Jump to content
Dogomania

PatBull


Pani Profesor

Recommended Posts

[quote name='Majkowska']a ja co mam mówić ? :D
Pat schudł sporo, ale strzyżenie też mu to uwidacznia - osobiście w tej odsłonie co jest teraz jakoś średnio wygląda. Pamiętam jak ich poznałam to byłam pełna aprobaty że to taki wysportowany piesek i fakt faktem trzyma linię.[/QUOTE]

poznałyśmy się, jak on był odrastający - CHYBA, musiałabym sprawdzić :cool3: teraz jest dosyć świeżo po goleniu, z resztą..ja już sama nie wiem, czy on chudnie czy jest taki sam - ważyłam go u weta parę dni temu, jak byłam z tym oczkiem - waży 13,5kg, czyli teoretycznie waga w miejscu,bo ważenie przy zabieraniu ze schronu pokazało 13kg (wtedy miał dużo futra,to może z kilogram do przodu nabił).

trudno mi już ocenić, czy to chudzielec, czy jest wysportowany - jak się trąci go w udo, to czuć, że napina mięśnie i coś tam się zarysowuje, kiedy leży na boku to brzuchol trochę odstaje, a ja sama mam już spaczoną wizję 'poprawnego' psa (Waldek też się wydaje 'taki chudy' patrząc jako na psa 'ogólnie', ale już porównując do pointerów, to jest w sam raz. Patryka nie ma do czego porównać,bo to kundel - tak samo charty są 'takie chude', ale takie mają być, no i nie mogę znaleźć tego złotego środka wizualnego u Patryka, choć nie ukrywam, że jakby narosło mu trochę sadełka, to byłabym spokojniejsza;) ).

te spaczenia u psów nierasowych widać wszędzie,bo moja Iza uważa, że Neska jest "w sam raz", to samo TŻ mówi o swoim labku, a jak dla mnie to jedno i drugie powinno być trochę odessane, bo żeber praktycznie nie da się wymacać u obu.

Link to comment
Share on other sites

TŻ-ta labek jest tego typu:
[IMG]http://www.gatewaylabs.com/assets/images/Graham3small.jpg[/IMG]
(zdjęcie z neta)


taki typowo cięższy, przysadzisty - nie wygląda nijak sportowo, ale dużo się tego typu labków widuje, więc trudno mi powiedzieć, czy jest [I]za [/I]gruby, czy w normie..

Link to comment
Share on other sites

goldeby są bardziej "grubokościste" ale patrząc na nie wszystkie to 95 % to grubasy ledwo sapiące.... przecież te psy mają inne przeznaczenia a nie tycie;)

każdy jest przyzwyczajony do grubych psów Wald jest dla wielu posiadaczy psów zwykłym chudzielcem ja widzę w nim sylwetkę wręcz doskonalą i przystosowaną do jego użytku. Ledzin była brana za chudzielca a jedna z wetek zastępczych była zachwycona jej wyglądem i powiedziała że to drugi bulek z taką figurką , wytłumaczyła mi że znawca powinien widzieć niedożywionego psa i smukłego
Ja mam troszkę inne zdanie na temat chudości tak więc pozostaje przy tym że Pat wygląda dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']TŻ-ta labek jest tego typu:
[url]http://www.gatewaylabs.com/assets/images/Graham3small.jpg[/url]
(zdjęcie z neta)

taki typowo cięższy, przysadzisty - nie wygląda nijak sportowo, ale dużo się tego typu labków widuje, więc trudno mi powiedzieć, czy jest [I]za [/I]gruby, czy w normie..[/QUOTE]
Za gruby :eviltong:

Dla mnie lab w normie wygląda tak :loveu: ;)
[url]http://www.fenwaylabradors.co.uk/images/Fenway%20Brock%20(1).jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Za gruby :eviltong:

Dla mnie lab w normie wygląda tak :loveu: ;)
[URL]http://www.fenwaylabradors.co.uk/images/Fenway Brock (1).jpg[/URL][/QUOTE]

...i według mnie też :cool3: a nie widziałam takiego od daaaawien dawna.
takie są brane za szczeniaki zazwyczaj ;) do 2 roku życia pies tż-ta też tak wyglądał, a później się spasł, albo raczej 'zmężniał', bo i kufa i łeb mu się zmieniły, zrobił się bardziej 'molosowaty'.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']...i według mnie też :cool3: a nie widziałam takiego od daaaawien dawna.[/QUOTE]
Ja też niestety nie :shake:

Świetnie wygląda Patryk w fizjologu [SIZE=1](na moim kundlu nie prezentował się tak fajnie - [url]http://beata.boo.pl/img/IMG_017.jpg[/url] :eviltong:)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Ja też niestety nie :shake:

Świetnie wygląda Patryk w fizjologu [SIZE=1](na moim kundlu nie prezentował się tak fajnie - [URL]http://beata.boo.pl/img/IMG_017.jpg[/URL] :eviltong:)[/SIZE][/QUOTE]

muszę przyznać, że faktycznie lepiej się prezentuje na Patryku niż na Twoim psie ;)
jest wg. mnie dobrze dopasowany, jedyny minus to to, że lata po mordzie przy bieganiu/podskoku, więc dzikie harce odpadają, ale nie próbuje go zdejmować, generalnie zaakceptował, więc spełnia zadanie w 100% :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']mmm, narobiłaś apetytu :grin:

a tak poważnie,to dzięki - wygląda w porządku, zamówię parę kiełbach na próbę, bo pewnie więcej mi się nie zmieści w zamrażarce...
...[B]a jakim cudem to dociera zamrożone?[/B] :crazyeye:[/QUOTE]

Normalnie,trzyma własną temperaturę. Chociaz nie powiem ,że nie zaczynały się odmrażać niektóre bo koleś wysyła w zwykłym kartonie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Gdzie on tam za chudy! Na moim każdym psie tez idzie wymacać żeberka, a Preziowi po strzyżeniu tez się tak zarysowują, zawsze tak miał...taki typ chyba.
Nie ma co na sile psa tuczyc.[/QUOTE]

uspokoiłyście mnie ;)



[quote name='evel']Ciesz się, że nie masz jeszcze dla kontrastu kudłatego psa, u mnie przy zarośniętej na maksa Zuzie Raven wygląda jakby żywiła się jedynie energią kosmiczną :diabloti:[/QUOTE]

mam dla kontrastu czasem na spacerach Neskę (np. wczoraj), a że jest lekko parówiastym pseudo-huskym, to Patryk przy niej wygląda jak uratowany z pseudoschroniska przed tygodniem ;)

[quote name='Robokalipsa']Normalnie,trzyma własną temperaturę. Chociaz nie powiem ,że nie zaczynały się odmrażać niektóre bo koleś wysyła w zwykłym kartonie :roll:[/QUOTE]

no i właśnie tego się obawiam, że mi dojdą mokre i nie będzie komu tego zeżreć naraz :diabloti: ale i tak zamówię na próbę, choć na razie użytkownik nie wystawia mięcha, poczekam aż wskoczy aukcja na nowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Za gruby :eviltong:

Dla mnie lab w normie wygląda tak :loveu: ;)
[URL]http://www.fenwaylabradors.co.uk/images/Fenway Brock (1).jpg[/URL][/QUOTE]Teraz
takie to są głównie kundle z pseudo, wystawowe jakoś nie idą w kierunku doskonałości...
To samo z onkami - stwierdziliśmy z tż że znacznie lepiej wyglądają burki bez papierów:roll: W każdym razie zdrowiej , bo pies który ma wygięty w łuk kręgosłup i jedzie jajami po ziemi nie wygląda zbyt oszałamiająco...

A w temacie Waldka i pointerów to i u nas w rasie się idzie w masę i wysokośc... Wald dla wielu jest za mały i za suczy.
Ja z kolei jestem przeciwna mocno tendencji powiększania i pogrubiania...


[QUOTE]mam dla kontrastu czasem na spacerach Neskę (np.[B] wczoraj[/B]),[/QUOTE]
Jesteś podła! a mnie się na spacer wyciągnąć nie dała bo taka zapracowana...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']

Jesteś podła! a mnie się na spacer wyciągnąć nie dała bo taka zapracowana...:roll:[/QUOTE]


ciociu... Iza zostawiła Neskę jako jaskółcze jajo, co mnie wcale a wcale nie urządza, ale czego się nie robi dla znajomych ;) z resztą to taki spacer, że wróciłam, zanim Ty byś wyszła z domu i doszła na naszą ścieżkę...

...dalej siedzę zasrana po uszy i jeszcze mi się przypomniało, że istnieje takie coś jak PIT :angryy: a dziś 30-ty :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor'] ale czego się nie robi dla znajomych ;) z resztą to taki spacer, że wróciłam, zanim Ty byś wyszła z domu i doszła na naszą ścieżkę...
[/QUOTE]
A ja to obca i dla mnie się nic nie robi? :mad:
Jakbyś napisała godzinę wcześniej żebym wychodziła to bym była na ścieżce szybciej niż wy !:roll:

Umiesz/cie rozliczać pita?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...