Jump to content
Dogomania

Brązowa vel Jadzia i Kapeć - dogomaniacy dali im szansę na lepsze życie


Recommended Posts

Witam wszystkich

Oczywiście wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;) Trochę czasu mnie nie było. Pora nadrobić zaległości ;) 

W grudniu byłem u maluchów ;) 

Spójrzcie na irokeza Jadźki i spróbujcie odgadnąć kto tak ją tak zdenerwował :D 

219c6d2f6891e1eb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Otóż sprawcami i winowajcami Jadźkowego irokeza są te małe, dziwne psy, które miauczą zamiast szczekać. Ogólnie przez większość czasu wcale nie przeszkadzają ani Jadzi, ani Kapciuchowi, a wręcz bym powiedział, że Kapeć praktycznie dosłownie je olewa (co widać na jednym ze zdjęć;) ). Jednak wszystko ma swoje granice. Czemu coś co jest dziwne, co może sobie siedzieć na drzewie, ma bezkarnie siedzieć na ziemi i zajadać kość, na którą Jadźka ma ochotę? Wystarczy postawić irokeza, odpalić torpedę w tyłku i kość trafia tam gdzie miała trafić ;), a dziwne psy niech piją sobie mleko :P. W pewnym sensie taka forma aktywności fizycznej wyjdzie Jadzi na dobre ;). Warto dodać, że te dziwne psy też potrafią się bawić. Ich ulubioną zabawą jest zabawa w kotka i Jadźkę (lub Kapcia) :D.

Niestety życie to nie je bajka i wydarzyła się też smutna rzecz. Odwiedziliśmy Jadźkę i Kapcia dwa tygodnie przed tą wizytą, a po naszym odjeździe druga suczka, która jest na podwórku i jest większa od Jadźki, zaatakowała ją w celu przywłaszczenia sobie kości... nie wiem jak można zrobić coś tak okrutnego? Jak można chcieć zabrać Jadźce kość? Sam ten fakt jest już bestialstwem, a to jeszcze nie koniec. Pomimo przewagi fizycznej przeciwniczki, Jadźka wcale tej kości oddać nie chciała... Jak doskonale wiemy kobiety są bardziej zajadłe od mężczyzn, więc podejrzewam, że Kapeć bał się w to wszystko mieszać i tylko się przyglądał ze swoją słynną miną ofiary losu zamiast w jakiś sposób interweniować. Jadźka w tym brutalnym zajściu została ranna na szyi i pod pyszczkiem, ale na szczęście rany nie były poważne i już praktycznie nie było po nich śladu ;). Kość to rzecz święta. Jedynie Jadzia może zabierać kości tym pokracznym, miauczącym, mniej udanym psom :P.

Na koniec z ciekawostek dodam, że otrzymałem jakiś czas temu telefon od Pani, która znalazła ogłoszenie na olx i była wstępnie zainteresowana adopcją, ale niestety pojawił się problem, ponieważ myślała, że psiaki znajdują się w Szczecinie (ogłoszenie było na zachodniopomorskie) i jak usłyszała, że są w województwie podlaskim to od razu zrezygnowała, bo stwierdziła, że wcześniej musi zobaczyć na żywo psiaki i zobaczyć jak będą na nią reagowały i później sprawdzić jak będą reagowały na zwierzęta z gospodarstwa itp. itd. Już przez chwilę miałem nadzieję i aż zaczął drżeć mi głos z nerwów i podekscytowania. Niestety nie mam doświadczenia w takich rozmowach. Najważniejsze, że jest jakaś nadzieja, bo już momentami zaczynam ją tracić... Nikt nie chce takich "brzydali" i to jeszcze w dwupaku...

 

3b784f35d09f29c6.jpg

f8ab82e2751f7511.jpg

927613fbe474ac0c.jpg

8682e5092cab4b05.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 2 months later...
19 minut temu, hop! napisał:

Biedne psy. Wyjaśnienia im nie pomogą. Lepiej się skupić na szukaniu im domu. 

Hop! szukanie domu tak...

kiedy  psy były w pdt i już było wiadomo że muszą go opuścić powinno się zacząć działać

Czy tam nie ma innych psów przywiezionych przez dogomaniaków? Są...prawda? Dlatego zadałam pytanie.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Moli@ napisał:

Hop! szukanie domu tak...

kiedy  psy były w pdt i już było wiadomo że muszą go opuścić powinno się zacząć działać

Czy tam nie ma innych psów przywiezionych przez dogomaniaków? Są...prawda? Dlatego zadałam pytanie.

 

Czasu nie cofniesz. Psy są w schronisku i szukają domu. Nie wiem, czy są tam inne psy. Wiem natomiast, że zwierzaki są umieszczane w różnych kiepskich miejscach, które są polecane i chwalone, że psy są porzucane przez "opiekunów", że nie jest tak, jak być powinno. Najgorsze jest to, że nie widać zmian na lepsze w temacie bezdomnych zwierząt. Moim zdaniem jest nawet gorzej. 

Zrobiłam ogłoszenie na olx: https://www.olx.pl/oferta/nierozlaczna-para-sympatycznych-nieduzych-kundelkow-blaga-o-dom-CID103-IDkckaI.html#7a82d4f1b4 i wrzuciłam psiaki na FB.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, hop! napisał:

Czasu nie cofniesz. Psy są w schronisku i szukają domu. Nie wiem, czy są tam inne psy. Wiem natomiast, że zwierzaki są umieszczane w różnych kiepskich miejscach, które są polecane i chwalone, że psy są porzucane przez "opiekunów", że nie jest tak, jak być powinno. Najgorsze jest to, że nie widać zmian na lepsze w temacie bezdomnych zwierząt. Moim zdaniem jest nawet gorzej. 

Zrobiłam ogłoszenie na olx: https://www.olx.pl/oferta/nierozlaczna-para-sympatycznych-nieduzych-kundelkow-blaga-o-dom-CID103-IDkckaI.html#7a82d4f1b4 i wrzuciłam psiaki na FB.

 

Fajne zdjęcie sympatycznych piesków dołączone do ogłoszenia....może odmieni się ich los i znajdą swój domek.

 

Zgadzam się, czasu się nie cofnie ale trzeba pisać że źle się dzieje...

wpisy na dogo czytać uważnie, jeżeli ma się wątpliwości pytać... 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, hop! napisał:

Czasu nie cofniesz. Psy są w schronisku i szukają domu. Nie wiem, czy są tam inne psy. Wiem natomiast, że zwierzaki są umieszczane w różnych kiepskich miejscach, które są polecane i chwalone, że psy są porzucane przez "opiekunów", że nie jest tak, jak być powinno. Najgorsze jest to, że nie widać zmian na lepsze w temacie bezdomnych zwierząt. Moim zdaniem jest nawet gorzej. 

Zrobiłam ogłoszenie na olx: https://www.olx.pl/oferta/nierozlaczna-para-sympatycznych-nieduzych-kundelkow-blaga-o-dom-CID103-IDkckaI.html#7a82d4f1b4 i wrzuciłam psiaki na FB.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Moli@ napisał:

Hop! szukanie domu tak...

kiedy  psy były w pdt i już było wiadomo że muszą go opuścić powinno się zacząć działać

Czy tam nie ma innych psów przywiezionych przez dogomaniaków? Są...prawda? Dlatego zadałam pytanie.

 

Tak u mnie jest jeszcze trochę psów i warunki nie są, złe jak to opisywał Adam, zapraszam niespodziewanie. Nie znając szczegółów najlepiej kogoś opluć, Adamowi warunki odpowiadały super do czasu gdy powiedziałam że pora je zabrać wtedy zaczął batalie przeciwko mnie. Będąc u mnie od Adama słyszałam może kilka słów przez te prawie 3 lata, dopiero w internecie miał pełną buzię słów.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...