują psy na łańcuch, w ogóle tego nie ukrywając. Na ścianie schroniska co prawda wisi napis "nie wydajemy psów na łańcuch", ale nikt tego nie respektuje.

Również takie wymiany są na porządku dziennym. Debil zwraca psa z idiotycznego powodu i wychodzi z następnym !

Suki nie sterylizowane, psy czasem też nie kastrowane, bo nie przywiązują do tego wagi. Jak pies dłużej siedzi to zdążą wykastrować, a jak krócej, bo jest atrakcyjny (młody, ładny czy w typie rasy), to wydają bez kastracji.

Adoptujący musi posiadać co prawda dowód osobisty i pies zostaje na niego zaczipowany, ale nie podpisuje się żadnej umowy adopcyjnej gwarantującej cokolwiek.

Była nawet sytuacja, że sąsiedzi zgłosili fakt trzymania suki adoptowanej ze schroniska alaskan malamute w niewłaściwych warunkach- pozostawionej samopas w stajni w boksie końskim bez jedzenia i wody na kilka dni. Pojechałam na miejsce, porobiłam zdjęcia i reakcja schroniska była żadna, bo pies jeszcze nie był zagłodzony (przez 4 dni bez jedzenia wyglądał jeszcze normalnie).
Powiedzieli, że nic nie mogą zrobić, co wcale mnie nie dziwi, skoro nie dają żadnej umowy do podpisania.
Sąsiedzi powiadomili schron, bo babsko, które adoptowało malamutkę, ma jeszcze 2 psy na łańcuchu pod gołym niebem i oni je żywią, więc się załamali kolejnym psem. Babon tam w dodatku nie mieszka, tylko przyjeżdża raz na kilka dni.

Załamujące jest to wszystko.

Sorry, nie będę już zaśmiecać wątku.[/QUOTE]

Przerażające że takie sytuacje w wielu schronach to norma.

Podjechałam tam dzisiaj. Nie chciałam zbyt blisko podchodzić, bo dziadek się kręcił 'po obejściu" .
Pies chodził w kojcu luzem . Wysprzątane. Gnojownik zasypany.
Pilnuje się.
Ciekawe, czy na noc go wiąże na łańcuch?

Link to comment
Share on other sites

Jest miejsce w domowym hoteliku,dziewczyny z dogo byly i jest ok i tani

[COLOR=#000000]Prowadzę dom tymczasowy dla psiaków, na byłym gospodarstwie- taka agroturystyka dla zwierzaka[/COLOR];-)[COLOR=#000000]. Znajdujemy się w Kazimierzy Wielkiej. Pieski, które są u nas mieszkają w warunkach domowych, dysponujemy też osobnym pokoikiem, np. dla szczeniaków. Dla psiaków wymagających izolacji mamy 24 boksy w budynku gospodarczym. Podwórze 30 arów, teren ogrodzony. Nasz dom jest skromny, ale zwierzak znajdzie u nas wszystko czego potrzebuje. Zapewniamy wyżywienie(karma, gotowane), podstawowa opieka weterynarza, spacery, socjalizacja i przystosowanie do warunków domowych. Koszt pobytu 200 zł / miesiąc. Zapraszamy do kontaktu 536 942 611 nick [/COLOR][h=1]betkak[/h]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Oferta bardzo zachęcająca:lol:
Tylko co z sunią ? Czy jest w schronie? Nie wydali jej komus przypadkiem?[/QUOTE]

Sunia nasza !!!:multi::multi::multi:

Rano [B]Kasia[/B] mimo zagrypienia , szybciutko wyciągnęła małą ze schronu.
Ależ to miły psiak!
Radosny,wesoły, pysio uśmiechnięte, wciąż klei się do człowieka.

Najważniejsze , że czeka już na Oneczkę[B] DT[/B] u [B]Justyny na Śląsku.:loveu::multi:[/B]

Kochana [B]tamb[/B] przygarnęła małą do wieczora, , aż tymczasowa [B]Pańcia [/B]przyjedzie i zabierze...!!!


[IMG]http://images64.fotosik.pl/826/e99b8a1cfb1731d0med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images62.fotosik.pl/825/cbcf4b82c63beab8med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images65.fotosik.pl/825/026e151eb8034141med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images64.fotosik.pl/826/c35348d4aa33fb19med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...