Jump to content
Dogomania

Brenduniu-puste miejsce po Tobie nigdy się nie zapełni..Tak nam Ciebie brakuje (*)


AniaB

Recommended Posts

Dzieki dzodzo dowiedziałam sie o kolejnej mastince :-( w potrzebie..
Sunia przebywa w schronisku w miedarach - i potrzebuje naszej pomocy..
Przekopiowuje z wątku o tym schronisku (zdjecia również stamtad):

Suczka - "mastiff". Czekoladowa, ma ok 10 lat. Masywna , sięga nad kolano. Przywieziona z interwencji, bardzo przestraszona, w strasznym stanie. Bardzo słaba, z katarem i zaropiałymi oczkami. Obecnie czuje się lepiej ale ciągle jest na lekach. Jest niezwykle przyjazna i tolerancyjna - przebywa w boksie z druga suczka. Sunia bardzo potrzebuje swojego człowieka - strasznie tęskni do domku


[URL="http://images102.fotki.com/v395/fileFHDB/94b51/1/1147991/4950643/dsc_1523_jpg.jpg"][IMG]http://images102.fotki.com/v395/photos/1/1147991/4950643/dsc_1523_jpg-vi.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://images24.fotki.com/v852/fileg8sG/94b51/1/1147991/4950643/dsc_1553_jpg.jpg"][IMG]http://images24.fotki.com/v852/photos/1/1147991/4950643/dsc_1553_jpg-vi.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://images23.fotki.com/v858/fileg6q1/94b51/1/1147991/4950643/dsc_1520_jpg.jpg"][IMG]http://images24.fotki.com/v798/photos/1/1147991/4950643/dsc_1520_jpg-vi.jpg[/IMG][/URL]

zaraz postaram sie ją umiescić na forum molosów...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Biedniutka mastinka :placz: pomysłowośc ludzka nie zna granic. Najbardziej przeraza mnie, że mastiny to niezbyt popularna rasa a ostatnio tyle ich w schronach. W przyszłości, jak zamienię bloki na domek z otwartymi ramionami przyjme jakąś biedulke. Narazie mogę tylko trzymać kcuiuki z całych sił. Mam nadzieje, że czekoladowa, słodziutka, mastinia szybko znajdzie wspaniały domek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malibu']Nie jestem znawca rasy Mastino , ale ta sunia [B]nie wyglada na 10 lat!!!!!!!!!.[/B]
Każdy pies zaniedbany wyglada na wiecej lat niż ich ma w rzeczyswistości.[/quote]
malibu - według mnie ona na pewno nie ma 10 lat..
po pierwsze tylko nieliczne jednostki dozywaja tego wieku wśród tej rasy a po drugie ona nie ma w ogóle siwizny na pyszczku...

mysle ze moze byc duzo młodsza (jak było tez w przypadku fałdki)...

Link to comment
Share on other sites

Miedary to prywatne schronisko- w ok.Tarnowskich Gór-jedyną osobą ktora ma kontakt bezpośredni jest nieoceniony Israel.Bardzo nam zależy zeby nie popsuc dobrych stosunków z panią, która ten schron prowadzi.
Zaczęlismy ogłaszać psy na forach , na allegro , na dogo-to dla nich jedyna szansa.Sterylki chyba robią-ale nie wiem czy wszytskim psom.

Link to comment
Share on other sites

ewusek - ja własnie o tym mysle..
jak sie nic nie wydarzy to pojade w przyszła sobote do tego schroniska (o ile bedzie czynne) i zobacze co i jak - zxabiore ja stamtad gdziekolwiek - zaraz bede rozmawiać o hoteliku...

jakie są godziny i dni otwarcia schroniska?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaB']czy schronisko sterylizuje u siebie psy?
a w ogóle w jakim ona jest stanie zdrowia?

kurcze, zeby nie złapała czegos w schronisku...:-([/quote]
Sunia trafila do schroniska ok 1,5 tygodnia temu. Byla w bardzo zlym stanie. Jest leczona w miare mozliwosci schroniska. Teraz jest lepiej. Chodzi po boksie, czasami sie ozywia, szczeka. Tym niemniej gdyby byla taka mozliwosc powinna trafic do adopcji. Z tego co wiem niektore psy sa sterylizowane, ale musza byc zdrowe. Istnieje tez taka mozliwosc: jezeli ktos w umowie adopcyjnej zobowiaze sie do sterylizacji moze to zrobic na koszt schroniska u weterynarza "schroniskowego". Sunia raczej niczego nie zlapie - psy sa szczepione i zdrowe.

[quote name='AniaB']ewusek - ja własnie o tym mysle..
jak sie nic nie wydarzy to pojade w przyszła sobote do tego schroniska (o ile bedzie czynne) i zobacze co i jak - zxabiore ja stamtad gdziekolwiek - zaraz bede rozmawiać o hoteliku...

jakie są godziny i dni otwarcia schroniska?[/quote]

Co do wieku - to tak zostala okreslona na oko, wyglada jak staruszka - ale moze byc o wiele mlodsza. Nie powinno byc problemu z adoptowaniem jej - w poniedziale/wtorek bedzie adoptowany bokserek w strasznym stanie. Gdyby byly jakies konkretne ustalenia zadzwonie do Pani Czempik i podam kto i kiedy przyjedzie po sunie. Mozna przyjechac w sobote/niedziele - tylko musiałbym sie umowic z Pania Czempik (jej obecnosc przy adopcji jest chyba konieczna).

Link to comment
Share on other sites

jestem w kontakcie z israel..
myśle ze wszystko jest na dobrej drodze, aczkolwiek jeszcze potzrebujemy informacji o zachowaniu suni..
ja do miedar w sobote 26.05. pojade tak czy siak - choćby po to zeby zerknąć jak mała sie zachowuje..
jeśli bedzie w miare (:evil_lol: ) grzeczną dziewczynką (czyli pozwoli do siebie podejsć...:roll: i ew. załozyc sobie obroze i kaganiec:lol: ) to ja zabiore do hoteliku do krakowa..

Link to comment
Share on other sites

rany - piekna suczka taka jak mi się marzy a ja nie mam warunków żeby ją wziąć - przepraszam- pluje sobie w brodę:-( :-( :-( zaopiekowałabym sie nia słoneczkiem czekoladowym - bbbbuuuuu i nie mam gdzie - łech los jest okrutny i dla niej i dla mnie:placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

sunia jest wyjątkowo piekna -to fakt.Ten kolor mnie urzekł, takie czekoladowe psy mają coś niezwykłego w sobie.Bardzo Wam dziękuje jeszcze raz(zwłaszcza AniB) za szybki i konkretny odzew, bo na wątku Miedar mało nas-a tam poza wielką ilością kundelków są i takie wlasnie psy w typie rasy.
Trzymam zatem kciuki za pomyslną akcję!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja co prawda nie krakuska i miłośniczka kundelków raczej, ale podrzucę przepiękną koleżankę Fałdki:)
[SIZE=1]...nawet nie wiedziałam, że mastiny mogą mieć tak piękne czekoladowe umaszczenie, byłam pewna, że są tylko błękitne[/SIZE]:oops:

Link to comment
Share on other sites

wiem, ze kundelki są fajne - moi rodzice mają mieszańca..:loveu:
wiem że wszystkie potzrebuja ratunku
ale mnie strasznie ząl tej suni..:placz:
niestety niektóre rasy znoszą schronisko bardzo źle..:-(
mastino do nich nalezy...
staram sie pomagac i kudąłtym i małym i duzym..
ale mastino w schronisku długo nie pociagnie - niezaleznie od tego jak dobre warunki by miało..
dlatego chce bardzo właśnie jej pomóc...

PS co wy na to zeby jakoś nazwać sunie..?
ja myslałam Fizia (bo jest ruda) ale czekamy na propozycje!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaB']
PS co wy na to zeby jakoś nazwać sunie..?
ja myslałam Fizia (bo jest ruda) ale czekamy[/quote]
Bardziej czekoladkowa niż ruda, mnie się z czymś słodkim kojarzy:) Więc może: Pralinka, Delicja, Ptysia, Bakalia, Karmelka, Brandy? Chyba, że ma już imię schroniskowe.
Podnoszę sunieczkę, hop!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...