Jump to content
Dogomania

Dexter - owca w czarnym psim futrze ^^


Baski_Kropka

Recommended Posts

A jakoś reagowałaś na te jego przyciskanie do ziemi i gwałt? Bo jeśli kontrolujesz to to jest OK, ja ze swoim podobnie pracowałam nad psami. No, ale to jest pies od małego ze mną, więc tu też inna rzecz: Ty jeszcze musisz nauczyć się Dexa wyczuć, ja już ze swoim nie muszę się tak cackać :D

Czekam na fotałki.

Link to comment
Share on other sites

Reagowałam, miał zabronione i nie pozwalałam mu się nakręcać, ale jak ten się tylko ruszył albo zbliżył do nas za bardzo to był pacyfikowany. W środę się widzee ze znajomą szkoleniowcem to się zapytam jak reagować. Raz mu pozwoliłam "dokończyć" dzieła bo myślałam ze zakuma, że Misiek mu się oddał pod władanie.. ale nie on by go non stop tłamsił... więc miał zabronione kategorycznie :)

Teraz idziemy spać, bo Dex ma już po czubki uszu wrażeń.. wszystkich obszzekuje i obwarkuje ze stresu borok...

Link to comment
Share on other sites

Ale relację natrzaskałaś :evil_lol:
Z tym gwałceniem, to może dlatego, że po prostu Misiek mu się daje - Dex wykorzystuje słabość i dlatego tyle to trwa. Poczwar robi podobnie, jak pies jest uległy to i tak go tłamsi do porzygu wręcz.
A fotki świetne, kaczuchy przesłodkie :loveu:

Gdzieś mi tam w galeriach migło, że chcesz Dexa na frisbacza nakręcić, jak coś to na wspólny spacer mogę zabrac :P

Link to comment
Share on other sites

Możesz zabrać :D Ja mam w domu, ale mam takie daremne, że nawet ich nie wyciągam, bo są twarde,zmordowane przez Baskiego i raczej do wywalenia się nadają. Chciała bym mu kupić jakieś bardziej elastyczne, bo się nie robią takie ostre zadziory, ale się na tym nie znam za bardzo... :P
Rzecz jasna najlepiej gdyby były waniliowe haha, ale na to to ja już nie liczę xD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']Rzecz jasna najlepiej gdyby były waniliowe haha, ale na to to ja już nie liczę xD[/QUOTE]
aż taki szał u Was jest na te waniliowe zabawki? wow :crazyeye:



[URL]https://lh6.googleusercontent.com/-OHemDw9aT8A/U15b0r_JbkI/AAAAAAAAA58/mx66I1mrsjE/w270-h480-no/DSC01179.jpg[/URL] przeszczęśliwy Dex loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tescowe i mogę je oddać za jakąś inną zabawkę ;) Nie używam go, a do nakręcania psa jest świetne.
Mam jeszcze hero xtra- lepiej latają. Ponoć fajne są hero aero, wypróbuję je za kilka dni, są dość miękkie- podobnie jak te z tesco, tylko cena już nie taka przyjemna :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Ja mam to Tescowe, w miarę elastyczne jest i całkiem fajnie lata :D[/QUOTE]
Mnie się podobają te takie przeźroczyste w pieknych kolorach np. pomarańczowym :D

[quote name='phase']Jaki on cały czas szczęśliwy jest :loveu::loveu::loveu::loveu:[/QUOTE]
A wczoraj jaki był szcześliwy! Tak szaleliśmy tyle miał wrażeń że nawet nie było za bardzo czasu na robienie zdjęć :P
[quote name='magdabroy']Doberek :)[/QUOTE]
Doberek :D
[quote name='kalyna']aż taki szał u Was jest na te waniliowe zabawki? wow :crazyeye:



[URL]https://lh6.googleusercontent.com/-OHemDw9aT8A/U15b0r_JbkI/AAAAAAAAA58/mx66I1mrsjE/w270-h480-no/DSC01179.jpg[/URL] przeszczęśliwy Dex loveu:[/QUOTE]
Tak, Dex polubił, ale zauważyłam, że on ostatnio generalnie lubi się bawić coraz bardziej :D
Nakręcamy go na różne zabawki i az jestem całą zachwycona jego rozwojem :D

[quote name='Naklejka']Ja mam tescowe i mogę je oddać za jakąś inną zabawkę ;) Nie używam go, a do nakręcania psa jest świetne.
Mam jeszcze hero xtra- lepiej latają. Ponoć fajne są hero aero, wypróbuję je za kilka dni, są dość miękkie- podobnie jak te z tesco, tylko cena już nie taka przyjemna :eviltong:[/QUOTE]
Ja się na dyskach nei znam W OGÓLE! :D
Ale idąc za ciosem muszę psu kupić :D

[quote name='Ty$ka']Matko, dla mnie dyski do jedna wielka czarna magia :p

Czekam na obiecane zdjęcia :siara:[/QUOTE]
Dla mnie dyski to też czarna magia :P


Wiecie jaki wczoraj mieliśmy mega hiper super truper fajny dzień?!
Pojechaliśmy do mojej koleżanki, z którą wiele lat jeździłam konno i sporo czasu spędzałyśmy razem.
Potem wiadomo w pewnym wieku drogi się rozchodzą każdy idzie w swoją stronę...ale do rzeczy!
Owa koleżanka pracuje przy koniahc i psach, i zaprosiła nas do siebie w piękne urocze miejsce w Trzęsówce :)
Mają tam konie, strusie, dziki, kózki, daniele.. nooo ful wypas :)
Teren wielki cały ogrodzony siatką, były tam dwa niewielkie stawy, troche terenu zalesionego, trochę łąki, górka fajniasta... no ekstra tenen (podkreślam ogrodzony :D)
Okazało się, że Dex to najlepszy pies pod słońcem ;)
Nie chciał zeżreć żadnych zwierząt, ani dzików, ani danieli ani strusiów... nawet przy koniach zachowywał się cudownie <3
Zdjęć nie mam jakoś za wiele, bo na prawde nie było czasu na ich robienie.
Mam tylko kilka, jak leży obok zagrody danieli i sobie czeka na nas, bo M. miał pierwszą lekcję jazdy konne, a wcześniej na z koleżanką pojechałyśmy w teren :)

Ale szalał ten nasz pies... Pływał, aportował wszystko - zabawki, patyczki... kopał w piachu z takim zamiłowaniem, że popłakaliśmy się ze śmiechu :P Szczekał warczał na ten piach :P
Tarzał się w mchu...no rany cała byłam w euforii po wczorajszym dniu :D

Zaraz dodam te kilka fotałek :)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-bP8s8fQOWvE/U2H2k1fs1cI/AAAAAAAABBc/N5ymXdNkKuc/w640-h360-no/DSC01220.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-3v588keFOEs/U2H2m_i5FkI/AAAAAAAABBs/ZZb8dsxo1KY/w640-h360-no/DSC01229.jpg[/IMG]

Obserwował Pana ujażmiającego wielkiego psa :P (bo Dex z konmi chciał się zapoznawać jak z psami, ze źróbkiem się tak zapoznawał:P)
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-pSRWLocWuKA/U2H2n5vib2I/AAAAAAAABB0/kShIwFDne5k/w640-h360-no/DSC01230.jpg[/IMG]

Daniele :)
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-D3XPGjmDkCM/U2H2piG2gwI/AAAAAAAABCE/EeRQlscFo8Y/w640-h360-no/DSC01236.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ZPqk9VLxxFo/U2H2rI0jtoI/AAAAAAAABCU/EVzTNfuUUKQ/w270-h480-no/DSC01238.jpg[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-6uyDfzSt4_s/U2H2r8nwKPI/AAAAAAAABCc/mhaJKrEBQU0/w270-h480-no/DSC01239.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Zero zainteresowania :P
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-iBh0kZBz3Yc/U2H2soi3WMI/AAAAAAAABCk/0NLoCy6lV4s/w270-h480-no/DSC01243.jpg[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-zsdSuoHOx14/U2H2uH_doFI/AAAAAAAABCs/fA2rV6-oxKc/w270-h480-no/DSC01244.jpg[/IMG]
A ta sarnina była bardzo ciekawska, całe stadko podchodziło do Dexa :)


Taki był znudzony :P
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Wamco3ysw-M/U2H2zTrL_4I/AAAAAAAABDc/idStuv7aFzQ/w270-h480-no/DSC01251.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']Tak, Dex polubił, ale zauważyłam, że on ostatnio generalnie lubi się bawić coraz bardziej :D
Nakręcamy go na różne zabawki i az jestem całą zachwycona jego rozwojem :D


Ale szalał ten nasz pies... Pływał, aportował wszystko - zabawki, patyczki... kopał w piachu z takim zamiłowaniem, że popłakaliśmy się ze śmiechu :P Szczekał warczał na ten piach :P
Tarzał się w mchu...no rany cała byłam w euforii po wczorajszym dniu :D[/QUOTE]

:multi::multi::multi:
Niesamowicie miło czyta się takie rzeczy, cieszymy się razem z Wami ;)
Rozkręca się Dex :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Cudowny Dex :loveu:

Rozkręca, rozkręca, jeszcze trochę i będzie wymiataczem we wszystkim, co będziecie trenować :D

[url]https://lh5.googleusercontent.com/-ItZ3z__P7tc/UoD4DMiKKCI/AAAAAAAAYGo/hq2vcSUUWMM/w640-h427-no/IMG_0821.png[/url] o taki pomarańczowy, półprzeźroczysty dysk mam do oddania ;) Nie używam go, bo jest miękki. Arni woli miękkie dyski i potem tych różowych nie chce łapać, bo są twarde :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']:multi::multi::multi:
Niesamowicie miło czyta się takie rzeczy, cieszymy się razem z Wami ;)
Rozkręca się Dex :loveu: :loveu: :loveu:[/QUOTE]
Niesamowicie miło to się ogląda! :D
Ale fajnie, że nam kibicujecie :P
[quote name='Onomato-Peja']No to z piesa Ci się świr robi, prawidłowo! :lol:
To owczarza krew zaczęła się gotować w żyłach! :D[/QUOTE]
Ta owczarza krew zaczyna drzeć jape po ludziahc bo mu sie nie podobaja :/

[quote name='Naklejka']Cudowny Dex :loveu:

Rozkręca, rozkręca, jeszcze trochę i będzie wymiataczem we wszystkim, co będziecie trenować :D

[URL]https://lh5.googleusercontent.com/-ItZ3z__P7tc/UoD4DMiKKCI/AAAAAAAAYGo/hq2vcSUUWMM/w640-h427-no/IMG_0821.png[/URL] o taki pomarańczowy, półprzeźroczysty dysk mam do oddania ;) Nie używam go, bo jest miękki. Arni woli miękkie dyski i potem tych różowych nie chce łapać, bo są twarde :eviltong:[/QUOTE]

Tylko ja mam zagwozdkę. Bo on ma mocny chwyt, pewny i cieżko mu idzie oddawanie. Lubi się szarpać iii pytanie. Czy miękki dysk nie będzie dla niego za miękki :P Nie pójdzie zaraz do kosza? Ja od Wasmogę ten pomarańczowy odkupić, why not ^^ :D

Link to comment
Share on other sites

Właśnie ten dysk jest gumowy, miękki przez co wytrzymuje szarpanie :) Bo twardsze dyski się dziurawią (widać na tamtym zdjęciu stan fastbacków po szarpaniu Arnika, który ma delikatny chwyt :eviltong:) Ten dysk kosztował 10zł :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wymień się psem! Moje przy tych sarnach by już do łba dostały ;) Ale Dex się coraz piękniejszy robi! I fajnie, że się otwiera i nakręca na zabawki :) Moje chyba mają wszystkiego za dużo, bo zabawki to nuda, piszczące piłki - nuda, daj nam pańcia zająca :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Taki dysk jak pokazała Naklejka też mam, także na najbliższy spacer zabiorę i zobaczysz jak się Dex nim będzie bawił :) Waniliowa piłka robi furorę? :D
Ale mieliście super dzień, bardzo Wam zazdroszczę :loveu: No i Dexik robi takie postępy, jeszcze pare miesięcy i będzie bez stresu korzystał z życia!

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

no gratulacje:p moja Luna ściga wszystko co żyje,wpadłaby w szał widząc tyle zwierzątek niedostępnych dla niej:diabloti:

Edited by marta.k9080
Link to comment
Share on other sites

Zabierz mnie kiedyś ze sobą do tej Koleżanki :lol:
I bardzo, bardzo gratuluję Tobie i Dexowi za zdany test socjalkowy :D
Mój okropnie boi się koni, ale to moja wina, że go nie zabierałam na stadninę oddaloną od naszego domu tylko 12km... Natomiast sarny nie robią na nim wrażenia. ;) Tak czy inaczej pies do pozazdroszczenia :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molowe']Jestem z Was a w szczególności z Dexa niesamowicie dumna bo robicie wielkie postępy a Czarny rozwija się i socjalizuje bardzo szybko,oby tak dalej :loveu: Gratuluje! :)[/QUOTE]
Rozwija się rozwija.. ale ludzi nadal się boi. Stanęłam w martwym punkcie akurat w tym temacie... tu na wsi strasznie się rozszczekał na "obcych" którzy panoszą się po domu. Bardzo dużo tutaj ludzi bo rodzina wielopokoleniowa, Dziadkowie, rodzice i dzieci tutaj mieszkają, i to dla niego zdecydowanie za wiele...

[quote name='Naklejka']Właśnie ten dysk jest gumowy, miękki przez co wytrzymuje szarpanie :) Bo twardsze dyski się dziurawią (widać na tamtym zdjęciu stan fastbacków po szarpaniu Arnika, który ma delikatny chwyt :eviltong:) Ten dysk kosztował 10zł :evil_lol:[/QUOTE]
Dex jeśli zaczniełapać dysk to będzie go łapał bardzo namiętnie. Ma mega mocny i pewny chwyt :P

[quote name='zmierzchnica']Wymień się psem! Moje przy tych sarnach by już do łba dostały ;) Ale Dex się coraz piękniejszy robi! I fajnie, że się otwiera i nakręca na zabawki :) Moje chyba mają wszystkiego za dużo, bo zabawki to nuda, piszczące piłki - nuda, daj nam pańcia zająca :angryy:[/QUOTE]
Dex na widok uciekającego kota, saren w lesie lub na polach, jerze itp też dostaje kociokwiku.. ale taki eniestrachliwe blisko niego w ogóle nie robią wrażenia.
Na konie troszkę powarcał albo poszczekał, jak go jeden chciał pogonić :P

[quote name='rashelek']Taki dysk jak pokazała Naklejka też mam, także na najbliższy spacer zabiorę i zobaczysz jak się Dex nim będzie bawił :) Waniliowa piłka robi furorę? :D
Ale mieliście super dzień, bardzo Wam zazdroszczę :loveu: No i Dexik robi takie postępy, jeszcze pare miesięcy i będzie bez stresu korzystał z życia![/QUOTE]
Zabieraj :D I nastaw mikę na piekne łapanie dysku <3
Z tym bez stresu to największym stresem są ludzie w bliskiej odległości. Nie Ci przechodzący na spacerach tylko w pomieszczeniach (dom, weterynarz, autobus, tramwaj itp...) I tu rodzi się lęk i niepewność.

[quote name='marta.k9080']no gratulacje:p moja Luna ściga wszystko co żyje,wpadłaby w szał widząc tyle zwierzątek niedostępnych dla niej:diabloti:[/QUOTE]
Dex by ścigał, na polach i to co ucieka, te stojące oswojone w ogóle nie jarają go :P

[quote name='Ty$ka']Zabierz mnie kiedyś ze sobą do tej Koleżanki :lol:
I bardzo, bardzo gratuluję Tobie i Dexowi za zdany test socjalkowy :D
Mój okropnie boi się koni, ale to moja wina, że go nie zabierałam na stadninę oddaloną od naszego domu tylko 12km... Natomiast sarny nie robią na nim wrażenia. ;) Tak czy inaczej pies do pozazdroszczenia :loveu:[/QUOTE]
Ta stadnina z tą zwierzyną itp jest w Trzęsówce. Za Rzeszowem :)
Ciesz się że sarny nie robią wrażenia, na Dexie robią takie które ni z tąd ni z owąd wyskoczą z krzaków i zaczynają spitalać :P

[quote name='magdabroy']Super, że Dex to taki porządny pies :loveu:[/QUOTE]
Aż byłam w szoku. Pewna byłam, że będzie chciał się przedrzeć przez tą siatkę do zwierzyny :D

A dzisiaj miał bliskie poznanie z kotami :) Wąchał od tyłu od przodu. Jedna kotka się nie bała i do nas przyszła i Dex miał okazję poznać :)
Świetnie się spisał, ale gdyby kot zaczął zwiewać to instynkt by się włączył...i nie było by tak kolorowo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...