Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ech, niestety chłopaki nie sa juz tak zgodni jak kiedyś. Pietrowy domek nie jest zbyt praktyczny jeżeli chodzi o higienę, ale jeden siedzi na dole, drugi na górze jak mają ciche dni i jest spokój :)

Aha, z chęcią wypożyczę stara klatkę 70-tkę. Na razie mam ją jeszcze na Bródnie, później wywiozę. Jeśli ktos jest chętny, dajcie znac na priv.

I polecam ten sklep internetowy, w którym wszystko kupiłam, jest w miarę tanio i szybciutko dostarczają :)

Link to comment
Share on other sites

U mnie na razie sielanka...chłopaki (podkreślam na razie) siedzą po 2 sztuki w klatce...
Gwidonek jest zadowolony..Zmieniło się tylko jedno...Amadeusz z Bydgoszczy zmienił imię na Bonifacy ,dla przyjaciół Boni :) Świnek Boni się rozkręca...krzyczy jak słysz moje kroki bo węszy okazję na dobre żarcie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']a jaki to sklep?
neigh - wytłumacz o co chodzi z tymi szczepieniami u królika. ja królika z zestawu kazalam zaszczenic na pomor króliczy i na myxomatozę. niedobrze zrobilam?[/quote]
Idealnie zrobiłaś.
Na myxomatozę szczepi się - potem się odczekuje dwa tygodnie i albo szczepi się drugi raz, albo ( jesli królik ma strupki na uszach i wokól oczu - co oznacza ze przechorowuje) się nie szczepi
odczekuje się kolejne dwa tygodnie i szczepi się na pomór.

I tak co rok, o ile się nie myle.


A mnie wet powiedział ( nim trafiłam do OAZY )ze sie WCALE nie szczepi:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']Boni-el-Facy vel Bonifacy :evil_lol:
Dla niekumatych - cytat z filmu "Podróże pana Kleksa". Wyjątkowo utkwił mi w głowie... tak ze 20 lat temu:evil_lol:[/quote]


Bonifacy to był kumpel Filemona. Bonifacy był czarny a Filemon biały i to KOTY

za to nigdy nie odróżniałam Żwirka i Muchomorka. Za cholerę nie wiem który jest który:cool1:

ale Teodora i Telesfora jestem w stanei rozpoznać nawet po ciemku:-)

Elurin jest młodociany........smoków nie pamieta:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

W Lublinie są półroczne świnki-rozetki, samiczki do kupienia w cenie klatki. Oferta z allegro, sprzedawca oferuje dowóz w obrębie miasta.
[url]http://www.allegro.pl/item330616718_swinki_morskie_wraz_z_klatka_lublin.html[/url]

Czyżby pomogła kampania uświadamiania, co się dzieje z tanimi świnkami? Ostatnio ceny "Kup teraz" są dość zaporowe. Gadziarz się nie skusi, a potencjalny nabywca albo wylicytuje albo umówi się na tańszą cenę. Oby...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neigh']Idealnie zrobiłaś.
Na myxomatozę szczepi się - potem się odczekuje dwa tygodnie i albo szczepi się drugi raz, albo ( jesli królik ma strupki na uszach i wokól oczu - co oznacza ze przechorowuje) się nie szczepi
odczekuje się kolejne dwa tygodnie i szczepi się na pomór.

I tak co rok, o ile się nie myle.


A mnie wet powiedział ( nim trafiłam do OAZY )ze sie WCALE nie szczepi:angryy:[/quote]


króliki szczepi się dwa razy w roku;)najlepiej w okresie luty-marzec a potem wrzesień-pazdziernik;)wiem bo mam dwa króliki i dobrego weta ,a z resztą dużo siedze na króliczym forum .pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kimera']Czyżby pomogła kampania uświadamiania, co się dzieje z tanimi świnkami? Ostatnio ceny "Kup teraz" są dość zaporowe. Gadziarz się nie skusi, a potencjalny nabywca albo wylicytuje albo umówi się na tańszą cenę. Oby...[/quote]

wiesz Kimera nasza kampania uświadamiająca w wersji mini (pisałyśmy obie i jeszcze ktoś do oferenta z allegro) zaowocowała...Chodziło o ofertę świnki za złotówkę na allegro..Zacytuję fragment maila,który dostałam...
.

[QUOTE] Witam serdecznieOstatecznie zdecydowaliśmy się jednak nie sprzedawać świnki nikomu, tylko zostanie ona z nami. Przyczyniły się do tego między innymi e-maile od różnych użytkowników Allegro.
Nie mieliśmy wcale złych zamiarów w stosunku do sprzedawanej świnki, jak również nie jest tak, że ją nie kochamy. Chciliśmy tylko znaleźć dla niej nowy dom, a sobie zostawić tylko jedną świnkę. Wystawiając świnkę na aukcję liczyłem, że bardzo wiele osób zobaczy aukcję, więc może znajdzie się ktoś z dobrym sercem, kto chciałby właśnie sprawić sobie świniaczka. Jednakże nie byłem świadom problemu kupowania zwierząt na pokarm dla innych zwierząt. Ostatecznie więc, zakończyłem aukcję, nie dopuszczając tym sposobem do zakupu przez nieuczciwą osobę, mającą złe zamiary. I tak jak napisałem na wstępie, świnka zostanie napewno z nami, chociażby dlatego, że jednak szkoda byłoby mi się z nią rozstawać.
[/QUOTE]

Ludzie jednak nie wiedzą o losie jaki może spotkać świnki za złotówkę..
Świnek Bonifacy (tylko mi tu sie nie śmiać więcej z pieknego imienia) też miał dobrego właściciela...oddał świnka za darmo,skończył aukcję natychmiast po moim zalicytowaniu...Zapewniał mnie,że moge licytować do dużej sumy,bo i tak odda za darmo..i przetrzymał mi świnka cos ponad 2 tygodnie...Chciał zapewnić świnikowi normalny dom....

Myślę,że maile do osób sprzedających za złotówkę maja sens.Do niektórych i tak nic nie dotrze,ale za to inni odmienią los świn...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']kataryno - no ale mnie sie wydawało ze wet od razu zaszczepił. w jednej szczepionce na te dwie choroby. nie jest tak?[/quote]


powiem tak ,szczepi się dwa razy w roku na obie choroby.ja szczepie na każdą chorobe z osobna i po dwóch tyg przerwy na nastepną .i dlatego najlepiej w lutym-marcu bo żeby królika zabespieczyć na okres letni bo w tym czasie pojawiają sie już różne świnstwa a potem wrzesień-pazdzierni.

pucka może są szczepionki zawierające lek na obie choroby ,wszystko możliwe bo technika idzie do przodu .ja spytam się weta czy są takie chyab jutro jak pojade z psem do neigo i z królikiem na kontrole po kastracji;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...