Jump to content
Dogomania

Bella zjawiskowa piekność w Boguchwale. MA DOM !!!


Becia66

Recommended Posts

  • Replies 623
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nutusia']Się dołączę - beczkę do wędzenia mam! ;)
Za wędzone w niej kurze łapki moje psy pójdą za mną na koniec świata - podobnie jak za ciasteczka wątróbkowe czy serowe :)[/QUOTE]

takie ciasteczka kupuję czasem na bazarku na dogo
można zrobić tez samemu , gdzieś widziałam przepis

Link to comment
Share on other sites

ja od dawna robię moim suniom ciasteczka wątrobowe i sa przepyszne nawet dla mnie bo im troche zjadam

[B]Ciasteczka wątrobowe:
2 jaja
1/3 szklanki oleju
0,4 kg wątroby (surowej) kurzej lub indyczej
pół ząbka czosnku / tylko tak na smaczek/
ok. 1,5 szklanki mąki / ja daję pełnoziarnistej/
szczypta soli
dorzucam zawsze otręby orkiszowe, płatki owsiane i siemię lniane lub co kto woli do wyboru, można jeszcze coś innego wg własnego pomysłu dodać, coś ująć.
Wychodzi z tego dośc spora blacha więc dla jednego psa skladniki można zmniejszyć, chociaż ciasteczka są tak pyszne że znikają w zastraszającym tempie.
Część ciastek można zamrozić i mieć potem gotowe do spożycia w każdej chwili, wystarczy tylko wyjąc i rozmrozić.
Można dać mniej mąki a więcej płatków i robic różne kombinacje, ja żongluję skladnikami np.czasami dodaje startej marchewki i wtedy innych skladników mniej, zawsze robię to na oko i zawsze wychodzi, nie odmierzam żadnych składników .

Składniki /oprócz otrębów, płatków i siemienia lnianego żeby sie nie zmieliły na proszek/ mieszam w termomiksie / lub malakserze/, wylewam do dużej miski i wtedy dodaje otręby, płatki, siemie lniane, mieszam wszystko, wylewam na papier pergaminowy i do pieca na 170 - 180 stopni aż ciasto zacznie odstawać od brzegów, a wkładany w ciasto patyczek będzie suchy. Dzieje sie to szybko, po ok.20 min w zależności od pieca. Wyjmuje i kroje na kawałki, psy to uwielbiają. [/B][B]Jeżeli [/B][B]chcemy żeby ciasteczka były bardziej suche i twarde, włożyć kawałki na blachę i suszymy w lekko ciepłym piekarniku dodatkowo ok. 20 minut. W czasie świąt wycinałam ciasteczka foremkami, wyglądały super, no ale wtedy to wszystko bardziej pracochłonne, a dla psa nie ma żadnego znaczenia, niemniej na półmisku wygladały ślicznie.
Jeśli ktoś ma termomix badź malakser to robi sie je piorunem, przez maszynkę więcej zabawy jest ale i tak warto, polecam.
[/B][B]Pycha !!! [/B]:lol:
Acha, zapomniałam jeszcze dodać że im bardziej ciastka wysuszone , tym dłuższą zachowują świeżośc, nie trzymać w workach foliowych tylko niech mają dostęp powietrza.

Edited by Becia66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Karolina pisze, że u Belli wszystko dobrze i przesyła parę zdjęć z wypadu za miasto. Laptop Karoliny poważnie uszkodzony i jest w naprawie dlatego nie ma informacji na bieżąco.


[IMG]http://images63.fotosik.pl/966/da4d66eae25c86a6.jpg[/IMG]

jakie piękne szelki ma nasza Bellisima

[IMG]http://images63.fotosik.pl/966/91a43ee79d5a659e.jpg[/IMG]


[IMG]http://images61.fotosik.pl/966/b2e4d7b33bda187cm.jpg[/IMG]


[IMG]http://images64.fotosik.pl/968/9da16bfd74824866m.jpg[/IMG]

Edited by Becia66
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witajcie i wybaczcie moją nieobecność.

Miałam bardzo ciężkie chwile w swoim życiu ale wszystko wróciło do normy.

Pisze do was dziewczęta z pytaniem o której będziecie w przytulisku. Belciowa bardzo się stęskniła za wami chciała by was odwiedzić :D

Przy okazji przywiozę coś i 3 pomocników wyprowadzimy pieseczki na spacer. Co wy na to ? Czekam na szybką odpowiedz tu albo zadzwońcie do mnie.

Pozdrawiam gorąco i buziaczki :*

Link to comment
Share on other sites

trochę się pozmieniało na nowym dogo , więcej dziewczyn pisze teraz na Fb

to link do strony boguchalskiej

https://pl-pl.facebook.com/SchroniskoBoguchwala

 

ale dam dziewczynom znać ,że się odezwałaś

bardzo się cieszę ,że lepiej u Ciebie , myślę czasem o Belci , naszej kochanej , pięknej wariatuńci :)

ale  jak możesz to pisz też tutaj , bo jednak trochę dziewczyn zagląda , Alinka , Agula , majuska , karolcia i ja

fajnie przeczytać co tam u Was słychać :)

Link to comment
Share on other sites

Super, że się odzywasz! Też często o Was myślałam. Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku. Ja najprawdopodobniej też będę w schronisku we wtorek razem z Agulą. Może jakieś zdjęcia Belluni, co? Chociaż oryginału i tak n ic nie przebije. A pomoc w schronisku się przyda. Teraz mamy komplet psów, a oprócz wyprowadzania przyda się też pomoc w potowwarzyszeniu tym, które w tym czasie nie wychodzą, albo i w ogóle nie wychodzą (bo i takie są). Wszystkie łakną kontaktu z człowiekiem, więc każda osoba mile widziana nawet do "pobycia" z psiakami.

Link to comment
Share on other sites

Belcia, czekałyśmy dzisiaj na Ciebie i drużynę. Szkoda, że nie dotarliście. Była też Wioluszka, nasza profesjonalna pani fotograf. Pewnie pstryknęłaby Belluni kilka fotek z serii "rajskie życie po adopcji".
Daj znać, kiedy się wybierzecie do nas. Wprawdzie nie ma już u nas Elvisa - kumpla Belluni i ulubionego towarzysza szaleństw, ale znaleźliby się i inni chętni do pobaraszkowania. My też bardzo za Bellunią tęsknimy. Może chociaż jakieś fotki?
No bo jak nie, to wpraszamy się na wizytę poadopcyjną ;-D
Oczywiście żartuję ;-)

Link to comment
Share on other sites

ha ! i Nutusia zagląda :)

Widzisz Figuś, a my myślałyśmy, że sobie tak we dwójkę publicznie korespondujemy :)
Dobrze, że ktoś jeszcze czasami zagląda. Ja mam nadzieję, że psiaczkowe wątki ożyją, chociaż ta nowa dogomania mnie rozczarowuje i też czasami nie mam ochoty nawet zaglądnąć. Ktoś na siłę chciał wprowadzić ulepszenia i chyba nie do końca się to udało.
Figuś, mogłabyś w wolnej chwili założyć wątki Bezie, Lunie i Fizi? Nie wiem też, czy Sasza i Orbit mają swoje wątki. Jeśli tak, to prześlesz mi link? Jakoś nie mogę znaleźć...
Link to comment
Share on other sites

też się cieszę ,że dziewczyny zaglądają :)

dogo kiedyś tętniące życiem , a teraz ..ech.. szkoda gadać

szkoda , po prostu szkoda :(  , nie wiem czy kiedyś to się zmieni

 

Orbit

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/143117-nasz-kochany-orbit-co-b%C4%99dzie-z-tob%C4%85-piesku/

 

Sasza nie ma wątku , dziewczyny mówiły ,że wymaga sporej socjalizacji i na razie i tak nici z jego adopcji , ale w tej chwili to nie wiem jak z nim jest

 

postaram się jutro pozakładać dziewczynkom watki , a podobno Fizie szukuje się cosik :) , ale mamy się za bardzo nie cieszyć ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...