Jump to content
Dogomania

Pilny tymczas dla psów z Rumuni


ailema

Recommended Posts

[quote name='Rinuś']Cały szał na fejsie zaczął się bodajże od mojego pierwszego wpisu w tamtym wydarzeniu co myślę na temat zwożeniu psów z Rumunii do Polski. Potem się okazało, że nie ja jedyna tak myślę,że jest więcej takich osób z głową na karku. Nie rozumiem, jak można być takim człowiekiem aby zwozić do Kraju obce-półdzikie-chore psy, a jednocześnie patrzeć jak nasze polskie sieroty umierają :shake: Jak można być takim hipokrytą? Ta sprawa to tylko i wyłącznie jest dla kasy, skąd nagle Medor ma miejsce u siebie na rumuńskie psy?Skad nagle w pół dnia na fejsie znalazło się 20 domów dla rumuńskich psów? Bo z tych psów będzie lecieć kasa i to gruba, bo naiwniacy będą płacić na te niby psy rumuńskie,a pieski będą z pobliskiej wsi z pola.
Ja również tak jak Kasia nie wierzę w to i dopóki nie zobaczę realnych dowodów na to, że są to psy z Rumunii to nie uwierzę, co nie zmieni nigdy faktu, że będę przeciwna zwożeniu rumuńskich psów do polski. Nasze psy umierają w schroniskach z głodu i zimna!
Ale skoro padają na wydarzeniu słowa typu "ale przynajmniej żyją, a rumuńskie psy mogą zostać zabite", a co to za argument? Co to za życie? W zimnie, w brudzie, bez budy, w zatłoczonych boksach????? Jak ktoś ma takie spojrzenie na świat to ja dziękuję za współpracę z takimi ludźmi!
A władze polskie powinni zabronić zwożenia masowego psów z obcych krajów i tyle.[/QUOTE]

to juz teraz jest zle ze będą" z pobliskiej wsi z pola"? teraz jak są z Rumuni, to zle, że nie z Ukrainy? Jaka jest więc alternatywa, olać sprawę? Ja i tak wolę, żeby te parenaście sobie u nas zamieszkało, może być Reksio z PL wsi, mnie ucieszy jeśli taki psiak znajdzie dom. Co do kasy, no cóż, bez niej się nie da, każdy z nas już nie raz ją przetracił bezmyślnie a także świadomie. To sprawa indywidualna.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 455
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I co? Okazało się, że jedna z suk wwiezionych do PL jest prawdopodobnie w ciąży. Grejt. Czekam na decyzję czy obecni opiekunowie powołują na ten świat kolejne kilka bid, czy będzie sterylizacja. Bo już zaczyna być pod wpisem o domniemanej ciąży ciekawie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontaktogloszenia']to juz teraz jest zle ze będą" z pobliskiej wsi z pola"? teraz jak są z Rumuni, to zle, że nie z Ukrainy? Jaka jest więc alternatywa, olać sprawę? Ja i tak wolę, żeby te parenaście sobie u nas zamieszkało, może być Reksio z PL wsi, mnie ucieszy jeśli taki psiak znajdzie dom. Co do kasy, no cóż, bez niej się nie da, każdy z nas już nie raz ją przetracił bezmyślnie a także świadomie. To sprawa indywidualna.[/QUOTE]

masz racje czy to psiak z polskiego pola czy innego pola nie ma znaczenia.Psy rowo szczekaja tak samo, wiec nich wszystkie zwierzata kazdy ratuje ,a nie tylko pisze i fantazjuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontaktogloszenia']to juz teraz jest zle ze będą" z pobliskiej wsi z pola"? teraz jak są z Rumuni, to zle, że nie z Ukrainy? Jaka jest więc alternatywa, olać sprawę? Ja i tak wolę, żeby te parenaście sobie u nas zamieszkało, może być Reksio z PL wsi, mnie ucieszy jeśli taki psiak znajdzie dom. Co do kasy, no cóż, bez niej się nie da, każdy z nas już nie raz ją przetracił bezmyślnie a także świadomie. To sprawa indywidualna.[/QUOTE]

nie, nie olewać, organizowac protesty, sprzeciwy do ambasad itd, pomagać tamtejszym fundacjom, jak wiele osób tak robi, ale nie przywozić psy do polski,

Link to comment
Share on other sites

Już pisałam na FB, mailowałam z dziewczyną, która Rumunii mieszka juz ładnych kilka lat. Tam sytuacja niewiele się różni od tej w PL. Zrobiła wielkie oczy jak zapytałam o to masowe mordowanie psów. Panie na wydarzeniu fb płakały jak to z nożami i siekierami ganiają te pieski, a krew się leje po ulicach. Nic takiego Nina nie zauwazyła. Psy w miastach są, łazą watahami, ale ludzie karmią i olewaja.
Nikt tam nie bawi się w jakieś sadystyczne rzezie. Być może w jakichś slumsach i dzielnicach patologii, ale czy to coś innego od tego co mamy w PL?

Nie wiem czemu uparcie z Rumunii się robi "dziki" kraj, tam serio żyją ludzie, a nie jaskiniowcy. Na wsiach rolnicy sami sobie radzą, bo im te biedne pieski zabijają kury/kaczki. No ale nadal pytam czym to się różni od tego co mamy w PL?

Takie pomaganie to nie pomaganie, bo zabranie 13 psów nie zrobi na nikim wrażenia i nic tym nie wskórają jeżeli ide o wiekszą skalę.
Poza tym skad są te psy? Ze schronów? Skoro podono schrony w pierwszej kolejności "wymordowały" psy? A jeżeli z ulicy to skad maja badania?

Duzo niedomówień, zero konkretów, roliczenie w ostali wpisu kto ile przelał, ale bez rozliczenia wydatków. Jak dla mnie śmierdzi sprawa bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']I co? Okazało się, że jedna z suk wwiezionych do PL jest prawdopodobnie w ciąży. Grejt. Czekam na decyzję czy obecni opiekunowie powołują na ten świat kolejne kilka bid, czy będzie sterylizacja. Bo już zaczyna być pod wpisem o domniemanej ciąży ciekawie...[/QUOTE]
Ojej jak biegaja w ciecze to moga miec szczeniaki i wielu ojcow.W czym problem ,najwazniejsze ,ze sucznka nie dostanie siekiera w glowke
(ja ma teraz 2 pieski z polskich lasow ,wyrzucone zostaly jak smieci,tez sie martwie o jedna czy nie jest w ciazy)

Link to comment
Share on other sites

Sama ma koty, zabrane od sąsiada w wieku 8 dni - były zniwa, kocica prawdopodobnie zginęła pod kombajnem czy innym ustojstwem. Jakoś się tym nie afiszuję, ze uratowałam biedne polskie kociaczki. I tak - gdyby były jeszcze ślepe, to pierwsze kroki uczyniłabym do weterynarza. Sasiad z widzącymi kociakami skierował się nad rzekę...

Z naszym schronem, gdzie jestem wolo, jakiś miesiac, 2 temu na FB powstała ogromna, rozdmuchana poza PL afera. Szczegółów nie przytoczę, powiem tyle że pies ma wątek na dogo, kto chce szukać niech znajdzie. Hejty lecące na shron i porównywanie z Wojtyszkami zniosłyśmy, jako wolontariat dość dzielnie. Założę się, że gdyby pies został zabrany teraz, to schronisko porównane zostałoby do Rumunii...

Link to comment
Share on other sites

A ja jestem za tym aby pomóc tym psom lub je humanitarnie uśpić a nie mordować .
Zdaje sobie sprawę że u nas są przepełnione schroniska ,ale nie rozumiem czemu tak potraficie obojętnie przejść obok krzywdy tych psów .
wiem że świata się nie da zmienić ale nawet jeśli jedna bida znajdzie dom to zmienimy jej całe życie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ailema']A ja jestem za tym aby pomóc tym psom lub je humanitarnie uśpić a nie mordować .
Zdaje sobie sprawę że u nas są przepełnione schroniska ,ale nie rozumiem czemu tak potraficie obojętnie przejść obok krzywdy tych psów .
wiem że świata się nie da zmienić ale nawet jeśli jedna bida znajdzie dom to zmienimy jej całe życie ...[/QUOTE]

Dlatego że widzę krzywdę psów które widuje porzucone i przebiegające pod blokiem, dlatego że się pofatygowałam do schroniska i widziałam ile psów czeka żeby wyjść na 1spacer od x lat za kratami. Swoje spojrzenie na świat już dawno zweryfikowałam. Moja pomoc nie opiera się na 'ochaniu i achaniu' jacy to ludzie są podli w innych krajach i dawaniu kasy komuś kto nawet nie potrafi przedstawić rachunków ciągnąc kasę od ludzi. Nie raz czytałam jakie przekręty szły za losami psów chociażby tu na dogomani.
Ja mówię stanowcze nie dla zwożenia psów z rumuni do nas, sami w PL mamy od cholery umierających psów w schroniskach: z brudu, głodu, choroby, zagryzień, starości.
Naprawdę śmieszy mnie kiedy widzę że ktoś walczy o psy z rumuni potrafiąc przejść obojętnie koło schroniska we własnym mieście.

Co do półdzikości psów, też mam odmienne zdanie. Wypuście psa samego, sam jeden zazwyczaj idzie do ludzi i szuka kontaktu - jednak gdy kilka wypuszczonych psów się spotka i 'zbije w grupę' wtedy tworzy się wataha działająca jak sfora dzikich psów. Ile razy było głośno o tym jak to sfora psów kogoś zagryzła, a teraz takie półdzikie psy chcą zwozić :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jest to przerazającecoludzie moga zrobić psom.Zawsze lubilem psy prawie wiecej niz ludzi i tylko utwierdzam sie w tym uczuciu.Tak,niestety widze dziwne rzeczy.Czemu,jezeli jak widac po prostu nie umiemy pomagac psom za granica nie zaczniemy współpracowac z innymi organizacjami?Nie ,bo nie,.Bo niektóre jednostki w jakims celu jatrza i rzucaja bez końca bezpodstawne pomowienia zamiast wreszcie chocby w Polsce psy były pod kontrolę i ich rozmnazanie i schroniska,Jak wiadomo,jestesmy bardzo czuli na punkcie,ze ktos mógłby się wzbogacic kosztem psa,wiec najlatwiej,jak wyczuły te wichrzace jednostkki jest rzucic pomówienie,ze psy biorą Niemcy i płaca po kilkaset eura,To,ze tak nie jest ,przekonaja sie najbardziej psy zawiezione przez cwaniaczkow ,i okaze sie ze to nieprawda.I co zrobia z psem,jak go nie sprzedadza?Oczywiscie wyrzuca w tych Niemczech czy gdzie.Ale czy Ci co tak podburzają przewiduja to czy po prostu maja to gdzies?A najwazniejsze ,ze gloszac takieherezje zwiekszają ilosc produkujacych psy ,czy tego nie widać na wsiach?Ale moze nawet o tym nie wiedza,bo nie jezdza pomagac na wies .Siedza w swoich biurach czy domach i wymyslają jak tu skłocić kazdego z kazdym.A gdzie maja psy to wole nie mówic.

Link to comment
Share on other sites

nie wyobrażam sobie DT , który nie bierze psa lokalnego, a decyduje się na rumuńskie. To wg jest już interes a nie dom, bo plebiscytu normalny człowiek wrażliwy na krzywdę dziejącą się zwierzętom nie prowadzi. Jesli mam mozliwość zostać DT to od razu biorę pierwszego o którym uslyszę i tyle. Dlatego popieram akcje bo nie pozwala marginalizować psich spraw, bo robi się w niej szum, a to tu chodzi, żeby dotrzeć do ludzi i podoba mi się, że znalazły się domy dla psiaków. Gdybym miała miejsce teraz w DT to gdyby to była pierwsza propozycja (czyli pies z Rumunii nie powiedziałabym " nie wezmę" bo to dopiero hipokryzja - ratuje psiaki, ale tylko nasze, musisz psino kosmopolityczny zrozumieć i pojąć, ja mam zasady, Ha ! bzdura. XXXX52 mądrze mówisz, trzeba znać umiar, całą sytuację u siebie i gdzie indziej i walczyć o wszystkie psiaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontaktogloszenia']to juz teraz jest zle ze będą" z pobliskiej wsi z pola"? teraz jak są z Rumuni, to zle, że nie z Ukrainy? Jaka jest więc alternatywa, olać sprawę? Ja i tak wolę, żeby te parenaście sobie u nas zamieszkało, może być Reksio z PL wsi, mnie ucieszy jeśli taki psiak znajdzie dom. Co do kasy, no cóż, bez niej się nie da, każdy z nas już nie raz ją przetracił bezmyślnie a także świadomie. To sprawa indywidualna.[/QUOTE]

Nie rozumiesz. Właśnie zajebiscie by było gdyby to był nasz burek z polskiego pola, ale nie oznaczony jako pies rumuński tylko dla kasy!!!!! jak można tak naciągać ludzi??
3/4 osób wypowiadających się na tamtym wydarzeniu to osoby dorosłe, a piszą jak małe dzieci. Suka jest w ciąży, całe szczęście DT pisze, że zrobi sterylkę i nie dopuści do narodzin kolejnych bezdomniaków, ale już jakaś mądra głowa napisała, że powinny się te szczeniaki urodzić :angryy: no z takim podejściem to nigdy nie zmniejszymy bezdomności psów w PL, a tylko zacznie się ona zwiększać! a jak czytam takie wpisy to nóż mi się w kieszeni otwiera! Jak można iść do schroniska, patrzeć jak nasze polskie psy marzną, proszą o chćby chwilę uwagi ze strony człowieka i odmówić im DT bo na ich miejsce przyjedzie stado rumuńskich psów...nie umiem pojąć tego myślenia....moje sumienie nie pozwoliłoby mi żyć gdybym wiedziała, że w moim najbliższym schronisku zamarzają psy,a ja nie pomogę ani jednemu bo biorę psy z rumunii,bo sprawa jest głośna i będą wielkie ohy i ahy dla tej osoby, bo taka jest prawda - ludzie dają DT dla rumuńskich psów ,bo myślą, że będą bohaterami,a przy okazji pewnie kasa jakaś poleci. Bo jak ma nie lecieć jak oni nie umieją podstawowych rachunków za szczepienie przedstawić...noż kurde....czy Wy jesteście ślepi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'] ludzie dają DT dla rumuńskich psów ,bo myślą, że będą bohaterami,a przy okazji pewnie kasa jakaś poleci. Bo jak ma nie lecieć jak oni nie umieją podstawowych rachunków za szczepienie przedstawić...noż kurde....czy Wy jesteście ślepi?[/QUOTE]

Bo temat chodliwy, bo jest szum, wiec pewnie bedzie głośno. No a co za tym idzie bedzie kasa, i to dużo kasy. Zajrzyjcie sobie na "rozliczenie" w wydarzeniu. Wpływy odnotowane, wydatków nie ma. nie dziwota, że wiele osób chce się dopchać do koryta, bo inaczej nie umiem sobie wytlumaczyć zachowania chociaż Medoru. Dla PL psów miejsca nie ma, ale rumuńskie owszem? :crazyeye:
Ogólnie za dużo niedomówień i niejasności. nie wiadomo skad konkretnie psy, bo wzgledy bezpieczeństwa...Wydatki "nieprzewidziane" i dalej w ten deseń. Plus oczywiscie notoryczne usuwanie niewygodnych postów. Jeżeli się nie ma nic do ukrycia nie wprowadza się cenzury.

Ponadto wielkie oburzenie, że Pomorska Fundacja Rotka powiedziała, ze przygarnie psa w typie/podobnego do rota. I jak tak można, bezczelność, że to niepoważne. Lekka paranoja jak dla mnie.

No ale naiwni udzie bedą piać peany na cześć ratowania rumuńskich kundelków, w imię pomagania każdej żywej istocie ( z pominięciem tych polskich, bo ich nikt nie gania z nożami i siekierami ;) )

Link to comment
Share on other sites

Kurde wypadlam z obiedu adopcji, ale z tego zrobil sie po prostu jakis lewy biznes. Nie mowie, ze wszedzie, ale wyglada to fatalnie. A traca na tym tylko rzetelne osoby, ktorych glowna intencja jest faktycznie pomoc psom.

I tak z innej beczki co to jest wogole platny tymczas? Nie ma kurde czegos takiego. Jak ktos chce zarabiac na "pomocy" bezdomnym pieskom niech zalozy dzialalnosc i prowadzi hotel. No kurcze, to mial byc odruch serca, a nie biznes.

A tak kolejne wariatki biorace psy na heja z niewiadomo kad szarpia kase od naiwniakow, a niedlugo pozadane organizacje nie beda w stanie zebrac chocby zlotowkie na sensowne akcje, bo ludzie sie sa slepi i powoli maja dosc matactwa i szemranych akcji.

Szkoda mi tych psow, naprawde wszystkich, ale pomagac trzeba z rozumem:/ Kurde bezdomne psy sie u nas skonczyly czy jak? Za same koszty transportu mozna by uratowac nie jednego...

Edited by Sayrel
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ailema']Nie nie skończyły się tyle że naszym nie grozi zatłuczenie ....
Dla mnie pies to pies i nie ma u mnie podziałów na kraje ....[/QUOTE]

To może warto u nas też zacząć chodzić z siekierami i je zabijać i może wtedy Ci wszyscy ludzie zaczną ratować nasze polskie psy???? bo chyba tak to wygląda z Twojej strony. Masakra.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ailema']Nie nie skończyły się tyle że naszym nie grozi zatłuczenie ....
Dla mnie pies to pies i nie ma u mnie podziałów na kraje ....[/QUOTE]

Jak to nie? Przy tylu hyclach i mordowniach? U nas tez psy codziennie dostaja siekierami w ilosciach hurtowych.
Zreszta tu nie chodzi o to skad te psy, tylko o zerowaniu na glosnym szumie i naiwniakach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ailema']Nie nie skończyły się tyle że naszym nie grozi zatłuczenie ....
Dla mnie pies to pies i nie ma u mnie podziałów na kraje ....[/QUOTE]

co ty za bzdury opowiadasz
ile psow w Wojtyszkach stracilo zycie -spojrz w rozliczenie poglowia
wystarczy tylko ten jeden przybytek
one nie zasluguja na Dt, Ds, masz je pod nosem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ailema']Nie nie skończyły się tyle że naszym nie grozi zatłuczenie ....
Dla mnie pies to pies i nie ma u mnie podziałów na kraje ....[/QUOTE]

Serio puknij się w głowę. Czyli u nas rząd też musi zezwolić na masowy morbital żeby jedna z drugą dupę ruszyła 'pomagać'. Pomoc wyłącznie wtedy gdy sprawa medialna i można zostać 'bohaterem' normalnie jak leroy merlin :roll:.
Nie grozi zatłuczenie też mi coś, bo zagłodzone, zagryzione, padłe z choroby to nie martwe? One sobie wybrały taki los te nasze schroniskowe w PL psy mają taki raj? No tak, ale pomaganie zwykłemu kundlowi z PL jest niefajne, za to niema wielkich braw i poklasków. Życie przeciętnego burka w PL schronisku może skończyć się obojętnie jak bo przecież te biedne pieseczki rumuńskie zginą.

To jest właśnie HIPOKRYZJA wpie**** się i robić bagno niedostrzegająca własnego łajna na własnym podwórku.


Ktoś mądry kiedyś skwitował [I]„Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie.”[/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...