Jump to content
Dogomania

FUNDACJA "PRO ANIMALS - Na Pomoc Zwierzętom" w Chrzanowie (wątek główny)


Ulaa

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżyk, którym opiekuje się już od jakiegoś czasu był zapisany w klinice Arka pod fundację, ponieważ jak wiadomo zwierzaki fundacyjne mają zniżki. Było to za zgodą pani prezes. Pierwszą fakturę - ponad 170 zł uregulowałam na miejscu, z pieniędzy zebranych wśród rodziny, nie brałam więc faktury na fundację. Za drugim razem wzięłam fakturę na 123 złote gdzie dano czas na przelew 2 tygodnie. To również było uzgodnione z panią prezes - powiedziałam, że zrobię bazarek z którego pokryte zostaną te koszty. W międzyczasie Grażynka przesłała mi 80 zł i jako darczyńca wyraziła wolę aby ta kwota pokryła częściowo koszt tej faktury. 12 września przelałam całe 123 złote na konto fundacji.

[B]Proszę mnie nie szantażować, że miałam zrobić jakiś bazarek i że jeśli go nie zrobię to nie przelejecie tej kasy na konto Arki[/B]. Termin zapłaty w Arce mija 22 września, dane do przelewu podałam skarbnikowi.

Aha - w środę jedziemy z Jeżykiem do kontroli i wtedy przepiszę go na siebie bądź na inną organizację.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej, że p. Beata Wojciechowska jest przewodniczącą Rady Fundacji...

Ostatnio trafiły do mnie cztery kocięta, po tym, jak p. Beata przybiegła do mnie:
"p. Małgosiu tam jest kociak! Trzeba mu pomóc!"
za kilka dni znów: "Trzy wyrzucone kocięta potrzebują pomocy! Co ja mam zrobić?"

Jednemu znalazłam już dom, trzy czekają.

Mając wiedzę, którą mam teraz zapytałabym w jaki sposób fundacja może im pomóc.

Fundacja nie zajmuje się "zbieractwem"- ma inne priorytety.

Zna za to ludzi, którzy ulitują się nad tymi potrzebującymi pomocy tu i teraz, wezmą na siebie cięzar ich utrzymania, leczenia, znajdą im domy.
To takie dla fundacji niezobowiązujące... idealne rozwiązanie :-)

Ej, [B]Fundacja Pro Animals- Na Pomoc Zwierzętom :shake:[/B]

Link to comment
Share on other sites

Malgos, Rada Fundacji od początku miała być tworem martwym, by "nie przeszkadzała"...
Ale na tym się właśnie tutaj żeruje. Na naiwności, niewiedzy, zapale pomocy zwierzętom.
Dla czyjejś zwykłej fanaberii. Bo napewno nie dla zwierząt, które nadal umierają po rowach, zagłodzone przy budach, zaniedbane lub katowane w jakimś domowym zaciszu... Chyba że są amstafami, wtedy mają jakąś szansę w tej fundacji.

Malgos, zacytuję Cię fragmentarycznie... Mając wiedzę, którą mam teraz, w życiu bym nie przyłożyła ręki do współtworzenia czegoś takiego.

Link to comment
Share on other sites

[B]Ponad tydzień temu zaginął kundelek w Płazie(koło Chrzanowa)o imieniu Kuba. Czarny,podpalany, znak szczególny-króciutki ogonek.
Bez obroży. Może być wystraszony, ale jest łagodny.
Znalazcę lub osobę, która go widziała proszę o pilny kontakt!!! 600 645 406. [/B]

[IMG]http://img1.classistatic.com/cps/kj/100923/643r4/0844da_19.jpeg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Ulaa']Malgos, Rada Fundacji od początku miała być tworem martwym, by "nie przeszkadzała"...
Ale na tym się właśnie tutaj żeruje. Na naiwności, niewiedzy, zapale pomocy zwierzętom.
Dla czyjejś zwykłej fanaberii. Bo napewno nie dla zwierząt, które nadal umierają po rowach, zagłodzone przy budach, zaniedbane lub katowane w jakimś domowym zaciszu... Chyba że są amstafami, wtedy mają jakąś szansę w tej fundacji.

Malgos, zacytuję Cię fragmentarycznie... Mając wiedzę, którą mam teraz, w życiu bym nie przyłożyła ręki do współtworzenia czegoś takiego.[/QUOTE]

przypomnę ze z amstafami też bywa różnie i także igra się z ich życiem i losem :-) a co u naszego tigera słychać? jak się chłopczyk sprawuje?

Link to comment
Share on other sites

Tigerek ma się świetnie, wyciszył się, uspokoił i- niewiarygodne- zrobił się słodki!
Nawet zewnętrznie się zmienił, uszka nosi jakoś bardziej "do przodu"- jak na szczęśliwego psa przystało. Wczoraj rozmawiałam z jego opiekunem, często widuję go też na porannym spacerku. Miłość jest wzajemna, trafili na siebie, o to chodziło :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kontakt (wirtualny) z Fundacją już na samym początku mojej obecności na Dogo nauczył mnie wszystkiego o sposobach działania organizacji prozwierzęcych. Potraktowano mnie wtedy jak przygłupiego agresora, a chciałam tylko dopilnować, żeby zdobyte przeze mnie pieniądze poszły na pomoc psu, dla którego je zdobyłam. Nie na działalność statutową, tylko na tego konkretnego psa, co odebrane zostało jako skrajna bezczelność oraz niesmaczne rozliczanie heroicznie walczących o zwierzęta osób.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Czy fundacja jest jeszcze zainteresowana tym tematem, a w przyszłości ew. współpracą czy jakimkolwiek działaniem w tym miejscu?

[URL]http://www.libiaz.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1574&lang=pl[/URL]

Czy są w fundacji jeszcze jacyś żywi ludzie?
Jeśli są, to ostatnio wszyscy się pochowali...

Halooooo, fundacjooooo, odeeezwij się!

Link to comment
Share on other sites

26.10.
[QUOTE]Jest chory ma uszkodzone oko. Mieszka na ulicy koło starej huty 34 w sumie pod ich płotem strasznie wygląda. Jest przyjacielski. Może uda się wam mu pomóc [/QUOTE][IMG]http://images40.fotosik.pl/343/2b5e1a65ea2af5f2med.jpg[/IMG]


[I]...zgłasza ta sama osoba, która kiedyś zgłaszała Foksia
[*]...
Dla Foksia było za późno na pomoc :-(
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']26.10.
[IMG]http://images40.fotosik.pl/343/2b5e1a65ea2af5f2med.jpg[/IMG]


[I]...zgłasza ta sama osoba, która kiedyś zgłaszała Foksia
[*]...
Dla Foksia było za późno na pomoc :-(
[/I][/QUOTE]


o rany jaka bida !!!!!!!!!!1 cioteczki ratujecie tego cudaka !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Therion']Szkoda,że gminy nie chcą zorganizować akcji sterylizacji psów na ich koszt, nie potrzebne byłoby schronisko, no i czipowanie psów.[/QUOTE]
A co ze zwierzętami, które stracą dom, bo znudzą się/ludziom się w życiu zmieniło/nie spełniły oczekiwań itp. W jaki sposób sterylizacja rozwiąże ich problem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...