Jump to content
Dogomania

Jak Nauczyć Czystości???:(


Monietta

Recommended Posts

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=magenta]dla rozładowania napięcia[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta] York, który w ogóle nie musi wychodzić siusiu :evil_lol: [/COLOR][/FONT]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/59/5a2f268da5eaf6a0.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=magenta]dla rozładowania napięcia[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta] York, który w ogóle nie musi wychodzić siusiu :evil_lol: [/COLOR][/FONT]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images12.fotosik.pl/59/5a2f268da5eaf6a0.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]
[/quote]
I zebym ja to wiedziała wcześniej.......:diabloti::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ideał również dla hodowców - nie trzeba uczyć postawy wystawowej i taki nieabsorbujący.
:eviltong:
I nie trzeba kupować ani kuwetki, ani ringówki... :lol:

P.S.
Ale z rozmnażaniem będzie kłopot - pewnie się nie da namowić na krycie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania:)']I zebym ja to wiedziała wcześniej.......:diabloti::evil_lol:[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=magenta]lepiej późno niż wcale[/COLOR][/FONT] :evil_lol:
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]nie martw się możesz sobie takiego sprawić [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]i będziesz miała DWA YORKI :crazyeye: [/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Ideał również dla hodowców - nie trzeba uczyć postawy wystawowej i taki nieabsorbujący.
:eviltong:
I nie trzeba kupować ani kuwetki, ani ringówki... :lol:

P.S.
Ale z rozmnażaniem będzie kłopot - pewnie się nie da namowić na krycie...[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]wiesz on już jest [I]wysterylizowany/wykastrowany[/I] dlatego [I]cieczek nie ma/nie wyje za suczkami bądź ucieka[/I] :evil_lol: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=#ff00ff]Krycia niekontrolowane też się nie zdarzają :eviltong: :evil_lol: [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Wydłubałaś z niego styropian????

Jak mogłaś!
:-(

I teraz kryć kontrolowanych nie będzie![/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=magenta]musiałam ją jakoś ograniczyć :mad: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]jakby tak miała się mnożyć [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]to wiesz ile takich by domciu nie miało :crazyeye: [/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=magenta]dla rozładowania napięcia[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta] York, który w ogóle nie musi wychodzić siusiu :evil_lol: [/COLOR][/FONT]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/59/5a2f268da5eaf6a0.jpg[/IMG][/URL][/CENTER][/QUOTE]

Ja też myślałam o zakupie drugiego yorka i bardzo mozliwe że będzie właśnie taki ;)

A teraz poważnie, mój Dafi ma niecałe 6 miesięcy i właściwie to załatwia sie w domku, powinien to robić na macie ale bywa różnie. Rano nie zdąże z nim wyjść bo jak tylko swe piękne oczka otworzy to idzie się załatwić ( a wstajemy razem, jak tylko ja wstanę to on też , nie ma znaczenia o której wstanę czy to jest 6 czy 8 rano), potem zostaje sam w domu na średnio 7-8 godzin i zdaża się że w tym czasie nic nie narobi. Więc popołudniowe siku jest na dworze ( wychodzi z moją córką), następnie kiedy wracam z pracy to ja z nim wychodzę, ale wieczorem jak się z nim wychodzi przed spaniem to na dworze już nic nie zrobi tylko potem jak wróci do domu. Kiedy na dworze jest już ciemno albo pada to też nic nie zrobi wręcz nie chce wyjść i tylko ciągnie do domu.

Taka jest właśnie historia załatwiania się mojego niuńka :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Przebrnełam przez wszytkie strony wątku :roll: , chciałam dowiedzieć sie jak uczyć Yorka czystości.

W każdym razie witam. Od 3 tygodni jestem w posiadaniu yorka 3 miesięcznego. Posiadam również koty. Piesek od początku załatwiał sie na gazetę, byle gdzie i od jakiegoś tygodnia wchodzi do kuwety kotów i tam sika ( kupki dalej byle gdzie lub na gazetę).

Psy ( głownie jamniki) miałam od dziecka więc mniej więcej wiem, jak się nimi zajmować. Choć ostatnie psy w wieku 18 lat odeszły z 14 lat temu. Moje informacje wychowawcze psów mogą być już mocno zacofane.

Chciałam zapytać aby od początku nie popełnić błędu.
Od tygodnia nie kladę coraz mniej /rzadziej gazety, wolę żeby robił do kuwety przynajmniej do momentu nauczenia się zalatwiania na zewnątrz. Jak do tej pory tylko na spacerach wielogodzinnych zrobił na dworze.
Czy piesek jak załatwia się w kuwecie to nie nauczy się na zewnątrz ? Czy jest możliwa opcja kuwetkowo-dworowa ?
I jakiś pomysl aby również kupki lądowały w kuwecie.
EDIT
Aaaa zapomniałam zapytać... wspominaliście o jakiś matach. Co to za maty ? Czy wypełnienie kuwety może być kocim żwirkiem ? Czy jakiś specjalny yorkowy powinien być ? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medira']Przebrnełam przez wszytkie strony wątku :roll: , chciałam dowiedzieć sie jak uczyć Yorka czystości.

W każdym razie witam. Od 3 tygodni jestem w posiadaniu yorka 3 miesięcznego. Posiadam również koty. Piesek od początku załatwiał sie na gazetę, byle gdzie i od jakiegoś tygodnia wchodzi do kuwety kotów i tam sika ( kupki dalej byle gdzie lub na gazetę).

Psy ( głownie jamniki) miałam od dziecka więc mniej więcej wiem, jak się nimi zajmować. Choć ostatnie psy w wieku 18 lat odeszły z 14 lat temu. Moje informacje wychowawcze psów mogą być już mocno zacofane.

Chciałam zapytać aby od początku nie popełnić błędu.
Od tygodnia nie kladę coraz mniej /rzadziej gazety, wolę żeby robił do kuwety przynajmniej do momentu nauczenia się zalatwiania na zewnątrz. Jak do tej pory tylko na spacerach wielogodzinnych zrobił na dworze.
Czy piesek jak załatwia się w kuwecie to nie nauczy się na zewnątrz ? Czy jest możliwa opcja kuwetkowo-dworowa ?
I jakiś pomysl aby również kupki lądowały w kuwecie.
EDIT
Aaaa zapomniałam zapytać... wspominaliście o jakiś matach. Co to za maty ? Czy wypełnienie kuwety może być kocim żwirkiem ? Czy jakiś specjalny yorkowy powinien być ? ;)[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]są to podkłady dla obłożnie chorych ;) [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]jeśli chodzi o kupkę to wystarczy jeżeli będziesz psiaka wyprowadzała regularnie rano, po każdym posiłku i spaniu powinien szybko załapać o co chodzi jeżeli załatwi się na dworzu wówczas musisz mieć przy sobie smakołyk i go chwalić :loveu: w trakcie załatwiania się po czym (jak już skończy) dać mu smakołyk może to być np. żółty ser, jeżeli załatwi się w domu a go przyłapiesz na gorącym uczynku (czyt. jest w trakcie załatwiania) wówczas powiedz stanowczo "fe" ale go pod żadnym pozorem nie bij :shake: bo straci do ciebie zaufanie i nie będzie chciał się załatwiać przy tobie [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]jeśli chodzi o opcję kuwetowo-dworową to jest ona możliwa ja nauczyłam Tanyę, że jeżeli nie ma mnie w domu i nie może zostać wyprowadzona na czas wówczas załatwia się na podkład z tym, że nie mam dywanów w domu i nauka przebiegała łatwiej ponieważ mała z daleka widzi podkład i wie, że tam należy załatwiać potrzeby a nie np. na dywanie który również jest miękki [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam
Mój Maksiu Ma 3 Miesiące, W Ciagu Dnia Załatwia Sie Na Dworzu Lub Matce Jak Nas Nie Ma , Wychodzimy Z Nim 4-5 Razy Dziennie,

Ale Problem Zaczyna Sie W Nocy , Ostatni Raz Wychodzimy Ok 22 ,wstaje O 5-6 A Tam 2-3 Kupki Czy To Jest Normalne Zeby Pies Robl Kupke W Nocy?
W Dzien Robi 2-3 Je Sucha Karme .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='POLA_maksiu']Witam
Mój Maksiu Ma 3 Miesiące, W Ciagu Dnia Załatwia Sie Na Dworzu Lub Matce Jak Nas Nie Ma , Wychodzimy Z Nim 4-5 Razy Dziennie,

Ale Problem Zaczyna Sie W Nocy , Ostatni Raz Wychodzimy Ok 22 ,wstaje O 5-6 A Tam 2-3 Kupki Czy To Jest Normalne Zeby Pies Robl Kupke W Nocy?
W Dzien Robi 2-3 Je Sucha Karme .
Pozdrawiam[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]może za późno wieczorem dostaje jeśc [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]powinnaś mu dawać ostatni posiłek o godzinie 16.00 aby zdążył się jeszcze załatwić przed nocą ;) [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]może za późno wieczorem dostaje jeśc [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]powinnaś mu dawać ostatni posiłek o godzinie 16.00 aby zdążył się jeszcze załatwić przed nocą ;) [/COLOR][/FONT][/quote]
Witam
ostatni posilek dostaje 16- 17

Link to comment
Share on other sites

Ja radziłabym zwiększyć częstotliwość spacerów w ciągu dnia. To jeszcze psie dziecko i powinno być wyprowadzane częściej. Ja kiedy Miki miał 3 miechy wychodziłam z nim ok. 10 razy dziennie. Potem z czasem zmniejszałam aż zostały 3 razy w ciągu dnia.

Kupki też przechodziłam w nocy, ale tylko wtedy, gdy pies spał u siebie, a nie w łóżku:lol: Gdy zawitał do mnie wszystko się skończyło:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki']Ja radziłabym zwiększyć częstotliwość spacerów w ciągu dnia. To jeszcze psie dziecko i powinno być wyprowadzane częściej. Ja kiedy Miki miał 3 miechy wychodziłam z nim ok. 10 razy dziennie. Potem z czasem zmniejszałam aż zostały 3 razy w ciągu dnia.

Kupki też przechodziłam w nocy, ale tylko wtedy, gdy pies spał u siebie, a nie w łóżku:lol: Gdy zawitał do mnie wszystko się skończyło:evil_lol:[/quote]


witam
u mnie problem chyba jednak pozostanie :evil_lol: bo maksiu caly czas spi u siebie

Link to comment
Share on other sites

Ja to przechodziłam przez ponad miesiąc i w końcu poległam:lol: Ale po 2 latach powróciłam do samotnego spania i teraz jest tak jak powinno być. Każdy ma swoje miejsce, choć jedna ze stron czasami się buntuje:evil_lol: Dzisiaj zwaliłam go z łóżka i z obrażoną miną powędrował do siebie...

Diabeł wcielony:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Kurczę Magda gratuluję Ci...mój Max ma obecnie 6 m-cy i oczywiście śpi ze mną w łóżku...ale nie w nogach tylko na poduszce a raczej tuląc się w moje włosy...takie spanko było miłe jak Max był malutki, teraz to prawdziwy spory facet:)i bywa, że rano budze się na 1/4 łóżka a pozostała czesc zajmuje moj piesio...i tak zastanawiam się wtedy czy ja kiedykolwiek nauczę go spania w kojcu...bo...przyznam szczerze, że nie mam serca wyrzucac go z kolderki, ale z drugiej strony...przecież on ma swoje łozeczko...Pozdrawiam!!!
Zycze powodzenia tym, ktorzy sa w tej chwili na etapie uczenia czystości swoich ulubienców, dacie rade, troche cierpliwosci i napewno Wam się uda!!!:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia&Max']Kurczę Magda gratuluję Ci...mój Max ma obecnie 6 m-cy i oczywiście śpi ze mną w łóżku...ale nie w nogach tylko na poduszce a raczej tuląc się w moje włosy...takie spanko było miłe jak Max był malutki, teraz to prawdziwy spory facet:)i bywa, że rano budze się na 1/4 łóżka a pozostała czesc zajmuje moj piesio...i tak zastanawiam się wtedy czy ja kiedykolwiek nauczę go spania w kojcu...bo...przyznam szczerze, że nie mam serca wyrzucac go z kolderki, ale z drugiej strony...przecież on ma swoje łozeczko...Pozdrawiam!!!
Zycze powodzenia tym, ktorzy sa w tej chwili na etapie uczenia czystości swoich ulubienców, dacie rade, troche cierpliwosci i napewno Wam się uda!!!:)[/quote]

Dzięki:p
Mój znak zodiaku to baran, więc uparciuch ze mnie. Nie było mowy, żeby nie nauczyć Mikiego spania u siebie:evil_lol:


[quote name='LucyLou']Jakis czas temu snilo mi sie, ze zasialam trawe w mieszkaniu, pamietam to przemile uczucie ulgi :-)[/quote]

O tak!:loveu: Aż się rozmarzyłam.... Fajne sny:lol:

POLA_maksiu i jak sobie radzicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki']Dzięki:p
Mój znak zodiaku to baran, więc uparciuch ze mnie. Nie było mowy, żeby nie nauczyć Mikiego spania u siebie:evil_lol:




O tak!:loveu: Aż się rozmarzyłam.... Fajne sny:lol:

POLA_maksiu i jak sobie radzicie?[/quote]
Witaj
Problem juz prawie rozwiazany raz od ostatniego postu zdarzyło mu sie zapomniec, jest rewelacyjny:loveu: wychodzimy ok 6-7 razy dziennie i zawsze sie zalatwi na dworzu, ostatnio nie bylo nas dlugo w domu a piesek zalatwil sie na matke.Jak na 3 miesiecznego pieska jest bardzo dzielny!!!:lol:
wysle wieczorkiem jego fotke!!! :lol:
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pomóżcie moi drodzy!
Cezuś nie chce załatwiać się na dworze.
Nauczyliśmy go załatwiać się w łazience na kafelkach. Teraz gdy wychodzimy na dwór czasami zrobi siusiu, ale kupki nigdy!
Jak tylko wracamy ze spacerku to robi kupkę.
jak mogę go nauczyć (może jakaś metoda zachęty)?

Link to comment
Share on other sites

Słyszałam kiedyś, że właściciele psów dzielą się na dwie grupy, tych którzy jawnie przyznają się do tego, że śpią z psami i na tych, którzy "kłamią". Ja przyznaję się, że spię z Tupkiem i wcale mi to nie przeszkadza.

Magda_Miki: Ja też jestem zodiakalnym baranem, a dokładnie z którego dnia jesteś?.

Aknilewe: nie wszystko na raz. Czy ja dobrze zrozumiałam, że Cezar załatwia się bezpośrednio na kafelki, nie ma gazet czy maty?.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Burchardt']Słyszałam kiedyś, że właściciele psów dzielą się na dwie grupy, tych którzy jawnie przyznają się do tego, że śpią z psami i na tych, którzy "kłamią". Ja przyznaję się, że spię z Tupkiem i wcale mi to nie przeszkadza.

Magda_Miki: Ja też jestem zodiakalnym baranem, a dokładnie z którego dnia jesteś?.
[/quote]

To ja nie należę do żadnego podziału:lol: Wczoraj pierwszy raz od 3 lat założyłam białą pościel:multi:

Jestem z 10 kwietnia.

Nie robię dalej Off'a. Aknilewe też jestem ciekawa jak to jest z tym załatwianiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...