Jump to content
Dogomania

FOKS i jego historia.


Waldek

Recommended Posts

hmmm, a jesli nie masz warunków by psom wydzielic niezalezne terytoria , by wychodzic na spacery z nimi oddzielnie to moze poszukaj temu znalezionemu jakis nowy odpowiedzialny dom ?? łeeeeeeee tylko nie krzyczcie na mnie. wnioskuje ze psy mieszkają na dzialce , raczej nie za czesto masz szanse z nimi pracowac wiec niekoniecznie drogie karmy są tym najwazniejszym kryterium w jakosci zycia ONka .
zdjęcia świetne a oneczek lekko okrąglutki :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 632
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]mch, dlaczego drogie karmy ???? przyznam, że nie rozumiem....czyzby moja opieka nad tym psem wg Ciebie ograniczała sie do drogich karm ???[/B]

Foks jest wyprowadzany 2 razy dziennie a czasem lata po działce przez pół dnia, czasem są wyprowadzane razem jak jest ktoś ze mną, zapewniam Foksowi stałą opiekę weterynaryjną, wyciągnąłem go z jednej choroby i już prawie z drugiej ..poświęcam mu tyle czasu ile mogę , może nie jest to ideał ale kiedyś się to zmieni...


a poza tym pisałem, że chętnych na niego jest sporo i to dobrzy kandydaci jednakże on jest już tak związany ze mną emocjonalnie że chyba by nam serducha pękły gdybysmy się mieli rozstać ...na działce bywam 2 razy dziennie, to prawda, że rzadko, teraz rozpocząłem urlop więc będę poświęcał im więcej czasu ....rozważam możliwość kastracji tylko jeszcze muszę zasięgnąć fachowej rady czy kastracja może coś zmienić ...

pod koniec czerwca adoptuję pomieszczenie gospodarcze na dwa niezależne kojce dla psów , wtedy będą miały luksus bo będą miały dwa (niestety równoległe wybiegi) i jeśli sie do tej pory nie zaakceptują to będą oddzielnie... nie tracę nadziei że wreszcie sie uda temu zaradzić...

mch, po remoncie domu co może potrwać rok zamieszkam na tej działce ....wtedy będę tam prawie cały czas...zauważyłem, że jak tam spędzamy po parę godzin to szczekanie ustaje po pwenym czasie i psy jakby się do siebie przyzwyczajały tzn Foks biega po działce a Cygan i Fiona w zagrodzeniu-wybiegu , dlatego chyba sprawie całej trójce kagańce takie jak ma Foks i zacznie sie oswajanie na ich terenie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']"nieco"okraglutki:shiny:[/quote]

[quote name='ayshe']nieee nooo cooos ty...taak sobie napisalam:roll: :evil_lol:[/quote]
hehehehe...żeby go ktoś obejrzał fachowym okiem w Warszawie ....bo zdjęcia często są mylące...

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieje ze nie poczułes sie zbytnio urazony moją wypowiedzią ,ale wiesz ja zawsze mysle ze to my ludzie musimy być mądrzejsi . i dobro psów powinnismy stawiac na pierwszym miejscu . rok temu mialam podobną sytuacje w pracy , jedna z suk dorosła i uznala za cel swego zycia tłamszenie starszej mniejszej . psy owszem miały czesto towarzystwo ludzi ,natomiast wychowywały sie troche same sobie . nie bylo nikogo kto czułby sie na silach tak nimi pokierowac ,ukladac by jakos sie ułozylo . z resztą nie wiem nawet czy byłyby na to szanse. izolacja suk bylaby kłopotliwa , zawsze jedna skazana byłaby na kojec .wiec dla starszej suni znaleźlismy nowy dom ,ma tam spokój psychiczny .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']a ta jak zwykle delikatna jak maliniak:razz: :diabloti: :evil_lol:[/quote]

moj maliniak wczoraj sie bawil z moim dwu i pol letnim bratankiem, wiec nie wiem co to za zaluzje do delikatnosci mali :eviltong: [COLOR=Lime][SIZE=1]szymon jest caly, nie ma zadnych zadrapan, siniakow, pogryzionych rak (bawili sie pileczka) podbitych oczu ani urazow psychicznicyh :eviltong:[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']rany saJo...zlituj sie....gruby i gruby....co ty.....
nooo dla mnie to 99%psow jest za gruba ale dobra.....:roll: :evil_lol:[/quote]

no dla mnie tez....ale wytykam tylko te ewidentnie grube :eviltong: a poza tym uwielbiam tlumaczenia, on wcale nie jest gruby tylko:
1. ma ciezkie/grube kosci
2. ma gruba skore
3. ma mala glowe
4. jest umiesniony, bo duzo biega (czyt. godzina spaceru na smyczy i wolnosc na ogrodzie)

Link to comment
Share on other sites

Waldek
Po prostu chudy pies, to zdrowy pies. To nie znaczy ze pies ma byc lekki. Moze sobie wazyc nawet te swoje 40 kg, skoro naprawde jest "grubokoscisty", ale niech ta masa, to beda miesnie, a nie tluszczyk. Tluszczyk psu do szczescie nie jest potrzebny. Ewentualnie troszke tluszczyku mozesz im zapuscic na zime, jesli mieszkaja w nieogrzewanych kojcach. Wtedy troszke tluszczyku zima moze sie przydac.
Moje psy wzbudzaja duze zainteresowania "milosnikow (kwadratowych) psow" ze sa takie chude, ze je pewne karmie byle g*****. Ale z drugiej strony nie moga uwierzyc, ze moj ONek ma 8,5 roku....bo przecierz ONek w tym wieku to juz nie powinien biegac, powinien kulawo poruszac sie i jeczec przy kazdym kroku....a moj ONek biega normalnie, pomimo mielopatii zwyrodnieniowej rdzenia kregowego, ktora teoretycznie uposledza mu ruch.

Link to comment
Share on other sites

no moje tez wzbudzaja zdziwienie...shado ma 10,5 roku a biega.suki tez mam babcie a lataja lepiej od shado bo jemu reumatyzm polancuchowy dokucza.:-(
faflol-dziadek biegajacy za trawka
[img]http://img185.imageshack.us/img185/9862/szer7.jpg[/img]
[img]http://img185.imageshack.us/img185/942/szahp3.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

saJo , dlatego też zacząłem ograniczać jedzonko, od paru dni dostaje tylko jedną puszkę karmy a rano dosłownie tylko 2 garstki suchego do pochrupania....i będę obserwował ...teraz mam urlop więc poświęcę mu trochę więcej czasu ... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']no moje tez wzbudzaja zdziwienie...shado ma 10,5 roku a biega.suki tez mam babcie a lataja lepiej od shado bo jemu reumatyzm polancuchowy dokucza.:-(
faflol-dziadek biegajacy za trawka
[img]http://img185.imageshack.us/img185/9862/szer7.jpg[/img]
[img]http://img185.imageshack.us/img185/942/szahp3.jpg[/img][/QUOTE]

Ja też chcieć takiego shadowskiego misiaka - duzi i PSItulny:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
[img]http://img185.imageshack.us/img185/942/szahp3.jpg[/img][/QUOTE]

I dla porównania Baltowski - raczej szczuplutki :diabloti:

[img]http://img249.imageshack.us/img249/3204/balto08i09062007034bjpglk9.jpg[/img]

:loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...