Jump to content
Dogomania

W tej krainie znajdziesz psa i kota....BDT u Kwiaciarenki


Kejciu

Recommended Posts

[quote name='kejciu']Tadzika ogłaszam z tekstem:

Tadzik - to wesoły młodzieniaszek szukający kochającego domku.
Ma około 10 miesięcy, jest pełen energii, nie przepada za innymi psami, za to miłością darzy wszystkie istoty ludzkie.
Tadzik szybko zapomniał że w wakacje ktoś wyrzucił go z samochodu przy ruchliwej drodze...


Szukamy mu kochającego domku. Kto pokocha Tadzika?




Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.


Kontakt:
Tel 797 135 917[/QUOTE]

Dzięki :) Jutro wyślę Ziutce.

A o Liska mam zapytanie z Tablicy. Odpowiedziałam, zobaczymy.
Pani pyta czy ma książeczkę zdrowie, czy na pewno będzie wykastrowany.
Trochę mi to brzmi roszczeniowo, przekonamy się. Nie śpieszy nam się, warto czekać na dobry dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka2']Dzięki :) Jutro wyślę Ziutce.

A o Liska mam zapytanie z Tablicy. Odpowiedziałam, zobaczymy.
Pani pyta czy ma książeczkę zdrowie, czy na pewno będzie wykastrowany.
Trochę mi to brzmi roszczeniowo, przekonamy się. Nie śpieszy nam się, warto czekać na dobry dom.[/QUOTE]

Ja też mam zapytanie - Małgosiu z jakim wiekiem go ogłaszasz?ja dostałam zapytanie o treści:


[COLOR=#414141][FONT=Verdana]Witam.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#414141][FONT=Verdana]Chciałabym wiedzieć więcej szczegółów na temat Liska ponieważ jestem zainteresowana adopcją. Czy posiada książeczkę zdrowia,wszystkie podstawowe szczepienia i czy na pewno będzie wykastrowany? I jaki jest wiek bo, w dwóch ogłoszeniach jest różny wiek. Pozdrawiam.
[/FONT][/COLOR]

Odpisałam

Edited by kejciu
Link to comment
Share on other sites

Napisałam Pani: [COLOR=#414141][FONT=Verdana]Pani Katarzyno, wiele osób ogłasza Liska więc pewnie dlatego w ogłoszeniach pojawił się różny wiek. Dokładnie nie wiemy kiedy się urodził bo został znaleziony - ale wiek oceniany jest na około rok.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#414141][FONT=Verdana]Jest zaszczepiony, odrobaczony i ma wszystkie podstawowe szczepienia włącznie z wirusówkami. W związku z tym że znajduje się w bezpłatnym domu tymczasowym - i pieniądze na jego utrzymanie wykładają wolontariusze z własnej kieszeni - chcemy go wykastrować przed pójściem do domu - ale miło by było jakby dom który chce go zaadoptować mógł uczestniczyć w tej pomocy. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#414141][FONT=Verdana]Jakie warunki jest Pani w stanie zapewnić pieskowi?gdzie Pani mieszka?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#414141][FONT=Verdana]jeśli chce Pani uzyskać jakies dodatkowe informacje- preferujemy kontakt telefoniczny do opiekuna u którego Lisek przebywa - jest to pani Marzena - a numer telefonu 797 135 917[/FONT][/COLOR]


Otrzymałam od Pani odpowiedź :

[COLOR=#414141][FONT=Verdana]Mieszkam w Warszawie razem z córką 14 letnią. Mieszkanie 3 pokojowe , własny kąt dla pieska. Wolałabym już wykastrowanego, ale ewentualnie jakie to są koszty ? :)




Odnoszę wrażenie że chodzi o kasę aby nie wydawać....ale co w sytuacji gdy pies zachoruje?jeśli ktoś nie ma teraz na sterylkę/kastrację...
Poprosiłam o zatelefonowanie w dniu jutrzejszym - niczego nie przesądzam może źle poprostu odebrałam :-)


[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Do mnie też ta Pani napisała, o sobie niewiele, choć o to poprosiłam. Podałam jej telefon, aby zadzwoniła (test na oszczędność).
Natomiast ciągle pyta o to czy kastracja na pewno będzie zrobiona.
Napisałam, że możemy go wykastrować w NDM, ale potem musiała by przejąć go ona.
Trochę ryzykowne, dlatego koniecznie trzeba spotkać się z nią osobiście. I zobaczyć czy chodzi o finanse, wygodę czy coś jeszcze.
Na razie oceniam na 3+ jej kandydaturę. Ale może się myle, dlatego trzeba ją sprawdzić dokładnie.
Nie wiem tylko dlaczego koresponduje z dwoma osobami naraz.

I cholera, napisałam, że raczej ma 1,5 roku !
No nic, najlepiej jak by go sama zobaczyła i oceniła.

Link to comment
Share on other sites

Moje drogie,Pani dzwoniła i ciągle o kastracji nawijała.Odpowiedziałam że owszem możemy to zrobić ale musi przejąć psa zaraz po zabiegu,dlatego że pies mieszka na dworze a po zabiegu na zimnie biegać nie może.Wspomniałam o wizycie po adopcyjnej i umowie adopcyjnej.Pani się bardzo stropiła i powiedziała że się zastanowi.Po za tym zaproponowałam jej przyjazd i wizytę zapoznawczą z psem.Wydaje mi się że Pani by chciała psa pod sam dom wychuchanego itd.Zastanawiam się co z tego wyniknie.Moim zdaniem dobry opiekun to taki któremu zależy na zwierzaku.Nie wiem co o tym myśleć.

Link to comment
Share on other sites

Mnie pytała o książeczkę, szczepienia i ciągle o tę kastrację.
Zobaczymy co z tego wyniknie, ale mnie się nie podoba. Chyba, że wykaże choć trochę inicjatywy.

Wiem, że to nie ten moment pogodowy, ale ten brak kastracji trochę komplikuje sprawę.
Może trafimy na takich, którym to w tej chwili nie przeszkadza. Cieczki przecież nie dostanie na dniach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka2']Domyślam się. Mam na myśli co dalej po zabiegu.[/QUOTE]
Yyyy...no nie wiem, do tego DS ?
Bo z tego co czytam, to widzę, ze chcecie kastrować Liska, być może uda mi się załatwić darmowa sterylke i dlatego pytam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziutka']Yyyy...no nie wiem, do tego DS ?
Bo z tego co czytam, to widzę, ze chcecie kastrować Liska, być może uda mi się załatwić darmowa sterylke i dlatego pytam :)
[/QUOTE]

O.K. Dzięki :)
Myślę, że zaryzykujemy kastrację wtedy, kiedy Panią poznamy osobiście i porozmawiamy z nią na wszystkie możliwe tematy.
Na razie pisze o sobie dość powściągliwie.
Musimy mieć pewność, że na 100 % weźmie go po zabiegu.

Chyba, że poczekamy na lepszą pogodę i Lisek wróci do Kwiaciarenki.
A jak długo aktualna jest ta darmowa oferta ?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma][I][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]Mazowszanka2[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=21815245#post21815245"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
A jak długo aktualna jest ta darmowa oferta ?

[/I][/FONT]
[/COLOR]
[COLOR=#000000]Dla mnie cały czas [/COLOR];-)


Dla Liska jest to duża okazja ;) :razz:. Ale poczekajmy jak zakończy sie sprawa z domkiem. Może Pani nie chce tego kłopotu po kastracyjnego tzn. kołnierza, szwów itp? Z jednej strony nie dziwię się "o jeden problem mniej", ale z drugiej - jesli bym chciala TEGO pieska to gnałabym po niego co koń wyskoczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...