Jump to content
Dogomania

Jak Nauczyć Czystości???:(


Monietta

Recommended Posts

ja mam szczeniaczka 7 tygodniowego, w domu od dwoch dni. niby byl nauczony robic siku na szmatke, ale po przyjsciu do domu bardzo spodobał mu sie dywanik:( i tam zalatwia swoje sprawy..
Wiem, ze nie mozna jeszcze z nim wychodzic, zeby na dworze sie zalatwial, ale chociaz od kiedy mozna go nauczyc zalatwiac sie w jedno miejsce? na gazetke, szmatke, obojetnie, ale w JEDNO MIEJSCE?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='syla929']ja mam szczeniaczka 7 tygodniowego, w domu od dwoch dni. niby byl nauczony robic siku na szmatke, ale po przyjsciu do domu bardzo spodobał mu sie dywanik:( i tam zalatwia swoje sprawy..
Wiem, ze nie mozna jeszcze z nim wychodzic, zeby na dworze sie zalatwial, ale chociaz od kiedy mozna go nauczyc zalatwiac sie w jedno miejsce? na gazetke, szmatke, obojetnie, ale w JEDNO MIEJSCE?[/quote]
Nauke czystości możesz już zacząć.Za każdym razem gdy maluszek wstanie ,czy też po posiłku staraj się go stawiacna szmatke,gazetke czy podkład dla szczeniaczków.Każdorazowo gdy maluch zrobi swoją potrzebe w wyznaczonym miejscu chwal go i nagradzaj jakimis smaczkami dla pieska.
A co do dywanu to ja poprostu je pościągałam i kładłam dopiero wtedy gdy pieski miały mniej więcej opanowaną nauke załatwiania się na dworze.

Link to comment
Share on other sites

Witaj, ja mam 17 tygodniową sunię, jest u mnie od 9 tygodnia życia i usilnie próbowałam ją nauczyć załatwiania się w jednym miejscu na gazetę i powiem szczerze ze kiepsko mi to szło. Jak byliśmy w domu to było wszystko ok, natomiast jak wychodziliśmy do pracy a dzieci do szkoły i zostawała sama to sikała gdzie popadnie:(. Teraz wychodzimy 5-6 razy dziennie na dwór i mimo że zrobi na dworze wszystko co trzeba:) to i tak potafi wrócić do domu i odrazu zrobić siku:(.....nie mogę sobie z tym poradzić

Link to comment
Share on other sites

witajcie jestem tu nowa mam 4 miesiecznego yorka nazywa sie dyzio jest cudownym psiakiem ale matrwi mnie jego waga jak myslicie 2 kg to duzo jak na takiego szczeniaczka ??? bardzo prosze o odpowiedz. I nie wiem jak mam go oduczyc sikania i kopkania w domu wyjde z nim na dwor to wariuje gania ale nie zalatwi swojej potrzeby tylko wejdziemy do domu i sika. Probowalam juz nawet zlapac go jak zaczal szukac miejsca i poszlam na dwor i nic stalam 30 min na dworze i zero przyszlismy do domu i sie wysikal ale nie ma tego zlego on sika i robi kopke tylko na pytkach na dywan ani razu albo wchodzi do brodzika w lazience i tam sika i robi kope troche mnie to denerwuje bo psy swoje potrzeby powinni zalatwiac na dworze :angryy: mam duzego psa suke dalmatenczyka i on widzi i wacha jak sie zalatwi ale nie bierze z niej przykladu :shake: szkoda chce go nauczyc zalatwiania sie na dworze prosze pomozcie mi bo naprawde nie wiem co robic aha preparaty tez stosowalam i nic potrafil nasikiac tam gdzie psikalam wiem mam nadwyraz inteligentnego psiaka jest madry i kocham go nad zycie ale prosze was o rade moze sam sie oduczy albo musze mu jakos pomoc licze na wasze posty z gory pozdrawiam paulina i dyzio łobuziak :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam moi drodzy... Ja tez mam problem z nauzeniem pieska załatwiania sie na dworze... Jesli chodzi o sikanie to prawie mi sie udało za kupku nie chce wcale robic na polu... wychodze z nim po jedzeniu ale on i tak przyniesie swój dobytek do domu... :crazyeye: Myslałam nad takimi preparatami którym sie psika na polku... pomóżcie i doradźcie cos. Piesek ma juz prawie 5 miesiecy :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mam problem z moja sunia. Jednak ona ma 1,5 roku. Nie potrafi za dlugo wytrzymac,albo sika jak zakladam kurtke i biore smycz do reki, bo nie chce isc na dwor( bardzo sie boi, bo ucieka jak tylko sie wysika). Czesto mam taka styuacje, ze wyjde z nia rano isie wysika,a za pol godz robie kupe w mieszkaniu. Nie wiem jak ja nauczyc, bo roznych rzeczy probowalam :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiczkaa']Ja tez mam problem z moja sunia. Jednak ona ma 1,5 roku. [B]Nie potrafi za dlugo wytrzymac,albo sika jak zakladam kurtke i biore smycz do reki, bo nie chce isc na dwor( bardzo sie boi, bo ucieka jak tylko sie wysika).[/B] Czesto mam taka styuacje, ze wyjde z nia rano isie wysika,a za pol godz robie kupe w mieszkaniu. Nie wiem jak ja nauczyc, bo roznych rzeczy probowalam :/[/quote]

Ile to jest u Was 'długo'? 3-4h czy może 8-9? To ma duże znaczenie, bo jeśli suczka wytrzymuje tylko kilka godzin to warto wybrać się do weta i zbadać ją. W tym wieku pęcherz powinien dłużej wytrzymać.

Dobrym sposobem jest trzymanie psa, posadzenie go w jednym miejscu np. na pufie bądź dać do potrzymania komuś innemu kiedy szykujesz się do wyjścia na spacer. Wtedy masz pewność, że suczka nie załatwi się przed wyjściem. Kiedy załatwi się na dworze chwalić i nagradzać!

Jednak zdecydowanie trzeba przyznać, że zaniedbalaś naukę czystości swojej suczki... Co to znaczy, że mała boi się iść na dwór? Widocznie ma powody żeby tak reagować. Czy kiedyś nie stało się coś co mogło ją przestraszyć, zaniepokoić? To nie jest normalne... pies powinien się cieszyć ze spaceru. Czy podczas chodzenia też się dziwnie zachowuje czy tylko przed?

[quote name='eve86']Witam moi drodzy... Ja tez mam problem z nauzeniem pieska załatwiania sie na dworze... Jesli chodzi o sikanie to prawie mi sie udało za kupku nie chce wcale robic na polu... wychodze z nim po jedzeniu ale on i tak przyniesie swój dobytek do domu... :crazyeye: Myslałam nad takimi preparatami którym sie psika na polku... pomóżcie i doradźcie cos. Piesek ma juz prawie 5 miesiecy :smile: [/quote]

Przynoszenie 'skarbu' do domu to chyba każdy przerobił. Jeśli piesek rozumie już pierwsze zasady czystości i nie siusia w domu to jesteście na dobrej drodze;) Robienie kupki na dworze to tylko kwestia czasu. Postępuj tak jak z nauką siusiania i będą efekty. Może nakarm go, odczekaj jakiś czas i wybierzcie się na dłuugi spacer w towarzystwie innego psiego przyjaciela to najdzie go ochota:lol: Wszystkie chwyty dozwolone.

Link to comment
Share on other sites

Tak własnie zamierzam zrobic :) a czy wasze pieski tez są takie szalone jak mój??? kiedy z nim wychodzę on zamiast mysleć o zrobieniu kupki goni rowerzystów albo siądzie i słucha ptaków... Mysli o wszystkim tylko nie o załatwieniu swoich potrzeb.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiczkaa']Ja tez mam problem z moja sunia. Jednak ona ma 1,5 roku. Nie potrafi za dlugo wytrzymac,albo sika jak zakladam kurtke i biore smycz do reki, bo nie chce isc na dwor( bardzo sie boi, bo ucieka jak tylko sie wysika). Czesto mam taka styuacje, ze wyjde z nia rano isie wysika,a za pol godz robie kupe w mieszkaniu. Nie wiem jak ja nauczyc, bo roznych rzeczy probowalam :/[/quote]

Mój mały nie chce tylko wychodzic gdy jest ciemno. Biore go za dom ale on ogranicza sie tylko do miejsc gdzie sie pali światło. Natomiast w dzien kiedy wezme smycz do reki cieszy sie podskakuje i szczeka... :multi:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam moja sunie dopiero od niecalych 4 miesiecy, bo kupilam dorosla suczke. Od poczatku sie wszystkiego bala, a na podworko sie boi wychodzic o raz podczas spaceru ucieka do domu i nic nie zje na dworzu, nagrod tez nie :/ Chwale ja, ale mam przeczucie ze nic nie rozumie. Szczerze mowiac nie jest za madra :/ Bywaja dni, ze sika w domu nawet ok 6-8razy, ale na szczescie bardzo rzadko. Jest to bardzo meczace :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Mój Gucio ma 2 miesiace i sika gdzie popadnie w domu, nie mogę go upilnować , ale martwię się jeszcze jedną sprawą , otóż on mam kwarantannę i potem będzie miał problem z nauką sikania na dworze bo przyzwyczai się do domowej toalety::))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga03']Mój Gucio ma 2 miesiace i sika gdzie popadnie w domu, nie mogę go upilnować , ale martwię się jeszcze jedną sprawą , otóż on mam kwarantannę i potem będzie miał problem z nauką sikania na dworze bo przyzwyczai się do domowej toalety::))[/QUOTE]

A od którego miesiąca życia yorczek moze zacząć wychodzić na dwór by sie załtwić?:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Może Wy mi pomożecie bo ja już jestem wewnętrznie rozdarta :) Otóż uczę mojego szczeniaka załatwiania się na dworze, a z drugiej strony w mieszkaniu nadal mam te podkłady, czy jak kto woli pieluchy. Zastanawiam się czy mu to nie miesza w głowie, bo pokazuję mu, że nie podoba mi się gdy robi siku w mieszkaniu, ale nie wiem czy powinnam go karcić również za załatwianie się na podkładach? Początkowo (w okresie kwarantanny) był za to chwalony. Pomyślałam, że może dobrym rozwiązaniem byłoby całkowite zabranie ich i uczenie już pieska czystości, chociaż nie ukrywam, że z nimi jest zdecydowanie wygodniej, bo jednak maluch jeszcze nie wie, że trzeba załatwiać się poza domem :) Co o tym myślicie? Jeszcze pytanie: kiedy Wasze szkraby zaczęły sygnalizować, że chcą wyjść?

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Ja szczerze polecam całkowite zlikwidowanie podkładów. Mojej Fibce strasznie się mieszało w główce, gdzie ma się załatwiać i długo mieliśmy z tym problemy. Ok 7 miesiąca przestała podsikiwać dom. :multi:[/I][/B]
[B][I]Teraz ma 10 miesięcy, załatwia się tylko na dworzu, raz na jakiś czas co prawda zdarza się jej wpadka, że załatwi się w domu, ale to moja wina, bo np. nie poszłam z nią wieczorem na odpowiednio długi spacer... :roll:[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]A co do sygnalizowania, nie pamiętam kiedy to było; ale Fibka zaczyna się trząść jak galareta gdy jej się chce siusiu ;) Oraz popiskuje (ale to nie zawsze) :P[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój Guciu nie chce się załatwiać na dworze , dzisiaj chodziłam z nim jak wstał 1,5 godziny i on wszystko zrobił w domu i tak jest cały czas , w domu robi tam gdzie stoi, ma pieluchy zanoszę go tam , pokazuję ale on nic sobie nie robi.niedługo będę miała wc w domu.tłumaczę sobie że jest jeszcze za mały bo ma 3,5 miesiąca ale sama już nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga03']Mój Guciu nie chce się załatwiać na dworze , dzisiaj chodziłam z nim jak wstał 1,5 godziny i on wszystko zrobił w domu i tak jest cały czas , w domu robi tam gdzie stoi, ma pieluchy zanoszę go tam , pokazuję ale on nic sobie nie robi.niedługo będę miała wc w domu.tłumaczę sobie że jest jeszcze za mały bo ma 3,5 miesiąca ale sama już nie wiem.[/QUOTE]

[quote name='Daga03']Mam kłopot.mój mały zjada własne kupy.daję mu witaminy, żwacze śmierdzące uszy ale wszystko na nic.jak jesteśmy w domu to krzyczymy na niego , że nie wolno i on odpuszcza.najgorzej jest w nocy bo nie mogę go przypilnować i jak zostaje sam.myślałam, żeby na noc zakładać mu kaganie.poradzcie coś.[/QUOTE]

jak pisałam-sprzątanie po swoim psie,nawet na spacerach
jak chce zjeść to np. słówko fee
co do ogólnego załatwiania się-jest młody i ma prawo mieć wpadki,ale nie cały czas
może kłopot tkwi w zbyt żadkich spacerach-wyprowadzaj go 3 razy dziennie:rano,popołudniu i wieczorem na dłuższe spacery,a w między czasie co 2 godz a nawet co1,5godz na krótkie spacerki. za załatwienie sie na dworze dawaj nagrodę

czym karmisz psa?-jak pies zjada odchody to ponoć brakuje mu witamin.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pomóżcie, mam wielki problem z moim Guciem.jak przyszedł mróz to przestał się załatwiać na dworze dostał chyba jekiejś "blokady" z zimna.teraz robi tylko w domu , nawet jak jest kilka godzin na dworze to i tak trzyma.ostatnio pojechaliśmy z nim dosyć daleko to od 13 do 22 ani razu się nie załatwił i pod koniec leżał juz na plecach bo chyba go juz tak pęcherz bolał ale i tak zrobił dopiero w domu.martwię się co to będzie- przecież idzie wiosna i będzie ciepło.a w domu jak tak dalek pójdzie czeka mnie zmiana paneli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...