Jump to content
Dogomania

Zwyrodnienie stawow-co robic?????


Morti_

Recommended Posts

kurka to problem a zobacz jak zareaguje na wafelki ryżowe jak odchudzaliśmy Lil dostawała jak widzieliśmy głod w oczach takie wafelki i kość prasowaną z jelit wołowych mega dużą by ciężko było szybko zjeść ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wafelki ryzowe chyba by zjadla, dzisiaj jej dalam kromke pieczywa chrupkiego bo dostala rano 200 g karmy i szlaban na miche. kosc miala, ale zabralam, bo zawziecie ja rabala i potem te odlamki powodowaly, ze w kupie byla krew. niestety gucia to "francuski piesek":cool3: i ciezko cos z tym jedzeniem kombinowac. ale dzieki za rade, kupie jutro to pieczywo ryzowe i zobacze ,co sie bedzie dzialo. a twoja ile schudla i w jakim czasie?

Link to comment
Share on other sites

Ja moją Tosice odchudziłam własnie na gotowanym jedzonku ,bo na suchej spadek masy był minimalny.
Powoli przeszła z suchego na gotowane - pierwszego dnia 5/6 dziennej dawki karmy i 1/6 gotowanego ,po trzech dniach zmiana proporcji 4/6 suchego i 2/6 gotowanego i takl co 3 dni zmieniałam proporcje ,wiec jakis super sensacji nie było.A teraz juz cały czas na diecie " szpitalnej " jest ryzyk + piers z kurczaka + jarzynki .Waga sie pięknie utrzymuje nie ma efektu jojo ;) ,wiec mysle ,ze jest dobrze.Dzis byłysmy u pani doktor naszej kochanej i powiedziała ,ze Tosia kwitnie :loveu: ,ach jaka byłam dumna :multi: .Takie słowa tak bardzo cieszą .
Morti!Moja Tosia tez "francuski piesek" u niej biegunke powodowało nawet przejscie z karmy dla "stawowcow " na karme dla "wątrobowcow",a teraz jest wszystko jak byc powinno i po suni widze ,ze i łatwiej sie wyproznia ( pewnie błonnik z warzyw) i kupki są regularne .

Link to comment
Share on other sites

Resuruss wspaniale, ze Tosia w swietnej formie! Wyobrazam sobie, jak sie cieszysz! :multi:
Hmm zaczelam sie zastanawiac nad ta zmiana, o ktorej piszesz. W sumie skoro do tej pory sucha karma nie przyniosla jakis rewelacyjnych efektow- nawet royal canin satiety support ani purina light, moze warto sprobowac... Zaczne stopniowo tak jak piszesz i zobacze. Co najbardziej mnie przeraza to powrot do tematu pt. Kupa na dywanie :diabloti: Gucia siedzac w schronie robila w boksie i tak sie przyzwyczaila, ze teraz jak jej sie zachce w nocy np to nie poprosi tylko idzie sobie do salonu i tam zalatwia sprawe. Jedzac sucha karme problem biegunek zniknal, a tym samym kupy w domu. W razie jakiegokolwiek rozluznienia wiem, ze bede sie zabijala co rano zeby sprac ogromna kupe i wyrobic sie z cala reszta. Ona jest taka potulna, ze po prostu nie chce poprosic na dwor, mam wrazenie, ze nie odbiera to jako problem dla nas. Gdyby chociaz zadrapala albo szczeknela o kazdej godzinie moze biec do ogrodu, tam ze sprzataniem nie ma probl. No ale wydaje mi sie, ze sprobuje. Kupa kupa, ale zdrowie Guci wazniejsze. A jaka ta porcja byla dla twojej Tosi?Tzn ile gramow dziennie? czy dzielilas na 2 razy?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli podoba Ci się pomysł ze stopniowym przechodzeniem na gotowane to radzę tak:
przez kilka dni jeden posiłek suche a drugi gotowane (gotowane na rano - gdyby zareagowała biegunką to "wypadnie" w dzien a nie w nocy)
do gotowanego (samo mięcho i jarzynki na początek dobrze rozdrobnione i nic surowego)możesz dodać trochę (płaską łyżeczkę)preparatu Colon C (bez recepty w ludzkiej aptece) Ten preparat działa leczniczo na jelita a w tym wypadku dodatkowo spełni funkcję "bufora" w przejściu z suchego na mokre.Generalnie jest to b. dobry całkowicie naturalny preparat przy takich tajemniczych przypadłościach jelit u piesków.(Może być stosowany bez żadnych przeciwwskazań nawet stale)
Jeśli po kilku dniach mieszanego jedzenia nic się nie będzie działo można przejść całkowicie na gotowane (2x dziennie czyli rano i popołudniu- raczej nie na wieczór)
A co do przegryzek to może marchewka zamiast kości?

Link to comment
Share on other sites

Taks dziekuje pieknie, chetnie sprobuje tej metody. wlasnie nagotowalam gar miesa z warzywami na obiadek dla guci i malego reksia ( on jadl z kaszka manna do tej pory), a jak bede wracala z pracy kupie ten preparat. Mam nadzieje,ze troche przytrzyma gucinki jelitka:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Gorąco Wam polecam Colon C - to jest "ludzki" preparat na uregulowanie pracy jelit. Jest całkowicie naturalny , zawiera błonnik, pre i probiotyki. W efekcie jego działania kupki maja właściwą konsystencje ( działa i przy biegunkach i przy zaparciach - taki cwaniak:lol:) - na opakowaniu zalecaja rozpuszczanie w wodzie (to dla ludzi) -ja nim posypuje karmę w misce tuz przed podaniem (w kontakcie z wodą z drobnych płatków robi się "kisiel" - wygląda i zachowuje się podobnie jak żelatyna). Ze względu na całkowicie bezpieczny skład można go stosować przez długi czas - to jest "w pigułce" to co jelitka powinny dostawać przy super zdrowej diecie .

Link to comment
Share on other sites

Bylysmy dzisiaj na przeswietleniu.Na szczescie obylo sie bez usypiania. Przy okazji zwazylam Gucie i okazalo sie , ze wazy 50 kg, czyli jednak za duzo... Mamy zdjecie i jest lekkie zwyrodnienie, czyli mamy czas zeby z tym powalczyc. Gotuje zarcie, jak radzilyscie. Gucia zadowolona, bo chetniej to je niz suche. Na razie biegunek nie ma!!! Daje tak jak radzilyscie- rano gotowane, po poludniu pol porcji suchego. Oby zgubila troszke!!!! A jak wasze psice?

Link to comment
Share on other sites

Morti ...jesli dajesz dwa posiłki dziennie do przestwienia to zmniejsz porcje ;) wtedy sunia nie utyje.Z tym stanem zapalnym sie zgodze ,bo u nas tez najgorzej jest jak sie zapalenie wda w łapinki.Dlatego pilnuje jak ognia ,zeby sunia nie lezała bezposrednio na podłodze.Zawsze jakis kocyk pod zadek wkładam.
Jak sie uporacie z zapaleniem ,powolutenku wprowadzicie wspomagacz na stawy i bedzie dobrze :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie chciałam zakładać nowego tematu,więc napisze tutaj:oops:
Mój collie ok.2tyg.temu zaczął nosić ogon w dziwnej,nienaturalnej pozycji,pies cały czas tylko leżał,nie chciał iść nawet na spacer.Jak już wstał-dał dwa kroki i dalej siadał.Lekarz podejrzewał ucisk na kręgosłup,dał jakieś zastrzyki,kazał podawać leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.Po 2-3 dniach ogon wrócił do normy,pies zaczął chodzić,ale było widać,że "siadły" mu tylne łapki.We wtorek miał robione prześwietlenie przede wszystkim kręgosłupa,ale i łapek.Z kręgosłupem jest ok,natomiast wet wykrył "starczą dysplazję stawu skokowego".I tu mam pytanie-czy jeśli pies ma dysplazję stawu skokowego,to również może mieć dysplazję bioder czy niekoniecznie?Dodam,żepies ma 6,5 roku,waga w normie-nawet trochę chudy.Dostaje karmę RC mobility support,caniviton na stawy,wit.B complex,leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kochani, licze na Waszęe doświadczenie w tym temacie! Moja sunia ma zdiagnozowane zwurodnienie stawu barkowego. Lekarz ma dla nas dwie propozycje : leki p/zapalne + p/bólowe ( typu Metacam, Rimadyl) lub iniekcję dostawową sterydu oraz punkcję i pobranie do badania mazi stawoej.Sunia ma 16 lat i nie wiem co dla niej byłoby lepsze.Co o tym myslicie??

Link to comment
Share on other sites

To ja też dołączę do wątku .
Mam 4 letnią Tosię, która ma od tygodnia zdiagnozowane (Rtg+psi chirurg)zwyrodnienie kręgosłupa lędźwiowego , stawów biodrowych i kolanowaych (szczególnie lewa strona):-(:-(:-(.Występowała jej sztsywność łapek i zadka.Była markotna, mniej skora do zabaw , więcej polegiwała.
Jest zwyłym mieszańcem z przytuliska.
W lecznicy dostała p?bólowe+p/zapalne.

Dostaje Rimadyl+ syropek z tranem, kawsami omega+witaminki.Powiem, że od razu był efekt.Pies bez bólu, radosny, chetny do zabaw, spacerów.Widac zdecydowana różnicę.
Nie robilismy zadnych badań :shake:krwi.
Tosia nie jest starym pieskiem.Jak mogę jej jeszcze pomóc???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='gayka']Lekarz ma dla nas dwie propozycje : leki p/zapalne + p/bólowe ( typu Metacam, Rimadyl) lub iniekcję dostawową sterydu oraz punkcję i pobranie do badania mazi stawoej.Sunia ma 16 lat i nie wiem co dla niej byłoby lepsze.Co o tym myslicie??[/quote]
Mi weterynarz powiedział,że sterydy to już ostateczność,a dopóki się da lepiej podawać leki p/zapalne,p/bólowe a tym bardziej,że sunia swoje latka ma...

PS.u nas znaczna poprawa z łapkami,pies szaleje jak dawniej:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Kochani, licze na Waszęe doświadczenie w tym temacie! Moja sunia ma zdiagnozowane zwurodnienie stawu barkowego. Lekarz ma dla nas dwie propozycje : leki p/zapalne + p/bólowe ( typu Metacam, Rimadyl) lub iniekcję dostawową sterydu oraz punkcję i pobranie do badania mazi stawoej.Sunia ma 16 lat i nie wiem co dla niej byłoby lepsze.Co o tym myslicie??[/quote]

Jak wyżej napisano, leki sterydowe to ostateczność. Miałam briarda z jednostronną dysplazją biodra E ( czyli praktycznie staw zupełnie płaski). Pies był dwukrotnie operowany przez doc. Osińskiego, jednak łapa nigdy nie była w 100% sprawna. W związku z tym nadmiernie obciążał drugą łapę. W wieku 5 lat rozpoznano u niego zwyrodnienie drugiego stawu biodrowego. Pies praktycznie przestał chodzić. Dostał leki p. zapalne sterydowe, które bardzo źle znosił. Następnie zalecono nam Rimadyl + glukozamina i chondroityna (takie dla kulturystów, bo w karmie nawet dla seniorów tak naprawdę są ich niewielkie ilości). Pies odżył, był aktywny i szczęśliwy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

POMOCY!!!
Dzisiaj wracałam z długiego spaceru z moim 4 letnim mieszańcem goldna retrivera.Po jakiś 5 może 6 godzinach spaceru (bieganego).Pies zaczą kuleć na jedną łapkę.Strasznie się przestrazyłam bo nigdy w życiu nie kulał.W tamtym roku ciągną rower przejechał ok.10 kilosów.Teraz też ciągna rower robiłam mu przystanki i dawałam wody,no ale to tak nagle zaczą kuleć

CO TO MOŻE BYĆ???????????????????????????????/
POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy iść z tym to weterynarza.Proszę o szybką odpowieź:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alusia']POMOCY!!!
Dzisiaj wracałam z długiego spaceru z moim 4 letnim mieszańcem goldna retrivera.Po jakiś 5 może 6 godzinach spaceru (bieganego).Pies zaczą kuleć na jedną łapkę.Strasznie się przestrazyłam bo nigdy w życiu nie kulał.W tamtym roku ciągną rower przejechał ok.10 kilosów.Teraz też ciągna rower robiłam mu przystanki i dawałam wody,no ale to tak nagle zaczą kuleć

CO TO MOŻE BYĆ???????????????????????????????/
POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy iść z tym to weterynarza.Proszę o szybką odpowieź:([/quote]
No i jak się dziś czuje?
Może po prostu nadwyrężyłaś mu łapkę - niezbyt rozumiem, ale czy to znaczy ze przez 5 godzin pies ciagnal rower??? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wiem, jak to jest, kiedy walczy sie ze schorzeniami ortopedycznymi u swoich pupili i jak nie widzi się efektów tego leczenia...ae leczenie tej materii wymaga czasu i spokoju...

Odchudzenie psa jest jedną stroną medalu, ale przy stanach zapalnych i zwyrodnieniowych może wspomóc, jak najbardziej, ale napewno nie wyleczy....


Proponuję lek homeopatyczny:
Zeel T- bardzo skuteczny, potwierdzony badaniami naukowymi, a przy tym można go podawać przez bardzo dług czas, a nie ma po nim żadnych skutków ubocznych...

Działanie: zmiany zwyrodnieniowe stawów (szczególnie stawów kolanowych), zwyrodnieniowe zmiany wielostawowe, zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgoslupa, zapalenie stawu ramienno-łopatkowego). Podawać 3 razy dziennie po jednej tabletce zachowując ok. półgodzinną przerwę między posiłkami a podaniem leku....nie można leku podawać do jedzenia, tylko rozpuścić w niewielkiej ilości wody i podać pieskowi.

Jeżeli jest ostry stan zwyrodnieniowy i pies nam daje widoczne sygnały (kulawizna) można spróbować ampułek...osobiście polecam tą metodę leczenia, bo jest bezpieczna...dodatkowo zaleca się podawanie wszelkiego rodzaju preparatów chondroterapeutycznych....
Można oczywiście Zeel T połączyć z Traumeelem S (stosuje się go w przypadku rożnego rodzaju urazów, dziala przeciwzapalnie)

I kochani dogomaniacy cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość....
większość lekarzy poddaje w wątpliwość skuteczność homeopatii, są jednak dowody na to, iż to bardzo "wdzięczna" metoda leczenia zachowawczego u zwierząt.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jest tez możliwośc /oprócz farmakologii/ zasosowania zabiegów rehabilitacyjnych.Takich jak dla ludzi przy tego typu schorzeniach.
Szczęściarzami są mieszkający na południu PL,bo w Katowicach ma gabinet pani rehabilit. zwierząt.
Własnie od miesiąca jeżdże do K-c /60 km/ pociągiem,samochodem ..z maleństwem które mam na tymczasie.Maleństwo miało strzaskane biodro,jest po ciężkiej operacji i jest chyba aktualnie najmłodszym pacjentem p.Haliny.Głownie to co widziałam,to psiaki ze stanami zwyrodnieniowymi związanymi z wiekiem.
Moje maleństwo oprócz profesjonalnego masażu, poddane jest magnetoterapii,laseroterap. ,ultradż.,lampa solux itp....
Przyznac muszę, że choć wyjazdy ko Katowic to dla mnie prawdziwa udręka,to efekty jakie one przynoszą są dla mnie siła mobilizacyjną by nie zaprzestać zabiegów....
Nie mówiąc o Pani Halinie która ten zakład od wielu już lat prowadzi właściwie z wielkiej miłości do zwierząt.To absolutnie wyjątkowa osoba z wielką empatią do wszystkiego co żyje...
Gabinet mieści się tuż obok dworca PKP na ul.Kordeckiego więc dojazd jest świetny.
Chyba jest też strona internet. pod "rehabilitacja zwierząt"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam, moj pies ma 10 lat, nie jest gruby choc bardzo by chcial:mad: Jest bardzo zywiolowym psem i stale wyciagalby mnie na dlugie spacery:)I mam takie pytanko do Was zanim pojde do weta. Jesli spaceruje z nim dluzej ( ok 3h) albo jak idziemy na rower(2h) to czasem po powrocie do domu kuleje na tylna lape,trwa to do konca dnia,a na drugi dzien juz ok.Ograniczylam to, bo jednak ma juz te 10lat(choc nie widac) i gdzies czytalam ze im starszy pies tym mniej spacerow...eh:roll:. Co mam zrobic? Co radzicie? Martwię się. Proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...