Jump to content
Dogomania

Pilny tymczas dla psów z Rumuni


ailema

Recommended Posts

W Bukareszcie bezdomne psy zagryzły 4 letniego chłopca .
[URL]http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Tragedia-w-Bukareszcie-Glodn******-zagryzly-4-letniego-chlopca,wid,15957438,wiadomosc.html[/URL]

[URL]http://wyborcza.pl/1,75477,14595854,Psy_zagryzly_czterolatka__Rumuni_uspia_tysiace_zwierzat.html[/URL]

Po tym incydencie ludzie wpadli w panikę i na własną rękę mordują psy (inaczej tego się nie da nazwać )
[URL]http://www.facebook.com/duck.macmac/media_set?set=a.3600203379160.1073741832.1695822038&type=1[/URL] -zdjęcia nie dla osób wrażliwych .
Prezydent chce wszystkie zwierzęta uśpić
Tu jest akcja na fb gdyby ktoś mógł jakoś wesprzeć finansowo lub wsiąść na tym czas

[URL]https://www.facebook.com/events/545680422153291/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 455
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czytałam.
Wiem o tym co dzieje się w Rumunii, widzę plany zabrania psów, tylko jak ci, co chcą zabrać psa z tamtego kraju sobie to wyobrażają? Czip, kwarantanna, szczepienia - to trochę rozciągnięte w czasie działania. Nie da się pojechać tam na hurra, wyłapać 50 półdzikich psów z ulicy jak leci i wwieźć je do Polski. Podkreślam - półdzikich, dla których trzeba mieć specjalistyczny DT, by nie zasiliły w krótkim czasie szeregów polskich schronisk...

Link to comment
Share on other sites

Jaki jest sens przywożenia psów z Rumuni? Tak,wiem będą zabite( i też mi jest ich szkoda),ale u nas też jest wiele zwierząt,którym grozi śmierć,czy nie lepiej energię i pieniądze przeznaczyć na " nasze" psy? Może to mniej spektakularna akcja,ale chyba nie chodzi tu o rozgłos ....

Link to comment
Share on other sites

kto ma sie zajmowac ratowaniem (przewozem psow )z Rumuni?
Psy nalezy zabierac przygotowane ze schronisk.wtedy bedzie miejsce dla tych biegajacych na ulicach.
Nalezy zabierac tylko z tych schronisk ktore maja nakaz usypiac wszystkie psy jezeli po dwoch tygodniach sie opiekun nie znajdzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rottaska']Jaki jest sens przywożenia psów z Rumuni? Tak,wiem będą zabite( i też mi jest ich szkoda),ale u nas też jest wiele zwierząt,którym grozi śmierć,czy nie lepiej energię i pieniądze przeznaczyć na " nasze" psy? Może to mniej spektakularna akcja,ale chyba nie chodzi tu o rozgłos ....[/QUOTE]

Na wątku niestety nie otrzymasz takiej odpowiedzi, gdyż posty w których są niewygodne dla organizatorek pytania są usuwane.
Osobiście również nie widzę sensu w przywożeniu do PL dzikich, pewnie zarobaczonych i zapchlonych psów skoro mamy naszych od groma w przepełnionych schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Ja zupełnie nie wierze w to przywożenie piesków. Jak dla mnie kolejna okazja do trzepania kasy na naiwniakach. Zaproponowałam, że pojade po pieski, dowiedziałam się, że nie potrzebują aż tylu samochodów, bo mają. Natomiast kasa im się przyda. A Pieski beda pewnie od Józka zza stodoły.[/QUOTE]

No to swoją drogą bo jakoś nie widzę tabunów mediów, które rozsyłają o tym informacje ani CZOŁOWE fundacje pro zwierzęce też nie huczą na ten temat...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']kto ma sie zajmowac ratowaniem (przewozem psow )z Rumuni?
Psy nalezy zabierac przygotowane ze schronisk.wtedy bedzie miejsce dla tych biegajacych na ulicach.
Nalezy zabierac tylko z tych schronisk ktore maja nakaz usypiac wszystkie psy jezeli po dwoch tygodniach sie opiekun nie znajdzie[/QUOTE]

Mrzonki. W Rumunii własnie zniesiono obowiązujące 14 dni kwarantanny -jeśli pies jest agresywny, chory itp. - w praktyce oznacza to mord na psach jak leci. Pierwsze ukatrupili psy własnie w schroniskach - bo na miejscu, z boksów nie zwieją. Kto by się tam papierologią przejmował. Na wydarzeniu jest ktoś kto chce do Niemiec psa - z tego co wiem jakaś niemiecka fundacja do Rumunii pojechała.

No i mój wcześniejszy post podzielał zdanie większości - po co sprowadzać masowo psy od Rumunów, nie widzę w tym sensu oprócz flagowego "Nie zmienimy całego świata, ale świat zmieni się dla tego psa" czy jakoś tak to szło. Oczywiście moja wątpliwość, wyrażona na wydarzeniu dość kulturalnie, została usunięta...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Na wątku niestety nie otrzymasz takiej odpowiedzi, gdyż posty w których są niewygodne dla organizatorek pytania są usuwane.
Osobiście również nie widzę sensu w przywożeniu do PL dzikich, pewnie zarobaczonych i zapchlonych psów skoro mamy naszych od groma w przepełnionych schroniskach.[/QUOTE]
Nie moga psow zabierac z ulic rumunskich i je przewozic psy musza byc szczepionep/wsciekliznie(21 dni do przekroczenia granicy )miec paszport
Co do pchel ,zarobaczenia ,dzikich psow to jest ich pod dostatkiem w naszych schroniskach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']Mrzonki. W Rumunii własnie zniesiono obowiązujące 14 dni kwarantanny -jeśli pies jest agresywny, chory itp. - w praktyce oznacza to mord na psach jak leci. Pierwsze ukatrupili psy własnie w schroniskach - bo na miejscu, z boksów nie zwieją. Kto by się tam papierologią przejmował. Na wydarzeniu jest ktoś kto chce do Niemiec psa - z tego co wiem jakaś niemiecka fundacja do Rumunii pojechała.

No i mój wcześniejszy post podzielał zdanie większości - po co sprowadzać masowo psy od Rumunów, nie widzę w tym sensu oprócz flagowego "Nie zmienimy całego świata, ale świat zmieni się dla tego psa" czy jakoś tak to szło. Oczywiście moja wątpliwość, wyrażona na wydarzeniu dość kulturalnie, została usunięta...[/QUOTE]

O zabijaniu po 2 tygodniach w schroniskach slyszalam wczporaj od rzecznika rzadu rumunskiego.-A jak jest naprawde to mozemy sobie wyobrazic .
Rumunskie psy jada do Niemiec i do innych krajow Eu tylko przygotowane i do tego musza miec zezwolenia od wet powiatowego tych krajow
Z rumunskich schronisk jada od wielu lat psy do Niemiec

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']Mrzonki. W Rumunii własnie zniesiono obowiązujące 14 dni kwarantanny -jeśli pies jest agresywny, chory itp. - w praktyce oznacza to mord na psach jak leci. Pierwsze ukatrupili psy własnie w schroniskach - bo na miejscu, z boksów nie zwieją. Kto by się tam papierologią przejmował. Na wydarzeniu jest ktoś kto chce do Niemiec psa - z tego co wiem jakaś niemiecka fundacja do Rumunii pojechała.

No i mój wcześniejszy post podzielał zdanie większości - po co sprowadzać masowo psy od Rumunów, nie widzę w tym sensu oprócz flagowego "Nie zmienimy całego świata, ale świat zmieni się dla tego psa" czy jakoś tak to szło. Oczywiście moja wątpliwość, wyrażona na wydarzeniu dość kulturalnie, została usunięta...[/QUOTE]


Tylko bądźmy realistami, tam sytuacja w temacie psów wymknęła się spod kontroli. Jest ich zdecydowanie za duzo. JA wiem, że to niepopularne i w ogole na dogo brzydkie i fe, ale przy takiej nadpopulacji psów, jaka mamy u siebie, sprowadzanie kolejnych jest głupotą.

Dla rumuńskich psów znalazło sie 67 domów, dlaczego dla polskich psów tego miejsca nie było? Fauka, miała czelność napisac, że Medor, który ciagle twierdzi, ze nie ma miejsca, rumuńskie psy upchnie. No zarąbiście. Szkoda, ze polskie pieski nie mają takiego fejmu :roll:

No i oczywiscie, nagminne usuwanie komentarzy wszystkich osób, które mają/miały jakies watpliwosci.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to większość psów z rumunii jest pewnie i tak do uśpienia. Myślę że dobrym rozwiązaniem byłoby zabranie weterynarzy/techników i zapasu morbitalu. Niech na pierwszy ogień uśpią te psy, które po prostu nie rokują. To zawsze lepsze niż zakatowanie łopatą a z pewnością większość tych psów jest bardzo chora albo bardzo zdziczała i sprowadzenie ich do polski tak czy siak skończy się uśpieniem.
Ktoś też mógłby się postarać bardziej i pofatygwać media bo cisza totalna, i co? Wezmą psy i nikt nawet nie usłyszy co się tam działo? A pieniążki popłyną teraz, za 2 miesiace ludzie zapomną i większość DT zostanie na lodzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Nie moga psow zabierac z ulic rumunskich i je przewozic psy musza byc szczepionep/wsciekliznie(21 dni do przekroczenia granicy )miec paszport
Co do pchel ,zarobaczenia ,dzikich psow to jest ich pod dostatkiem w naszych schroniskach[/QUOTE]

Teoria teorią a praktyka swoją drogą. Skoro tam chcieli obejść prawo, które zabrania wywożenia większej ilości psów w samochodzie (5 szt/ na samochód). Nie wiem, ja jestem do tej sprawy bardzo sceptycznie nastawiona. Najgorsze będzie jeżeli te psy przytargają jakieś dziwne choróbsko.

Po za tym organizacja na tamtym wydarzeniu leży i kwiczy. Wg mnie powinni zacząć od poinformowania Inspektoratu weterynarynjego o wwiezieniu do Kraju psów wyłapanych z rumuńskich ulic. Na wydarzeniu odezwała się też polka mieszkająca w Rumunii, która pisała, że u nich jest spokój i media też nie informują o tym.

Dla mnie ta cała sprawa lekko śmierdzi...

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie ,ze mozna przewozic 20 i wiecej psow jak sie ma specjalne zezwolenia zgodne z wytycznymi EU jezeli chodzi o przewoz zwierzat autami,nalezy sie zaiteresowac poczytac bo robi sie innym w glowach zamieszanie.
Psy jada na podstwaie tzw Trace czyli "swiadectwo dla zwierzat w handlu wewnatrzwspolnotowym"Zalatwia sie je poprzez weterynarie powiatowa ,wojewodzka danych krajow podajac numery ewidencyjne schronisk czy organizacji prozwierzecych .Wystawia sie ten Trace tylko przez komputer.Bez tej zgody celnicy moga psy zarekwirowac poprzez weterynarie danego panstwa.
Te 5 psow na auto dotyczy osob prywatnych jadacych z psami przygotowanymi bez zezwolenia do krajow EU

W Polsce ten kto nie chce dawac pieniedzy na ich ratunek ,przygotowanie ,czy innych darow itd ,ani dawac miejsca bezplatnie w swoim domu jako Dt ,to moze zajac sie organizowaniem czynnnych pikiet i pisaniem petycji do rumunskich wladz dyplomatycznych w Polsce jak i Rumuni.

Okamia -czym ten ratunek biedakow zagroznych zaglada "smierdzi"??

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

trochę to dołuje, po co ten wątek skoro większość sceptycznie się zapatruje na sprawę? Nie zwiozą sfory psów, to będzie za trudne. Jeśli ktoś oferuje DT, DS stały dla tych psów to chyba dobrze. Może tak właśnie chce zrobić i tyle. Nie można mieć pretensji o to, że nie przygarnie naszego psiaka.

Edited by kontaktogloszenia
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontaktogloszenia']trochę to dołuje, po co ten wątek skoro większość sceptycznie się zapatruje na sprawę? Nie zwiozą sfory psów, to będzie za trudne. Jeśli ktoś oferuje DT, DS stały dla tych psów to chyba dobrze. Może tak właśnie chce zrobić i tyle. Nie można mieć pretensji o to, że nie przygarnie naszego psiaka.[/QUOTE]

wątek informacyjny i dyskusyjny;)

ja jestem przeciwna przywozenia psów z Rumuni szczególnie w sytuacji gdy polskie psy nie moga znaleźć choćby DT, dla polskich psów to nie jest dobrze... a w schroniskach i na ulicach tak samo giną

Link to comment
Share on other sites

wiem, ale tak jak nad tym pomyśleć, to chyba oczywiste jaki typ człowieka odmówi "naszemu", a przygarnie rumuńskiego. Nie każda pomoc jest bezinteresowna. W każdym razie, nie sądzę, że dzikie psy są w dużym stopniu zagrożone. Rumunia jest krajem ciągle rolniczym, pełno lasów i przestrzeni. Te psy, które są dzikie właśnie tam znajdują schronienie, wg dzikie psy ciężko złapać. Gorzej z tymi, które ludziom ufają. One są zagrożone, bo nauczyły się żebrać więc podchodzą blisko do człowieka, jedzą z ręki. Wyglądają przy tym koszmarnie- obsypane kleszczami, pchłami, liczne rany, kulawizny, miejsca gołe od sierści...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...