Jump to content
Dogomania

Furminator


aaliw

Recommended Posts

  • Replies 993
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Hogat']Chyba wykupiliście wszystkie vivogi!!! :eviltong:
Wczoraj na allegro mi ktoś zwinął ostatni sprzed nosa ;)
Dziś próbowałam kupić w różnych sklepach internetowych - wszędzie wykupione!
Przed chwilą złapałam ostatnią sztukę w karusku :multi:, teraz czekam na przesyłkę :)[/quote]
Na listopadowej wystawie w Poznaniu też zabrakło Vivogów. :diabloti:
Kupiłyśmy ze znajomą 2 ostatnie sztuki. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

no dobra to i ja dolacze;) posiadam sucz prawie ogarowa - siersc to puch fruwajacy po domu, plus dluzszy wlos sztywny z zew. Podszerstka jest dosc sporo jak na taka niby krotka siersc
Obecnie uzywam to:
[IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/565/99/97/565999795[/IMG]
Aza tego nie lubi - malo przyjemnie "grabki", furminator ma podobna "budowe" a jednak calkiem inna;) No i wlasnie - probowac z tym cudenkiem o ktorym wszyscy piszescie? Raczej bralam pod uwage tansza wersje - Vivog. Z tego co widze to tu nie ma roznych rozmiarow [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6279&action=prod[/URL] ?

A i czy ktos widzial ten karuskowy w Warszawie?

Jeszcze dopisze...jeden sklep zamiast tego z Karuska polecaja ten:
[url]http://www.sklep-zoo.pl/images/b_5751.jpg[/url]
Jako z ostrzem i "grzebieniem" i wiekszy od tamtego - ktos uzywal? Nie wiem ktory brac...

Link to comment
Share on other sites

Mój już jest na poczcie, bo listonosz zostawił awizo jak zywkle i juto będą pierwsze próby. Znajoma dziś po raz pierwszy, za moją na mową, czesała furminatorem swoje koty i mówi, że przez cały czas odkąd je ma (6 miesiecy) nie wyczesała z nich tyle futra co dziś przez 15 minut ;)
Koty były do tej pory czesane pudlówką i grzebieniem obrotowym - nie lubiły tego, a dziś były zachwycone i rozmruczane :)

Link to comment
Share on other sites

ja dzis w sklepie mialam na stanie jeden vivog do sprzedania. Przyszly dwie panie z duzym krotkowlosym pieskiem. Mial krotka, gesta siersc z gestym podszerstkiem... i powiedzialy ze szukaja cos co dobrze wyczesze spa. ze mialy gumowe zgrzebla roznego rodzaju etc. Ja im pokazalam vivog i mowie ze zostal przetestowany na dalmatynczyku, mieszancu z sierscia ONka i terriera(czyli dziwna mieszanke siersci), owczarku srodkowoazjatyckim, i flacie. ale cos mi nie chcialy wierzyc, myslaly ze sciemniam.
Powiedzialam ze zaprezentuje to na psie. Ale one jakos czekaly az przestane gadac i wyjda :evil_lol: ja jednak gadalam ciagle, i owtorzylam Vivoga. Przejechalam po psie kilka razy. Wyszlo pelno gestego podszerstka. Panie wywalily oczy, przejechaly w tym miejscu reka, i stwierdzily ze tam juz nie ma martwej siersci :) no i od razu kupily mimo ceny urzadzonko :) wyszly niezwykle zadowolone.

:)

Link to comment
Share on other sites

Prawdziwy FURminator (nazwa zastrzeżona) jest tylko ten:
[url=http://www.groomer.com.pl/produkt.php?prod_id=6059]GROOMER - SERWIS PIELGNACJI ZWIERZT. Kosmetyki i akcesoria groomerskie, wyposaenie salonw pielgnacji zwierzt , GROOMER - SERWIS PIELGNACJI ZWIERZT. Kosmetyki i akcesoria groomerskie, wyposaenie salonw pielgnacji zwierzt.[/url]
inne urządzenia są wyłącznie w "typie",używałam Vachtminatora i teraz oryginału,różnica w skuteczności znaczna.

Link to comment
Share on other sites

Agnes z Twojego opisu wynika, ze moja suka ma taki sam wlos jak Twoja :) Mnostwo puchu, ktory ciezko jest wyczesac szczotka, czy grzebieniem. Zakupilam Furminator (oryginalny) wlasnie dla niej i juz pisalam, ze jego tworca powinien dostac Nobla, stwierdzam to za kazdym razem gdy czesze psa.
Tego po prostu nie da sie opisac :shake: kudly leca w takim tempie, ze nie mam kiedy ich z urzadzenia wyciagac :evil_lol: naprawde, 15 min i pies wyczesany do zera. Wydalam majatek na roznego rodzaju szczotki i zgrzebla a wystarczyl jeden Furminator ;) Nie widzialam innych urzadzen "w typie", ale polecam oryginal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Hej!
Powiedzcie mi co się najlepiej sprawdzi - mam taki zestaw w domu - 2 labradory i kot perski długowłosy (włos strasznie miękki, filcuje się non stop). Czy furminator "weźmie"i kocią sierść???? Bo mi się zwierz filcuje co jakiś czas... A i psy wypadało by dobrze przeczesać - do tej pory grabiłam je "grabkami" co powyżej jest ich zdjęcie.[/quote]
Jak najbardziej możez "przeleciać" kota furminatorem, na pewno usunie te martwe, podatne na filcowanie włosy.

No chyba, że chcesz coś do usuwania już zfilcowanego włosa, to musisz zaopatrzyć się w filcak. ;)

Do labków furminator na pewno się nadaje. :p

Link to comment
Share on other sites

Hej!
Powiedzcie mi co się najlepiej sprawdzi - mam taki zestaw w domu - 2 labradory i kot perski długowłosy (włos strasznie miękki, filcuje się non stop). Czy furminator "weźmie"i kocią sierść???? Bo mi się zwierz filcuje co jakiś czas... A i psy wypadało by dobrze przeczesać - do tej pory grabiłam je "grabkami" co powyżej jest ich zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

dzięki!
Na labki to z pewnością - jak tylko wyruszę do cywilizacji to im zakupię! A z kotem to plaga i problem, bo filcaki te z ostrzami nie dają rady... Moja w tym trochę wina, bo kot na widok przyrządu do czesania zwiewa po prostu (sama też nie lubię się czesac, a od urodzenia mam długie włosy...).
A ktoś testował wycinak do filcu na bardzo miekkim włosiu???
Bo pomyślałam, ze połączę te dwa cuda techniki fryzjerskiej - labki furminatorem, a persa furmin+wycinak filcu (ale nie w typie grzebienia tylko taki dziwny w kształcie z ostrzem do wycinania max filcu).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Jak najbardziej możez "przeleciać" kota furminatorem, na pewno usunie te martwe, podatne na filcowanie włosy.

No chyba, że chcesz coś do usuwania już zfilcowanego włosa, to musisz zaopatrzyć się w filcak. ;)

Do labków furminator na pewno się nadaje. :p[/quote]


ja swojego kota tez robie tym coatminatorem i swietnie wyczesuje siersc. Kot jest troche z dluzsza sierscia niz u przecietnego dachowca. :) mysle ze to dobry sprzet dla kazdego rodzaju wlosa.

a na tym filmiku oryginalnego sprzetu-no niezle pokazano efekty. Nic wiecej nie trzeba mowic :D

Link to comment
Share on other sites

No to dziś odebrałam to cudo i po wstępnym furminatorowaniu tyle kłaków wyszło

[URL=http://img17.imageshack.us/my.php?image=1010870640x421.jpg][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/7619/1010870640x421.jpg[/IMG][/URL]

Wyciąga to czego trymer grabkowy nie wyciągnął :)

Link to comment
Share on other sites

No i nie wiem! Zastanawiam się nad tym furminatorem....
Mam kwadratową głowę :diabloti:
To lepiej kupić orginał (już wyższej ceny to nie mogli dać :roll::diabloti:) czy vivoga?
:niewiem:

A jak się nie sprawdzi na uszatym?! :placz: Sierść ma i twardą i miękką i dużo podszerstka.
Kłaków co niemiara lata po mieszkaniu.
Do usr... śmierci mogę go sobie szczotkować grzebykami, szczotkami, rękawicą... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Anetta a jaka siersc ma Twoj uszaty?
Ja mojej suki tez nie moglam niczym wyczesac do konca, ma b.gesty podszerstek, ktory jest tak nabity ze stoi na boki jak u husky. Po furminatorze wlos zaczal ukladac sie w takim kierunku jak rosnie :p Z psa wielkosci foxterriera wyczesalam ostatnio 1,5 reklamowki podszerstka :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

powiem wam kochani, że tak czytam i czytam ten wątek... bo akurrat dziś na niego przypadkiem natrafiłam :P i powiem wam, ze podoba mi się to cacuszko :cool3: generalnie widziałam filmik z labem, jak go tam wyczesują takim czymś i spodobało mi się. Moja znajoma, która właśnie ma laba i owczarka belgijskiego kupiła to i sprawdza się rewelacyjnie póki co. Wczoraj u niej byłam z moją belgijką, która właściwie jest jeszszcze szczeniakiem (9,5 mies.) i jest w trakcie gubienia puchu, ale to tak, ze nawte jak ręką się przejdzie to się ma całą dłoń w siersci... z tym, ze ja także mogłabym czesać i zcesać i nie wyczesuje tego wszystkiego. No ale do czego zmierzam... byłam z tą swoją suczką u tej znajomej, pokazała mi tego furminatora i przejechałam dosłownie 3 razy po młodej asierść fruwała na wszystkie strony!! dlatego też skusiłam się i dziś zamówiłam go. Na mojego drugiego psa też powinno to podziałaś, bo drugi pies też gubi sporo sierści, chociaż ma krótszą niż moja suczka. Także na razie czekam na przesyłkę i mam ochotę porządnie sukę przeorać tym furminatorem... wręcz tak by zrobić z niej totalnie łysego belga :P:P:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Anetta a jaka siersc ma Twoj uszaty?
Ja mojej suki tez nie moglam niczym wyczesac do konca, ma b.gesty podszerstek, ktory jest tak nabity ze stoi na boki jak u husky. Po furminatorze wlos zaczal ukladac sie w takim kierunku jak rosnie :p Z psa wielkosci foxterriera wyczesalam ostatnio 1,5 reklamowki podszerstka :crazyeye:[/QUOTE]
Tak jak pisałam. Ma twardą i miękką.
Fox --> :mdleje:


Cer, gdzie zamawiałaś?

Link to comment
Share on other sites

powiem tak...nie sadzialm, ze to dziala:roll: Dzisiaj wzielam Aze na klatke i pomachalam z 10 minutek - tylko...a pies byl czesany dwa dni pod rzad 2 dni temu..wiec niby wyczesana:oops:

[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/IMG_1315.jpg[/IMG]

[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/IMG_1319.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...