Jump to content
Dogomania

Anna Kochan (PL)


Dynamique

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 1 month later...

[quote name='Gia']Tylko który sędzia kończy ocenianie danej klasy w ringu zdaniem "ale ja się na tej rasie nie znam..." :evil_lol:[/quote]
No tak, ale trzebas przyznac, ze jako jedyna chyba z polskich sedziow potrafila pojechac na eurpejska i podpatrzec jak sedziuja znawcy, jakie wybieraja psy i na co zwracjaa uwage przy ocenie...
Mi sie podoba, poniewaz, w wadach wpisze mi prawdziwe wady suki, a nie jak zdarza sie sedzia, nie koniecznie polski, ktory pisze w wadach zalety np. "za jasne oko"(u wilczaka :cool3:).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

No to może ja coś napiszę po ocenie.
Sędzina ma swój typ w rasie (bynajmniej w mojej ma). Ale jeżeli pies choćby najpiękniejszy jest strachliwy, źle prezentowany czy coś to nie da mu tej I lokaty. Tak jak ktoś tutaj wspomniał patrzy na zgranie człowieka z psem i ich wspólny kontakt ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dynamique']Ale jeżeli pies choćby najpiękniejszy jest strachliwy, źle prezentowany czy coś to nie da mu tej I lokaty. ;)[/quote]

:klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz: :klacz::klacz::klacz::klacz::klacz::klacz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sobie cenię sędziowanie pani Ani, nierzadko przysłuchiwałam się jej opiniom na różnych wystawach, nie tylko tam gdzie sędziowała i wiele razy się z nią zgadzam. Podoba mi się jej podejście do psów i wystawców, przemiła osoba. W mojej rasie uważam za jednego ze znawców, była hodowcą collie z resztą, posiada collie i je wystawia.
Jeszcze nie miałam okazję być przez nią sędziowana, ale z pewnością to nadrobię.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Jeśli chodzi o shar-peie to nie zna wzorca rasy. Przecież to są molosy, a pani wybiera psy, które bardziej przypominają border collie niż shar-pei :) W dodatku, zamiast patrzeć na wygląd ogólny, sprawdza tylko szczegóły, doczepia się np o łzawiące od słońca oczy i obniża ocene kierując się "dobrem i zdrowiem psa". Piękny pies przegrał z powodu nierównych zębów, a wzorzec rasy dopuszcza "lekki tyłozgryz". Za to w dogach niemieckich w klasie młodziezy wybrała sukę z kopiowanymi uszami ( a więc uciętymi nie dawno). Czy tez miała na uwadze dobro zwierząt? Właścicielom molosów odradzam. Magda 81, podzielam twoje zdanie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sędzia, który zwraca uwagę przede wszystkim na zachowanie psa...bojaźliwy, za bardzo pobudzony mimo że najpiękniejszy zajmie lokatę niższą chyba że handler potrafi skupić uwagę psa na sobie i będą tworzyli zgrany duet co ta sędzina bardzo ceni. W budowie patrzy na piękno płci...samce potężne mocne, suczki...sucze, potem proporcje, głowa i ruch. To sędzia szczegółowa...pamięta ze wzorca parę szczegółów (istotnych lub nie) i na nich będzie opierała sędziowanie.
Bardzo lubię jej sędziowanie ale trzeba przyznać belfast, że ma swoich ulubieńców;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem świeżo po sędziowaniu, więc kilka słów na gorąco:
Jedną z klas wygrała suczka o super budowie, ale nie chcąca biegać.
Inną klasę wygrała suczka, którą sędzina skrytykowała za anatomię. Na plus podała tylko długość włosa i to że chętnie biega, ale w biegu... i tu posypały się kolejne negatywy. Jej konkurentka w klasie nie usłyszała żadnej negatywnej uwagi na temat anatomii i ruchu. Co zadecydowało?, nie wiem, może komentarz (powtórzony kilka razy bardzo głośno) od jednego z widzów, ze ta pierwsza bardziej mu się podoba.

Po zakończonym sędziowaniu do pani sędziny podeszła inna sędzina i przy wszystkich powiedziała co myśli o tym co zobaczyła na ringu - p. Kochan stwierdziła, krótko, że żaden z psów jej się nie podobał, i nigdy więcej nie zgodzi się tej rasy sędziować. Mam nadzieję, że słowa dotrzyma.

Link to comment
Share on other sites

Molos długowłosy.
A tak po za tym to już dawno się tak nie ubawiłam przy ringu jak dzisiaj. Zdziwienie i szok na twarzach wygrywających i przegrywających warte było wizyty na wystawie.

Co mi się podobało - głośnie opisywanie psów i głośne uzasadnianie lokat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aziza']Jestem świeżo po sędziowaniu, więc kilka słów na gorąco:
Jedną z klas wygrała suczka o super budowie, ale nie chcąca biegać.
Inną klasę wygrała suczka, którą sędzina skrytykowała za anatomię. Na plus podała tylko długość włosa i to że chętnie biega, ale w biegu... i tu posypały się kolejne negatywy. Jej konkurentka w klasie nie usłyszała żadnej negatywnej uwagi na temat anatomii i ruchu. Co zadecydowało?, nie wiem, może komentarz (powtórzony kilka razy bardzo głośno) od jednego z widzów, ze ta pierwsza bardziej mu się podoba.

Po zakończonym sędziowaniu do pani sędziny podeszła inna sędzina i przy wszystkich powiedziała co myśli o tym co zobaczyła na ringu - p. Kochan stwierdziła, krótko, że żaden z psów jej się nie podobał, i nigdy więcej nie zgodzi się tej rasy sędziować. Mam nadzieję, że słowa dotrzyma.[/QUOTE]

Czy można wiedzieć co za sędzina wyraziła swoją opinię o ile to nie tajemnica.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Konrado']Czy można wiedzieć co za sędzina wyraziła swoją opinię o ile to nie tajemnica.......[/QUOTE]
Pozwolę sobie zostawić tą panią Anonimowo. Podziwiam ją za odwagę - poczekała do końca sędziowania, gdy odebrane zostały wszystkie karty oceny, a przy ringu było prawie pusto, podeszła do pani sędziny i głośno wyraziła swoją opinię na temat sędziowania.
Ps. P. Kochan na tej wystawie dała suczce z mojej hodowli wniosek CACIB, ale ja do niej więcej się nie wybiorę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Aziza']Molos długowłosy.
A tak po za tym to już dawno się tak nie ubawiłam przy ringu jak dzisiaj. Zdziwienie i szok na twarzach wygrywających i przegrywających warte było wizyty na wystawie.
[/QUOTE]

Hehe to prawda! Szacun dla tej pani, która podeszła i wyraziła swoje zdanie. Pani Kochan chyba jednak powinna stronić od molosów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[QUOTE]
[LIST]
[*] 27-05-2009 01:22
Gia
[INDENT] Tylko który sędzia kończy ocenianie danej klasy w ringu zdaniem "ale ja się na tej rasie nie znam..." :evil_lol: [/INDENT]
[/LIST]
[/QUOTE]
sedzina wnioski wyciagnela i juz sie zna-BRAWO :) zna juz linie, typy, szczegoly wzorca, zasady hodowli w cz i sk itd. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Calibri]My też mieliśmy do czynienia z tą sędziną i niestety miała problem z ocenieniem dwóch baby jeden 3-mies i mój 5-mies stwierdziła - " i jak ja mam porównać te psy" dodam, że chodziło o dog de Bordeaux wygrał 3-mies natomiast ja usłyszałam, że mój pies jest " nie proporcjonalny i ma chyba krzywą szczękę”, ponieważ przy próbie pokazania zębów wywalał jęzor :eviltong:[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z I grupą radzę nie jechać. Byłam u niej 5 lat temu i stwierdziła, że nie zna się na naszej rasie. Sędziowała mnie ostatnio i stwierdzam, że dalej się nie nauczyła.
Rasę wygrał za wysoki pies o błędnym kolorze i ogonem zawiniętym jak świnka.
Mój pies ( ma zdane IPO ) ma 2 ząbki krzywe i Pani była bardzo zaszokowana, że skrzywiły się na IPO. Wymyśliła mojemu psu straszne wady. Odradzam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Dolores6997']
Mój pies ( ma zdane IPO ) ma 2 ząbki krzywe i Pani była bardzo zaszokowana, że skrzywiły się na IPO. Wymyśliła mojemu psu straszne wady. Odradzam[/QUOTE]

Właśnie słyszałam, że jeśli sędzia nie zna wzorca rasy, to liczy zęby :) bo co ma ocenić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...