Jump to content
Dogomania

Czy Warto Zakupic


Rorinus

Recommended Posts

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sugarr']I oto właśnie chodzi. To jest najważniejsze, że już wiesz jak jest, że nie kupiłabyś drugiego psa "z kartonu".
Ja osobiście nie mam pretensji do osób, które już jakiś czas temu, z niewiedzy kupiły psa z pseudohodowli.
Oczywiście, zawsze przed zakupem czy adopcją psa powinno się jak najwięcej surfować w internecie, czytać książki, czasopisma, rozmawiać z doświadczonymi. Ale pomimo tego, rozumiem, że ktoś może nie trafił na dgm czy inne forum, nie miał okazji porozmawiać z prawdziwym hodowcą i zmienić zdanie. Dlatego z mojej strony - zero pretensji. Uznaję niewiedzę za wytłumaczenie, pod warunkiem, że to z braku źródeł, braku możliwości zasięgnięcia porady. Mam wrażenie, że ten osobnik po prostu chciał aprobaty dla swojego pomysłu zakupu psa bez rodowodu, myślał może, że będziemy gratulować wyboru. A tutaj problem - prosił o radę i dostał zupełnie inną niż jej oczekiwał, w związku z czym i tak zrobi co chce. Po co więc prosić o pomoc? J
eżeli już tutaj ktoś pyta, tyle razy mu się odpowiada, chce mu się pomóc, a ten ktoś i tak dzwoni i dowiaduje się o psa z pseudohodowli, to nie mogę tego zrozumieć :angryy:
(sama jeszcze kilka lat temu pewnie kupiłabym psa za 300zł)[/quote]

Wydaje mi sie ze zbyt pochpnie go osądzacie :roll: , powinniście mu wszysciutko wytłumaczyc: zagrożenia, choroby, itd. A nawet odoklejac jakies ciekawe ogłoszenia z rdwdem i tanie :razz: . No bo jkby mi ktos napoczatku powiedzial ze musze kupic z rdwdem to tez bym go niesłuchała. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[B][URL]http://www.allegro.pl/item205467526_sznaucer_miniaturowy_szczeniak_po_championach.html[/URL][/B]

Karo_sp prosze bardzo :)

Edit
A jak snaucerki to moze te:
[URL]http://www.allegro.pl/item202149303_sznaucerki_miniatura_pieprz_i_sol_rodowodowe_.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]Asia&Misia,[/B] a od czego jest forum? Jeśli go to interesuje, to był już kiedyś poruszany wątek na ten temat. Z tego co tu wyczytałam, to dano mu bardzo dużo wiadomości, z których bardzo łatwo wywnioskować, że lepiej kupić psa z rodowodem. Żal mi, że ja nie miałam dostępu do tylu informacji i kupiłam przysłowiowego 'kota w worku'. Ale już za późno, Arisa na pewno nie zamienię na żadnego innego rasowego psa. Jest w typie yorka i mi to wystarczy. Kolejnego, jeśli będę miała, to tylko z prawdziwej hodowli!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Misia']No tak, ale u mnie to poprostu było tak że miałam mieć pieska z hodowli ale jak zobaczyłam Misia to sie w nim zakochałam na amen :loveu: czy ty byś zamieniła Scoobiego na jakiegoś innego pieska? :D Chyba nie.
Ale to prawda ja poprostu niezdawałam sobie sprawy co to rdwd i gdybym teraz miała dokupić Misiowi kolege to był by on z rdwdem. :D Ale czasu nie cofne, a nawet niechce cofnąć. :D[/quote]

[COLOR=black]Asiu, piszesz, że nie widziałaś co to rodowód, ale teraz już wiesz.[/COLOR]
[COLOR=black]Tak więc dlaczego w swojej galerii byłaś bardzo oburzona jak ktoś nazwał Misia kundelkiem, a w nowej specjalnie na środku napisałaś, że to Yorkshire Terrier.[/COLOR]
[COLOR=black]Więc jak to w końcu jest?[/COLOR]
[COLOR=black]Z nie wiedzy mogłaś kupić psa bez rodowodu, nikt nie ma o to pretensji.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue'][COLOR=black]Asiu, piszesz, że nie widziałaś co to rodowód, ale teraz już wiesz.[/COLOR]
[COLOR=black]Tak więc dlaczego w swojej galerii byłaś bardzo oburzona jak ktoś nazwał Misia kundelkiem, a w nowej specjalnie na środku napisałaś, że to Yorkshire Terrier.[/COLOR]
[COLOR=black]Więc jak to w końcu jest?[/COLOR]
[COLOR=black]Z nie wiedzy mogłaś kupić psa bez rodowodu, nikt nie ma o to pretensji.[/COLOR][/quote]

Bo dla mnie Misiu to piesek Yorkshire terrier :loveu:
A kundelek to za mocne słowo :roll:
Już wole piesek w typie rasy Yorkshire terrier :loveu:

A kłuciłam sie z nimi bo przez całe życie człowiek sie uczy :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Misia'][B][URL]http://www.allegro.pl/item205467526_sznaucer_miniaturowy_szczeniak_po_championach.html[/URL][/B]

Karo_sp prosze bardzo :)


Edit
A jak snaucerki to moze te:
[URL]http://www.allegro.pl/item202149303_sznaucerki_miniatura_pieprz_i_sol_rodowodowe_.html[/URL][/quote]
Asia&Misia uczynna jesteś:multi: dzięki szkoda że ja nie mam takich umiejętności -jeszcze szkoda że zdjęć nie mam jak wkleic bo nie umiem :placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Sznaucery są fajne ale nie małe i włochate :P ktos tu zapodał linkiem rodowodowy piesek za 1000zł i z Otwock sproboje zakupic tego pieska ;) zobaczymy jak sie sprawy potoczą ;) a Teraz Kolejne Pytanko na co mam patrzec i zwrocic uwage podczas zakupu ? ciemiaczko to wiem i cos poza tym ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']Sznaucery są fajne ale nie małe i włochate :P ktos tu zapodał linkiem rodowodowy piesek za 1000zł i z Otwock sproboje zakupic tego pieska ;) zobaczymy jak sie sprawy potoczą ;) a Teraz Kolejne Pytanko na co mam patrzec i zwrocic uwage podczas zakupu ? ciemiaczko to wiem i cos poza tym ?[/quote]

Musisz zwrócić uwagę na charakter matki i innych szczeniaczków.
Czy są żywe ,radosne,śmiałe.Yorki to pieski z charakterkiem. Sprawdz wszystkie dokumenty:metrykę , numer tatułarzu(czy jest zgodny z numerem wpisanym w metrykę).Sprawdz uszka szczeniaka.Zapytaj hodowcę o szczepienia oraz ostatnie odrobaczanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']Sznaucery są fajne ale nie małe i włochate :P ktos tu zapodał linkiem rodowodowy piesek za 1000zł i z Otwock sproboje zakupic tego pieska ;) zobaczymy jak sie sprawy potoczą ;) a Teraz Kolejne Pytanko na co mam patrzec i zwrocic uwage podczas zakupu ? ciemiaczko to wiem i cos poza tym ?[/quote] to odnośnik do książki A lisowskiego, tam na 10 stronie znajdziesz to czego szukasz i inne porady związane z zakupem jak i pożniejszymi problemami polecam i pozdrawiam!:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']Sznaucery są fajne ale nie małe i włochate :P ktos tu zapodał linkiem rodowodowy piesek za 1000zł i z Otwock sproboje zakupic tego pieska ;) zobaczymy jak sie sprawy potoczą ;) a Teraz Kolejne Pytanko na co mam patrzec i zwrocic uwage podczas zakupu ? ciemiaczko to wiem i cos poza tym ?[/quote]
:multi: :multi: :multi: :multi:
I mam nadzieję, że (o ile dojdzie do zakupu) jak już psiak wyrosnie na zdrowego, pięknego [B]yorka[/B], możeeee jak już będzie miał jakieś sukcesy na wystawach (:cool3:?) to nie będziesz żałował, że dopłaciłeś i kupiłeś z rodowodem.

Link to comment
Share on other sites

a może mi ktoś o krotce wytłumaczyć jak wygląda rodowód i ten tatuaż ? gdyby wklejił jakies foty bylo by super


Karo Sp zamiast klikac fast Replay Nacis Post Replay otworzy ci sie okno wielkie i tam masz taki symbol Obrazka (jesli chodzi o obrazki) lub kuli ziemskiej (jesli chodzi o linki) click i tam wklejasz link obrazka lub strony naciskasz OK i gotowe :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']a może mi ktoś o krotce wytłumaczyć jak wygląda rodowód i ten tatuaż ? gdyby wklejił jakies foty bylo by super


Karo Sp zamiast klikac fast Replay Nacis Post Replay otworzy ci sie okno wielkie i tam masz taki symbol Obrazka (jesli chodzi o obrazki) lub kuli ziemskiej (jesli chodzi o linki) click i tam wklejasz link obrazka lub strony naciskasz OK i gotowe :)[/quote]

Na początku dostajesz metrykę. Jeśłi chcesz pojechać na wystawę musisz udać się do związku kynologicznego i na podstawie tej metryki wyrabiasz rodowód. A jeśli nie to metryka zostaje tak jak jest.
Wszystkie psy z miotu mają tatuaż. Niektóre na pachwinie, a niektóre na uchu. Yorki to na pachwinie raczej.
Kiedy dostajesz psa i metrykę musisz sprawdzić, czy numer tatuażu odpowiada temu w metryce. Żeby psów nie pomylić :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rorinus']aha czyli metryka potem tatuaz potem ciemiaczko zgryz i cos jeszcze ?


ps: BBlue masz slicznego psieska :)[/quote]

Dzięki :P

Do tego zachowanie matki i innych szczeniąt z miotu, warunki w jakich są trzymane. Spytaj się też o szczepienia i karmę.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4]OD NANE:[/SIZE]

[CENTER][FONT=Courier New][SIZE=5][COLOR=red][B]dla Rorinusa[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Courier New][SIZE=5][COLOR=red][B]wystarczy tylko poszukać[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/585850_york_yorkshire_terrier_piesek.html[/URL]


Nane napisała to w innym wątku.Jeżeli informacje tą wcześniej przeczytałeś , to nie zwracaj uwagi na ten post-jeżeli nie to proszę:lol: .

Myśle że nane nie obrazisz się ,że wkleiłam to tutaj.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']"Nie znaleziono szukanego ogłoszenia.
Skorzystaj z wyszukiwarki aby wyszukać interesujące Cię ogłoszenia. "[/quote]

Przepraszam, zły link

[U][URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/585850_york_yorkshire_terrier_piesek.html[/URL][/U][URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/5858...er_piesek.html"][/URL]

A swoją drogą, dlaczego nie wkleił się poprawny.:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Iza*']Przepraszam, zły link

[U][URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/585850_york_yorkshire_terrier_piesek.html[/URL][/U]

A swoją drogą, dlaczego nie wkleił się poprawny.:hmmmm:[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]ja już tak miałam kilka razy[/COLOR][/FONT] :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...