Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='APSA'][COLOR=Silver][COLOR=Black]Elurin, miałeś jakieś wieści od muminków baniochowych?[/COLOR][/COLOR][/quote]
Nie,Apsa. Spróbuję jutro zadzwonić, może się czegoś dowiem. Na moje oko to nie są ludzie, którzy rozumieją takie podejście jak nasze, co nie przeszkadza im być dobrymi opiekunami prosiąt. Zresztą widziałaś faceta, sama wiesz.

Link to comment
Share on other sites

O jejciu... jakie piękne są te prośki... Szczególnie Lukierek...

Niedawno miałam samiczkę o umaszczeniu aguti... Mam do nich szczególny sentyment :lol: . Choć ten beżowy prosiek też mi się bardzo podoba...

Ja chcę już się doświnić :razz: . Szkoda, że muszę jeszcze poczekać... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]UWAGA!!! WAŻNE!!![/B]
byłam u dr Mileny na przeglądzie Bobika ( wszystko ok) i opowiedziałam p. Milenie o naszych świnkach z eksperymentu. Dowiedziałam sie, ze jesli miały podawane wapno w dużych ilościach to w przyszłości mogą mieć problemy z nerkami ( kamienie nerkowe) i dlatego ważne jest aby dawać TYM KONKRETNYM ŚWINKOM więcej siana niż ziarna, nawet kosztem tego, że świnki byłyby mniejsze - bo siano zawiera fosfor, który powoduje usuwanie wapna z organizmu.
Druga sprawa - dobrze byłoby gdyby świnki dostawały karmę -
SUPA GUINEA ( EXCEL), ponieważ w tej karmie jest dobry stosunek fosforu do wapnia:
[URL="http://www.megavet.sote.pl/go/_category/?idc=%228_57%22&sess_id=b08d343185f533b2ecf0bdaa2564ee2e"]http://www.megavet.sote.pl/go/_category/?idc=%228_57%22&sess_id=b08d343185f533b2ecf0bdaa2564ee2e[/URL]
tylko - kurcze - gdzie to mozna kupić? ja przed chwilą kupiłam karmę i mam jej jeszcze mnóstwo - a w tym sklepie w necie - od 100 zł zakupy.
w lecznicy na białobrzeskiej zabrakło. Elurin - spytaj w lwojej lecznicy, a ja Mileny jeszcze zapytam skad wziac te karme.
Ps. Apso! Jak tam ? Bo nie wiem czy wiecie, ale Apsa dziś miała obronę !:)

Link to comment
Share on other sites

Pucka, mój Harry umarł na kamicę, właśnie przez kiepskie żarcie, przed majową interwencją. Poważna sprawa. Pilnujcie diety, bo nie zoperują świniaczkowi cewki moczowej, w Polsce nikt tego podobno nie robił, tylko na tchórzofretce, choć Milena pewnie by się podjęła. Niestety, tamtego dnia Harry nie doczekał dr bo miała dyżur wieczorem. Oj, zmartwiłaś się świniakami. Piwka bezalkoholowego można im dawać, sprawdzałam ;) Mało, i koniecznie bezalkoholowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania z Bytomia']kilka dni nie zaglądałam na forum a tu takie rzeczy sie dzieją ? :cool3: czemu nie grzmicie ? :mad: jutro jade do swojej matki, kilka metrów dalej mieszka BoUnTy, podejde do niej i jeśli zechce to przekonam jej mame do adopcji świneczek ( a wierzcie mi mam dar przekonywania :cool3: :eviltong: ) w takim bądź razie mi została jedna świnkoosoba do wyboru :p [B]więc ją zamawiam ! Kremik ma już zaklepany domek[/B], jak tylko dogadam sie z mamą BoUnTy to zaraz dam znać i jak co razem pojedziemy do krakowa :evil_lol: ja choć młodo wyglądam to na 90 % przekonam mame BoUnTy aby "puściła" ją ze mną do krakowa, w sumie jestem pełnoletnią dzieciatą mężatką :razz: a na kiedy byłby możliwy odbiór prosiaczków w krakowie ? może też miasto uda nam sie zwiedzić ;) dawno nie byłam w krakowie :eviltong:[/quote]
APSA - dziękuję :placz: ja sie nie odzywałam ? :-(:mad: cytat powyżej jest wczorajszy :shake: niestety nie mam jak cały dzień siedzieć na dogo i obserwować co sie dzieje... smutno mi :-( mój maluch już mu nadał imie :oops: dzisiaj namawiałam TZ na wycieczke do krakowa po odbiór prosiaczka, on też sie w nim zakochał... :shake: no cóż... trudno sie mówi :-( będą kolejne :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...