Jump to content
Dogomania

belfast

Members
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

About belfast

 • Birthday 01/18/1983

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.sharpeikennel.pl

Converted

 • Location
  Wrocław
 • Interests
  kynologia, kino, literatura
 • Occupation
  specjalista ds. sprzedaży

belfast's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Jest ktoś chętny na spacer w okolicach pl. Grunwaldzkiego? Może wały nad Odrą? Pójdą moje dwa shar peie i dwa boby mojej siostry. Czy ktoś dołączy do takiego bezkonfliktowego towarzystwa? proponuję 26 stycznia
 2. [quote name='bursztynki']Co o tym sądzicie???:razz:[/QUOTE] Ja sądzę, że pies to nie telewizor :) Jak ktoś nie ma całej kwoty to bierze kredyt i potem go spłaca.
 3. Hej czy był ktoś sędziowany przez tego Pana? Jak ocenia molosy? Obiektywny czy robi pogrom na polskich psach? Jestem jakoś uprzedzona do sędziów z zagranicy:shake: Don_Vito będziecie we Wrocławiu? Widziałam że Piet Roosenbom sędziuje boksery i shar pei to chyba mamy wspólny ring a ja bardzo lubię też boby chętnie zobaczę Waszego :) Pozdrawiam
 4. [quote name='mychaaaaa']Oceniał nas w Kielcach i był bardzo wyrozumiały i cierpliwy, gdy nasz pies przytłoczony halą (nie był wystawiany na halach) nie chciał się zaprezentować. Niejeden sędzia straciłby cierpliwość, a tutaj było bez nerwów. Ogólnie był miły wobec wystawców i psów. W zębach nie grzebał, sprawdził tylko zgryz. Jak ocenia wyżły - nie wiem, my mamy samoyeda ;)[/QUOTE] Oj nie zgodzę się. Obniżył ocenę suczce, która w końcu pokazała zęby, ale była właśnie przytłoczona halą i cofała się przed nim. Poza tym chyba lubi duże dobrze zbudowane psy i patrzy właśnie na temperament i zachowanie na ringu - czy pies nie jest płochliwy.
 5. [quote name='Dolores6997'] Mój pies ( ma zdane IPO ) ma 2 ząbki krzywe i Pani była bardzo zaszokowana, że skrzywiły się na IPO. Wymyśliła mojemu psu straszne wady. Odradzam[/QUOTE] Właśnie słyszałam, że jeśli sędzia nie zna wzorca rasy, to liczy zęby :) bo co ma ocenić?
 6. [quote name='*Ania...Niuf*']Sędziowała kogoś ta sędzina?? jak jest na co zwraca uwagę??:roll:[/QUOTE] Podnoszę temat :) Był ktoś u tej Pani?
 7. [quote name='Onaya']To się jednak jeszcze z pięć razy zastanowię :shake: Ale skoro piszecie, że szkoda kasy i nerwów to chyba odpuszczamy.[/QUOTE] Sędzia jest w porządku jeśli chodzi o psy. Zna wzorzec rasy, wie na co zwracać uwagę, jest dokładny. Natomiast z sukami lepiej nie jechać - Betka ma rację. Żadna suka nie otrzymała oceny doskonałej...
 8. Ja odbieram ją tak, że sugeruje się tytułami psa. Potrafiła wybrać na v1 sukę, która była w zaawansowanej ciąży (co zauważyłby nawet laik). Jeśli jest jakiś champion to na pewno on weźmie BOBa. Nie wyłamie się z oceną.
 9. [quote name='władzia']podnoszę wątek ... może coś napiszecie[/QUOTE] Stanisław Podlaski to bardzo zasadniczy sędzia. Chodzi po ringu z karteczką i zapisuje sobie uwagi w czasie oceny. Jest bardzo dokładny. Zwraca uwagę na ruch- trzeba dużo biegać. Zwraca też uwagę na sposób wystawiania i zachowanie psa - czy nie jest płochliwy. Wyrzucił z ringu psa który się rzucił na innego i sukę, która nie chciała pokazać zębów. Bardzo kulturalny, ,moim zdaniem sędzia z prawdziwego zdarzenia. Przy wyborze nie kieruje się tym który pies jest Championem, a który nie jest. Ma własne zdanie i to mi się podoba.
 10. belfast

  podatek za psa

  Cześć może ktoś wie ile wynosi podatek za psa we Wrocławiu w 2012 roku? W 2011 r. nie ustalili stawki i nie pobierali opłaty.
 11. To właściwie nie wiadomo co jej dolega. Rezonans nie wykluczy ani nie potwierdzi padaczki chyba? tylko ewentualnego guza / tętniaka. Żeby stwierdzić padaczkę trzeba by zrobić badanie EMG. Tylko nie wiem czy u psów się to wykonuje?
 12. [quote name='Aziza']Molos długowłosy. A tak po za tym to już dawno się tak nie ubawiłam przy ringu jak dzisiaj. Zdziwienie i szok na twarzach wygrywających i przegrywających warte było wizyty na wystawie. [/QUOTE] Hehe to prawda! Szacun dla tej pani, która podeszła i wyraziła swoje zdanie. Pani Kochan chyba jednak powinna stronić od molosów.
 13. A ja go miło wspominam, bo akurat nasza suczka wygrała :) I nie jestem żadną znajomą ani nie mam tzw "pleców". Sędzia bardzo długo ocenia i opisuje, każe dużo biegać. Lubi psy mocnej budowy. Poza tym żartował, pytał czy jesteśmy zadowolone z oceny i kazał się nam cieszyć
 14. Jeśli chodzi o shar-peie to nie zna wzorca rasy. Przecież to są molosy, a pani wybiera psy, które bardziej przypominają border collie niż shar-pei :) W dodatku, zamiast patrzeć na wygląd ogólny, sprawdza tylko szczegóły, doczepia się np o łzawiące od słońca oczy i obniża ocene kierując się "dobrem i zdrowiem psa". Piękny pies przegrał z powodu nierównych zębów, a wzorzec rasy dopuszcza "lekki tyłozgryz". Za to w dogach niemieckich w klasie młodziezy wybrała sukę z kopiowanymi uszami ( a więc uciętymi nie dawno). Czy tez miała na uwadze dobro zwierząt? Właścicielom molosów odradzam. Magda 81, podzielam twoje zdanie :)
 15. belfast

  Witamy

  Ja mam na imię Kasia, a moje psy to dwa sharp'y: Bagera i Belfast
×
×
 • Create New...