Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzę, że "moje" świneczki zmieniają lokum... Chciałabym je wziąć, ale remont idzie wolno, szukam pracy (z książek redagowanych w domu nie sposób się utrzymać), a w piątek mój piesek będzie miał operację, niestety wysokiego ryzyka :( Dlatego rzadko tu ostatnio bywam. Pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie żeby on był ciężko chory to może było by mi łatwiej podjąć tę decyzję, a tak to ciągle się waham... może coś doradzicie?
Atos ma 14 lat, jest bardzo żywotny jak na swój wiek, ma problemy z sercem i bierze leki. Bardzo psują mu się zęby, coraz częściej robią się ropnie i zakażenia. Wet podjął decyzję o zdjęciu kamienia i usunięciu części zębów. Problem w tym, że Atosik może nie przeżyć narkozy... Wet twierdzi, że to konieczne i to ostatnia szansa, żeby ten zabieg wykonać. Nie wiem, co mam robić, nie wybaczyłabym sobie, gdyby się nie obudził...:bigcry:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za słowa wsparcia

Drugi wet powiedział właściwie to samo, nie wiadomo, co będzie bez zabiegu, mogą mu się nie robić juz te ropnie, ale mogą go również wykończyć, bo nie będzie mógł jeść i będzie musiał brać ciągle silne leki. A ryzyka operacji również nie sposób ocenić :(

Link to comment
Share on other sites

A wiem...Swoje trzy (ostatnio się Pucka zaniedbałas starszliwie i zdjęc nie ma) i jeszcze Andzie i Olunię od Elurina...Bo jego chłopaki zaczęli się bić...
Ale gratulacje...Juz Ci pisałam,że twój TZ aniołem jest (ale nie mów mu tego)...bo jeszcze nie zostałaś wykwaterowana przed blok razem ze świniarnią...

Pytałam na caviesach o te moje gnojki co się biją..cięzka sprawa ponowne połaczenia..zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

mój TZ zrobił Iwankowi banerek. Czekam aż mu Zasadzkas watek załozy zeby podlinkowac.
bona mi odpisała ( mam nadzieje ze sie nie obrazi za wpisanie tu jej sms-a - ale to wszystko jest o Iwanku, nic z prywatnych rzeczy):
Weci powiedzieli ze to wszystko są stare rzeczy. To złamanie tez sre i źle zrośniete. Dostał antybiotyk na 2 tyg i wapno.I masc do ucha. Jeśli sie poprawi - to bedzie dalej leczony. Jak nie - to trzeba dac mu spokój. Będzie żył w takim stnie.Nic go raczej nie boli i moze pozyc jeszcze długo.
A Ty kiedy przyjedziesz do stolycy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']
bona mi odpisała ( mam nadzieje ze sie nie obrazi za wpisanie tu jej sms-a - ale to wszystko jest o Iwanku, nic z prywatnych rzeczy):[/quote]

nie pisalam na wątku bo myślałam, że Apsa napisze

Ivanek jest sliczny i bardzo sympatyczny:loveu:
oby udało mu sie chociaż troche pomóc

Pucka zazdroszczę Ci tych małych
gdyby Elurin tak długo się nie upierał, że to chłopaki to kto wie? może one byłyby juz dawno u mnie?
czekałam od czerwca na dziewczyny z labo az zniecierpliwiona moimi jękami rodzina sprezentowała mi dwa maluchy, a potem ja sobie zafundowałam jeszcze dwa i mam w sumie cztery słodkie dziewczynki:multi:
ale nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bona_46']gdyby Elurin tak długo się nie upierał, że to chłopaki to kto wie? może one byłyby juz dawno u mnie?[/quote]
Wy mi tego nie darujecie do końca świata i o jeden dzień dłużej...:evil_lol:
[quote name='bona_46']nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii:evil_lol:[/quote]
A to trzymam Cię za słowo:evil_lol:
Aneczko, mam nadzieję, że remont skończą przed listopadem, bo Pucka na groby wyjeżdża, i musiałbym panny na parę dni przyjąć. A mogłyby pojechać od razu do Ciebie:lol:.
No, ale wiem, że nie masz na to wpływu.

Chłopcy uspokoili się trochę. Jako że jestem na zwolnieniu (może chodzić:evil_lol:), mogę ich obserwować na bieżąco - już nie używają zębów. Wczoraj Benio wpił się w kark Batmanka...Coś czuję, że panny wyjechały w ostatniej chwili.

Link to comment
Share on other sites

jak się remont nie skonczy do listopada to ja moge je wziąć na świeta jak Pucka wyjeżdża:multi:
a jak Aneczka się rozmyśli to...wtedy Elurin ja Cię trzymam za słowo:mad:

gdzies tu na wątku było zdjęcie zagródki dla świnek zrobionej z pudełek kartonowych
czy ktos mi może pomóc to odnaleźć, chciałam zrobić taki wybieg dla swoich prośków i nie wiem jak to dokładnie wygląda
a może to na makabrze było?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']Weci powiedzieli ze to wszystko są stare rzeczy. To złamanie tez sre i źle zrośniete. Dostał antybiotyk na 2 tyg i wapno.I masc do ucha. Jeśli sie poprawi - to bedzie dalej leczony. Jak nie - to trzeba dac mu spokój. Będzie żył w takim stnie.Nic go raczej nie boli i moze pozyc jeszcze długo. [/quote]Uzupełniam:

Wynik wczorajszej wizyty w Oazie:
* i zmiany zwyrodnieniowe, i złamanie są starymi sprawami
* leczenie może poprawić stan łapek, ale nie musi
* na łapki świnek ma przepisany antybiotyk (doustnie, więc koniecznie z lakcidem 2 godziny później), wapno, fastum żel do smarowania
* w uszach dużo wydzieliny, uszka zgrubiałe, co może (nie musi) świadczyć o świerzbowcu - leczenie Oridermylem
* standardowo należy podawać witaminę C - 5 kropli dziennie
* ze względu na te łapki świnek musi utrzymywać formę. Aktualnie ma lekką nadwagę.
* świnek jest w wieku średnionieokreślonym: 2-5 lat, w Oazie ma wpisane 3,5, na Natolinie 4
* świnek powinien mieć miękkie podłoże, żeby nie obcierał łapek, czyli raczej nie brykiet, a na pewno nie w całej klatce
* następna wizyta za niecałe 2 tygodnie - trzeba sprawdzić, czy leczenie daje poprawę i ewentualnie dokupić leki

- koszt wizyty i leków: 80 zł
Koszt poprzednich wizyt (na Natolinie): 80 zł
Do tego dojdą koszty leków kupowanych w aptece (do tej pory Lakcid i Juvit, dziś muszę jeszcze dokupić Lakcid, Fastum Żel i waciki do uszu)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...