Jump to content
Dogomania

Furminator


aaliw

Recommended Posts

  • Replies 993
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam
od kilku dni jestem szczesliwa posiadaczka furminatora i musze przyznac, ze jest po prostu rewelacyjny. Moja suka ma wlos wlasnie taki jak beagle, moze ciut bardziej miekki, czesalam ja moze 20 min i fakt, ze pokij wyglada jakby zasypal go snieg, ale z psa nie wychodzi ani jeden wlosek. Furminator zakupilam w Londynie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Polecacie furminator, a ja chciałabym sie paru rzeczy dowiedzieć.

Czym się różni furminator od coatminator? Między fur, a coat większej różnicy nie widać ;] Może to to samo?

No i wreszcie jaki konkretny polecacie.

Link to comment
Share on other sites

To to samo. Wszystko służy do wyciągania podszerstka. W GROOMERze jest m.in. Vachtminator, Coatminator i Vivog - wszystko to samo, furminatory. Jeżeli masz salon i robisz psy różnych ras, które różnią się gabarytowo to idealny był by coatminator z 4 ostrzami (o różnej szerokości). Jeżeli tylko dla twojego sznaucera to wystarczy nawet tylko ten z Vivoga.
Pozdrawiam serdecznie:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja też mam podobny dylemat a na obie rzeczy mnie nie stać ;) A nie chcę wywalać pieniędzy w błoto. Jeden mój pies to mix totalny, gdzieś się przewinął owczarek niemiecki, sierść średnia, dość sztywna i pełno podszerstka a drugi pies to owczarek niem. skrzyżowany z malamutem długowłosym :) i szukam czegoś, co u obydwóch się dobrze sprawdzi i czytam i czytam o tym a ciągle nie wiem :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']ja też mam podobny dylemat a na obie rzeczy mnie nie stać ;) A nie chcę wywalać pieniędzy w błoto. Jeden mój pies to mix totalny, gdzieś się przewinął owczarek niemiecki, sierść średnia, dość sztywna i pełno podszerstka a drugi pies to owczarek niem. skrzyżowany z malamutem długowłosym :) i szukam czegoś, co u obydwóch się dobrze sprawdzi i czytam i czytam o tym a ciągle nie wiem :D[/quote]
U mnie się na takich psach sprawdza, choć najlepiej gdybyś mógł gdzieś wypróbować go na swoich psach.

Link to comment
Share on other sites

U nas też się sprawdza.Włos niby krótki ale momentami ok 5-7 cm, sztywny, na bokach krótszy i mięciutki, na grzbiecie dłuższy, sztywny i szorstki.Podszerstek jest ale bez przesady i też nierównomiernie rozłożony na psim ciałku.Musze powiedzieć, że miałam obawy czy przyrząd sprosta ale pozytywnie się zaskoczyłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='betty_labrador']przeczytałam temat. I mysle czy taki przyrzad jak furminator czy coatminator bedzie sie nadawal dla flat coated retrivera? jak myslicie?[/quote]
hmm Flat jednak ma dłuższą sierść więc nie wiem...by musiały się wypowiedzieć osoby, które mają psa z dłuższą sierscią i używają tego przyrządu...
Ja mogę polecić coatminatora dla Labradorów ponieważ extra wyczesuje martwą sierść :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Mam Labcia. Używam z powodzeniem Coatminatora od paru tygodni. Moim zdaniem służy on głównie (jeśli nie jedynie) do usuwania martwych włosków podszerstka.

Nie zauważyłem, żeby wyczesywał długie włosy okrywowe.

Zresztą do tego został stworzony. Na stronie karuska pisze: [I]VIVOG - [I]furminator[/I] do usuwania podszerstka[/I]
Na stronie [url=http://www.furminator.com:]FURminator[/url] removes the loose dead undercoat. Does not cut or damage the top coat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...