Jump to content
Dogomania

Maniek bardzo chory-wątroba.


Recommended Posts

Od sierpnia był dwa razy u groomera, a prób czesania było sporo więcej. Sierść wygląda o wiele gorzej po zimie, nie chodzi tak prawie od roku. Nie da się go obciąć bez leków. Próbowaliśmy bez, ponieważ sporo ludzi je odradzało. Wokół pyska jest najgorzej, ponieważ bez kagańca nie da się podejść z nożyczkami, a kaganiec uniemożliwia obcięcie sierści wokół pyska. To nie jest tylko nasze zaniedbanie, a brak możliwości. Próbowaliśmy. Termin dopiero za 2 tygodnie, bo szybszych terminów nie ma. Chyba, że ktoś jest w stanie znaleźć salon za rozsądną cenę pod okiem weterynarza. Gdybym nie widziała problemu to bym nie szukała pomocy. Tu już nie chodzi o koszty, lecz o osoby, które w ogóle chcą się podjąć strzyżenia psa agresywnego. Odmówiono nam już parę razy. Jeśli ten groomer się sprawdzi o Maniek będzie regularnie go odwiedzał, aby nie doprowadzić go do takiego stanu. Ostatnia wizyta u groomera była 3 tygodnie temu, i tak tylko tyle dało się zrobić.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rita strzyże psy agresywne i pies ma szanse nauczyć się strzyżenia. Byłam,widziałam,nie odmówi. Jeżeli pies nie będzie uczony,to bedzie dostawał narkozę za każdym podcięciem.

Groomerka u której byliście musiała być zupełnie zieloną osobą ( co więcej-myslę,ze to w ogóle nie był psi fryzjer,tylko przypadkowa osoba,która zaoferowała pomoc) ,ponieważ KAZDY groomer z odrobiną doświadczenia (choćby taki,który pracuje w zawodzie 3 miesiące) jest w stanie zrobić znacznie więcej przy niedużym psie w kagańcu na mordzie. Wiem,co piszę,ponieważ pracowałam w salonie groomerskim.

Do jakiego fryzjera,na jakiej ulicy idziecie? aa,już doczytałam,że Kaprów. U Rity odliczysz koszta leków i wizyte weta,będzie o co najmniej 50 zeta taniej.

Link to comment
Share on other sites

Wesołych Świąt i Smacznego Jajka! :loveu:

Już za tydzień wizyta Mańka u groomera, mamy nadzieję, że tym razem uda się doprowadzić go do porządku bez przeszkód. Maniek zachowuje się coraz lepiej, już nie reaguje tak impulsywnie na dotyk tam gdzie mu się nie podoba. Zdecydowanie zdobyliśmy trochę jego zaufanie, więc jest coraz lepiej. Teraz tylko musimy zadbać o jego wygląd i zdrowie. Postaram się wstawić zdjęcie przed i po, aby było widać efekt.

Link to comment
Share on other sites

Raffa,posłuchaj doświadczonych osób.Pies nie może przez całe życie być usypiany albo na głupim jasiu obcinany.Bardzo często proponują sedalin a on też nie jest zdrowy.przemyśl to nie żyj tylko chwilą,weź pod uwagę przyszłość.
Wiem,że agresywne psiaki się podwiesza na szelkach i się je obcina.

Link to comment
Share on other sites

Opieka nad takim psikiem jak Maniuś to duże wyzwanie i potrzeba dużo miłości i cierpliwość aby temu podołać a i często pomocy z zewnątrz:shake: , obecnie mam najtrudniejszy sposród moich futrzaczków "przypadek" ,Amstaffkę po ciężkich przejściach, chorą w dodatku i opieka nad nią jest ogromnie trudna a wizyta u lekarza to niewyobrażalny stres, bez narkozy nie można zrobić badań bo reaguje agresją :-( dopiero po ok. roku nabrała do mnie na tyle zaufania , że pozwala mi nawet na zrobienie sobie zastrzyku ale ona wie, że ja krzywdy jej nie zrobię, a nie wie czego może się spodziwać po obcej osobie:shake:
trzymam kciuki za postępy Maniusia:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Maniek już po strzyżeniu :) wygląda teraz jak gremlin czy nietoperz i niekoniecznie jemu ta zmiana pasuje, nie wygląda na zadowolonego :lol:. Niestety bez leków się nie dało, a nawet po podaniu zastrzyku próbował pokazywać zęby. Wizyta odbyła się trochę później ze względu na zapalenie płuc, które mnie dopadło :shake:

Nasz zwierzyniec po zabiegu go nie poznał, musieli na nowo się poznać. Wieczorem spróbuję wstawić fotki Maniuchy.
Okazało się także, że skóra Mańka nie posiada żadnych zmian, jednak ma zainfekowane uszka, które trzeba będzie zakraplać przez następne 2 tygodnie. Koszt wizyty to 110zł (strzyżenie 60zł + leki 50zł) plus krople do uszu 50zł, które koniecznie musimy zakupić, jednak wczoraj zabrakło nam środków.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=db618f602d3b7512"][IMG]http://images65.fotosik.pl/957/db618f602d3b7512m.jpg[/IMG][/URL] Gremlinek :loveu: (tuż po wyjściu z gabinetu, dlatego taki niezadowolony).

Link to comment
Share on other sites

Pocieszamy się, że odrośnie. Fakt, zimno mu trochę, zwłaszcza, że on nie jest nauczony spania pod kołdrą tylko u siebie na dywaniku. Wczoraj rano niekoniecznie chciał wyjść na spacer, jednak jak wyszło słońce to brykał jak szczeniak :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ubranko jakieś na próbę by się przydało, nie wiem tylko jak Maniucha zareaguje na nie, więc szkoda wyrzucać pieniądze w błoto na nowe. Na pewno kaganiec stał się nagle o dwa rozmiary za duży oraz obróżka, jednak sierść mu dodawała sporo objętości :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Orientuje się ktoś jak to jest z bazarkami na dogo? Na sąsiednim (kocim) forum zrobiłam bazarek dla znalezionego kociaka, część fantów na pewno mogłaby iść na koszt leczenia Maniuchy. Tylko z tego co wiem, nie ma na dogo opcji robienia bazarków dla swoich psów. Może mogłabym wstawić chociaż link do tamtego forum, tylko czy to nie jest zabronione?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Dawno nas tu nie było...

Maniek ma bardzo złe wyniki wątrobowe.

Wczoraj miał zrobioną morfologię krwii, dziś usg aby stwierdzić czy to marskość wątroby czy to zapalenie.

Mańka będziemy leczyć, choć ma małe szanse na wyzdrowienie...

 

Jesteśmy załamani, ledwo co jego zachowanie się poprawiło, ledwo znaleźliśmy rozwiązanie co do strzyżenia, a tu taka katastrofa...

Nasza wina, że nie zrobiliśmy badań szybciej :lookarou:

Wieczorem wkleję skan wyników, może ktoś coś doradzi, pomoże. Kompletnie nie wiemy co robić.

 

Proszę wszystkich o trzymanie kciuków.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki Mańka:

 

5aa672737c008224m.jpg

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4586207a96e5f021]4586207a96e5f021m.jpg[/URL]

 

6c16ac18e444c742m.jpg

5f9bc43830d600fcm.jpg

 

Niestety wyniki są fatalne, z naszej winy przeoczyliśmy objawy...

Codziennie od czwartku jesteśmy u weta na kroplówkach i zastrzykach, dziś także zaczęliśmy leczyć go tabletkami Hepatiale. Kupiliśmy mu narazie dwie puszki mokrej karmy, w poniedziałek mamy się zdecydować czy chcemy go karmić royalem czy hillsem i zamówić u weta bądź w internecie. Nie wiemu tylko skąd wytrzasnąć na to pieniądze, zostawiliśmy już u weterynarza ponad 400zł :(

W poniedziałek Maniek będzie miał zrobione usg, wtedy będzie można stwierdzić czy to zapelenie czy marskość wątroby. Prawdopodobnie zapelenie, bo dosyć dobrze reaguje na lekki...

 

Idę wyszukać w necie czym jest 'ostropest'.

Link to comment
Share on other sites

Moja tymczasowiczka od roku je karmę Royal Canin Hepatic HF16.Jest to karma sucha.12kg (duży wór) kosztuje 198,00zł z przesyłką w ZooArt.Najpierw kupiłam u weta 1 kg na spróbowanie, wet zażyczył sobie 48,00zł.Wycwaniłam się i poszukałam sobie sklepu w internecie.Bardzo ją lubi.Wyniki przed rokiem były podwyższone,od roku są w normie.Karma stoi cały czas,dojada sobie,dostaje raz dziennie ryż z chudym mięsem z kurczaka(bez skóry) i marchewką,zalany lekko wywarem.To tylko je i jest okey.Nie dajemy jej absolutnie szynek,parówek itd.Jeżeli chodzi o ostropest to jest to zioło,oczyszczające wątrobę,regenerujące ją.Teraz o tym się dużo pisze i słyszy,podają psiakom do jedzenia zmielone w młynku ziarno.Jedną łyżeczkę do posiłku mokrego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...